صفحه 54 از 330 نخستنخست ... 4444546474849505152535455565758596061626364104154 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 531 تا 540 , از مجموع 3299

موضوع: معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

Junior Member

پیش فرض پاسخ : معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

نقل قول نوشته اصلی توسط ar.ardakani198 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز من که بعید می دونم بشه چون که اون ها بعد از یک مدت میان وضعیت زندگی و خانواده رو بررسی می کنن به این خاطر هستش!! می دونم اینجا آشنا داری ولی بهتر هستش که از همون تهران اقدام کنی چون اونجا خیلی بهتر برخورد می کنن و بهتر جواب میدن!
    دوست عزیز شما اول رفتی بهزیستی بعد دفترچه رو فرستادی یا اول دفترچه رو فرستادی بعد نظام وظیفه معرفی کرد به بهزیستی؟میشه لطفا کارهایی که از ابتدا باید انجام داد رو یه توضیح بدهی ممون

باشه کل مراحل رو از اول می نویسم که دیگه برای بچه ها سوالی نباشه
    1. شما ابتدا می رید بهزیستی شهری که در اون سکونت دارید بهتون می گن که یک سری مدارک رو ببرید و بعد که رفتید مدارک رو بهشون دادید همونجا یک سری فرم بهتون می دن که باید اون ها رو تکمیل کنید!
    2. بعد یک تاریخ بهتون می دن که تو اون تاریخ به همراه معلول می رید اونجا بعد که معاینه کرد درصد معلولیت رو تشخیص می ده اگر که مورد پذیرش نباشه یا به بررسی بیش تری نیاز باشه به شورای عالی ارجاع داده میشید و اگر هم که درجه ی معلولیت شدید باشه همون موقع بهتون میگن که برید پیش مسئول نظام وظیفه بهزیستی!
    3. بعد که رفتید پیش مسئول نظام وظیفه یک سری مدارک شامل عکس و فتوکپی های شناسنامه و کارت ملی تمام اعضای خانواده رو می خواد و کارت پایان خدمت برادراتون به همراه کپی همشون! و استعلان ثبت و احوال که پدر مادر هر جا متولد شده باشن باید برین ثبت و احوال اون شهر تا براتون گواهی صادر کنن مثلا برای پدر من قزوین بود و برای مادرم تهران که مجبور شدم 1 روز براش بیام تهران! و برای این استعلام خود بهزیستی نامه میده!
    4. وقتی همه ی مدارکی که گفتن کامل شد ککه وقت بهتون میده برای کمیسیون نظام وظیفه توی خود بهزیستی! اگه تو کمیسون اولی که داشید پذیرش گرفته باشید چون یک پزشک معاینه کرده بود اینجا 10 تا پزشکن ولی اگه تو کمیسیون عالی مورد پذیرش قرار گرفته باشید از این 10 تا پزشک 7تاشون همون قبلیان!پس کار یکم راحت تر میشه!
    5. در نهایت اگر مورد پذیرش قرار گرفتید بهتون میگن 10 روز دیگه برید بهزیستی نامتون رو ازشون بگیرید که معرفیتون می کنن به نظام وظیفه
    6. از اینجا به بعد شما میرید یا خود دفتر پلیش +10 یا دفاتر پستی دفتر چه راهنمای خدمت وظیفه عمومی رو می خرید بعد از اون طبق مدارکی که گفته شده که اگر از خودشون هم بپرسین تو دفاتر پلیش +10 باید مدارک خواشته شده رو تهیه کنید که بعد از تهیه همه و واریز 3100 تومان به حسابی که شمارش رو از پلیس +10 گفته مدرکتون کامل میشه و خودشون می فرستن برای نظام وظیفه می گن اگه 7 تا 10 روز دیگه نامه براتون نیومد بیاین اینجا! برای من تا 7 روز نیومد رفتم پلیس +10 گفت برو نظام وظیفه رفتم پیششون یک تاریخ دادن برای کمیسیون
    و رفتم کمیسیون بعد از این همه کار آخر هم ردم کردن منم بیخیال معافیت شدم و منتظرم این ترمم رو هم بخونم چون احتمالا معاف از رزمم خودم و باید یک بار دیگه برم پیشه یک پزشک که تاید کنه فکر کنم دوباره کمیسیون وبعد هم اعزام به سوی خدمت مقدس سربازی!
    شاد باشید و موفق

