صفحه 18 از 330 نخستنخست ... 891011121314151617181920212223242526272868118 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 3299

موضوع: معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

Junior Member

پیش فرض پاسخ : معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

سلام
    من پدرم بالاي 59 هست و تك پسرم و تازه دانشگام تموم شده
    مي خوام معافيت كفالت بگيرم
    يكي بهم بگه كه چطور بايد دفترچشو پر كنم؟
    و در مرحله بعد و بعدترش بايد چه كار كنم؟
    plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

Junior Member arshia mousavi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    عمران - دانشگاه آزاد

پیش فرض پاسخ : همه چيز درباره ي معافيت پزشكي

سلام
    كسي مي دونه از طريق نوه شهيدي كه فرزند ذكور نداشته باشه مي شه معافيت گرفت ؟!
    شنيدم طرحش تو مجلس رفته !
    حالا اگه نشد مي تونم بگم من كفالت مادربزرگم رو دارم ، چون كسي نيست ازش مراقبت كنه (البته 5 تا دوماد داره)
    يا اينكه من بابام مشكل قلبي و ستون فقراتي داره ولي هنوز به 60 سال نرسيده و يه برادر 10 ساله دارم ، از اون طريق چي ؟! مي تونم اقدام كنم براي كفالت ؟!
    ممنون
    گر فلك به كام ما نچرخد - كاري كنيم تا فلك نچرخد

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط arshia mousavi نمایش پست ها
    سلام
    كسي مي دونه از طريق نوه شهيدي كه فرزند ذكور نداشته باشه مي شه معافيت گرفت ؟!
    شنيدم طرحش تو مجلس رفته !
    حالا اگه نشد مي تونم بگم من كفالت مادربزرگم رو دارم ، چون كسي نيست ازش مراقبت كنه (البته 5 تا دوماد داره)
    يا اينكه من بابام مشكل قلبي و ستون فقراتي داره ولي هنوز به 60 سال نرسيده و يه برادر 10 ساله دارم ، از اون طريق چي ؟! مي تونم اقدام كنم براي كفالت ؟!
    ممنون

* متاسفانه اطلاعی ندارم.
    * در این مورد جده باید فاقد فرزند باشه (مذکر یا مونث بودن فرزند ذکر نشده یعنی احتمالا اهمیتی هم نداره)
    * برای پدر زیر 59 سال؛ حتما باید بیماری به شکلی باشه که به شورای پزشکی ثابت بشه که ایشان نیاز به مراقب دارند. در صورت اثبات این موضوع هر تعداد برادر زیر 18 سال مانعی برای دریافت معافیت کفالت ایجاد نیستند.

رشته و دانشگاه
    عمران - دانشگاه آزاد

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid_110 نمایش پست ها
    * متاسفانه اطلاعی ندارم.
    * در این مورد جده باید فاقد فرزند باشه (مذکر یا مونث بودن فرزند ذکر نشده یعنی احتمالا اهمیتی هم نداره)
    * برای پدر زیر 59 سال؛ حتما باید بیماری به شکلی باشه که به شورای پزشکی ثابت بشه که ایشان نیاز به مراقب دارند. در صورت اثبات این موضوع هر تعداد برادر زیر 18 سال مانعی برای دریافت معافیت کفالت ایجاد نیستند.
    ممنون حميد جان
    راستش از لحاظ اثبات فكر كنم قابل اثباته با نوع بيماري كه بابام داره ولي اينكه هنوزم داره كار مي كنه مشكلي پيش نمياره ؟!
    و كسي از دوستان در مورده اينكه از طريق نوه شهيدي كه فرزند ذكور نداشته باشه مي شه معافيت گرفت ؟! اطلاعاتي نداره ؟!
    بازم ممنون

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط arshia mousavi نمایش پست ها
    ممنون حميد جان
    راستش از لحاظ اثبات فكر كنم قابل اثباته با نوع بيماري كه بابام داره ولي اينكه هنوزم داره كار مي كنه مشكلي پيش نمياره ؟!
    و كسي از دوستان در مورده اينكه از طريق نوه شهيدي كه فرزند ذكور نداشته باشه مي شه معافيت گرفت ؟! اطلاعاتي نداره ؟!
    بازم ممنون

* نمیشه بصورت دقیق اظهار نظر کرد...
    بعضی مواقع از در دروازه رد نمی شن، بعضی موقع ها هم از ته سوزن رد میشن!
    بهر حال اگر بیماری پدرتون طوری هست که می تونند کار کنند؛ خیلی بعیده که شورا ایشون رو نیاز به مراقب تشخیص بده.
    بیشتر دوستانم که موقعیت شما رو داشتند، سعی کردند با ادامه تحصیل تا رسیدن پدر به 60 سالگی وقت حروم کنند.
    * در مورد نوه شهید چیزی پیدا نکردم. اغلب جاها اشاره شده که اگر شهید فرزند نداره، به برادرش تعلق می گیره...

