صفحه 319 از 330 نخستنخست ... 219269309310311312313314315316317318319320321322323324325326327328329 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,181 تا 3,190 , از مجموع 3299

موضوع: معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

Junior Member

پیش فرض پاسخ : معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

نقل قول نوشته اصلی توسط jigasw1313 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    خسته نباشید
    بنده پدرم 60 سالش هست و ارتروز گردن و دیسک کمر دارن و اینکه چربی خونشون بشدت بالاست . با این شرایط میتونم اقدام کنم برای کفالت ؟!
    سلام دوست دیگری هم سوال کرده بود بابت دیسک کمر، بنده گفتم دیسک کمر درجات داره بهترین راه برای اینکه اقدام کنی این هستش که بری نظام وظیفه به همراه مدارک مشاوره بگیری که آیا میتونی یا نه...

Junior Member

سلام دوستان.

من برای معافیت کفالت مادر مطلقه اقدام کرده بودم و موفق شدم معافیت موقت بگیرم.
    حالا تاریخ معافیت موقتم تموم شده (30 ماه از تاریخ طلاق گذشته) و رفتم نظام وظیفه خودم رو معرفی کردم برای ادامه روند رسیدگی و درخواست کارت معافیت دائم.
    کارمند باجه ازم کپی شناسنامه مادرم رو گرفت و گفت برم منتظر بمونم تا برام اس ام اس بیاد. اما هیچ گونه رسید یا برگه ای به من نداد!

از طرفی داخل برگه معافیت موقت نوشته شده که مشمول باید تا حداکثر یک ماه بعد از تموم شدن معافیت موقتش بره خودشو معرفی کنه به نظام وظیفه، وگرنه وارد غیبت میشه و حق معافیت رو از دست میده. حالا نگرانیم اینه که به هر دلیلی درخواست من ثبت نشه (یا سیستم مشکل پیدا کنه و درخواستم پاک بشه مثلاً) و اشتباهی غایب به حساب بیام.

میخواستم بدونم دوستان دیگه ای که این مراحل رو گذروندن هم وضعیتشون همین طوری بوده؟ یعنی هیچ رسید یا برگه ای ندادن بهتون؟ یا فقط به من ندادن؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rhere نمایش پست ها
    سلام دوستان.

من برای معافیت کفالت مادر مطلقه اقدام کرده بودم و موفق شدم معافیت موقت بگیرم.
    حالا تاریخ معافیت موقتم تموم شده (30 ماه از تاریخ طلاق گذشته) و رفتم نظام وظیفه خودم رو معرفی کردم برای ادامه روند رسیدگی و درخواست کارت معافیت دائم.
    کارمند باجه ازم کپی شناسنامه مادرم رو گرفت و گفت برم منتظر بمونم تا برام اس ام اس بیاد. اما هیچ گونه رسید یا برگه ای به من نداد!

از طرفی داخل برگه معافیت موقت نوشته شده که مشمول باید تا حداکثر یک ماه بعد از تموم شدن معافیت موقتش بره خودشو معرفی کنه به نظام وظیفه، وگرنه وارد غیبت میشه و حق معافیت رو از دست میده. حالا نگرانیم اینه که به هر دلیلی درخواست من ثبت نشه (یا سیستم مشکل پیدا کنه و درخواستم پاک بشه مثلاً) و اشتباهی غایب به حساب بیام.

میخواستم بدونم دوستان دیگه ای که این مراحل رو گذروندن هم وضعیتشون همین طوری بوده؟ یعنی هیچ رسید یا برگه ای ندادن بهتون؟ یا فقط به من ندادن؟
    سلام
    کلا در مراحل معافیت هیچ رسیدی به شما نمیدن حتی در زمان صدور کارت.
    شما که میدونید 1 ماه زمان براتون گذاشتن دوباره برید و اقدام کنید و سوال کنید نهایتش میگن درخواستت ثبت شده و ... بهتر از این هستش که دستت به جایی بند نیست

Junior Member Reza2kn آواتار ها

سلام به همه دوستان.
    میخواستم بدونم درصورتی که مادر مطلقه باشه، ولی یک برادر دیگه بالای 18 سال هم وجود داشته باشه، که خارج از کشور زندگی کنه، به هیچ وجه نمیشه درخواست کفالت داد؟ از لحاظ منطقی باید بشه! چون اون بنده خدا که خارج از کشوره و قطعا نمیتونه از مادر مراقبت کنه!

