صفحه 44 از 330 نخستنخست ... 34353637383940414243444546474849505152535494144 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 431 تا 440 , از مجموع 3299

موضوع: معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

پیش فرض پاسخ : معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

سلام

من برای معافیت کفالت جده(مادربزرگ مادری بدون همسر و فرزند پسر) اقدام کردم. الان استشهاد کلانتری ام آماده است و فردا میخوام برم پلیس +10. اما باید تا چند روز دیگه ایران تو ترک کنم. کسی می دونه از این مرحله به بعدش رو پدرم با وکالت میتونه پیگیری کنه یا نه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Farhad.ucla نمایش پست ها
    سلام

من برای معافیت کفالت جده(مادربزرگ مادری بدون همسر و فرزند پسر) اقدام کردم. الان استشهاد کلانتری ام آماده است و فردا میخوام برم پلیس +10. اما باید تا چند روز دیگه ایران تو ترک کنم. کسی می دونه از این مرحله به بعدش رو پدرم با وکالت میتونه پیگیری کنه یا نه؟
    برای کفالت حضور شما لازم نیست پدرتون با مادربزرگتون می تونن برن دنبالش. مادربزرگتون تنهایی هم میتونه بره اگه می تونند.

سلام
    می خواستم از شما که بیشتر از من تو جریان ایین نامه ها هستید یه سوالی بپرسم . ما سه برادر هستیم و من کوچیکه! یکی از برادرام سربازی رفته ولی یکی دیگه معافیت ممتازی کنکور گرفته.
    می خواستم ببینم تغییری در آیین نامه ایجاد نشده احیانا؟ هرچند می دونم احتمالش زیر صفره اما گفتم بپرسم ببینم شاید شرط زیر پرچم بودن هر دو برادر رو برداشته باشند!
    البته الان که دارم فکر می کنم می بینم که اصلا دلیلی نداره کسی با وضعیت اینجوری رو معاف کنن، نه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ardalan_pesar نمایش پست ها
    سلام
    می خواستم از شما که بیشتر از من تو جریان ایین نامه ها هستید یه سوالی بپرسم . ما سه برادر هستیم و من کوچیکه! یکی از برادرام سربازی رفته ولی یکی دیگه معافیت ممتازی کنکور گرفته.
    می خواستم ببینم تغییری در آیین نامه ایجاد نشده احیانا؟ هرچند می دونم احتمالش زیر صفره اما گفتم بپرسم ببینم شاید شرط زیر پرچم بودن هر دو برادر رو برداشته باشند!
    البته الان که دارم فکر می کنم می بینم که اصلا دلیلی نداره کسی با وضعیت اینجوری رو معاف کنن، نه؟
    فقط 3برادر باید کارت پایان خدمت داشته باشند.
    USA/Case creation date: Aug 2013
    Clearance Received: March 2014
    CANADA/CIO: Jan 2010
    Medical: Jan
    2014
    Issue Date: May 2014

Junior Member

با عرض سلام خدمت دوستان
    میخواستم از شما و مخصوصا seda عزیز سوالی بپرسم. من مشغول تحصیل در ترم اخر هستم. پدرم 74 سال سن دارد و یک برادر بزرگتر از خودم دارم که سربازی رفته و ازدواج کرده و الان 7 سال است که از ایران خارج شده و حدود 3 سال است که سیتیزن امریکا شده و در انجا شغلی دولتی داره . با توجه به مطالبی که شما نوان کردید ایا معافیت کفالت به من تعلق میگیره ؟ چند بار که به نظام وظیفه شیراز مراجعه کردم گفتند فقط باید تک پسر باشی. در ضمن پدر و مادرم هر دو عمل جراحی قلب و گرفتگی مجدد دارند و پدرم هم هر دو چشمش تحت عمل جراحی اب مروارید قرار گرفته و به علت اب سیاه تحت نظر میباشد و مادرم هم 60% شنوایی یک گوشش را از دست داده.

