صفحه 313 از 330 نخستنخست ... 213263303304305306307308309310311312313314315316317318319320321322323 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,121 تا 3,130 , از مجموع 3299

موضوع: معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

Junior Member

پیش فرض پاسخ : معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

دوستان یکی ثواب کنه و اگه تجربه داره یا میدونه مراحل و مدارک برای معافی پدر از طریق بیماری رو بگه و توضیح بده خیلی ممنون میشم

Junior Member

<<<با سلام دوستان تورو خدا هر چه سریع تر جواب منو بدین>>>
    دوتا برادریم.برادرم 4 سال از من بزرگتره و به خاطر کم توانی ذهنی معاف شد فقط از ذهن مشکل داره و از لحاظ جسمی خوبه. پدرم الان 73 سال داره خواستم از ماده 6 اقدام کنم چون یه خرده ساییدگی زانو داره دیدم نمیشه حالا به نظرتون میتونم از راه کفالت کفیل پدر شم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aryan2013 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من برای کفالت مادر فاقد همسر اقدام کردم که هفته پیش وقت کمیسیون بود
    به طور کلی گفته بودن بعد از این همه سال چرا طلاق گرفتین و علت طلاق چی بوده
    در اخر هم کلی مدارک خواسته بودن دوباره از جمله اجاره نامه دارای هولوگرام و عقد نامه
    از دوستان خواهش میکنم اگر کسی تجربه ای داره بنده رو یاری کنه
    ( طلاق در سال 94 جاری شده ولی مادر و پدر من سال هاست جدا زندگی میکنن و پدرم یک بار دیگر ازدواج کرده و طلاق گرفته )

سلام
    من برای کفالت مادر فاقد همسر اقدام کردم. زمانی که جلسه کمیسیون بود، حدود یک سال از ثبت طلاق گذشته بود. تو کمیسیون هم از مادرم در مورد علت طلاق، محل زندگی و چگونگی تامین مخارج زندگی سوال کرده بودند که مادرم هم جواب داده بود. بعدش یه مبلغی به حساب ریختیم . قرار بود که با یک سرباز بریم واسه تحقیقات که کاملا اتفاقی ازین موضوع منصرف شدند. یک هفته بعد هم نامه معافیت موقت یکسال و نیمه من اومد... (یاداوری می کنم چون یکسال از طلاق گذشته بود، یک سال و نیم دیگه، میشه 30 ماه بعد از طلاق که معافیت موقت به دائم تبدیل میشه)
    شاید خیلی ساده بنظر بیاد. اما من با آمادگی کامل و مدارک دقیق جلو رفته بودم. خدا هم کمک کرد که بدون مشکل کار جلو بره. انشالله بعد از اتمام زمان معافیت موقت، باید واسه دائمی کردنش اقدام کنم.
    خیلی خوشحال میشم تجربیاتم و راه حل هایی که به کار بردم رو در اختیار دوستان بگذارم. چون خودم خیلی اذیت شدم تا با شرایط و قوانین آشنا بشم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aliz200x نمایش پست ها
    سلام
    من برای کفالت مادر فاقد همسر اقدام کردم. زمانی که جلسه کمیسیون بود، حدود یک سال از ثبت طلاق گذشته بود. تو کمیسیون هم از مادرم در مورد علت طلاق، محل زندگی و چگونگی تامین مخارج زندگی سوال کرده بودند که مادرم هم جواب داده بود. بعدش یه مبلغی به حساب ریختیم . قرار بود که با یک سرباز بریم واسه تحقیقات که کاملا اتفاقی ازین موضوع منصرف شدند. یک هفته بعد هم نامه معافیت موقت یکسال و نیمه من اومد... (یاداوری می کنم چون یکسال از طلاق گذشته بود، یک سال و نیم دیگه، میشه 30 ماه بعد از طلاق که معافیت موقت به دائم تبدیل میشه)
    شاید خیلی ساده بنظر بیاد. اما من با آمادگی کامل و مدارک دقیق جلو رفته بودم. خدا هم کمک کرد که بدون مشکل کار جلو بره. انشالله بعد از اتمام زمان معافیت موقت، باید واسه دائمی کردنش اقدام کنم.
    خیلی خوشحال میشم تجربیاتم و راه حل هایی که به کار بردم رو در اختیار دوستان بگذارم. چون خودم خیلی اذیت شدم تا با شرایط و قوانین آشنا بشم
    سلام
    بسیار ممنونم از شما
    شما فقط یک بار به کمیسیون رفتید ؟ میتونم بپرسم مدرک دیگری به غیر از طلاقنامه ارایه کردید برای اثبات طلاق ؟و ایا طلاق توافقی ذکر شده ؟
    ایا الان شما کارت معافیت موقت دارین ؟ از تهران اقدام کردید ؟
    بعد از کمیسیون چه مدت بعد نامه معافیت موقت رو دریافت کردید ؟
    متشکر
    ویرایش توسط aryan2013 : August 15th, 2016 در ساعت 04:51 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aryan2013 نمایش پست ها
    سلام
    بسیار ممنونم از شما
    شما فقط یک بار به کمیسیون رفتید ؟ میتونم بپرسم مدرک دیگری به غیر از طلاقنامه ارایه کردید برای اثبات طلاق ؟و ایا طلاق توافقی ذکر شده ؟
    ایا الان شما کارت معافیت موقت دارین ؟ از تهران اقدام کردید ؟
    بعد از کمیسیون چه مدت بعد نامه معافیت موقت رو دریافت کردید ؟
    متشکر