سلام
    من برای کفالت جد نیازمند نگه داری دارم (عمل قلب باز 8 سال پیش) اقدام میکنم.
    روز شنبه من برای کمیته پزشکی رفتم نظام وظیفه و از اونجا نامه دادند به بیمارستان 501 ارتش برای انجام معاینه قلب و نوار قلب و اکو . بعد از انجام شدن همه اینها من از دکتر اونجا پرسیدم که وضعیت چطوره؟ دکتر گفت قلب ایشون خوب کار میکنه و مشکلی نداره و گفت که البته نظر نهایی رو شورا باید بده . بعد هم گفتن که نتیجه آزمایش رو خودشون میفرستن نظام وظیفه ( طی 3 هفته ) .
    حالا سوال من اینه که کسی که عمل قلب میکنه مسلما هدفش از انجام عمل اینه که قلبش دوباره درست کار کنه ، مبنی تصمیم گیری شورای پزشکی نظام وظیفه چیه ؟ این که وضعیت فعلی قلب چطوره ؟
    چون من شنیده بودم عمل قلب باز معمولا نیازمند مراقبت شناخته میشه .
    لطفا یه راهنمایی بکنید .

نقل قول نوشته اصلی توسط shahin_apply نمایش پست ها
    سلام
    من برای کفالت جد نیازمند نگه داری دارم (عمل قلب باز 8 سال پیش) اقدام میکنم.
    روز شنبه من برای کمیته پزشکی رفتم نظام وظیفه و از اونجا نامه دادند به بیمارستان 501 ارتش برای انجام معاینه قلب و نوار قلب و اکو . بعد از انجام شدن همه اینها من از دکتر اونجا پرسیدم که وضعیت چطوره؟ دکتر گفت قلب ایشون خوب کار میکنه و مشکلی نداره و گفت که البته نظر نهایی رو شورا باید بده . بعد هم گفتن که نتیجه آزمایش رو خودشون میفرستن نظام وظیفه ( طی 3 هفته ) .
    حالا سوال من اینه که کسی که عمل قلب میکنه مسلما هدفش از انجام عمل اینه که قلبش دوباره درست کار کنه ، مبنی تصمیم گیری شورای پزشکی نظام وظیفه چیه ؟ این که وضعیت فعلی قلب چطوره ؟
    چون من شنیده بودم عمل قلب باز معمولا نیازمند مراقبت شناخته میشه .
    لطفا یه راهنمایی بکنید .
    عمل قلب باز پدر رو معاف میکنند. جد و جده رو اطلاع ندارم
    تنها صداست که میماند...... فروغ فرخزاد

سلام بچه ها من یک چند تا سوال دیگه هم دارم اونم این هستش که من مادرم هم وضعیتی شبیه پدرم رو داره که فکر کنم معلولیت رو شدید بزنن همونجوری که می دونیو نظام وظیفه من رو به خاطر شرایط پدرم معاف نکرد می خوام بدونم که اگه من از طرف مادرم برای بهزیستی اقدام کنم آیا اگه دوباره به مرحله شورا تو نظام وظیفه برسه و بگن ما به دیسک های متعدد گردن و کمر معافیت نمی دیم اونوقت من بگم مادر من پیوند کلیه هم هستش آیا من معاف می تونم بشم؟
    تو قوانین برای کفالت دیده بودم که پیوند کلیه هم معاف میشه!
    نمی دونم تونستم منظورم رو برسونم یا نه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ar.ardakani198 نمایش پست ها
    سلام بچه ها من یک چند تا سوال دیگه هم دارم اونم این هستش که من مادرم هم وضعیتی شبیه پدرم رو داره که فکر کنم معلولیت رو شدید بزنن همونجوری که می دونیو نظام وظیفه من رو به خاطر شرایط پدرم معاف نکرد می خوام بدونم که اگه من از طرف مادرم برای بهزیستی اقدام کنم آیا اگه دوباره به مرحله شورا تو نظام وظیفه برسه و بگن ما به دیسک های متعدد گردن و کمر معافیت نمی دیم اونوقت من بگم مادر من پیوند کلیه هم هستش آیا من معاف می تونم بشم؟
    تو قوانین برای کفالت دیده بودم که پیوند کلیه هم معاف میشه!
    نمی دونم تونستم منظورم رو برسونم یا نه؟
    سلام
    منظورتون رو کامل رسوندید. من با قوانین معلولیت بهزیستی آشنا نیستم کامل. ولی ای کاش از همون اول برای جفتشون اقدام میکردید. در هر حال دوباره میتونید اقدام کنید و مشکلی نداره. توی تهران سالن 3 اتاق 11 باید با اقدام مجدد شما موافقت کنه شهرهای دیگه رو نمی دونم/م

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering science of Drilling and Extraction

دوستان لطفا دقت بفرمایید:

قانون معافیت کفالت جد و جده اصلا در کشور اجرا نمیشه. در آن زمان هم که اجرا میشد، فرد مشمولی که تنها نوه ذکور بالای 18 سال بود به طوری که جد یا جده فاقد فرزند ذکور یا اناث بود مشمول میتوانست معافیت بگیرد. این یعنی اگر جدی 2 فرزند داشته که هر دو فوت کرده باشند، و از این 2 فرزند چند نوه داشته باشه که تنها یکی از آنها ذکور و بالای 18 سال بود میتوانست معاف شود( یعنی مشمول حتی یک فرزندهم نداشته باشد.) این توضیحاتی بود که افسر نظام وظیفه در قسمت مشاوره بهم داد.

موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

سلام خدمت همه دوستان و جناب seda-67 ،من دارم برای کفالت مادر فاقد همسر اقدام میکنم و در مرحله ی پر کردن استشهاد کلانتریم که تا الان 3 تا شهود فامیل شهادت دادند،..و به من گفتند باید 3 تا شهود همسایه ام بیارم،ولی از اونجایی که اشنایی با همسایه هامون ندارم و به همسایه های منزل قبلی هم دسترسی ندارم،می خواستم ببینم می تونم 3 تا از آشنایان و دوستان رو به عنوان همسایه ببرم کلانتری شهادت بدن،میشه؟؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط r0bin نمایش پست ها
    سلام خدمت همه دوستان و جناب seda-67 ،من دارم برای کفالت مادر فاقد همسر اقدام میکنم و در مرحله ی پر کردن استشهاد کلانتریم که تا الان 3 تا شهود فامیل شهادت دادند،..و به من گفتند باید 3 تا شهود همسایه ام بیارم،ولی از اونجایی که اشنایی با همسایه هامون ندارم و به همسایه های منزل قبلی هم دسترسی ندارم،می خواستم ببینم می تونم 3 تا از آشنایان و دوستان رو به عنوان همسایه ببرم کلانتری شهادت بدن،میشه؟؟؟؟
    احتمالا تهران نیستید چون تهران 3 تا فامیل میخواد و یه ضامن غیر فامیل. من کل مراحل کلانتری م 4 تا شارژ 5 تومنی ایرانسل شد و تقریبا هیچ تحقیقات محلی انجام نشد.
    در هر صورت کلانتری از شما آدمی رو میخواد که توی حوزه استحفاظی خودش باشه و قبض آب و برق و گاز (یکی از اینها) به نامش باشه. بچه محل اگه دارید مشکلی پیش نمیاد. این هم که همسایه ها شما رو نمی شناسند خیلی مشکلی نیست میتونید مامور بگیرید و برید باهاش تحقیقات محلی. اون مرحله ماور گرفتن و اینها هم اکثرا با کارت شارژی نوشابه ای ساندیسی چیزی به خیر میگذره. البته رشوه نیست ها اکثرا مطالبه ی خود مامور هاست و ما هم مجبور

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط seda67 نمایش پست ها
    احتمالا تهران نیستید چون تهران 3 تا فامیل میخواد و یه ضامن غیر فامیل. من کل مراحل کلانتری م 4 تا شارژ 5 تومنی ایرانسل شد و تقریبا هیچ تحقیقات محلی انجام نشد.
    در هر صورت کلانتری از شما آدمی رو میخواد که توی حوزه استحفاظی خودش باشه و قبض آب و برق و گاز (یکی از اینها) به نامش باشه. بچه محل اگه دارید مشکلی پیش نمیاد. این هم که همسایه ها شما رو نمی شناسند خیلی مشکلی نیست میتونید مامور بگیرید و برید باهاش تحقیقات محلی. اون مرحله ماور گرفتن و اینها هم اکثرا با کارت شارژی نوشابه ای ساندیسی چیزی به خیر میگذره. البته رشوه نیست ها اکثرا مطالبه ی خود مامور هاست و ما هم مجبور
    چرا اتفاقا تهرانیم،مامور کلانتری به من گفت باید 3 تا همسایه بیاری یا از محله فعلی یا از محله قبلی.....یعنی میفرمایید 3 تا ادم غیر فامیل ببرم حله دیگه! منتها این کسایی رو که میخوام ببرم، باهاشون همسایه و بچه محل نبودم تا حالا و هر کدوم رو باید کلانتری محل خودشون ببرم،این جوری مشکل پیش نمیاد؟؟؟
    و اینکه اگر بخوام مامور بگیرم ببرم تحقیق ،خوب وقتی همسایه ها منو نمیشناسن مامور چه جوری میخواد تحقیق بکنه،با همون ساندیس و شارژ درست میشه تحقیق؟؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)