Junior Member

اقا ما هم جواب میخوایم!!؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط gonzo نمایش پست ها
    1.اگه رفتیم شورا و شورا یه داستان رو قبول نکرد میشه دوباره بریم شورا و داستان دیگه ای ارائه بدیم؟ (مثلا اگه کمر درد رد شد واسه انحراف بینی بریم)
    2. اعصاب و روان رو یه توضیح مختصری بده ببینیم چیه ... میشه با رشوه به یه متخصص اعصاب و روان گواهی گرفت؟
    3.اون انحراف بینی نمیتونه مناسب باشه ؟ چون 2/3 بار عمل کرده ... الانم شبها توی تنفس کمی مشکل پیدا میکنه . نمیشه؟ روی این میتون مانور خوبی بدم از لحاظ مدرک ...
    4. با توجه به سنم فروردین مشمول میشم دیگه درسته؟ (خرداد 71)
    5. به سن مشمولیت که رسیدم چقدر زمان دارم تا کفالت رو ثابت بکنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط siyah نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت دوستان
    میخواستم از شما و مخصوصا seda عزیز سوالی بپرسم. من مشغول تحصیل در ترم اخر هستم. پدرم 74 سال سن دارد و یک برادر بزرگتر از خودم دارم که سربازی رفته و ازدواج کرده و الان 7 سال است که از ایران خارج شده و حدود 3 سال است که سیتیزن امریکا شده و در انجا شغلی دولتی داره . با توجه به مطالبی که شما نوان کردید ایا معافیت کفالت به من تعلق میگیره ؟ چند بار که به نظام وظیفه شیراز مراجعه کردم گفتند فقط باید تک پسر باشی. در ضمن پدر و مادرم هر دو عمل جراحی قلب و گرفتگی مجدد دارند و پدرم هم هر دو چشمش تحت عمل جراحی اب مروارید قرار گرفته و به علت اب سیاه تحت نظر میباشد و مادرم هم 60% شنوایی یک گوشش را از دست داده.
    سلام شرمنده نیمچه مسافرت رفته بودم ببخشید دیر جواب میدم.
    تجربه ی من (شرایط مشابه من و 7 نفر از دوستانم که تعهد خدمت به دستگاه دولتی داشتیم) نشون میده موارد کاملا منطقی و خاص توی ادارات نظام وظیفه ی شهرهای دیگه اکثرا به در بسته میخوره. همین تهرانش کلی آدمو اذیت میکنن ، شیراز و کرمانشاه و اهواز رو میدونم که خیلی اذیت می کنن. لااقل دوستای منو خیلی اذیت کردن و اونها کلا بیخیال کفالت شدن. تازه مورد ما از شما خیلی ساده تر بود. ماها تعهد خدمت داشتیم ولی هنوز شروع نشده بود و طبق قانون معاف بودیم حالا کی بود به اینها حالی کنه. در هر حال من که تهران اقدام کردم مشکل هیج کدوم از دوستامو نداشتم و خیلی روال کارام انجام شد.
    من کیس شما رو توی پیغام خصوصی واسه خیلی ها توضیح دادم. اینجا هم فکر کنم لازمه توضیح بدم.
    نکته: دوست من استارت کار معافیش رو زمستون 88 زد و خیلی خیلی خیلی هم پیگیر کارش بود. کارتش فکر کنم چند هفته ای هست دستش رسیده اینو میگم برای اینکه کار دستتون میاد مدت پیگیریش.
    نکته 2: این ماجرا رو شما تشریف ببرید مشاوره نظام وظیفه میگن برو آقا اگه کمیته امداد و بهزیستی هستی میشه اگه نیستی خوش آمدی.
    نکته 3: مراحل کار رو دوباره چند روز پیش از دوستم که این معافی رو گرفته پرسیدم و به ترتیب بهتون میگم (چون مرحله ی کلانتری عوض شده الان یه خرده کوتاهتر میشه کارتون)
    خب شروع میکنم
    جمهوری اسلامی ایران تابعیت دوگانه را نمی پذیرد --- یعنی برادر شما تابعیت دوگانه داشته باشه از نظر ایران آدم نیست چه برسه به اینکه برادر شما باشه. (ناراحت کننده است ولی تا اینجاش که خوبه)
    برادر دوست من به دفتر امور مهاجرین وزارت خارجه ی آمریکا توی واشنگتن رفته - داستانی که براشون تعریف کرده واقعیت نبوده گفته برادر من میخواد اموال ارثیه بفروشه شما به پلیس ایران یه نامه بزنید که من (برادرش) اینجا تبعه هستم و دیگه برنمیگردم و زن دارم و زندگی خوبی دارم و اینها. من نمی تونم بگم شما چه نامه ای پیشنهاد بدید به برادرتون. فقط نامه باید خطاب به پلیس ایران باشه. نامه رو میبرن سفارت پاکستان و دی اچ ال میکنن برای شما. نامه میاد برای شما . میبرید وزارت امور خارجه (میدونم که اون ساختمونی که توی توپخونه هست نباید برید ولی اونجا به شما میگن نامه رو کجا باید ببرین. دبیرخونه بود فکر هم میکنم ساختمان امور اداری - مالی بود اسمش). نامه رو از شما میگیرن و یه نامه ی راست کار نظام وظیفه به شما میدهند. بعد شما دفترچه میخرید. با 3 تا فامیل و 1 ضامن تشریف میبرید کلانتری برگه ی تحقیق وضعیت پر میکنید. جوابش که اومد با بقیه ی مدارک تشریف میبرین نظام وظیفه برای ادامه ی کارها. اصلا هم نیازی به عنوان کردن بیماری ها پدر و مادرتون نیست طبق قانون برادر شما مشکل شماست نه سلامت پدرتون.

