صفحه 50 از 330 نخستنخست ... 404142434445464748495051525354555657585960100150 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 491 تا 500 , از مجموع 3299

موضوع: معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

پیش فرض پاسخ : معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

نقل قول نوشته اصلی توسط mf007 نمایش پست ها
    سلام
    من یه برادر بزرگتر دارم که ازدواج کرده خودم هم دارم در مقطع کارشناسی درس می خونم پدرم 58 سالشه و بیماری قلبی داره یه بار سکته خفیف کرده الان هم تو 2تا از رگ هاش فنر گذاشتن یکی از مهرهای کمرش هم پارسال شکست و یه مهره مصنوعی (اسم پزشکیش رو یادم نیست) گذاشتن جاش هنوز هم ، کمر درد داره و به خاطر قلبش گاهی اوقات حالش بد می شه-می خواستم ببینم از طریق بهزیستی برای معلولیت اقدام کنم امکان معافیت هست؟

سوال بعدیم اینه که چطور باید اقدام کنم؟اول برم بهزیستی یا اول باید دفترچه بفرستم؟
    ممنون.
    سلام
    برای استفاده از معافیت بهزیستی باید وضعیت خدمتی برادرتون مشخص باشه. یعنی فراری و غایب نباشه. اگر نیست که حتما نیست تشریف ببرید بهزیستی همزمان با پروسه ی کارهای بهزیستی کارهای دفترچه نظام وظیفه رو انجام بدین. البته اگه عجله ندارید میتونید صبر کنید تا نامه ی بهزیستی آماده بشه ولی از اونجایی که استشهاد کلانتری ممکنه طول بکشه مرحله ی کلانتری و بهزیستی رو همزمان انجام بدین. موفق باشید.
    اداره ی بهزیستی هم روی کمر میتونید اقدام کنید. بیماری قلبی شانس زیادی نداره
    تنها صداست که میماند...... فروغ فرخزاد

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering science of Drilling and Extraction

با سلام خدمت همه دوستان

تا اونجا که من اطلاع دارم اگر مشمول برادر بالای 18 سال و سالم داشته باشه ، هیچ معافیت کفالتی شامل حالش نمیشه. حتی اگر برادرش ازدواج کرده باشه یا اصلا ایران نباشه.

دوستی دارم در همدان که برادرش مقیم آلمان و ممنوع الورود به ایران بود. میخواست برای کفالت مادر اقدام کنه که بهش گفته بودن چون برادرت سالمه نمیتونی همچین درخواستی داشته باشی. دوست من با اطمینان گفت برادر من مقیم آلمان هستش و اصلا اجازه ورود به ایران رو نداره. افسره شاکی میشه میگه اصلا بگو برادرم مقیم اون دنیاست. بهت تعلق نمیگیره.

موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط seda67 نمایش پست ها
    سلام
    برای استفاده از معافیت بهزیستی باید وضعیت خدمتی برادرتون مشخص باشه. یعنی فراری و غایب نباشه. اگر نیست که حتما نیست تشریف ببرید بهزیستی همزمان با پروسه ی کارهای بهزیستی کارهای دفترچه نظام وظیفه رو انجام بدین. البته اگه عجله ندارید میتونید صبر کنید تا نامه ی بهزیستی آماده بشه ولی از اونجایی که استشهاد کلانتری ممکنه طول بکشه مرحله ی کلانتری و بهزیستی رو همزمان انجام بدین. موفق باشید.
    اداره ی بهزیستی هم روی کمر میتونید اقدام کنید. بیماری قلبی شانس زیادی نداره
    برادرم خدمت سربازیش رو انجام داده عجله هم ندارم 2 ترم از دانشگام مونده 6 ماه هم بعد درسم فرصت دارم پس اول از طریق بهزیستی اقدام می کنم.
    بازم ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehr_jun نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه دوستان

تا اونجا که من اطلاع دارم اگر مشمول برادر بالای 18 سال و سالم داشته باشه ، هیچ معافیت کفالتی شامل حالش نمیشه. حتی اگر برادرش ازدواج کرده باشه یا اصلا ایران نباشه.

دوستی دارم در همدان که برادرش مقیم آلمان و ممنوع الورود به ایران بود. میخواست برای کفالت مادر اقدام کنه که بهش گفته بودن چون برادرت سالمه نمیتونی همچین درخواستی داشته باشی. دوست من با اطمینان گفت برادر من مقیم آلمان هستش و اصلا اجازه ورود به ایران رو نداره. افسره شاکی میشه میگه اصلا بگو برادرم مقیم اون دنیاست. بهت تعلق نمیگیره.

