صفحه 220 از 330 نخستنخست ... 120170210211212213214215216217218219220221222223224225226227228229230270320 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,191 تا 2,200 , از مجموع 3299

موضوع: معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidokay نمایش پست ها
    پدر بنده (۵۲ ساله) البته که خواهان نگهداری ایشون هستن. فرزندشونه به هر حال وظیفشه. ولی به علت این که واقعا نمیتونه منو میفرسته. پدربزرگ بنده هم اینو میدونه. حالا پدربزرگ میگه که من خودم تو شورا یا کمیسیون یا هرجایی که باید گفته بشه خواهم گفت که فقط این نوه بنده میتونه از من نگهداری کنه و همه فرزندان من رو به حال خود گذاشتن و رفتن و ما ۲ بیمار بهش شدیدا احتیاج داریم. و کس دیگری نیست که مراقبت کنه. ایشون وکیل پایه ۱ دادگستری هم هستن. بازنشسته شدن. جالا اونجا اگه اعلام کنه یا نامه بنویسه قبول نمیکنن که منو معاف کنن؟ ناگفته نمونه بنده که ار یه طرفی ۱ ساله مراقبشون هستم والا بدمم نمیاد معاف شم ولی اگه چه معافم کنن چه نکنن دیگه چیزیه که اتفاق افناده دیگه بنده وظیفه دارم مراقبت کنم. ناچارا. ممنون بابت راهنماییاتون واقعا متشکر.

سلام دوست عزیز
    شرایط من شبیه شما و البته خیلی حادتر!
    جواب اونا: "ملاک برای ما شناسنامه ست"
    موفق باشید
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidokay نمایش پست ها
    سلام. آقایون ما یه جریانی داریم جریانستان. لطفا کمکم کنید. بنده دانشجوی ترم ۴ هستم. پدربزرگ بنده ۱ پسر (پدر من) و ۵ دختر دارد. میخوام یه سری اطلاعات شخصی رو خدمتتون بگم چون لازمه که بدونین. پدربزرگ بنده خونه و زمین هایش را فروخت و دختراش (عمه هام) همه پولشون رو گرفتن و فلنگ رو بستن. (که واقعا باعث تاسفه) . عمه ها و شوهر عمه ها همه شاغل دکتر یا مهندس و همگی در شهر های مختلف ایران هستند. اینجا زندگی نمیکنن. و این وسط پدربزرگ بنده موند تنها تو یه خونه به علاوه یه عمه فلج مادرزادی که نمیتونه حرکت کنه. بنده مدت ۱ سال هست که میرم خونه پدربزرگ و کارهاشو انجام میدم خوردنی آشامیدنی. چون پدر بنده گفتند و خودم هم واقعا متاسفم و مجبورم. پدربزرگ دارای ۵ نوه هستند که ۳ تاشون بالای ۱۸ سال (من و برادر بزرگ متاهلم و پسر عمم که در شهر دیگریست و اینجا نمیاد) برادرم متاهل و و صبح تا شب سر کار خود است و زندگی سختی دارد. و بنده چون تنها نوه مجرد و در این شهر تحصیل میکنم و ۱ سال هست که کمک حال پیرمرد ۸۷ ساله و یه دختر فلج بی شوهر ۵۷ ساله (عمه بنده) هستم پدربزرگ بنده میگه که تو کنار ما باش ما رو نگه دار من هم خرج تحصیلیت رو میدم هم از طریق کفالت معافیت میگیرم واست. !!! بنده نه به خاطر سربازی بلکه واقعا به خاطر توصیه پدر و کمک هست که مراقبشونم ۱ سال. ۲ بیمار که خیلی اوضاعشون خرابه. یکی فلج . دیگری نمیتواند ۲ قدم بدون کمک را برود. برادر متاهل بنده که نمیتواند به عهده بگیرد. پدر بنده که کلا به گردن بنده انداخت گفت اگه من صبح تا شب برم اونجا کی اینجا کار کنه خرج خونواده رو بده؟! . شرایط زندگی من اینجوریه خواهش میکنم راهنمایی کنین که من میتونم معافیت کفالت پدربزرگ رو بگیرم؟ والا پدربزرگ که گفت از حلقومشون میکشم بیرون معافیت رو تو فقط پیش ما بمون. ! ممنون. طولانی شد. ببخشین.

