صفحه 19 از 330 نخستنخست ... 9101112131415161718192021222324252627282969119 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 3299

موضوع: معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : همه چيز درباره ي معافيت پزشكي

یک راه دیگش هم که سرهنگ نظام وظیفه بهم گفت؛ دقیقا جرف خودش رو می نویسم.
    به داداشت بگو بره اونجا یه پولی بده، گواهی فوتش رو بگیره، برات بفرسته ...

Junior Member arshia mousavi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    عمران - دانشگاه آزاد

پیش فرض پاسخ : همه چيز درباره ي معافيت پزشكي

سلام دوستان
    من هم به تازگي فهميدم كه معاف مي شم
    از طريق كفالت مادربزرگم ! يكي از دوستام الان گرفته و كارت معافيتش هم 45 روزه اومده
    چون همسر شهيد هم هست و فرزند پسر هم نداره (فقط 5 تا دختر داره) و همين طور نوه پسر ديگه اي كه مشمول باشه نداره ، فكر مي كنم كارم راحت تر باشه !
    البته مشكل قلبي و مفصل پا هم داره
    حالا كسي مي دونه معافيت از اين طريق چه مقرراتي براي خروج از كشور داره ؟! چه ازلحاظ زماني و ....
    اميدوارم تا 1 سال ديگه اين قانونم عوض نشه مثه بقيه قانونا !!!
    ممنون
    گر فلك به كام ما نچرخد - كاري كنيم تا فلك نچرخد

پیش فرض پاسخ : معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

آيا لزومن يكي از پسران مادران فاقد شوهر تحت پوشش كميته ي امداد معاف ميشه يا محدوديتي در اين مورد هست؟ (طبق قانون جديد كه از سال 89 اجرا خواهد شد)

Junior Member Alonerasool آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    برق-آزاد

سلام بر همگی

من تقریبا 6 ماه شده که بنا به قانون سه برادری، معاف شدم و مدارک خودم را رد کردم! ول یهنوز خبری نشده! پس کی این کارت میاد؟!

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

سلام
    تبریکات صمیمانه

ظاهرا کارت شما هم جزء اولین سری کارت های هوشمنده و شاید بیشتر هم طول بکشه ...
    چون بیشتر از سه ماه از تاریخ صدور کارتی که باید میشد گذشته می تونید مراجعه کنید و به جای کارت یک برگه بگیرید که فعلا کاراتون رو راه میندازه!

موفق باشید

Junior Member

خبرگزاری دانشجویان ایران – تهران
    سرویس: مجلس

طرح اصلاح موادی از قانون خدمت وظیفه عمومی با موافقت دولت برای تامین بار مالی آن به منظور تامین نظر شورای نگهبان اصلاح شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز به اصلاحات طرح اصلاح موادی از قانون خدمت وظیفه عمومی مصوب ۱۳۶۳ که از شورای نگهبان اعاده شده بود رای مثبت دادند.

بر این اساس مواد ۴ ، ۲۱ ، ۳۶ ، ۳۷ ، ۳۸ ، ۴۴، ۴۵ ، ۵۸ ، ۸۱، ۸۴ به تصویب نمایندگان رسید و بندهای شش و هشت ماده ۵۱ نیز حذف شد.

در این جلسه همچنین نماینده دولت با اعلام نظر دولت مبنی بر تامین بار مالی موارد مطروحه در این طرح که مرتبط با اصل ۷۵، برای تصویب در امور جوانان را به اطلاع نمایندگان رساند که بر این اساس کمیسیون، پیشنهاد خود مبنی بر حذف برخی موادی که توسط شورای نگهبان به دلیل عدم تامین بار مالی مورد ایراد قرار گرفته بود را پس گرفت.

در این جلسه دهقان عضو هیات رییسه مجلس در تذکری اظهار کرد: با توجه به قبول بار مالی توسط دولت به صورت شفاهی ما باید بر مصوبه قبلی خود اصرار کنیم و مجددا در مورد این مواد رای‌گیری کنیم که لاریجانی تذکر وی را وارد ندانست و گفت چون کمیسیون پیشنهاد خود را پس گرفته است پس نیازی به رای‌گیری نیست.