نقل قول نوشته اصلی توسط gonzo نمایش پست ها
    اقا ما هم جواب میخوایم!!؟؟
    اعصاب و روان رشوه نمی خواد شما فرمودین پدرم عصبی هست این مورد رو پیشنهاد دادم. برای اعصاب چه سابقه ی بستری داشته باشند چه نه ملاک یک معاینه توی بیمارستان 505 ارتش هست که خیلی هم پیچیده و مرموز نیست 100 تا یا این حدود ها تست میزنند. بهش میگن تست شخصیت با جواب اون تست نظر میدهند. هر چه پدرتون افسرده تر به نظر برسند برای شما بهتره :P
    برای کفالت شما میتوانید طبق قانون در صورتی که احساس کنید حقی از شما ضایع شده تقاضای تجدید نظر بدین ولی این موضوع رو توجه کنید که تک پسر باشید پدرتون هم واقعا بیماری داشته باشند قرار نیست شما رو اذیت کنند. توی شورا هم کسی که نشسته دکتره، هیولا نیست که واقع اگه حال پدرتون جالب نباشه نتیجه رو مثبت اعلام میکنه.
    شورا برای معافیت پزشکی بازی درمیارن برای کفالت من هر کیو دیدم نیشش مثل خودم تا بناگوش باز بود.
    اینکه کی مشمول میشین رو به دفترچه مراجعه کنید به وضعیت تحصیلیتون بستگی داره.
    کفالت رو به کسی نمیدهند که در زمان اقدام غیبت داشته باشه یا کیسهای غیبتی که مشکوک باشند. (بخواید مفصل توضیح میدم). شما از بابت غیبت مشکلی ندارید برای کفالت پدرتون سریعا اقدام کنید.
    یه موضوع مهم: چیزی که من متوجه شدم کفالت برای بیماریهایی که پدر رو نیازمند مراقبت میکنه مثل: عمل قلب باز - دیسک کمر - مشکلات پوستی - اعصاب و روان - اضافه وزن زیاد و ... خیلی خیلی راحت داده میشه ولی به نظرم انحراف بینی پدرتون رو نیازمند مراقبت نمیکنه. یه موضوع مهم هم اینکه برای گرفتن کفالت احتیاجی به حضور شما نیست. اداره نظام وظیفه با شما کاری نداره. پدرتون تنهایی هم برن کافیه. ایشالا معاف شی شیرینی بدی به رفقات.
    پیشنهاد نهایی : برای دیسک کمر و اعصاب و روان همزمان اقدام کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط seda67 نمایش پست ها
    اعصاب و روان رشوه نمی خواد شما فرمودین پدرم عصبی هست این مورد رو پیشنهاد دادم. برای اعصاب چه سابقه ی بستری داشته باشند چه نه ملاک یک معاینه توی بیمارستان 505 ارتش هست که خیلی هم پیچیده و مرموز نیست 100 تا یا این حدود ها تست میزنند. بهش میگن تست شخصیت با جواب اون تست نظر میدهند. هر چه پدرتون افسرده تر به نظر برسند برای شما بهتره :P
