صفحه 259 از 330 نخستنخست ... 159209249250251252253254255256257258259260261262263264265266267268269309 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,581 تا 2,590 , از مجموع 3299

موضوع: معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

نقل قول نوشته اصلی توسط markiw نمایش پست ها
    سلام دوستان من 20 سالمه و دانشجو هستم پدرم فوت کرده و برادر بزرگترم سربازی رفته و الان هم ازدواج کرده و سر خونه زندگیشه خواهرام هم ازدواج کردن و فقط من هستم و مادرم تو خونه میخاستم بدونم برای معافیت باید چکار کنم، لطفا زودتر جواب بدین ممنون.
    متاسفانه راهی نیست. شما باید تنها فرزند ذکور باشید و یا اینکه برادرتون فقط و فقط به دلیل بیماری قادر به نگهداری از مادر نباشه:
    http://vazifeh.police.ir/?siteid=25&...25&pageid=3003

Junior Member

یه سوال خیلی‌ اضطراری دوستان: من دانشجوی خارج از کشور هستم و معافیت تحصیلی‌ خارج از کشور دارم. برای معافیت کفالت از ایران ( نه سفارت )اقدام کردم، و تایید شدم، حالا برای تکمیل پرونده نیاز به اشتغال به تحصیل هست، منتها مال من انگلیسی‌ (البته مهر سفارت خورده) ولی‌ چون از شهرستان اقدام کردم و اینا مورد مشابه نداشتند، گیج شدند کار من رو فعلا مسکوت نگه داشتند. کسی‌ تجربه مشابه داشته؟ به جای اشتغال به تحصیل برای شرایط ما چی‌ میذارن تو پرونده؟ لطفا سریع جواب بدین کارم الکی‌ گیر کرده.

Junior Member

پاسخ:سلام جونم اگه ef اکوی بابات پایین تر از 40باشه معاف میشی.من شخصا پرسیدم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری - آزاد

نقل قول نوشته اصلی توسط syst3m1371 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    پدر من در داخل لگنش نزدیک به 10 سال پلاتین داره و به راحتی نمیتونه راه بره پلاتین ها هم برداشته نمیشن چون احتمال داره خدایی نکرده توان راه رفتن رو کلی از دست بدن ، اون موقع که تصادف کرده بیمارستاینی که درش بوده متاسفانه کادر مجربی نداشته و به عصب پاشم آسیب وارد شده و کلا عصب انگشت های پاشو از دست داده نمیتونه تکونش بده
    به نظر شما اگر برای معافیت اقدام کنم احتمال داره معاف شم تنها پسر هم هستم پدرم باز نشسته شده و 55 سال سن داره
    ببین دوست عزیز شما باید بری اقدام کنی...بالاخره تنها تیری هستش که توی تفنگت داری...به قول بقیه تیری هستش در تاریکی یا به هدفت میخوره یا رد می کنه.....منم دقیقا همین کار رو میخوام بکنم...همین فردا دارم دفترچه رو پست می کنم بره ببینیم خدا چی میخواد....
    تا دکتر نظام وظیفه بررسی نکنه و معاینه نکنه نمیشه که فهمید معافی رو بهت میدن یا نه.......
    ویرایش توسط darklord : September 22nd, 2014 در ساعت 02:45 PM دلیل: اصلاح پرسش درون نقل قول

Junior Member

سلام خدمت دوستان عزیز
    پدر و مادر من 10 سال هست که از هم جدا شدن و من می خواستم از معافیت مادر فاقد همسر استفاده کنم .من تنها فرزند حاصله از ازدواجشونم در تاریخ 15/6/93 شش ماه پس از هجده سالگی من تموم شد و چون امسال نتونستم واسه کنکور بخونم رشته ای که می خواستم قبول نشدم . دانشگاه نرفتم و گذاشتم واسه سال بعد که یه مشکل دیگه واسم درست میشه اونم خدمته واسه همین تصمیم گرفتم معافیت بگیرم تو ی دفترچه راهنما نوشته یکی از شروط گرفتن معافیت کفالت نداشتن غیبته که متاسفانه من اگه الان بخوام دفترچه را تحویل بدم 17 روز غیبت دارم ولی پایین تر هم نوشته که اگه مشمول در طول غیبت هم همون شرایطو داشته باشه بنا به تشخیص هیئت رسیدگی میتونه از معافیت کفالت استفاده کنه به نظرتون اگه دفترچه رو تحویل بدم ممکنه بازی در بیارن و بفرستنم خدمت؟
    اگه بتونید راهنمایی کنید ممنون میشم

