صفحه 43 از 330 نخستنخست ... 33343536373839404142434445464748495051525393143 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 421 تا 430 , از مجموع 3299

موضوع: معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

Junior Member arjang_kz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کارشناس ارشد مهندسی حفاری و بهره برداری نفت-دانشگاه صن

پیش فرض پاسخ : معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

سلام
    یه سؤال داشتم اگه کسی بتونه کمکم کنه ممنون می شم:
    من الان 23 سالمه دانشجوی سال اول ارشد هستم. پدرم 59 سالش بعد از اتمام ارشدم تموم می شه و یه برادر بزرگتر دارم که در حال سربازیه و ازدواج کرده و تو یه شهر دیگه ساکنه. ضمناً پدرم مشکل قلبی و فشار خون داره (البته نه خیلی حاد) داره و یک بار هم سکته رو تجربه کرده ولی الان مشکلی نداره. به نظرتون راهی هست معاف شم؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط arjang_kz نمایش پست ها
    سلام
    یه سؤال داشتم اگه کسی بتونه کمکم کنه ممنون می شم:
    من الان 23 سالمه دانشجوی سال اول ارشد هستم. پدرم 59 سالش بعد از اتمام ارشدم تموم می شه و یه برادر بزرگتر دارم که در حال سربازیه و ازدواج کرده و تو یه شهر دیگه ساکنه. ضمناً پدرم مشکل قلبی و فشار خون داره (البته نه خیلی حاد) داره و یک بار هم سکته رو تجربه کرده ولی الان مشکلی نداره. به نظرتون راهی هست معاف شم؟
    ممنون
    برادرتون باید از نظر پزشکی ناتوان باشه یا مقیم (سیتیزن) کشور دیگه ای باشه. برادرتون اگه همکاری نکنه (ناتوان نباشه یا نشه یا ...)متاسفانه و برخلاف میل باطنی همه ی بچه های فروم معاف نمیشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط doom3 نمایش پست ها

ولی نظام وظیفه میگه اقا تغییر سن چه یک ماه چه صد سال قبول نیست حتی اگر شخص رهبر زیرشناسنامه رو امضا کرده باشه؟
    نظام وظیفه تهران این حرف رو به شما زده؟ اصلا هیچ جا قانون راجع به تغییر سن پدر حرفی نزده. راجع به تغییر سن مشمول گفته که شورای پزشکی باید معاینه کنه. (حالا انگار درخته هر سال یه لایه اضافه بشه) . اصلا بند و تبصره نمی خواد سن پدر شما رو اداره ثبت احوال تعیین میکنه نه نظام وظیفه. شما گیر یه آدم نفهم افتادین که بعید میدونم افسر رسیدگی به استعلام ثبت احوال تهران باشه چون اون بچه خوبیه. پدرتون که جدیدا این کار رو نکرده؟

Junior Member doom3 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ریاضی کاربردی

نقل قول نوشته اصلی توسط seda67 نمایش پست ها
    نظام وظیفه تهران این حرف رو به شما زده؟ اصلا هیچ جا قانون راجع به تغییر سن پدر حرفی نزده. راجع به تغییر سن مشمول گفته که شورای پزشکی باید معاینه کنه. (حالا انگار درخته هر سال یه لایه اضافه بشه) . اصلا بند و تبصره نمی خواد سن پدر شما رو اداره ثبت احوال تعیین میکنه نه نظام وظیفه. شما گیر یه آدم نفهم افتادین که بعید میدونم افسر رسیدگی به استعلام ثبت احوال تهران باشه چون اون بچه خوبیه. پدرتون که جدیدا این کار رو نکرده؟
    درود
    والا رفیق تو قانون نظام وظیفه مصوب سال 63 مجلس نوشته برای هر نوع معافیت ملاک شناسنامه اولی است که تنظیم شده است ودقیقا نوشته خود مشمول وافراد تحط تکفل%
    ولی من نمیدونم که ا ین قانون حفظ اعتبار اسناد که درمجلس سال 67 تصویب شده پس برگ چغندره؟
    البته یک تبصره داره که میگه اگر تغییر سن بیشتر از پنچ سال باشد باید کمیسیون حوزه نظام وظیفه بررسی کنه؟

در ظمن من پدرم وقتی تو قنداق بودم تغیر سن داده

وبرای معافی من نبوده چون بعد ازمن یک خواهر دیگر متواد شده وامکان داشت پسر می بود % کاش بود؟
    [SIZE=3][COLOR=Red]در بین تمامی مردمان تنها عقل است که به عدالت تقسیم شده زیرا همه فکر می‌کنند به اندازه کافی عاقلند .

