صفحه 320 از 330 نخستنخست ... 220270310311312313314315316317318319320321322323324325326327328329 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,191 تا 3,200 , از مجموع 3299

موضوع: معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

Junior Member

پیش فرض پاسخ : معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

نقل قول نوشته اصلی توسط pooyafch نمایش پست ها
    من پدر و مادرم ده سال پیش از هم طلاق گرفتن، هر دو بالای 65 سال هستن و یک خواهر مجرد بالای 30 سال دارم. یک برادر بالای 18 سال هم دارم که کلا نیست و از معافیت کفالت هم استفاده نکرده.
    آیا من می تونم معافیت کفالت بگیرم ؟ مثلا برای پدرم ، مادرم یا خواهرم؟
    یا چون یک برادر دارم یعنی اون می تونه از همه مراقبت کنه ؟
    سلام
    مشکل اصلی همون برادر بالای 18 سال هستش که نمیذاره معاف بشی.وگرنه میتونستی به بهونه درس خوندن 5 سالی سربازی رو عقب بندازی تا پدرت بشه 70 سال و کفالت بگیری.البته اگر تا اون موقع سن کفالت بالاتر نمیرفت

Junior Member

با سلام به دوستان
    بنده چندماهی هست که درگیر معافیت کقالت پدرم هستم و بالاخره به پایان رسید و کارتم اومد.
    یه سری مراحل و توضیحات مینویسم شاید به درد یکی بخوره و بتونه براش مفید باشه و اگرم سوال داشتید در خدمتم چون دیگه تو این راه خبره شدم!!
    پدر بنده امسال سکته قلبی داشتن و بر اثر این سکته قلبی نارسایی قلبی پیدا کردن آنژیو شدن که 3تا استند تو قلبش کذاشتن.
    بنده اقدام کردم برای کفالت پدر بر اثر بیماری قلبی.
    به دانشگاه مراجعه کردم گواهی اشتغال به تحصیل گرفتم که اگر تایید نکردن برام اعزام نزنن.
    تو اینترنت خیلی سرچ کردم و فهمیدم میتونم قطعی معافیت رو بگیرم مگر اینکه مشکل جدیدی سر راهم پیش میومد.
    مراحل اقدام :
    مراجعه به پلیس+10 همراه با مدارک کامل شناسنامه و کارت ملی و کپی از آن ها و به همراه گواهی اشتغال اگر دانشجو هستید و به همراه 2 عکس از خود و پدر.(1 روز)
    بعد پلیس +10 بهتون یه تاریخی میگه که برید نظام وظیفه شهرتون.(حدودا 7 روز)
    بعد از مراجعه اگر پروندتون رسیده باشه مسئول کفالت یه فرم میده بابت بیماری پدر بنویسید و یه فیش 10000 تومانی بابت تشکیل کمیسیون پزشکی.وقتی واریز کردید و تحویل دادید (که همون روز سریع واریز کنیدو تحویلی بدید) بهتون وقت کمیسیون اول پزشکی را میدن که بدونن مشکل پدرتون برای چی هستش.(1 روز)
    با شما تماس میگیرن برای کمیسیون اول و با تمام مدارک پزشکی همراه با پدر محترم برید اونجا.(اگر پدر حساسیت و بی حوصلگی در مکان های شلوغ دارن همراه خودتون خوراکی و تغذیه ببرید چون چند ساعتی درگیر هستید اون روز)(تا تعیین وقت و حضور حدودا 5 روز)
    بعد که داخل کمیسیون که فقط هم پدرتون رو راه میدن بیماری رو پرسیدن نامه میزنن برای آزمایش به مراکز تخصصی خودشون.(اگر خوش شانس باشید نامه رو میدن به خودتون ببرید به بیمارستان اگرم نه خودشون بفرستن کلی طول میکشه) (حدودا 5 روز)
    با مراجعه به بیمارستان و دادن نامه به رییس بیمارستان به شما وقتی میدن بابت حضور متخصص قلب اون مرکز.
    بعد مراجعه به دکتر متخصص پس از آزمایش اکو و نوار قلب جواب را در نامه نوشته و پاکت را بسته و تحویل نظام وظیفه میدن.(حدودا 7 روز بسته به شانستون که دکتر وقت داشته باشه)
    دوباره بعد از رسیدن نامه نظام وظیفه یه قرار کمیسیون میذارن و با شما تماس میگیرن و بعد از مراجعه پدرتون در اون جلسه اگر نظر دکترها تایید شده باشه که شما را معاف میکنند اگر خیر مثل بنده بدشانس باشید دوباره میفرستن به مرکز دیگه و آزمایش دوباره و....(حدودا 5 روز)
    بعد از تایید پزشکی به شما نامه ای میدن که برید ثبت احوال و استعلام بگیرن از پدر و مادرتون و اینکه برگه ای بابت استشهاد فامیلی که ثابت بشه شما تک فرزند پسر خانواده هستید.(5 روز)
    بعد از تایید پزشکی به شما وقت کمیسیون بدوی رو میدن این کمیسیون از افراد رسمی کشور مثل نمایند ولی فقیه شهر و نماینده شهر و... البته نماینده هاشون تشکیل میشه و جنبه اداری داره.(تو این کمیسیون نگرانی نداره و قبول میشید)(5 روز)
    و بعد از کمیسیون بدوی تایید بشید به شما فیش واریزی میدن بابت صدور کارت.
    حدودا از شروع زمان اقدام تا رسیدن کارت 2 ماه و 8 روز شد.
    کارت هم بعد از واریز فیش 27 روزه رسید.