پس از پایان بررسی این طرح، لاریجانی از دولت خواست تا با شورای نگهبان در مورد تامین بار مالی مذاکرات لازم را انجام دهد تا در این خصوص مشکلی بروز نکند.

http://isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?ID...1503017&Lang=P

توجه کنید که ماده 44 همون قانون معافیت 2 برادریه که با این اوصاف همچنان پابرجاست. البته باید مجددا از شورای نگهبان عبور کنه!
    شاد و موفق باشید

سلام به همه.
    من تک پسر هستم که سه ماه بعد از فارغ التحصیلیم پدرم 59 سالش تموم میشه. ایا میتونم از معافیت کفالت استفاده کنم؟اگه معاف بشم باید اموزشی برم یا نه؟
    لطفا اگه کسی میدونه راهنماییم کنه
    ویرایش توسط amirkhorsandi : March 12th, 2010 در ساعت 03:17 PM

ApplyAbroad Veteran
    ali-composite آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- Linkoping University

نقل قول نوشته اصلی توسط amirkhorsandi نمایش پست ها
    سلام به همه.
    من تک پسر هستم که سه ماه بعد از فارغ التحصیلیم پدرم 59 سالش تموم میشه. ایا میتونم از معافیت کفالت استفاده کنم؟اگه معاف بشم باید اموزشی برم یا نه؟
    لطفا اگه کسی میدونه راهنماییم کنه
    سلام, اولا که به این فروم خوش اومدید.ثانیا بلی معاف می شوید اگه تک هستید و ثالثا لطفا قبل از پرسش سوال مباحث رو یه نگاه بندازین.این سوال شما بارها جواب داده شده بوده.از الانم معافیتون مبارک.آموزشی هم نمیرید.
    I am not in this site anymore.Alireza