درست می فرمایید ماده ی 3 الان دیدم. من اشتباه کرده بودم. شما چرا برای پدر زیر 59 و نیازمند مراقبت اقدام نمی کنید؟

سلام
    در رابطه با فرم 8 و 9 (مربوط به استشهاد و کلانتری) سوال داشتم.
    1.برای استشهاد دادن، افراد(3 نفر) حتما باید فامیل باشند؟
    2.به غیر از خود فرم داخل دفترچه نوع دیگری از استشهاد هم لازمه؟ مثلا اینکه بیان از اطراف محل زندگی سوال و پرس و جو کنند؟ اگر آره روند کار چه جوریه؟
    3.کلا این مرحله چقدر زمان میبره ؟

با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط shahin_apply نمایش پست ها
    سلام
    در رابطه با فرم 8 و 9 (مربوط به استشهاد و کلانتری) سوال داشتم.
    1.برای استشهاد دادن، افراد(3 نفر) حتما باید فامیل باشند؟
    2.به غیر از خود فرم داخل دفترچه نوع دیگری از استشهاد هم لازمه؟ مثلا اینکه بیان از اطراف محل زندگی سوال و پرس و جو کنند؟ اگر آره روند کار چه جوریه؟
    3.کلا این مرحله چقدر زمان میبره ؟
    با تشکر
    استشهاد محلی موردنیازه که افسر تحقیق من نیومد و 20 هزارتومن به جاش شارژ ایرانسل گرفت.
    بین 3 روز تا 1 ماه متغیره. این مرحله خیلی متغیره و به محل سکونت ، وضعیت مالی مامور اجرای کلانتری !!!! و دستان پرسخاوت شما بستگی داره/
    3 نفر اقوام باید ببرید لازم نیست نزدیک هم باشن با یک ضامن که نباید فامیل باشه
    هر 4 نفر باید یک قبض به نام خودشون به همراه داشته باشند. ترجیحا غیر از موبایل (آب برق گاز باید باشه)
    البته اونم هر کدومش برای من یه شارژ ایرانسل آب خورد.
    اگر هم کلانتری محل شما مثل کلانتری انقلاب خیلی با حساب و کتاب بود (الکی) که یه افسر با شما میاد در خونه و همسایه ها میپرسه این آقا تک پسره؟ یکی یدونست و این صحبت ها. مزخرف ترین ، بی تاثیر ترین و مسخره ترین مرحله ی گرفتن معافی همین مرحلست

Junior Member

اقا ما بازم اومدیم دست از پا درازتر ...
    ما استعلام گرفتیم و گویا پدر معظم ما که دیسک داشته و عمل کرده الان بعد از واقعه خانه خراب کن اسباب کشی مدارک عمل رو گم کرده و به اون دکتری هم که عملش کرده دسترسی نداریم ... الان هم اگه کمد و یخچال لیفت نکنه همیشه رو فرمه و چیزیش نیست ...
    so این داستان سوخت.