نکته:
    منتظر نباشید خود موضوع پیگیری بشه و همش سر بزنید و پیگیر باشید چون با پیگیری کردن شما کارتون جلو میره وگرنه هیج.
    تا میتونید عکس از پدر و خودتون در روز های کمیسیون ببرید که وقتتون هدر نره.تمامی مدارک هم همیشه همراهتون باشه.
    نیازی نیست پدر خودشو به بی حالی بزنه.تمام نظر این دکتر های نظام وظیقه نسبت به آزمایش و متخصص قلب هست و از اونجا تاییدیه رو میدن.

هزینه های کفالت:
    20 دفترچه
    10 کمیسیون پزشکی
    150 ویزیت متخصص قلب و اکو
    20 ثبت احوال
    صدور کارت {دیپلم 75 فوق دیپلم 150 لیسانس 250 و فوق لیسانس 500 تومن}

اگر زیادی شد ببخشید و سوالی داشتید در خدمتم

ولی هیچ چیز سلامتی پدر و مادر نمیشه من حاضر بودم 5 سال سربازی برم ولی پدرم مشکل قلبی نداشته باشه.
    برای سلامتی همه پدر مادرها دعا کنیم

Junior Member

+10 برای کفالت مادر اصل کاغذ استشهاد فامیل هارو میگیره ؟ یا کپیشو باید داد؟
    هزینه اش و مراحلش رو میشه رو هم ممکنه بگید ؟

Junior Member

دوستان امروز بالأخره جلسه کمیسیون برگزار شد و از مادرم دلیل جداییش رو پرسیدن و بعد محل سکونت و شغل بنده و درآمدم روپرسیدن. بعد گفتن آخر جلسه رأی رو اعلام میکنیم که خوشبختانه با معافیت بنده موافقت شد و فیش واریز رو بهم دادن که باید تا 24 ساعت آینده بهشون بدم.
    تا 1ماه یگه هم کارتم میاد ایشالا.
    90درصد اونایی که اونجا تو جلسه کمیسیون شرکت کردن معاف شدن.نگران نباشید و با اعتماد به نفس جلو برین

Junior Member

سلام .عزیزان کسی در مورد معافیت کفالت با غیبت اگه تجربه ای داره لطف کنه پیام خصوصی بده .ممنونم

Junior Member

سلام من پدرم پوکی استخوان داشته 15 سال پیش پاشو عمل کرده . الان دوباره باید عمل کنه . منم تک فرزندم آیا معافی میدن؟؟

Junior Member

سلام دوستان ببخشید چندتا سوال راجب کفالت بیماری پدر داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید

** یک اینکه برای آزمایش بیماری پدر ، در تاریخ و ساعت خاصی ارجاع میدن به بیمارستان یا مهم نیست ؟
    ** دوم دکتر خاصی رو برای آزمایش مشخص میکنند ؟
    ** و اینکه یک آزمایش رو چند بار تکرار میکنند برای مطمئن شدن از بیماری؟

ممنون از همگی

Junior Member

از دوستان کسی برای دیابت پدر اقدام به دریافت کفالت کرده ؟

من پدرم 59 سال سنشونه و یه چشمشون نابیناست و چشم دیگشونم به میزان کمی ضعیفه
    عضو بهزیستی هم نیستن
    مادرم هم 51 ساله و مشکلی ندارن .خداروشکر
    میخواستم بدونم ارزششو داره واسه کفالت اقدام کنم یا نه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aom_a3 نمایش پست ها
    سلام دوستان ببخشید چندتا سوال راجب کفالت بیماری پدر داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید

** یک اینکه برای آزمایش بیماری پدر ، در تاریخ و ساعت خاصی ارجاع میدن به بیمارستان یا مهم نیست ؟
    ** دوم دکتر خاصی رو برای آزمایش مشخص میکنند ؟
    ** و اینکه یک آزمایش رو چند بار تکرار میکنند برای مطمئن شدن از بیماری؟

ممنون از همگی
    سلام
    1-خیر ساعت و زمانش اصلا مشخص نیست اون بسته به زمان دکتری که به شما وقت میده هستش.
    2-بستگی به نوع بیماری داره شاید بیماری پدر شما متخصص مورد اعتماد خاصی داشته باشن ولی معمولا دکتر برای اون ها ملاک نیست بیمارستان یا مرکز درمانی مورد اعتماد براشون مهمه که اونجا نامه بزنن.
    3-اگر خوش شانس باشید و مشکل بیماری پدرتون تایید بشه 1 بار ولی اگر شک کنن و یا دو دل باشن چندبار.خود بنده 2 بار انجام دادم

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)