صفحه 2 از 297 نخستنخست 12345678910111252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 3299

موضوع: معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض پاسخ : معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

سلام
    من که 2-3 سال پیش معافیت کفالت گرفتم, اونموقع نباید 3 ماه آموزشی را میرفتیم. ولی حالا نمی دونم که قوانین عوض شده یا نه.
    معمولا معافیت کفالت در زمان صلح اعتبار داره و پشتش هم این نوشته شده.

آیا این شرط هم هست که برای معافیت کفالت باید پدر از جایی حقوق بگیر نباشد تا پسر بتواند کفالت را به عهده بگیرد؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shabe mahtabi
    آیا این شرط هم هست که برای معافیت کفالت باید پدر از جایی حقوق بگیر نباشد تا پسر بتواند کفالت را به عهده بگیرد؟
    خیر این شرط رو نداره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IT

با سلام خدمت دوستان عزیز
    من قصد دارم برای معافیت کفالت اقدام کنم اما نمی دانم آیا شامل من می شود یا نه ؟ بنده پدر ندارم و پسر دوم خانواده هستم ( یک برادر کوچکتر نیز دارم ) آیا می شود خودم را به عنوان سرپرست مادرم معرفی کنم و معافیت بگیرم؟

Junior Member

سلام من یه سوال دارم برای کفالت

پدر من بالای 60 سال برادرم هم معافیت پزشکی داره ولی خارج از کشور درس می خونه.
    به من گفتن که باید برادرم بیاد تا تست پزشکی انجام بده تا من کفالت پدرم رو بگیرم.
    می خوام بدونم اگر بیاد همون دلیلی که باهاش معاف شده در مورد کفالت هم قبول می کنن؟

ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sarvaram نمایش پست ها

به من گفتن که باید برادرم بیاد تا تست پزشکی انجام بده تا من کفالت پدرم رو بگیرم.
    می خوام بدونم اگر بیاد همون دلیلی که باهاش معاف شده در مورد کفالت هم قبول می کنن؟

ممنون
    سلام دوست عزیز
    در این مورد بستگی داره که برادر گرامیتون کدوم کشور هستن. نظام وظیفه داره ایامکان رو در بعضی از کشورها فراهم می کنه تا شخص به کنسولگری در کشور متبوعه مراجعه کنه و نیازی به حضور در ایران نباشه.
    در هر حال فعلا و در حال حاضر تنها کنسولگری ایران در مونیخ آلمان این امکان رو فراهم می کنه. برادرتون تشریف می برن اونجا و روال فکر کنم مثل ایران باشه مابقی هم.
    با آرزوی بهروزی برای شما دوست گرامی.

نقل قول نوشته اصلی توسط sarvaram نمایش پست ها

ممنون
    غالبا در مواردی که برادر دچار بیماری اعصاب ، استخوان ، دیسک کمر و از این دست باشد ناتوان از نگهداری شناخته میشود. ایدز ، واریکوسل ، عرق کف دست ، پای پرانتزی ، بیماری های خفیف چشم (در حد معافی) از این دست بیماری ها نیستند. در کل معافیت از خدمت وظیفه دلیلی برای ناتوانی از نگهداری محسوب نمی شود.
    تنها صداست که میماند...... فروغ فرخزاد

Junior Member

سلام دوستان . من سوالم رو یه جای دیگه هم مطرح کردم و اینجا هم مطرح میکنم.
    امیدوارم سوال و جوابش مناسب این موضوع تاپیک باشه

من پاسپورت دارم و برای اخذ ویزا تحصیلی رفتم سفارت امریکا. ممکنه یه ماه دیگه به من بگن پاسپورتت رو بیار که ویزا رو توش ثبت کنیم.

از طرفی برای معافیت کفالت هم اقدام کردم و احتمالا تا 40 روز دیگه کارت معافیت میرسه دستم.