حالا میخوام ببینم از کدام یک از این داستان ها استفاده کنم بهتره:
    1. بابام 2/3 بار عمل انحرف بینی کرده و الانم شبها درست نمیتونه نفس بکشه و خر خر میفرمایند .. میشه اینو یکم اب و تاب داد و بگم نمیتونه درست نفس بکشه و اینا یه جوری معافی رو بگیرم ؟
    2. چشماش هم ضعیفه ولی هر چشمش با توجه به نتیجه دکتر که چند روز پیش رفتیم 2.5/3 هستش .. اینو نمیشه روش مانور داد ؟
    3. شغل بابام جز شغلهای اسیب رسان هستش و به بدن اسیب میزنه شغلش و عوارض داره شغلش (کار با انواع اشعه های خطرناک ) بر پایه همین موضوع تا حالا تونسته یه سری مزایا بگیره ... نمیشه این موضوع رو به کمیسیون ثابت کرد و معاف شد؟
    4. شغل بابای من 14 / 14 هستش یعنی 14 روز کار 14 روز استراحت و با توجه به اینکه مادرم مریضه و کلی بیماری داره نمیشه یه جوری کمیسیون رو قانع کرد که 14 روز مامانم تنها میمونه و نیاز به مراقبت داره و معافی رو بگیرم؟
    5. بابام یه نموره عصبی میزنه ... نمیشه از این راه حرکتی کرد و پرونده ای در مورد بیماریهای عصبی و اینا ساخت و در نهایت معافی ؟

در اخر من میخواستم ببینم کی مشمول میشم ... خودم فکر میکنم فروردینی که میاد من مشمولم درسته؟ (متولد خرداد 71 هستم)
    یعنی برای پیدا کردن راهی برای معافی حدود1/5 ماه وقت ارم

نقل قول نوشته اصلی توسط gonzo نمایش پست ها
    اقا ما بازم اومدیم دست از پا درازتر ...
    ما استعلام گرفتیم و گویا پدر معظم ما که دیسک داشته و عمل کرده الان بعد از واقعه خانه خراب کن اسباب کشی مدارک عمل رو گم کرده و به اون دکتری هم که عملش کرده دسترسی نداریم ... الان هم اگه کمد و یخچال لیفت نکنه همیشه رو فرمه و چیزیش نیست ...
    so این داستان سوخت.

حالا میخوام ببینم از کدام یک از این داستان ها استفاده کنم بهتره:
    1. بابام 2/3 بار عمل انحرف بینی کرده و الانم شبها درست نمیتونه نفس بکشه و خر خر میفرمایند .. میشه اینو یکم اب و تاب داد و بگم نمیتونه درست نفس بکشه و اینا یه جوری معافی رو بگیرم ؟
    2. چشماش هم ضعیفه ولی هر چشمش با توجه به نتیجه دکتر که چند روز پیش رفتیم 2.5/3 هستش .. اینو نمیشه روش مانور داد ؟
    3. شغل بابام جز شغلهای اسیب رسان هستش و به بدن اسیب میزنه شغلش و عوارض داره شغلش (کار با انواع اشعه های خطرناک ) بر پایه همین موضوع تا حالا تونسته یه سری مزایا بگیره ... نمیشه این موضوع رو به کمیسیون ثابت کرد و معاف شد؟
    4. شغل بابای من 14 / 14 هستش یعنی 14 روز کار 14 روز استراحت و با توجه به اینکه مادرم مریضه و کلی بیماری داره نمیشه یه جوری کمیسیون رو قانع کرد که 14 روز مامانم تنها میمونه و نیاز به مراقبت داره و معافی رو بگیرم؟
    5. بابام یه نموره عصبی میزنه ... نمیشه از این راه حرکتی کرد و پرونده ای در مورد بیماریهای عصبی و اینا ساخت و در نهایت معافی ؟