ممنون.
    موفق باشید

Junior Member

کسی که حین خدمت وضعیت کفالت مادر مطلقه براش پیش میاد میتونه اقدام کنه ؟ 5 ماه گذشته
    فرم بستگان رو اگر عمو زن عمو و پسر عمو امضا کنن میشه ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam1r نمایش پست ها
    کسی که حین خدمت وضعیت کفالت مادر مطلقه براش پیش میاد میتونه اقدام کنه ؟ 5 ماه گذشته
    فرم بستگان رو اگر عمو زن عمو و پسر عمو امضا کنن میشه ؟
    شدنش میشه اولش معافیت کفالت موقت میدن تا 30 ماه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza2kn نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان.
    میخواستم بدونم درصورتی که مادر مطلقه باشه، ولی یک برادر دیگه بالای 18 سال هم وجود داشته باشه، که خارج از کشور زندگی کنه، به هیچ وجه نمیشه درخواست کفالت داد؟ از لحاظ منطقی باید بشه! چون اون بنده خدا که خارج از کشوره و قطعا نمیتونه از مادر مراقبت کنه!

ممنون.
    موفق باشید
    سلام. فقط در صورتی که برادرت از لحاظ سلامتی مشکلی داشته باشه میتونی از این راه معاف بشی. طبق قوانین نظام وظیفه مشکلات دیگه ای مثل خارج بودن یا متأهل بودن قابل پذیرش نیستن. منطق این قوانین هم اینه که مثلاً برادری که خارج هست این اختیار رو داره که برگرده ایران و از مادرش مراقبت کنه. اما برادری که بیمار باشه چنین اختیاری رو نداره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering - University of Tehran

سلام به همه. من ی سوالی داشتم که شاید شما بتونین بهم کمک کنین. من مشمول هستم که الان ساکن خارج از کشور هستم و با معافیت تحصیلی از کشور خارج شدم. کمتر از یک سال پیش درسم تموم شده بنا بر این هنوز غیبت نخوردم و به علت ناتوان بودن پدرم میتونم واسه معافیت اقدام کنم. میخواستم بدونم من اگه بیام ایران چقد طول میکشه که بتونم یه پاسپورت جدید بگیرم با معافیت و دوباره از کشور خارج شم؟ کسی تا الان همچین کاری کرده؟ من اینو میپرسم به خاطر اینکه اگه مجبور شام ایران زیاد بمونم کارم رو اینجا از دست میدم.

Banned
    رشته و دانشگاه
    zist shenasi

سلام دوستان
    بعدز گرفتن معافیت دائم مادر مطلقه آیا ازدواج مجدد ایشان( با شخص قبلی یا شخص دیگر) تاثیری در ابطال کارت معافیت دائم دارد؟ یا اینکه معافیت های دائم دیگه بررسی نخواهد شد؟
    چون من شنیدم مدتی پیش خیلی از کارت های معافیت ابطال شدن.
    پیشاپیش درود و تشکر از پاسخ دوستان

Junior Member

من پدر و مادرم ده سال پیش از هم طلاق گرفتن، هر دو بالای 65 سال هستن و یک خواهر مجرد بالای 30 سال دارم. یک برادر بالای 18 سال هم دارم که کلا نیست و از معافیت کفالت هم استفاده نکرده.
    آیا من می تونم معافیت کفالت بگیرم ؟ مثلا برای پدرم ، مادرم یا خواهرم؟
    یا چون یک برادر دارم یعنی اون می تونه از همه مراقبت کنه ؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)