سلام
    1- فقط یکبار کمیسیون رفتیم
    2- کپی برابر اصل شناسنامه و طلاق نامه و دادنامه را داشتم. یادم نیست که کدوماشو به پلیس +10 دادم. مدارک مورد نیاز هم تو دفترچه هست هم پلیس +10 راهنمایی میکنه. حدفاصل ارائه مدارک تا کمیسیون، اصالت مدارک بررسی میشه.
    3- اثبات طلاق از شناسنامه حاصل میشه و طلاق نامه. (امکان داره ثبت احوال طلاق را تایید نکنه! اون موقع شنیدم که شخص باید خودش بره حضوری پیگیری کنه. خدا رو شکر واسه من چنین مشکلی پیش نیمد)
    4- طلاق توافقی بود
    5- کارت معافیت موقت وجود نداره! یه نامه میاد که توش نوشته تا فلان موقع مغافیت موقت داری و یه سری شروط هم زیرش نوشته. مثلا واسه استخدام نمیشه استفاده کرد- اگر تغییر وضعیت یا فوت اتفاق بیفته فورا باید خبر داد و ...
    6- من اواخر فروردین مدارکمو به پلیس +10 دادم. اواسط خرداد نامه اومد که فردا نوبت کمیسیونه!!! فقط مادر میره واسه جلسه. حدود 10 روز بعد نامه معافیت موقت اومد. (خدا رو شکر)
    7- از تهران اقدام کردم. البته ماه رمضان بود و شاید شرایط ناشی از ماه رمضان هم باعث شد که کمتر گیر بدند. با اینکه اگرم گیر میدادند مشکلی نداشتم...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aliz200x نمایش پست ها
    سلام
    سلام دوست عزیز
    ممنون بابت اشتراک گذاری تجربیاتتون
    من برای اون سه نفر که باید ببری دفتر خانه تعهد کتبی بگیری برای درست بودن امر طلاق یکمی درگیرم بهم گفتن نمیشه از خانم استفاده کرد ( مثل خاله و ... ) گفتن حتما باید از اقوام مرد باشن.... ، ممنون میشم در این زمینه تجربتونو بگین

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pedram13776 نمایش پست ها
    سلام دوستان من ٢ هفته پيش رفتم براي پليس +١٠ اقدام كردم براي معافيت كفالت مادر (طلاق) و ٣ تا سوال داشتم ٢ سال نيم از طلاق مادر و پدرم گذشته بود وقتي اقدام كردم سوال دوم اينكه ايا براي ٢ سال نيم شك ميكنن يا ميان تحقيقات محلي بعدم من براي شاهد ٢ عمه و ١ داييم رو بردم و بعدم اينكه مادر و پدر من به حساب هم چند بار پول ريختن و مجبور بودن چندتا حا برن ايا شك ميكنن من خيلي مي ترسم ولي بقيه مشكلات ندارم ! راستي براي شماره حساب حتما نبايد بانك سپه باشه من تجارت بوديم قبول كردن واكسنم اصلا نداشتم
    شما دو تا از عمه هارو بردین برای شاهد گیر ندادن ؟ اینجا به من گفتن نمیشه باید فامیل مرد باشه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kambiz18 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    ممنون بابت اشتراک گذاری تجربیاتتون
    من برای اون سه نفر که باید ببری دفتر خانه تعهد کتبی بگیری برای درست بودن امر طلاق یکمی درگیرم بهم گفتن نمیشه از خانم استفاده کرد ( مثل خاله و ... ) گفتن حتما باید از اقوام مرد باشن.... ، ممنون میشم در این زمینه تجربتونو بگین

سلام مجدد
    من خاله، دایی و زندایی بردم و مشکلی نداشت... (2زن و 1مرد)
    نمیدونم کی بهتون گفته که نمیشه از خانم استفاده کرد...
    پیشنهادم به شما و همه دوستان اینه که کلا حرف همه کس را باور نکنید. مخصوصا تو این بحث معافیت ها. خیلیا خیال پردازی ها و واقعیات رو قاطی می کنند و این واسه امثال من و شما مشکل پیش میاره...

نقل قول نوشته اصلی توسط kambiz18 نمایش پست ها
    شما دو تا از عمه هارو بردین برای شاهد گیر ندادن ؟ اینجا به من گفتن نمیشه باید فامیل مرد باشه
    نه خود پليس +١٠ گفت ٢ عمه با دايي مي توني ببريي منم ٢ تا عمه بردم با يك دايي من الان مشكلم اينجاست كه من خرداد ماه ثبت درخواست كفالت كردم از پليس +١٠ ولي بعد از ٢ ماه و نيم تقريبا هنوز خبري نشده براي كميسيون نمي دونم چرا

دوستان من الان ٢ ماه و نيم از ثبت درخواست كفالتم مي گذره ولي هنوز خبري از كميسيون نشده نمي دونم چرا ( يعني دو ماه نيم از درخواست معافيت كفالتم تو پليس +١٠ )

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)