در اخر من میخواستم ببینم کی مشمول میشم ... خودم فکر میکنم فروردینی که میاد من مشمولم درسته؟ (متولد خرداد 71 هستم)
    یعنی برای پیدا کردن راهی برای معافی حدود1/5 ماه وقت ارم
    سلام داداشی
    همه ی حرف هام راجغ به تهران صدق میکنه و شهرهای دیگه شاید سیستم فرق کنه
    شما وقتی معرفی میشی برای وقت شورا ازت میپرسن مشکل پدرت چیه؟ روز شورا مدارک پزشکی میخوان. شما هیچی نداری به یه جراح مغز و اعصاب که دسترسی داری؟ یه گواهی میگیری ازش که این آقا تحت عمل جراحی هنری دیسکال قرار گرفته و قادر به اداره امور شخصی خود نیست (کفالت معنیش این نیست که شما لگن زیر پدرت بزاری. پدر شما 100 درصد کفالت شما رو احتیاج داره) . میبرید شورا اون گواهی رو میگید مدارک پزشکی رو گم کردین . پزشک هم میگه زکی برو بیمارستان نمیشه اینجوری. پزشک های بیمارستان در مورد کفالت اصلا سخت گیر نیستن یه ام آر ای مینویسن و نظر مثبت میدهند. فوق فوقش نظر منفی دادند شما برای اعصاب و روان اقدام کن. انحراف بینی و 14 -14 و نمره ی چشم پایین قانع کننده نیست براشون ولی تا بگین دیسک کمر چیزی برای گفتن ندارند فقط به خاطر نداشتن پرونده پزشکی شما معرفی میشید دوباره بیمارستان (تهران - بیمارستان سجاد ناجا) . من خیلی به انواع هنری دیسکال آشنا نیستم ولی اگه پدرتون عمل سختی رو داشته و کمر درد شدید داشته قبل از عمل با همین شما معافید. اذیتتون نمی کنند مطمئن باشید. دردسر اعصاب و روان از این خیلی بیشتره اگه خواستین توضیح میدم ولی با توجه به فرجه ی زمانیتون همون دیسک کمر رو اقدام کنید با یه گواهی از پزشک جراع مغز و اعصاب

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط seda67 نمایش پست ها
    سلام داداشی
    همه ی حرف هام راجغ به تهران صدق میکنه و شهرهای دیگه شاید سیستم فرق کنه
    شما وقتی معرفی میشی برای وقت شورا ازت میپرسن مشکل پدرت چیه؟ روز شورا مدارک پزشکی میخوان. شما هیچی نداری به یه جراح مغز و اعصاب که دسترسی داری؟ یه گواهی میگیری ازش که این آقا تحت عمل جراحی هنری دیسکال قرار گرفته و قادر به اداره امور شخصی خود نیست (کفالت معنیش این نیست که شما لگن زیر پدرت بزاری. پدر شما 100 درصد کفالت شما رو احتیاج داره) . میبرید شورا اون گواهی رو میگید مدارک پزشکی رو گم کردین . پزشک هم میگه زکی برو بیمارستان نمیشه اینجوری. پزشک های بیمارستان در مورد کفالت اصلا سخت گیر نیستن یه ام آر ای مینویسن و نظر مثبت میدهند. فوق فوقش نظر منفی دادند شما برای اعصاب و روان اقدام کن. انحراف بینی و 14 -14 و نمره ی چشم پایین قانع کننده نیست براشون ولی تا بگین دیسک کمر چیزی برای گفتن ندارند فقط به خاطر نداشتن پرونده پزشکی شما معرفی میشید دوباره بیمارستان (تهران - بیمارستان سجاد ناجا) . من خیلی به انواع هنری دیسکال آشنا نیستم ولی اگه پدرتون عمل سختی رو داشته و کمر درد شدید داشته قبل از عمل با همین شما معافید. اذیتتون نمی کنند مطمئن باشید. دردسر اعصاب و روان از این خیلی بیشتره اگه خواستین توضیح میدم ولی با توجه به فرجه ی زمانیتون همون دیسک کمر رو اقدام کنید با یه گواهی از پزشک جراع مغز و اعصاب
    ممنون رفیق
    1.یعنی اگه رفتیم شورا و شورا یه داستان رو قبول نکرد میشه دوباره بریم شورا و داستان دیگه ای ارائه بدیم؟ (مثلا اگه کمر رد شذ واسه بینی بریم)
    2. اصاب و روان رو یه توضیح مختصری بده ببینیم چیه ... میشه با رشوه به یه متخصص اعصاب و روان واهی گرفت؟
    3.اون انحراف بینی نمیتونه مناسب باشه ؟ ون 2/3 بار عمل کرده ... الانم شبها توی تنفس کمی مشکل پیدا میکنه . نمیشه؟ روی این میتون مانور خوبی بدم از لحاظ مدرک ...
    4. با توجه به سنم فروردین مشمول میشم دیگه درسته؟
    5. به سن مشمولیت که رسیدم چقدر زمان دارم تا کفالت رو ثابت بکنم؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)