صفحه 317 از 330 نخستنخست ... 217267307308309310311312313314315316317318319320321322323324325326327 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,161 تا 3,170 , از مجموع 3299

موضوع: معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

Junior Member

پیش فرض پاسخ : معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

نقل قول نوشته اصلی توسط Sharkhar نمایش پست ها
    سلام من برای معافی کفالت میخواستم اقدام کنم بخاطر پاش ک ساییدگی زانو داره و همین طور تو مچ پاش استخوان از بین رفته و به صورت میخچه بوجود اومده ک دکتر گفت کاریش نمیشه کرد و اگه عمل هم بشه نمیتونه راه بره دیگه و از کار افتاده اس و من تک پسرم رفتم اونجا بهم گیر داد اول خواست منو بفرسته برای تشکیل پرونده ولی يهو گیر داد و گفت باید پدرت قطع عضو باشه وگرنه نمی تونی اقدام کني و باید بري خدمت حتی هیچ توجهی به منم نکرد

سلام
    اینجور برخورد ها خیلی تو سازمان نظام وظیفه اتفاق میفته. ناامید نشو. کاش قبل از اقدام برای معافیت کفالت، با یک پزشک نظام وظیفه مشورت می کردی. مثلا میتونی به پزشکی که افراد متقاضی اعزام را معاینه میکنند مراجعه کنی. لیستشون تو دفاتر پلیس +10 موجوده...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aliz200x نمایش پست ها
    سلام
    اینجور برخورد ها خیلی تو سازمان نظام وظیفه اتفاق میفته. ناامید نشو. کاش قبل از اقدام برای معافیت کفالت، با یک پزشک نظام وظیفه مشورت می کردی. مثلا میتونی به پزشکی که افراد متقاضی اعزام را معاینه میکنند مراجعه کنی. لیستشون تو دفاتر پلیس +10 موجوده...
    منظورتون پزشک معتمد هستش؟

Junior Member

آیا ميتونم از نظام وظیفه و وظیفه عمومی مرکز استان پیگیر شم بجای خود شهرستانمون یا فرق داره و من نمیتونم و باید از شهرستانمون پیگیر شم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Sharkhar نمایش پست ها
    منظورتون پزشک معتمد هستش؟
    بله... پزشک هایی که با قوانین آشنا هستند و یا حتی تو کمیسیون پزشکی هم حضور دارند...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Tb10 نمایش پست ها
    دوستان من امروز کارهای کفالت مادرم رو داخل پلیس +10 انجام دارم. 63ماهه از همدیگه جدا شدن. گفتن 2 هفته دیگه برم نظام وظیفه.
    از دوستانی که این مراحل رو طی کردن میخوام بدونم سایر مراحل به چه شکله و گیر و گور خاصی نداره؟ کارت دائم بهم میدن؟تحقیقات محلی داره؟ چون من و مادرم تو یک شهر دیگه زندگی میکنیم اما هر از گاهی مادرم برای دیدن خواهرم به خونه پدریم میره. هیچکدوم از همسایه هامونم به همین دلیل تا حالا بو نبردن که پدر و مادرم از هم جدا شدن.
    در ضمن مشمول غایب بودم اما چون پدر و مادرم قبل از رسیدن به سن مشمول از همدیگه جدا شدن غیبت رو لحاظ نمیکنن.
    دوستان امروز رفتم نظام وظیفه. چندتا سؤال پرسیدن و بعد 2تا نامه بهم دادن. یکی واسه اداره ثبت احوال محل صدور شناسنامه مادر و یکی دیگه هم برای دفتری که پدر و مادرم اونجا طلاقشون رو ثبت کردن. گفتن اینارو ببرم اونجا امضا کنن. ولی من که داشتم پیام دوستان رو میخوندم این مرحله رو نداشت. کلا فرق کرده قانون یا واسه هر شهر یکجور دیگست؟ و این که چه مراحل دیگه ای.مونده.
    لطفا راهنمایی کنید