    برای کفالت شما میتوانید طبق قانون در صورتی که احساس کنید حقی از شما ضایع شده تقاضای تجدید نظر بدین ولی این موضوع رو توجه کنید که تک پسر باشید پدرتون هم واقعا بیماری داشته باشند قرار نیست شما رو اذیت کنند. توی شورا هم کسی که نشسته دکتره، هیولا نیست که واقع اگه حال پدرتون جالب نباشه نتیجه رو مثبت اعلام میکنه.
    شورا برای معافیت پزشکی بازی درمیارن برای کفالت من هر کیو دیدم نیشش مثل خودم تا بناگوش باز بود.
    اینکه کی مشمول میشین رو به دفترچه مراجعه کنید به وضعیت تحصیلیتون بستگی داره.
    کفالت رو به کسی نمیدهند که در زمان اقدام غیبت داشته باشه یا کیسهای غیبتی که مشکوک باشند. (بخواید مفصل توضیح میدم). شما از بابت غیبت مشکلی ندارید برای کفالت پدرتون سریعا اقدام کنید.
    یه موضوع مهم: چیزی که من متوجه شدم کفالت برای بیماریهایی که پدر رو نیازمند مراقبت میکنه مثل: عمل قلب باز - دیسک کمر - مشکلات پوستی - اعصاب و روان - اضافه وزن زیاد و ... خیلی خیلی راحت داده میشه ولی به نظرم انحراف بینی پدرتون رو نیازمند مراقبت نمیکنه. یه موضوع مهم هم اینکه برای گرفتن کفالت احتیاجی به حضور شما نیست. اداره نظام وظیفه با شما کاری نداره. پدرتون تنهایی هم برن کافیه. ایشالا معاف شی شیرینی بدی به رفقات.
    پیشنهاد نهایی : برای دیسک کمر و اعصاب و روان همزمان اقدام کنید.
    ایول به تو پسر پارسی و متواضع
    اره مطمئنم عصبی هستش (تو زندگی سختی زیاد کشیده بیچاره)
    پس کاری که من میکنم اینه که ببین اگه مشکل داره بگو:
    میرم پیش یه دکتر اعصاب و روان و یه گواهی و یه پرونده میگیرم که گدرم عصبی هستش ....
    میرم گیش یه دکتر متخصص و یه گواهی میگیرم که بابا کمرشو عمل کرده و کمر درد داره و قادر به مواضبت از خودش نیست ...

اگه کاری که میکنم درست هست دیگه نمیخواد زحمت بکشی دوباره نقل و قول بکنی ! فقط اگه دیدی مشکلی یا نکته ای هست جواب بده ...

شیرینی هم به روی چشم

دقیقا همین کارو بکن. گواهی از دکتر برای هنری دیسکال بگیر.
    برای دکتر اعصاب هم سعی کن دکتر رو متقاعد کنی گواهی برای اختلال دوقطبی تیپ 1 یا 2 بده. این گواهی خیلی خیلی خیلی به دردت میخوره.
    شیرینی هم به رفقای نزدیکت بده. ما که کاری نکردیم.
    تنها صداست که میماند...... فروغ فرخزاد

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)