موفق باشید
    نمی دن دیگه حتما. من 3 ماهه اینجا همه رو سر کار گذاشتم. میخوام الاف شن ملت

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Iran - Computer Engineering

یه سوال خیلی ساده واسم پیش اومده؛ اگه مادر و پدر بخوان خیلی حال بدن بهت، و سوری از هم جدا بشن، میشه از این طریق معافیت گرفت بعدشم که رفتی، اونا دوباره عقد کنن (شایدم دیگه راضی نشدن )

نقل قول نوشته اصلی توسط cold.rate نمایش پست ها
    یه سوال خیلی ساده واسم پیش اومده؛ اگه مادر و پدر بخوان خیلی حال بدن بهت، و سوری از هم جدا بشن، میشه از این طریق معافیت گرفت بعدشم که رفتی، اونا دوباره عقد کنن (شایدم دیگه راضی نشدن )
    طبق قانون جدید وقوع طلاق باید قبل از سن 16 سالگی مشمول باشد. در صورتی که مشمول اعتراض داشته و احساس کند حقی از وی ضایع شده است حداقل 4 سال باید از وقوع طلاق برای رسیدگی گذشته باشد.

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering science of Drilling and Extraction

نقل قول نوشته اصلی توسط seda67 نمایش پست ها
    طبق قانون جدید وقوع طلاق باید قبل از سن 16 سالگی مشمول باشد. در صورتی که مشمول اعتراض داشته و احساس کند حقی از وی ضایع شده است حداقل 4 سال باید از وقوع طلاق برای رسیدگی گذشته باشد.
    ممکنه برای فرمایشتون منبعی ذکر کنید؟ من هرچی دفترچه رو زیرورو کردم چیزی راجع به این قانون ندیدم. همینطور هم در اینترنت.

ممنونم

Junior Member

بچه ها يه سئوال كوچك

من براي همون قضيه ديسك كمر بابام قراره برم براي كاراي معافي.دوتا پزشك متخصصي كه شوراي پزشكي نظام وظيفه معرفي ميكنه كه بريم پيششون و روي وضعيت بابام نظر بدن گفتن نامه از كارافتادگي رو ميدن.اتفاقا يكي از همونا قراره بابامو عمل كنه
    حالا ميخواستم ببينم بهزيستي هم برم؟ اصلا لازمه؟ بهزيستي رو براي چي ميرن؟ اگه اونجا هم برم ممكنه تو گرفتن معافي تاثير مثبت داشته باشه؟

در اخرم اينكه با اين وضعيت كه بابام الان 6 ماهه افتاده تو خونه.پس فردا بايد عمل كنه ، دكترا نامه از كار افتادگي ميدن و تك پسرم چند درصد اميد معافي داشته باشم؟ !

Junior Member

شرایط من به شرح زیر است آیا می توانم معاف شوم؟
    مبنلا به بیماری تالاسمی مینور هستم وقدم170 ووزنم 54 است. ضمنا تک پسر بوده وپدرم 55 سال دارد.البته یک پای پدرم به طور مادرزادی 6 سانتیمتر کوتاه ازدیگری است ولی شاغل بوده و هیچ مشکلی ندارد وبه تنهایی قادر به انجام امورخود میباشد.آیا می توانم با یکی از این شرایط اقدام به معافی کنم؟ در ضمن پدرم سه ماه سابقه جبهه داشته وبسیجی فعال می باشد؟ آیا شامل کسر خدمت می شوم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط a3moon نمایش پست ها
    بچه ها يه سئوال كوچك

من براي همون قضيه ديسك كمر بابام قراره برم براي كاراي معافي.دوتا پزشك متخصصي كه شوراي پزشكي نظام وظيفه معرفي ميكنه كه بريم پيششون و روي وضعيت بابام نظر بدن گفتن نامه از كارافتادگي رو ميدن.اتفاقا يكي از همونا قراره بابامو عمل كنه
    حالا ميخواستم ببينم بهزيستي هم برم؟ اصلا لازمه؟ بهزيستي رو براي چي ميرن؟ اگه اونجا هم برم ممكنه تو گرفتن معافي تاثير مثبت داشته باشه؟

در اخرم اينكه با اين وضعيت كه بابام الان 6 ماهه افتاده تو خونه.پس فردا بايد عمل كنه ، دكترا نامه از كار افتادگي ميدن و تك پسرم چند درصد اميد معافي داشته باشم؟ !
    بهزیستی کسایی مراجعه می کنند که برادر دارند یا کفالت مادر شوهردار رو میخوان بگیرن.
    100 درصد معافید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)