سوالم اینه که بعد از اینکه کارت معافی رو گرفتم میتونم روی همین پاسپورتم اقدام کنم تا مجوز نامحدود خروج بگیرم؟ یا باید پاسپورت جدید بهم بدن؟ چون اگه پاسپورت جدید لازم باشه اونقوت کارای ویزا به هم میخوره
    بعد از گرفتن کارت معافی چه مراحلی رو باید طی کنم که دیگه نیاز به اخذ مجوز خروج از سازمان نظام وظیفه نداشته باشم؟
    مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط usliker نمایش پست ها
    سلام دوستان . من سوالم رو یه جای دیگه هم مطرح کردم و اینجا هم مطرح میکنم.
    امیدوارم سوال و جوابش مناسب این موضوع تاپیک باشه

من پاسپورت دارم و برای اخذ ویزا تحصیلی رفتم سفارت امریکا. ممکنه یه ماه دیگه به من بگن پاسپورتت رو بیار که ویزا رو توش ثبت کنیم.

از طرفی برای معافیت کفالت هم اقدام کردم و احتمالا تا 40 روز دیگه کارت معافیت میرسه دستم.

سوالم اینه که بعد از اینکه کارت معافی رو گرفتم میتونم روی همین پاسپورتم اقدام کنم تا مجوز نامحدود خروج بگیرم؟ یا باید پاسپورت جدید بهم بدن؟ چون اگه پاسپورت جدید لازم باشه اونقوت کارای ویزا به هم میخوره
    بعد از گرفتن کارت معافی چه مراحلی رو باید طی کنم که دیگه نیاز به اخذ مجوز خروج از سازمان نظام وظیفه نداشته باشم؟
    مرسی
    مراحل کاری که توضیح میدم در صورتی هست که به اداره گذرنامه تهرانپارس مراجعه کنید برای اداره گذرنامه شهر آرا پوشه احتیاجی نیست یا لااقل تا چند هفته پیش نبود.
    کارتتون که رسید تشریف می برید پلیس +10 یه پوشه گذرنامه می گیرید ( این کار خیلی احمقانست چون پوشه برای صدور هست ولی زوریه دیگه باید بگیرید. ) کپی از پاسپورت کارت ملی شناسنامه کارت معافی + 3 تا عکس میذارید داخل پوشه فرم رو هم پر میکنید. به همراه پاسپورتتون تحویل میدید. 24 ساعت بعد پاسپورت رو به شما تحویل می دن. به همین سادگی.
    یک پیشنهاد: من هم تجربه ی اداره گذرنامه شهرآرا رو دارم هم اداره گذرنامه تهرانپارس رو. توصیه می کنم برید تهرانپارس شاید دور باشه بهتون ولی کارتون 5 دقیقه ای انجام میشه و خیلی خیلی خلوت تر از شهر آرا هست. اونجا هم رفتید بگید مجوز خروج میخواید میگن کدوم اتاق برید.
    تنها صداست که میماند...... فروغ فرخزاد

Junior Member

سلام
    من میخواستم ببینم واجد شرایط برای کفالت مادربزرگ(مادری) با شرایط زیر هستم یا خیر:
    شوهر فوت کرده
    3 فرزند دختر دارد و 2 نوه پسر که یکی 12 سال دارد و من تنها نوه ی ذکور بالای 18 سال هستم
    همچنین دفترچه را خریده ام و چند سوال هم در مورد پر کردن فرم ها داشتم:
    1-در فرمی که باید 3 تن از بستگان شهادت دهند این بستگان باید چه کسانی باشند؟(مونث یا مذکر بودن آنها مهم است؟) و مثلا دایی مادر یا پسر عمو(با توجه به این که کفالت برای مادربزرگ است) میتوانند جز آنها باشند؟
    2-آیا نیازی هست که عکس کسی به تایید کلانتری محل برسد؟اگر هست عکس چه کسانی
    3-آیا هیچیک از فرم ها باید به تایید کلانتری محل برسد؟(در چند جا خواندم که باید کلانتری فرم ها را تایید کند اما روی فرم ها جایی برای تایید کلانتری وجود ندارد)

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)