صفحه 28 از 330 نخستنخست ... 18192021222324252627282930313233343536373878128 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 271 تا 280 , از مجموع 3299

موضوع: معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

پیش فرض پاسخ : معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

اگر مشمولی تک پسر باشد و بالای ۱۸ سال سن داشته و سالم باشد می تواند کفیل پدرش شود و با استفاده از این قانون معاف شود.

حالا سوال من اینه که شرط پدر 59 ساله چی می شود؟ آیا تک پسر بودن شرط کافی برای معافیت هست یا خیر؟

دوستان این مورد سوال بنده نیز می باشد
    آیا تک پسر خانواده هم برای معافیت باید پدر 59 سال داشته باشه تا معاف بشه؟
    آیا قانون تازه ای برای حذف شرط سنی پدر برای معافیت تک پسرها وجود دارد؟
    ویرایش توسط rise : August 4th, 2010 در ساعت 10:24 PM

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

راستش من این شرایط رو دارم (تک پسر) اما بابام 50 سالشه. تا اونجایی که من تحقیق کردم تنها راهش اینه که ثابت کنی پدر به مراقبت پسر نیاز داره. مثلا" اگه پدر بیماری خاصی داره (مثلا" بیماری های مزمن، افسردگی، معلولیت، عوارض ناشی از جنگ و ...) اگه پرونده پزشکی و اینا داشته باشه هر چی سابقه ی مراجعه به دکترش بیشتر باشه که بهتر می تونی یه کارایی بکنی. اول کمیسیون پزشکی شهر، بعد استان بعدم تهران. من خودم تو مرحله ی اولم. دیدم دوستامو که این شکلی معاف شدن، هر چند ظاهرا" پدرشون خیلی هم به مراقبت نیاز نداشته انصافا، اما خوب مدرک پزشکی داشتن،

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Pasha نمایش پست ها
    امروز روی یک سایت مطلبی به نقل از سرهنگ حلوایی روی سایتی دیدم که ایشان گفته اند:
    اگر مشمولی تک پسر باشد و بالای ۱۸ سال سن داشته و سالم باشد می تواند کفیل پدرش شود و با استفاده از این قانون معاف شود.

حالا سوال من اینه که شرط پدر 59 ساله چی می شود؟ آیا تک پسر بودن شرط کافی برای معافیت هست یا خیر؟

لینک خبر

من اینو الان دیدم، وقتی یه مسئول همه ش تو دبیرستان ریاضی! بخونه و از ادبیات غافل شه اینجوری میشه که نباید بشه! عنوان خبر کژتابی داره، هر کی یه جور تفسیر کرده، باید رفت و پرسید....

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

شاید این جناب سرهنگ بد گفته ولی قانون که تغییر نکرده؛ شما حرف های ایشون رو به بزرگی خودتون ببخشید!
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

آقایون ذرتی توی دل آدم رو خالی نکنید.
    به امید خدا وقتی گرفتم میام مراحل رو توی یک تاپیک منحصر به همین قانون توضیح میدم.

منبع: http://nezamvazifeh.com/category/khas/

۲۳- اگر پدر یا مادری معلول باشند آیا میتوانند یک فرزند خود را معاف کنند؟
    بله، مشروط بر آنکه معلولیت به تائید شورای زشکی بهزیستی و شورای پزشکی در وظیفه عمومی برسد و مشمول قبل از معلولیت فاقد غیبت باشد.

نقل قول نوشته اصلی توسط rise نمایش پست ها

دوستان این مورد سوال بنده نیز می باشد
    آیا تک پسر خانواده هم برای معافیت باید پدر 59 سال داشته باشه تا معاف بشه؟
    آیا قانون تازه ای برای حذف شرط سنی پدر برای معافیت تک پسرها وجود دارد؟
    بسم الله الرحمن الرحیم
    دوست عزیز ، سلام
    کلام آقای سرهنگ رو یکبار با دقت بخونید ، متوجه میشید :

شبکه خبر: معافیت کفالت شامل چه افرادی می شود؟
    حلوایی: اگر مشمولی تک پسر باشد و بالای ۱۸ سال سن داشته و سالم باشد می تواند کفیل پدرش شود و با استفاده از این قانون معاف شود، همچنین چنانچه پدری به سن بالای ۵۹ سال و شروع شصت سالگی رسیده باشد به صرف شصت ساله شدنش یک فرزند پسرش معاف خواهد شد.
    چنانچه پدری کمتر از ۶۰ سال سن داشته باشد ولی بر اثر بیماری با تائید شورای پزشکی نیازمند مراقبت باشد فرزندش معاف می شود

بنابراین صحبت اول ایشون ناظر به " مطلق معافیت کفالت " و شرط لازم اون ( تک پسری ) هست ، و در خصوص پدر بالای 59 سال هم در ادامه توضیح دادند .
    حذف شرط سنی پدر هم با بیماری ممکن هست که توضیحش داده شده .

اما دوست عزیز جناب pimi810 :
    در موارد بسیاری تنها کمیسیون استان تصمیم می گیره ، و برخلاف گذشته اکثر معافیتها الان با تایید کمیسیون نظام وظیفه استان محل سکونت انجام میشه . ارسال پرونده و مشمول به تهران در موارد خاص هست . البته بنده در یک استان دیده بودم که مشمولین رو پس از معاینه و بررسی به تهران هم می فرستادند . در هر حال امیدوارم کار شما هر چه سریعتر و در همان استان خودتون با موفقیت انجام بشه .

