صفحه 229 از 330 نخستنخست ... 129179219220221222223224225226227228229230231232233234235236237238239279329 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,281 تا 2,290 , از مجموع 3299

موضوع: معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

پیش فرض پاسخ : معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkanafshari نمایش پست ها
    سلام دوستان:
    1-دوستان من پدرم 62 سال دارن و 2 برادر بزرگتر دارم که سربازی رفتند و ازدواج کردند.من الان می خواهم برای فوق لیسانس بخوانم اگر پدرم 65 سال بشوند میتوان معافی کفالت گرفت؟
    2-دوستان خواهر بنده الان طلاق گرفته اند من میتوانم کفالت ایشان را بگیرم یا اینکه چون برادر دارم نمی توانم؟
    در مورد سوال اولت فقط در صورتی میتونی معافیت کفالت بگیری که ثابت کنی برادرات مشکل پزشکی دارن در غیر این صورت نمیشه
    در مورد سوال دومت هم تا اونجایی که میدونم اصلا بحث برادرت نیست وقتی پدرت زنده است اصلا کفالت خواهر معنا نداره

Junior Member

دوستان من 10 روز پیش دفترچمو پست کردم برای معافیت
    یه مورد داره به نام استعلام ثبت احوال محل صدور شناسنامه مادر ! این پلیس +10 میگه حدود 2 ماه دیگه خود نظام وظیفه با پست میفرسته دم خونه که بری استعلام بگیری!
    میخواستم بدونم راهی هست که بشه برگه استعلام رو از خود نظام وظیفه تحویل گرفت و رفت استعلام رو گرفت و تحویل نظام وظیفه داد تا روند رسیدگی سریعتر انجام بشه....
    آخه با این حساب پرونده من میره برای اونور سال که ممکنه آموزشی بهم بخوره ، که چون من شاغل هستم برم آموزشی کارمو از دست دادم ... با این وضعیت کار هم که دیگه ...!

مممنون میشم راهنمایی کنید

Junior Member

من نظام وظیفه میدون سپاه هم رفتم ولی اون سربازای که برگه میدن برای داخل ، گفت برو 2 ماه دیگه میاد در خونه ! و گفتم میخوام برگه استعلام بگیرم گفت نمیدن! یجورایی از سرش وا کرد ! فکر کنم اونارو اونجا گذاشتن تا سر حد ممکن که میشه مردم و بپیچونن و راه ندن داخل!
    تو این پست های قبلی که میخوندم یکی از دوستان نوشته بود برو بگو معرفی نامه سند سجلی میخوام اونطوری راه میدن.
    پلیس +10 خودش نمیده ؟

Junior Member

آقا سلام، شرمنده اینجا مطرح میکنم این پست رو،قبلا جای دیگه گذاشته بودم میخوام جواب کامل بگیرم اگه بشه اقدام سریع کنم.
    ممنون میشم جواب کامل بدین منو کمک کنین

درود بردوستان و خسته نباشید.
    من پدرم فوت شده و تک پسرم و خواهر هم دارم. میخواستم چندتا سوال رو بپرسم.
    1.اول اینکه بهتره برای کفالت مادرم اقدام کنم یا خواهرم؟ یا جفتشون نمیشه؟ البته خوب مادر راحتره ولی جفتشون رو نمیشه شمول کرد محکم تر شه. تازه کف پامم صافه این چی؟(البته خیلی حاد نیست)
    2.پدر بنده سال 88 فوت شدن، یک جریانی هست که میگن تا سه سال نمیشه معافیت دائم گرفت! سه سال از زمان فوت یا از زمان صدور؟
    3.من الان معافیت تحصیلی دارم. میتونم برای کفالت اقدام کنم دیگه؟
    4.یک جنگولک بازی هستش که باید آموزشی برین و اینا. یک ماه. چجوریه صبح تا بعدازظهره؟ یا اینکه 24 ساعتس. بعد تکلیف کسایی مثل من که سرکار میرن و خانواده بهم نیازه مثل صدجور خرید و اینها رو انجام بدم. چی میشه؟ دانشگاه هم دارم.
    5.البته شنیدم مورد بالایی باز حذف شده. یک راهنمایی میکنین اگر حذف شده برم درخواست بدم تا عید معافیتم بیاد.
    فقط لطفا دوستان مطلع پاسخ بدن، مخصوصا اون آموزشی رو.

خیلی ممنون

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdizp نمایش پست ها
    آقا سلام، شرمنده اینجا مطرح میکنم این پست رو،قبلا جای دیگه گذاشته بودم میخوام جواب کامل بگیرم اگه بشه اقدام سریع کنم.
    ممنون میشم جواب کامل بدین منو کمک کنین

درود بردوستان و خسته نباشید.
    من پدرم فوت شده و تک پسرم و خواهر هم دارم. میخواستم چندتا سوال رو بپرسم.
    1.اول اینکه بهتره برای کفالت مادرم اقدام کنم یا خواهرم؟ یا جفتشون نمیشه؟ البته خوب مادر راحتره ولی جفتشون رو نمیشه شمول کرد محکم تر شه. تازه کف پامم صافه این چی؟(البته خیلی حاد نیست)
    2.پدر بنده سال 88 فوت شدن، یک جریانی هست که میگن تا سه سال نمیشه معافیت دائم گرفت! سه سال از زمان فوت یا از زمان صدور؟
    3.من الان معافیت تحصیلی دارم. میتونم برای کفالت اقدام کنم دیگه؟
    4.یک جنگولک بازی هستش که باید آموزشی برین و اینا. یک ماه. چجوریه صبح تا بعدازظهره؟ یا اینکه 24 ساعتس. بعد تکلیف کسایی مثل من که سرکار میرن و خانواده بهم نیازه مثل صدجور خرید و اینها رو انجام بدم. چی میشه؟ دانشگاه هم دارم.
    5.البته شنیدم مورد بالایی باز حذف شده. یک راهنمایی میکنین اگر حذف شده برم درخواست بدم تا عید معافیتم بیاد.
    فقط لطفا دوستان مطلع پاسخ بدن، مخصوصا اون آموزشی رو.