ضمن تایید پاسخ همه ی دوستان، بند قانونیش هم ذکر میکنم.

در معافيت كفالت براي جد (پدربزرگ پدري) شرط اصلي كدام است؟
    مشمول (یعنی خود شما) مي‌بايست فاقد پدر، عمو و عمه باشد. به عبارتي ديگر پدر يا عمه‌ها يا عموها همگي بايستي فوت كرده باشند و مشمول هم تنها نوه ذكور بالاي 18 سال باشد.

اگر پدربزرگ پدري داراي فرزند بيمار باشد (یعنی پدر شما) رسيدگي به چه نحو است؟
    در صورتي كه فرزند يا فرزندان بيمار بنا به تشخيص شوراي پزشكي وظيفه عمومي به علت بيماري قادر به سرپرستي پدرشان (جد) نباشند در آن صورت تنها نوه ذكور بالاي 18 سال ميتواند درخواست رسيدگي نمايد.

حالا منظور از تنها نوه ذكور بالاي 18 سال چيست؟
    يعني اينكه مشمول (خود شما) به عنوان نوه در بين تمامي فرزندان پدربزرگ تنها نوه ذكور بالاي 18 سال براي پدربزرگ خود باشد.

و چنانچه مشمول متقاضي معافیت داراي برادر، پسرعمه، پسرعمو، پسردايي يا پسرخاله بالاي 18 سال ديگري باشد كه بيمار است مي‌تواند درخواست رسيدگي نمايد؟
    در صورتي كه نوه ديگري بالاي 18 سال و به علت بيماري و به تشخيص شوراي پزشكي وظيفه عمومي قادر به سرپرستي و نگهداري از پدربزرگ نباشد رسيدگي بلامانع خواهد بود.

نتیجه نهایی اینکه متاسفانه راهی برای معافیت کفالت برای سرپرستی پدربزرگ نیست.

Junior Member

دوستان کسی از قضیه اموزشی برای معافیت کفالت اطلاعی داره؟اموزشی دارن یا نه؟

Junior Member

سلام

دوستان یه سئوال

پدر و مادر من 16 ساله جدا شدند!

برادرم کفالت مادرم رو گرفت 4 5 سال پیش!

الان پدر من 60 سالشه، من میتونم از راه پدرم حرکتی بزنم؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط emad721 نمایش پست ها
    سلام

دوستان یه سئوال

پدر و مادر من 16 ساله جدا شدند!

برادرم کفالت مادرم رو گرفت 4 5 سال پیش!

الان پدر من 60 سالشه، من میتونم از راه پدرم حرکتی بزنم؟
    متاسفانه خیر.
    از نظر نظام وظیفه یک فروند فرزند ذکور بالای 18 سال برای سرپرستی کل خاندان اعم از پدری و مادری کفایت میکنه! حالا دیگه تفاوتی نداره که پدر و مادر از هم جدا شدن، سایر فرزندان ذکور بالای 18 سال در خارج از کشورند، متاهلند، شغل هم ندارند، درآمدی هم ندارند که سرپرستی کنند و ... . همینکه تعداد فرزندان ذکور بالای 18 سال به بیش از 1 نفر برسه شرط اصلی نقض میشه و دیگه قابل بررسی نیست.

* تنها دلیل قابل ارائه عدم امکان سرپرستی توسط دیگر فرزندان ذکور بالای 18 سال به دلیل بیماری هست. (که در مورد شما صدق نمیکنه).

Junior Member

سلام دوست عزيز . تبريك مي گم . من مادرمو ميخام ببرم بهزيستي پوكي استخوان دارن و چهارقدم كه راه ميره پادرد ميگيره
    1.آيا با اين شرايط ميشه معافي گرفت؟؟؟
    2.مستمري بيمه گرفتن مادر تو ثبت نام بهزيستي تاثير داره ؟؟؟؟

Junior Member asdali آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تاریخ و تمدن ملل اسلامی-علوم و تحقیقات تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    دوست عزیز این رو از کجا پرسیدین؟
    میدونم که اگه مادر تحت پوشش کمیته باشه دیگه نیاز نیست تک فرزند ذکور باشی ولی در مورد پدر تا به حال چیزی نشنیده بودم.