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد65 نمایش پست ها
    آقایون ذرتی توی دل آدم رو خالی نکنید.
    به امید خدا وقتی گرفتم میام مراحل رو توی یک تاپیک منحصر به همین قانون توضیح میدم.
    بسم الله الرحمن الرحیم
    دوست عزیزم ، سلام
    کسی نمی خواهد دل شما را خالی کند ؛ همه ما آرزومندیم که شما معاف شوید ، اما متاسفانه استدلال آنان همانطور است که دوستان عزیز فرمودند . و به دلیل اینکه شما برادر دارید ، مشکل تراشی خواهند کرد .
    بنده شخصی را می شناسم که پدرش ده سال از پدر بزرگوار شما بزرگتر بوده و برادرش نیز - با حدود 50 سال سن - در شهری دیگر زندگی می کرد ، اما فقط به دلیل " برادر داشتن " معافش نکردند . حتی به خاطر دارم پدر پیر آن شخص که خود نیز بیمار بود ، گله می کرد و می گفت پسر بزرگش سالی یکبار هم به آنها سر نمی زند ، اما متاسفانه قانون نظام وظیفه به این چیزها توجهی نداشت .
    بنده آرزو دارم آنچه گفته شد در خصوص شما اجرا نشود ، و همانطور که فرمودید " به امید خدا وقتی گرفتید بیایید و مراحل را توضیح بدهید " .
    موفق و پیروز باشید !

نقل قول نوشته اصلی توسط SALMAN نمایش پست ها
    بسم الله الرحمن الرحیم
    دوست عزیزم ، سلام
    کسی نمی خواهد دل شما را خالی کند ؛ همه ما آرزومندیم که شما معاف شوید ، اما متاسفانه استدلال آنان همانطور است که دوستان عزیز فرمودند . و به دلیل اینکه شما برادر دارید ، مشکل تراشی خواهند کرد .
    بنده شخصی را می شناسم که پدرش ده سال از پدر بزرگوار شما بزرگتر بوده و برادرش نیز - با حدود 50 سال سن - در شهری دیگر زندگی می کرد ، اما فقط به دلیل " برادر داشتن " معافش نکردند . حتی به خاطر دارم پدر پیر آن شخص که خود نیز بیمار بود ، گله می کرد و می گفت پسر بزرگش سالی یکبار هم به آنها سر نمی زند ، اما متاسفانه قانون نظام وظیفه به این چیزها توجهی نداشت .
    بنده آرزو دارم آنچه گفته شد در خصوص شما اجرا نشود ، و همانطور که فرمودید " به امید خدا وقتی گرفتید بیایید و مراحل را توضیح بدهید " .
    موفق و پیروز باشید !
    معافیت مورد نظر ایشون معافیت کفالت معلول هست و اگر یگانه مراقب نباشند هم معاف میشند. اما باید معلولیت پدر یا مادر (یا در صورتی که تنها برادر بزرگتر از هجده سال هستند، خواهر یا برادر) فرد مشمول ابتدا توسط بهزیستی تأیید بشه.

دوست من به خاطر ضعف شدید چشم های برادرش معاف شد (در حدی بود که معلولیت حساب میشد). پدرش هم سالم و سر حال 45 سالشه! کس دیگه ای رو می شناسم که با داشتن چهار تا برادر و پدر سالم و جوون به خاطر افسرگی مادرش (که به خاطرش رفته بود بستری شده بود و براش معلولیت ذهنی رد کرده بودن) معاف شد.

اگر اشتباه نکنم اصلن به این معافیت موارد خاص میگن نه کفالت.

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein2712 نمایش پست ها
    معافیت مورد نظر ایشون معافیت کفالت معلول هست و اگر یگانه مراقب نباشند هم معاف میشند. اما باید معلولیت پدر یا مادر (یا در صورتی که تنها برادر بزرگتر از هجده سال هستند، خواهر یا برادر) فرد مشمول ابتدا توسط بهزیستی تأیید بشه.

دوست من به خاطر ضعف شدید چشم های برادرش معاف شد (در حدی بود که معلولیت حساب میشد). پدرش هم سالم و سر حال 45 سالشه! کس دیگه ای رو می شناسم که با داشتن چهار تا برادر و پدر سالم و جوون به خاطر افسرگی مادرش (که به خاطرش رفته بود بستری شده بود و براش معلولیت ذهنی رد کرده بودن) معاف شد.

اگر اشتباه نکنم اصلن به این معافیت موارد خاص میگن نه کفالت.
    بسم الله الرحمن الرحیم
    سلام دوست عزیز ،
    شما صحیح می فرمایید . من با خوندن نوشته های عزیزان در خصوص کفالت ، به اشتباه تصور کردم که مورد ایشون هم کفالت هست . در حالی که همونطور که اشاره کردید ، مورد مربوط به ایشون از مصادیق معافیت موارد خاص هست ، و " یک فرزند ذکور " پدر یا مادر معلول ( و برادر یا خواهر با شرایط مقرره ) معاف خواهد شد .
    اگر دو فرزند معلول دیگر نیز در خانواده ای وجود داشته باشد ، یک نفر دیگر هم می تواند معاف شود .
    با تشکر از تذکر شما .
    موفق باشید .

همچنین چنانچه پدری به سن بالای ۵۹ سال و شروع شصت سالگی رسیده باشد به صرف شصت ساله شدنش یک فرزند پسرش معاف خواهد شد.
    راجع به قسمت دوم حرفای سرهنگ حلوایی کسی از دوستان نظری نداره؟؟ یعنی منظورش اینه که اگه پدری 60 ساله بشه حتی اگه چند فرزند پسر داشته باشه یکیشون معاف میشه؟؟ یا اینم کژتابی جناب سرهنگه؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)