خیلی ممنون

سوال اول فکر نکنم فرقی کنه هرکدوم اقدام کنی میشه
    سوال دومتو نمی دونم
    سوال سوم میشه اقدام کرد
    سوال چهارم تا اونجایی که می دونم معافیت کفالت آموزشی نداره

Junior Member

سلام دوستان.
    اون موقع که این قانون 4 برادری (که 3 تا برادر کارت پایان خدمت داشتن، اون یکی معاف میشد) من یکی از برادرام هنوز نرفته بود سربازی.
    الان اون سومی هم رفته. من که آخری ام دارم درس میخونم.
    کسی خبر نداره آیا این قانون تمدید میشه یا نه؟
    امیدی هست؟

Junior Member

سلام دوستان من یه راهنمایی میخواستم؟
    من میخوام تا یکماه دیگه برای معافیت پزشکی اقدام کنم اما الان بهم گفتند که شاید بتونم معافیت کفالت بگیرم میشه شما شرایطمو ببینید و راهنمایی کنید

من ترم آخرم و پدرم حدود 47 سالش هست و دیابت داره و دو خواهر هم دارم
    دیابت پدرم رو دقیقا نمیدونم مشخصاتش چیه اما چندساله که دیابت دارن و میدونم قند خونش بالا هست و دیابت تو خونواده ی ما ارثی هست که هم پدربزرگم هم مادربزرگم دیابت شدید دارن
    پدرم هم اولش پرهیز کرد و بعد دید نمیشه مجبور شد که قرص مصرف کنه ولی انسولین نمیزنه یعنی نمیدونم در اون حد هست یا نه
    با توجه به اینکه من تنها پسر خانواده هستم میتونم معافیت کفالت پدرم رو بگیرم؟ پدرم حدود 35 ساله بدون وقفه کار سنگین میکنه و تقریبا از کار افتادست ولی خب ظاهرش این رو نشون نمیده ولی تمام بدنو دستو کمرو پاهاش بسیار فرسوده شده با توجه به کار سنگین و طولانی مدت
    جدا از اینها من اقدام کنم حدودا چقدر طول میکشه؟ میتونم اقدام کنم و اگر معاف نشدم یکماه دیگه که معافی تحصیلیم تموم شد واسه معافی پزشکی اقدام کنم؟

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط sheytan نمایش پست ها
    من میخوام تا یکماه دیگه برای معافیت پزشکی اقدام کنم اما الان بهم گفتند که شاید بتونم معافیت کفالت بگیرم میشه شما شرایطمو ببینید و راهنمایی کنید

دیابت پدرم رو دقیقا نمیدونم مشخصاتش چیه اما چندساله که دیابت دارن و میدونم قند خونش بالا هست و دیابت تو خونواده ی ما ارثی هست که هم پدربزرگم هم مادربزرگم دیابت شدید دارن
    پدرم هم اولش پرهیز کرد و بعد دید نمیشه مجبور شد که قرص مصرف کنه ولی انسولین نمیزنه یعنی نمیدونم در اون حد هست یا نه
    با توجه به اینکه من تنها پسر خانواده هستم میتونم معافیت کفالت پدرم رو بگیرم؟ پدرم حدود 35 ساله بدون وقفه کار سنگین میکنه و تقریبا از کار افتادست ولی خب ظاهرش این رو نشون نمیده ولی تمام بدنو دستو کمرو پاهاش بسیار فرسوده شده با توجه به کار سنگین و طولانی مدت
    جدا از اینها من اقدام کنم حدودا چقدر طول میکشه؟ میتونم اقدام کنم و اگر معاف نشدم یکماه دیگه که معافی تحصیلیم تموم شد واسه معافی پزشکی اقدام کنم؟
    در این که آیا شرایط پدرت واسه معافی کفالت هست یا نه نمیدونم اما تو همین 1 ماه که معافی تحصیلی داری اقدام کن بعد نشد واسه پزشکی اقدام کن چون با داشتن معافی تحصیلی نمیشه معافی پزشکی اقدام کرد

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط sheytan نمایش پست ها

در مورد زمانش اطلاعی ندارم ولی اگه به "تشخیص شورای پزشکی" پدر شما از کار افتاده تشخیص داده بشن، اون وقت شما میتونی کفالت ایشون رو به عهده بگیری.
    (متاسفانه در قانون حرف بیشتری زده نشده و در مورد اینکه تشخیص شورا به چه صورت و طبق چه ضوابطی خواهد بود سکوت کرده).

آيا اگر سن پدر كمتر از 65 سال باشد و بيمار باشد مي‌توان درخواست رسيدگي نمود؟
    بله- در صورتي كه سن پدر كمتر از 65 سال باشد (و) به تشخيص شوراي پزشكي وظيفه عمومي به علت بيماري نيازمند به مراقب تشخيص داده شود در شمول معافيت كفالت قرار مي‌گيرد.

Junior Member

ممنون داداش
    من اقدام کنم حدودا چقدر طول میکشه؟ میتونم اقدام کنم و اگر معاف نشدم یکماه دیگه که معافی تحصیلیم تموم شد واسه معافی پزشکی اقدام کنم؟
    دردسر زیاد داره برای اقدام کردنش؟ ارزش اقدام کردن رو داره؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)