مثلا این قانون هست:
    "در صورتی که قبلا برادران دیگر از معافیت کفالت مادر استفاده نکرده باشند می توانید از معافیت مادر تحت پوشش (کمیته امداد) و فاقد همسر با وجود برادران دیگر هم بهره مندشوید."
    که حالا ممکنه با توجه به کهولت سن پدر، بشه گفت که مادر در وافع فاقد سرپرست هست. متاسفانه اطلاعات بیشتری ندارم.
    دوست عزیز من از میدان سپاه پرسیدم. گفت برای شرایط من که یک برادر بزرگتر از خودم دارم فقط درحالتی که تحت پوشش امداد یا بهزیستی باشیم و یا پدرم بیماری صعب العلاج داشته باشه -مثلا حرکتی- می تونم معافیت بگیرم. تازه این رو هم افسر مسئول نگفت( اون که گفت قطعا نمیشه) بلکه مسئول رده بالاترش گفت فقط در این حالت امکانش هست. به هر حال ممنون از راهنماییت. دوستان دیگه کسی اطلاع یا تجربه خاصی نداره؟
    نشد ز نسخۀ دل نکته ای مرا معلوم اگرچه عمر به تصحیح این رساله گذشت. صائب

سلام بزرگواران
    خوشحال میشم به سوال منم پاسخ بدید !
    خدمت شما عارضم که بنده امسال پشت کنکوری هستم (20ساله) برای سربازی یه فرم از آموزش و پروررش دارم که تا 97 معاف تحصیلیه !
    می خواستم بدونم من که پدرم با 65 سال سن و سرحال و پرانرژی بدون بیماری خاصی داشته باشه ! و یه برادر بزرگتر از خودم که 30سال سن داره ازدواج کررده و الان خارجه (نه به صورت دائم) ! میخوام بدونم آیا امیدی هست از طریق این کفالت منم معاف شم ؟؟؟؟

یا با اختراعات و مقالاتم از طریق نخبه گان اقدام کنم ؟؟؟

ازتون خواهش میکنم به من پاسخ بدین ! یه دنیا ممنونم

زنده باد ایرانی ...
    یاد باشه که انرژیت رو معطوف به تلاش ات بکنی نه نتیجه، این تلاش و حرکت به جلو هست که ارزشمند و لذت بخش هست و نتیجه یک مقطع کوتاه

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط sina_amazing نمایش پست ها
    سلام بزرگواران
    خوشحال میشم به سوال منم پاسخ بدید !
    خدمت شما عارضم که بنده امسال پشت کنکوری هستم (20ساله) برای سربازی یه فرم از آموزش و پروررش دارم که تا 97 معاف تحصیلیه !
    می خواستم بدونم من که پدرم با 65 سال سن و سرحال و پرانرژی بدون بیماری خاصی داشته باشه ! و یه برادر بزرگتر از خودم که 30سال سن داره ازدواج کررده و الان خارجه (نه به صورت دائم) ! میخوام بدونم آیا امیدی هست از طریق این کفالت منم معاف شم ؟؟؟؟

یا با اختراعات و مقالاتم از طریق نخبه گان اقدام کنم ؟؟؟

ازتون خواهش میکنم به من پاسخ بدین ! یه دنیا ممنونم

زنده باد ایرانی ...

سلام به اپلای ابرود خوش اومدی،
    شما چون برادر سالم دارید دیگه امکان معافیت از طریق کفالت پدر رو ندارید (هیچ فرقی نداره که خارج باشه، متاهل باشه، بیکار باشه و ...).
    بهترین کار اینه که از طریق نخبگان اقدام کنی (و البته سوالات مربوط به نخبگان در تاپیک مربوط به نخبگان، لطفا)

Junior Member

سلام دوستان
    بنده 27 ساله و هم اکنون در حال انجام خدمت وظیفه می باشم(6 ماه).پدر 75 ساله و برادری متاهل و 47 ساله دارم که به تازگی(3 ماه پیش) عمل قلب باز انجام داده و هم اکنون به دلیل داشتن دیابت و همچنین سایر عوارض جانبی بعد از عمل قلب شرایط سلامتی کامل را ندارد. پزشکان به وی پیشنهاد گرفتن از کارافتادگی کردند اما برادرم به دلیل مشکلات مالی حاضر به قبول از کار افتادگی نشد و هم اکنون مشغول کار است. آیا شرط داشتن برادر بالای 18 سال به شرط ناسالم بودن برای من صادق است؟ اصولا از دید نظام وظیفه برادر ناسالم چه تعریفی دارد؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)