Junior Member

با سلام (پدر بالای 59 سال )
    1-دفتر سربازی رااز پست می خرید مدارک بخش اول را تهیه می کنید بعد میرید پلیس +10
    من دقیقا 3 بهمن رفتم پلیس +10مدارکم را دید و ثبت نام کرد وبهم گفت از تاریخ ثبت نام 7روز بعد مدارک قسمت دوم معافی کفالت (پدر بالای 60 سال)را ببرم نظام وظیفه اشتباهشم همین جا بود.من هم همه مدارک را پاسگاه.عکس و.... بقیه مدارک بخش دوم را تهیه کردم و1 هفته بعد بردم نظام وظیفه .یعنی 10 بهمن .واون اقایی که مدارکم را دید بهم گفت شما اول باید می امدی اینجا تا من برای کلانتری و بقیه جاها نامه می نوشتم چرا مستقیم عمل کردی خلاصه بعد از کلی جرو بحث کردن من و اون سرهنگ بلاخره متقاعد شد اشتباه از طرف پلیس بوده .بعد یه نامه نوشت برای ثبت احوال که شناسنامه ها را برابر با اصلش کنند اونجا هم یه 3روزی کارشون طول می کشه .بعد مدارک را بردم نظام وظیفه و اون سرهنگ مدارک را گرفت و 1 نوبت بهم داد برای 18 بهمن برای کمسیون 18 هم من و پدرم رفتیم 2بار صدا زدن داخل اتاق و 1سری سوال ازمون پرسیدند و بعد هم یکسری پوشه ومدارک همانجا تهیه کردیم و دادم دوباره به همان سرهنگ و اونم گفت تا 1ماه دیگه اگر کارتت نیومد بیا اینجا.......29 روز از زمان کمسیون یعنی 18 بهمن گذشت و کارت نیومد منم زنگ زدم نظام وظیفه تهران و کد ملی را بهشون دادم خانمه گفت دقیقا 20 دقیقه پیش کارت برای شما صادر شده یعنی 17 اسفند و گفت تا چند روز دیگه بدستت می رسه و امروز 22اسفند به دستم رسید.در ضمن من اصفهان اقدام کردم در نهایت 1ماه و 4 روز طول کشید. راستی دانشجو هستم و در هنگام تحصیل اقدام کردم مشکلی ندارد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط toxin نمایش پست ها
    با سلام (پدر بالای 59 سال )
    1-دفتر سربازی رااز پست می خرید مدارک بخش اول را تهیه می کنید بعد میرید پلیس +10
    من دقیقا 3 بهمن رفتم پلیس +10مدارکم را دید و ثبت نام کرد وبهم گفت از تاریخ ثبت نام 7روز بعد مدارک قسمت دوم معافی کفالت (پدر بالای 60 سال)را ببرم نظام وظیفه اشتباهشم همین جا بود.من هم همه مدارک را پاسگاه.عکس و.... بقیه مدارک بخش دوم را تهیه کردم و1 هفته بعد بردم نظام وظیفه .یعنی 10 بهمن .واون اقایی که مدارکم را دید بهم گفت شما اول باید می امدی اینجا تا من برای کلانتری و بقیه جاها نامه می نوشتم چرا مستقیم عمل کردی خلاصه بعد از کلی جرو بحث کردن من و اون سرهنگ بلاخره متقاعد شد اشتباه از طرف پلیس بوده .بعد یه نامه نوشت برای ثبت احوال که شناسنامه ها را برابر با اصلش کنند اونجا هم یه 3روزی کارشون طول می کشه .بعد مدارک را بردم نظام وظیفه و اون سرهنگ مدارک را گرفت و 1 نوبت بهم داد برای 18 بهمن برای کمسیون 18 هم من و پدرم رفتیم 2بار صدا زدن داخل اتاق و 1سری سوال ازمون پرسیدند و بعد هم یکسری پوشه ومدارک همانجا تهیه کردیم و دادم دوباره به همان سرهنگ و اونم گفت تا 1ماه دیگه اگر کارتت نیومد بیا اینجا.......29 روز از زمان کمسیون یعنی 18 بهمن گذشت و کارت نیومد منم زنگ زدم نظام وظیفه تهران و کد ملی را بهشون دادم خانمه گفت دقیقا 20 دقیقه پیش کارت برای شما صادر شده یعنی 17 اسفند و گفت تا چند روز دیگه بدستت می رسه و امروز 22اسفند به دستم رسید.در ضمن من اصفهان اقدام کردم در نهایت 1ماه و 4 روز طول کشید. راستی دانشجو هستم و در هنگام تحصیل اقدام کردم مشکلی ندارد.
    سلام دوست عزيز.معافيتت رو مخصوصا امدن كارت رو بهت تبريك ميگم.اما چند تا سوال
    1-از كدوم شهرستان اقدام كردي؟از خود اصفهان يا شهرستانهاش؟
    2-من هم 12/10/88 مداركم رو تو +10 ثبت كردم و كميسيونم 29 بهمن(29/11) بود و اول اسفند هم تكميل پرونده كردم و 9 اسفند پروندم رفت براي اصفهان.به نظرت تا قبل عيد كارتم به دستم ميرسه؟
    3-چقدر طول ميكشه تا اصفهان بررسي كنه و بفرسته تهران؟
    4-مدت امدن كارت از روز برگزاري كميسيون ملاكه يا روزي كه اصفهان ميفرسته تهران؟
    5-من چند وقت پيش زنگ زدم تهران(دو ماه پيش)گفت از كدوم استاني گفتم اصفهان.گفت از روزي كه اصفهان بگه شما معافي يك ماه بعد كارت مياد.منظورش از روز كميسيونه يا روز ثبت معافي در سيستم يا روزي كه خود اصفهان ميفرسته تهران؟
    6-راستي پدرت دقيقا متولد كي هست؟از من 15/11/29 هست.چ
    7-به نظرت ديگه بايد منتظر باشم كه پست بياردش؟وقتشه كه بياد؟
    ممنون ميشم اگه جواب بدي؟.
    از بچه هايي ديگه هم كه اطلاع دارند كمك كنند ممنونم. منتظرم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)