Member
    رشته و دانشگاه
    Uni of Guilan

نقل قول نوشته اصلی توسط Tb10 نمایش پست ها
    دوستان امروز رفتم نظام وظیفه. چندتا سؤال پرسیدن و بعد 2تا نامه بهم دادن. یکی واسه اداره ثبت احوال محل صدور شناسنامه مادر و یکی دیگه هم برای دفتری که پدر و مادرم اونجا طلاقشون رو ثبت کردن. گفتن اینارو ببرم اونجا امضا کنن. ولی من که داشتم پیام دوستان رو میخوندم این مرحله رو نداشت. کلا فرق کرده قانون یا واسه هر شهر یکجور دیگست؟ و این که چه مراحل دیگه ای.مونده.
    لطفا راهنمایی کنید
    ذوست عزیز من 5 سال پیش به همین طریق معافیت کفالت مادرمو گرفتم. من 9 ماه اومدمو رفتم برای کارتم هیچ کاری نمیکردن برام، یکسری هم مدارکم توی پلیس +10 گم شد. مادرم یکبار مدارک خودشو برد( طلاق نامه و شناسنامه و عکس و ...) و از شانس ما همون روز هم کمیسیون تشکیل میشد یه بنده خدایی همون لحظه پرونده مارو داد برد تو و اونروز تصمیم شورا ثبت کردن. کارت بعد 2 یا 3 ماه اومد.

اگر دیده باشین بعضی ها پدر یا مادرشون رو با ویلچر میارن، میخوام بگم تو این موارد سخت گیرن. کسی که میخواین کفالتشو بگیرین باید باشه، خودشونم هم میگن، که البته غیرمنطقیه. هرکاری که بهتون گفتن رو انجام بدین، اینا هم دارن تغییر میدن. شاید شهر به شهر فرق کنه ولی ما مجبور شدیم طلاقنامه رو کپی بگیریم و محضر کپی برابر اصل کنیم و یکسری کارای دیگه که یادم نمیاد.
    تحقیقات محلی هم نداره. توی کمیسیون میارن مادر رو ازشون سوال میکنن که چند وقته جدا شدین و ازین سوال های کلیشه ای، صرفا برای اینکه بفهمن راست میگین، فرمالیته. کارت دائم میدن ولی شما معاف از رزم نیستی. جنگ شد باهم باید بریم
    فقط اونا از شما یه شماره تلفن خونه میخوان و یه موبایل، اگر خبری بشه فقط به خونه زنگ میزنن. اصلا فکر نکنین یک درصد ممکنه طرف فکر کنه چون خونه رو ورنداشت زنگ بزنم به موبایلش. یه گماشته ای چیزی بزارین کنار تلفن خلاصه. چون سرباز زنگ میزنه خبر ها رو بده و خسته است و به 100 نفر دیگه هم باید زنگ بزنه.

امیدوارم کارت راه بیفته داداش
    جدی پروسه خسته کننده ایه.
    من حاضرم کنکور بدم ولی دوباره دنبال کارهاش نرم
    موفق باشی

اگه تک پسر،پدرش دیسک کمر خیلی حاد داشته باشه معافی دائم میدن؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl141414 نمایش پست ها
    اگه تک پسر،پدرش دیسک کمر خیلی حاد داشته باشه معافی دائم میدن؟
    سلام تک پسر که هستید خوبه.
    بعد اینکه دیسک کمر درجات داره باید کمیسیون پزشکی تایید کنند.
    اول قبل از اقدام پرونده های پزشکی پدرت رو ببر نظام وظیفه تا بهت مشاوره بدن که اقدام کنی یا نه.

نقل قول نوشته اصلی توسط cocu نمایش پست ها
    سلام تک پسر که هستید خوبه.
    بعد اینکه دیسک کمر درجات داره باید کمیسیون پزشکی تایید کنند.
    اول قبل از اقدام پرونده های پزشکی پدرت رو ببر نظام وظیفه تا بهت مشاوره بدن که اقدام کنی یا نه.
    دیسک کمر درجه حاد ترینش هم باشه میخوام بدونم نظام وظیفه رو اون معافیت کفالت برای پدر نیاز به مراغبت میده یا نه؟اطلاع دارین شما؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl141414 نمایش پست ها
    دیسک کمر درجه حاد ترینش هم باشه میخوام بدونم نظام وظیفه رو اون معافیت کفالت برای پدر نیاز به مراغبت میده یا نه؟اطلاع دارین شما؟
    واقعیتش دقیق نمیدونم یه تماس بگیرید و سوال کنید بهتره

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)