صفحه 289 از 330 نخستنخست ... 189239279280281282283284285286287288289290291292293294295296297298299 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,881 تا 2,890 , از مجموع 3299

موضوع: معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

Junior Member

پیش فرض پاسخ : معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

نقل قول نوشته اصلی توسط arshia1987 نمایش پست ها
    بار اول مسوول قسمت كفالت بهم گفت كه فلان روز ساعت ٨ بيا اينجا،اون روز به كاري برام پيش اومد نيم ساعت ديرتر رفتم نظام وظيفه ، پرسيدم فلاني كجاست همكاراش گفتن منتظر باش بر ميگرده. بعد چند دقيقه از خونه باهام تماس گرفتن گفتن يكي از نظام وظيفه واسه تحقيق اومده ،مشخصات ظاهريشو پرسيدم فهميدم همون آقاست.در واقع ايشون قصدش اين بود كه منم همراهش واسه تحقيقات بيام كه نشد. ٢ دفعه ديگه يه سرباز فرستادن والبته كاملا سرزده و بدون هماهنگي.
    واسه تحقيقات از همسايه ها سوال ميپرسن و بيشتر راجع به وضعيت پدر و مادر و رفت و امد افراد سوال ميشه.اقوام درجه يك مثل عمو، دايي ،خاله و شوهر خاله و ..ميتونن شاهد باشن ، روال به اين صورت هست كه اين افراد به همراه كارت ملي و شناسنامه با شما ميرن دفتر اسناد رسمي و روي يه فرم مخصوص كه توي دفترچه نظام وظيفه موجود هست اسمشون و نسبت خانوادگيشون با شما رو مينويسن و امضا ميكنن.بعدش شما اون برگه رو تحويل مسوول امور كفالت نظام وظيفه ميدين.
    چند نفر از بستگان لازمه واسه شهادت؟ علاوه بر خاله و شوهر خاله مثلا دختر خاله هم میتونه شهادت بده؟ همین که فامیل باشن کافیه؟

Junior Member

دوستان تو دفترچه گفته عکس 3x4 سیاه سفید ، ولی چندجای دیگه گفته بودن ترجیحاً رنگی!
    کسی تجربه داشته رنگی بده و مشکلی نباشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Romax نمایش پست ها
    چند نفر از بستگان لازمه واسه شهادت؟ علاوه بر خاله و شوهر خاله مثلا دختر خاله هم میتونه شهادت بده؟ همین که فامیل باشن کافیه؟
    3 نفر از بستگان (هر فامیلی بجز مادر، پدر، خواهر، برادر).
    تا اونجا که من شنیدم، نباید 2 نفر خانم باشن.
    من خودم خاله + 2 تا شوهر خاله بردم برای استشهاد...

راستی ثبت اسناد کپی کارت ملی و شناسنامه ی این افراد رو هم میخواد.
    (البته کپی برگه شماره 4 هم بعد از پر شدنش لازم هست که معمولا یه فتوکپی نزدیک ثبت اسنادی ها هستش)

با سلام خدمت دوستان بنده معافیت کفالت مادر فاقد شوهر شاملم میشه می خواستم برای معافیت اقدام کنم فقط قبلش می خواستم بدونم ک واس من هم ۳۰ ماه معافیت موقت میدن بعد ب دایم تبدیل میکننن یا این فقط برای اونایی هست ک طلاق گرفتن؟و مهم تر از اون اینکه بنده داشنجو کارشناسی پیوسته هستم و الانم از درسم مونده تموم نکردم و ب تحصیلم ادامه میدم الان اون پولی ک برحسب مدرک میگیرن من باید پول دیپلم یعتی ۱۰۰ تومن رو بدم یا ۲۵۰ برای کارشناسی؟و اخریش اینکه قضیه اون سه شاهد برای تایید برای من هم اجرا میشه یا فقط برای مطلقه ها هست اون بند

Junior Member

با سلام
    من فرزند سوم پسر خانواده هستم . برادر بزرگترم سربازی رفته و برادر دوم معافیت پزشکی گرفته است. هردو انها ازدواج کرده و در محل هایی دور از محل زندگی پدر و مادر هستن. پدر من الحمدالله مشکل جسمانی ندارد . شانس گرفتن معافیت کفالت برای من چقدر می باشد ؟ لازم به ذکر است سن پدر من 67 است . مادر من نیز در سلامت کامل بوده و سن 65 می باشند .

ogeek
    با تشکر از پاسخگویی

Junior Member

با سلام دوستان..پدرم عمل قلب باز کرده و از طرف نظام وظیفه فرستادنمون بیمارستان واسه اکو و ef قلب پدرم 35 بود..چندروز دیگه کمیسیون دارم..به نظرتون چند درصد میتونم معاف شم...خواهش میکنم کمکم کنید و اگه نکته ای هست بم بگید......لطفااااااااااااااا اا جوااااااااااب بدیییییییییییید..

Junior Member

سلام دوستان یه سوال
    من چهار ماه دگه میشم هجده سال پدرمم 60 سالشه تک فرزند هستم میخوام پذیرش بگیرم واسه دانشگاه خارج از کشور بنظرتون شرایط معافیت رو دارم ؟
    ممنون میشم جواب بدید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط omiddale نمایش پست ها
    سلام دوستان یه سوال
    من چهار ماه دگه میشم هجده سال پدرمم 60 سالشه تک فرزند هستم میخوام پذیرش بگیرم واسه دانشگاه خارج از کشور بنظرتون شرایط معافیت رو دارم ؟
    ممنون میشم جواب بدید
    خیر.برای کفالت پدر باید پدر بالای 70 سال و یا پدر از لحاظ جسمانی مشکل داشته باشه به نحوی که نتونه کارهای روزمره خودشو انجام بده.
    برای کفالت مادر هم باید ایشون فاقد شوهر باشن و شما تنها پسر بالای 18 سال باشید.

Junior Member

سلام وستان من پدرم 55 سالش هست و بازنشسته شدن
    15 سال پیش تصادف کردیم و تو لگن پدرم 3 تا پلاتین هست از اون موقع درش نیاورد و گفتن خطر داره دیگه درش نمیارن حالا بعضی مواقع درد دارن نمیتونن راحت راه برن
    به نظرتون برای کفالتت شانسی دارم اقدام کنم ؟

Junior Member

سلام دوستان

چند سوال داشتم:

1- برای معافیت کفالت پدر در ابتدا به کمسیون پزشکی شهرستان محل سکونت مراجع کرد ؟

2- اگر جواب کمسیون شهرستان مثبت بود و بیماری پدر تائید شد آیا باید به کمسیون پزشکی استان هم مراجعه کرد؟

3- پزشکان کمسیون شهرستان از کجا تعیین میشن؟

Junior Member

با سلام،من٤ماه مونده١٨سالم كامل بشه،قصد ادامه تحصيل تو خارج كشور رو دارم،يكي از مشكلاتم سربازيه ميخوام بدونم ميتونم معافيت بگيرم،من فرزند سوم پسر خانواده هستم،پدرم٧٠سالشه،بردار بزرگترم سربازي رفته و ازوداج كرده ولي برادر كوچكترم دانشگاهه و سربازي نرفته و ازدواج نكرده،بنظرتون من معاف ميشم يا نه؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)