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط farzad74 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز
    پدر و مادر من 10 سال هست که از هم جدا شدن و من می خواستم از معافیت مادر فاقد همسر استفاده کنم .من تنها فرزند حاصله از ازدواجشونم در تاریخ 15/6/93 شش ماه پس از هجده سالگی من تموم شد و چون امسال نتونستم واسه کنکور بخونم رشته ای که می خواستم قبول نشدم . دانشگاه نرفتم و گذاشتم واسه سال بعد که یه مشکل دیگه واسم درست میشه اونم خدمته واسه همین تصمیم گرفتم معافیت بگیرم تو ی دفترچه راهنما نوشته یکی از شروط گرفتن معافیت کفالت نداشتن غیبته که متاسفانه من اگه الان بخوام دفترچه را تحویل بدم 17 روز غیبت دارم ولی پایین تر هم نوشته که اگه مشمول در طول غیبت هم همون شرایطو داشته باشه بنا به تشخیص هیئت رسیدگی میتونه از معافیت کفالت استفاده کنه به نظرتون اگه دفترچه رو تحویل بدم ممکنه بازی در بیارن و بفرستنم خدمت؟
    اگه بتونید راهنمایی کنید ممنون میشم

سلام

این بند یک قانون کلی هست و برای تمام معافیت ها اعمال میشه (دست کم تا به حال میشده) برای مورد شما هم باید اعمال بشه.

* روند گرفتن این معافیت ممکنه کمی طولانی بشه توصیه میکنم هر چه سریعتر دفترچه رو بفرستید (موقع خریدن دفترچه از مامور پلیس +10 هم پرس و جو کنید).

Junior Member

ممنون از پاسختون و یه سواله دیگه هم داشتم
    اگه اگه کمیسیون بزارن مادرم باید حضور داشته باشه یا نه چون مادرم برای 1 ماه خارج از کشوره

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری - آزاد

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    سلام

این بند یک قانون کلی هست و برای تمام معافیت ها اعمال میشه (دست کم تا به حال میشده) برای مورد شما هم باید اعمال بشه.

* روند گرفتن این معافیت ممکنه کمی طولانی بشه توصیه میکنم هر چه سریعتر دفترچه رو بفرستید (موقع خریدن دفترچه از مامور پلیس +10 هم پرس و جو کنید).
    دوست عزیز من پدر و مادرم جدا شدن و برادرم ۶ سال پیش کفالت مادر گرفته....پارسال برادرم نزدیک به ۱ ماه ۱ ماه و نیم بیمارستان بستری بود اونم به خاطر توهم زدن و اختلال روانی که ۸ بار هم شوک مغزی بهش دادن تا بهتر بشه , هنوز که هنوزه قرص میخوره و دکتر گفته باید بخوره وگرنه باز توهم ممکنه بزنه , از اون طرف هم پدرم وضع چشماش خرابه و این قانون شامل حالش میشه :
    - فقدان هر دو چشم و يا آنكه هر دو چشم عملا فاقد بينايي باشد.
    تبصره: به هر علتي كه ديد يك چشم به ميزان 100% و ديد چشم ديگر به ميزان 50% از بين رفته باشد و يا ديد هر دو چشم در مجموع به اندازه 50% ديد يك چشم باشد اين نوع مصداق دارد.

خلاصه ما رفتیم برای پست کردن دفترچه و زنه گفت نمیشه برادر بزرگتر داری که بعد گفتم مریض روانیه ایشون و گفت من حالا دفترچت رو میفرستم دیگه خود دانی یا اعزامیت میاد یا نامه کمیسیون .
    سوالم اینه که به نظر شما وضع من چجوریه ؟ معاف میدن یا نه ؟ چون ۱ ۲ نفر بهم گفتن برادرت باید دست کم ۶ ماه بستری بوده باشه و به مدارک بیمارستان و ... کار ندارن !!!!!
    چند نفر هم گفتن اون کفیل مادرته و تو میخوای کفیل بابات شی اصلا ربطی نداره و میدن . من واقعا گیج شدن این وسط , استرس دارم نکنه اعزام بیاد دم در خونه !!!!

حتی رفتیم از بهزیستی اقدام کنیم گفتن برو ۲۵ بهمن بیا !!!! حالا اگه هرجور شده قبول نکنن نمیشه از بهزیستی هم اقدام کنم دوباره ؟

سلام
    من یک سوال دارم ، البته این سوال در پست های قدیمی این تاپیک خوندم اما چون سه سال اون پست ها گذشته و تو این مدت قوانین ممکنه کلی تغییر پیدا کرده باشه من اینجا مجددا مطرح میکنم و امیدوارم دوستان عزیز به سوال من پاسخ بدند.

من میخوام معافیت کفالت "همسر فاقد شوهر" بگیرم پدرم سه ساله فوت شده
    میخوام بدونم برای گرفتن این نوع معافیت باید دوره آموزشی رو بگذرونم ؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری - آزاد

نقل قول نوشته اصلی توسط rezanoroozy نمایش پست ها
    سلام
    من یک سوال دارم ، البته این سوال در پست های قدیمی این تاپیک خوندم اما چون سه سال اون پست ها گذشته و تو این مدت قوانین ممکنه کلی تغییر پیدا کرده باشه من اینجا مجددا مطرح میکنم و امیدوارم دوستان عزیز به سوال من پاسخ بدند.

من میخوام معافیت کفالت "همسر فاقد شوهر" بگیرم پدرم سه ساله فوت شده
    میخوام بدونم برای گرفتن این نوع معافیت باید دوره آموزشی رو بگذرونم ؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    خیر هنوز خبری از آموزشی برای معافی کفالت ها نیست . بقیه معافی ها رو نمیدونم اما میدونم کفالت مادر نداره .

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)