رشته و دانشگاه
    عمران - دانشگاه آزاد

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid_110 نمایش پست ها
    * نمیشه بصورت دقیق اظهار نظر کرد...
    بعضی مواقع از در دروازه رد نمی شن، بعضی موقع ها هم از ته سوزن رد میشن!
    بهر حال اگر بیماری پدرتون طوری هست که می تونند کار کنند؛ خیلی بعیده که شورا ایشون رو نیاز به مراقب تشخیص بده.
    بیشتر دوستانم که موقعیت شما رو داشتند، سعی کردند با ادامه تحصیل تا رسیدن پدر به 60 سالگی وقت حروم کنند.
    * در مورد نوه شهید چیزی پیدا نکردم. اغلب جاها اشاره شده که اگر شهید فرزند نداره، به برادرش تعلق می گیره...
    واسه 60 سالگي كه من اگه اينقدر طولش بدم كه پورفسوريمم بگيرم بازم جا داره D:
    اما واسه نوه شهيدي من سرچ كردم يه چيزايي پيدا كردم ، اما رسمي و قابل استناد نيست !

Junior Member

سلام
    دوستان، من 4 ماه دگه پدرم بالای 60 سال میشه، درسم هم 5 ماه دیگه تموم میشه (6سال لیسانس) یه برادر بزرگ تر بالای 18 سال دارم که رفته سوئد، خواستم ببینم میتونم از این طریق اقدام کنم که بگم برادرم دیگه بر نمیگره و کغالت بگیرم (فرصت کمی دارم)
    اگر کسی چیزی میدونه خواهشن کمک کنه
    ممنون

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط openeyes نمایش پست ها
    سلام
    دوستان، من 4 ماه دگه پدرم بالای 60 سال میشه، درسم هم 5 ماه دیگه تموم میشه (6سال لیسانس) یه برادر بزرگ تر بالای 18 سال دارم که رفته سوئد، خواستم ببینم میتونم از این طریق اقدام کنم که بگم برادرم دیگه بر نمیگره و کغالت بگیرم (فرصت کمی دارم)
    اگر کسی چیزی میدونه خواهشن کمک کنه
    ممنون
    تا جاییکه میدونم نه نمیتونید. ربطی به خارج بودن برادرتون نداره اگرچه که بر نمیگرده ولی ایشون هنوز گذرنامه ایرانی داره و ایرانی محسوب میشه پس تابع قوانین نظام وظیفه ایران هست. ولی یه تماسی با نظام وظیفه بگیرید (اگر جواب بدند!) یا برید اونجا سوالی کنید شاید قوانین جدید اومده باشه (که بعید میدونم چیز بهتری بیاد).

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Sunrise نمایش پست ها
    تا جاییکه میدونم نه نمیتونید. ربطی به خارج بودن برادرتون نداره اگرچه که بر نمیگرده ولی ایشون هنوز گذرنامه ایرانی داره و ایرانی محسوب میشه پس تابع قوانین نظام وظیفه ایران هست. ولی یه تماسی با نظام وظیفه بگیرید (اگر جواب بدند!) یا برید اونجا سوالی کنید شاید قوانین جدید اومده باشه (که بعید میدونم چیز بهتری بیاد).
    من هم شرایط شمارو دارم ... اگه یه نتیجه رسیدین منو هم خبر کنین ... برادرم خارج از کشوره

ApplyAbroad Veteran
    ali-composite آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- Linkoping University

نقل قول نوشته اصلی توسط fazmide نمایش پست ها
    من هم شرایط شمارو دارم ... اگه یه نتیجه رسیدین منو هم خبر کنین ... برادرم خارج از کشوره
    دوستانی که برادر خارج دارن, تنها راهی که بهشون کمک بکنه اینه که ثابت کنند خدایی نکرده برادرشون مفقود الاثره که برای این کارم باید واقعا از هفت خان رستم بگذرن.
    I am not in this site anymore.Alireza

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)