صفحه 221 از 330 نخستنخست ... 121171211212213214215216217218219220221222223224225226227228229230231271321 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,201 تا 2,210 , از مجموع 3299

موضوع: معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

نقل قول نوشته اصلی توسط amriking1 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    بنده 27 ساله و هم اکنون در حال انجام خدمت وظیفه می باشم(6 ماه).پدر 75 ساله و برادری متاهل و 47 ساله دارم که به تازگی(3 ماه پیش) عمل قلب باز انجام داده و هم اکنون به دلیل داشتن دیابت و همچنین سایر عوارض جانبی بعد از عمل قلب شرایط سلامتی کامل را ندارد. پزشکان به وی پیشنهاد گرفتن از کارافتادگی کردند اما برادرم به دلیل مشکلات مالی حاضر به قبول از کار افتادگی نشد و هم اکنون مشغول کار است. آیا شرط داشتن برادر بالای 18 سال به شرط ناسالم بودن برای من صادق است؟ اصولا از دید نظام وظیفه برادر ناسالم چه تعریفی دارد؟

سلام
    تو قانون به صورت واضح حرفی زده نشده. فقط گفته شده "بنا به تشخیص شورای پزشکی" که احتمالا با این اوصاف ربطی به از "کار افتادگی" نداره.
    به نظرم اگه برادرتون واقعا بیمار هستن، حتما اقدام کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    سلام
    تو قانون به صورت واضح حرفی زده نشده. فقط گفته شده "بنا به تشخیص شورای پزشکی" که احتمالا با این اوصاف ربطی به از "کار افتادگی" نداره.
    به نظرم اگه برادرتون واقعا بیمار هستن، حتما اقدام کنید.
    مرسی از اینکه جواب دادین..... چطور می تونم اقدام کنم؟از کجا شروع کنم؟

Local Moderator

مرسی از اینکه جواب دادین..... چطور می تونم اقدام کنم؟از کجا شروع کنم؟
    خواهش میکنم،
    باید تشریف ببرید پلیس +10 و دفترچه رو خریداری کنید بعد از مطالعه ی کامل اگه بندهاش با شرایط شما تطابق داشت دفترچه رو تکمیل و ارسال کنید (بند مربوط به کفالت رو) بعدش از نظام وظیفه باهاتون تماس گرفته میشه و باقی گامها بهتون اطلاع داده میشه.
    البته اگه معاف نشید، پس از اتمام روند بررسی در اولین فرصت ممکن اعزام خواهید شد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    خواهش میکنم،
    باید تشریف ببرید پلیس +10 و دفترچه رو خریداری کنید بعد از مطالعه ی کامل اگه بندهاش با شرایط شما تطابق داشت دفترچه رو تکمیل و ارسال کنید (بند مربوط به کفالت رو) بعدش از نظام وظیفه باهاتون تماس گرفته میشه و باقی گامها بهتون اطلاع داده میشه.
    البته اگه معاف نشید، پس از اتمام روند بررسی در اولین فرصت ممکن اعزام خواهید شد.
    عرض کردم خدمتتون که بنده الان در حال انجام خدمت سربازی هستم.اعزامی 1/4/92 بودم.

Local Moderator

عرض کردم خدمتتون که بنده الان در حال انجام خدمت سربازی هستم.اعزامی 1/4/92 بودم.

بله حق با شماست، اون بخش رو فراموش کردم.
    در این صورت شما باید طبق خبری که در اینجا منتشر شده شرایط رو با فرمانده خودتون در میون بذارید:

در صورتی که در حین انجام خدمت دوره ضرورت، مشمول یا یکی از افراد تحت تکفل او ادعای کفالت کند فرماندهان و روسای مربوط مکلفند مراتب را ظرف یک هفته به حوزه وظیفه عمومی محل سکونت بستگان مشمول (مکفول) اعلام نمایند و حوزه رسیدگی کننده موظف است تقاضای مشمولین حین خدمت را ظرف 45 روز و نتیجه را به یگان خدمتی آنان اعلام کند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک-صنعتی اصفهان

سلام دوستان
    من دانشجوی فوق لیسانس هستم و تک پسرم هستم.پدرم الان 60 سال و چند ماهشه 2 ماه پیش هم عمل قلب باز انجام داده و مشکل کمر هم داره که باید حتما عمل بشه می خواستم بدونم میتونم برای معافیت اقدام کنم یا نه؟ و اگه اقدام کنم و جواب رد بدن باید حتما بعدش برم سربازی؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط voojd68 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دانشجوی فوق لیسانس هستم و تک پسرم هستم.پدرم الان 60 سال و چند ماهشه 2 ماه پیش هم عمل قلب باز انجام داده و مشکل کمر هم داره که باید حتما عمل بشه می خواستم بدونم میتونم برای معافیت اقدام کنم یا نه؟ و اگه اقدام کنم و جواب رد بدن باید حتما بعدش برم سربازی؟

شما برای معافیت کفالت میتونید همین الآن اقدام کنید و تا زمانی که دانشجو باشید هم کسی نمیتونه شما رو ببره سربازی.
    دوستانی که دانشجو نیستند در صورت دریافت پاسخ منفی از نظام وظیفه در اولین فرصت ممکن اعزام میشن.

درود دوستان ..
    من امروز تو کمسیون نظام‌وظیفه معاف ماده 6 بهزیستی شدم، بهم گفتن 1/12 بیا واسه اطلاع از کارت معافیت؛ الان نمیدونم کی باید واسه آموزشی دفترچه رو پست کنم، دوستانی که اقدام کردن و میدونن پاسخم رو بدن ..
    سپاس

Junior Member

دوستان کسی برای مادر فاقد شوهر از طریق بهزیستی اقدام کرده ؟ من بهزیستی پرونده دارم...
    میخواستم بدونم روند کار تا ارسال دفترچه چقدر طول میکشه و از تاریخ ارسال دفترچه تا معافی چقدر زمان میبره؟

روند کار به چه صورت هست ؟ کجاها باید بریم ؟

در آخر اینکه بلاخره باید آموزشی رفت یا خیر ؟ چون پست ها رو میخوندم یسری دوستان نوشته بودن فعلا" بخشنامه شده که آموزشی برای این معافیت و کفالت لغو بشه...
    من چون مادرم معلول هم هست و تنها هستیم ، نیازمند نگهداری هست

ممنون میشم پاسخ بدید

ممنون

Member hraarh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط HaDi_PoleStaR نمایش پست ها
    درود دوستان ..
    من امروز تو کمسیون نظام‌وظیفه معاف ماده 6 بهزیستی شدم، بهم گفتن 1/12 بیا واسه اطلاع از کارت معافیت؛ الان نمیدونم کی باید واسه آموزشی دفترچه رو پست کنم، دوستانی که اقدام کردن و میدونن پاسخم رو بدن ..
    سپاس
    دوست عزیز
    فکر می کنم که طبق قانون جدید معافیت ها دوره اموزشی را نباید طی کنند (البته این قانون به طور موقت هست) اگر در کمیسیون نظام ظیفه رای بر معافیت داده باشند می توانید از طریق شماره ی 096480 و با کد سخایی که رو برگه ای که پلیس +10 داده بهتون و کد ملی وضعیتتون رو پیگیری کنید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)