صفحه 60 از 330 نخستنخست ... 10505152535455565758596061626364656667686970110160 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 591 تا 600 , از مجموع 3299

موضوع: معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

پیش فرض پاسخ : معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

با سلام،
    آیا کسی که پدرش قوز و کدورت قرنیه داره و دارای بینایی 0.3 و 0.05 برای چشم هاش هست، می تونه از معافیت کفالت موارد خاص استفاده کنه؟
    آیا این قانون هنوز هم اعتبار داره؟
    آنقدر به تاریکی لعنت نفرستید، شمعی روشن کنید!

نقل قول نوشته اصلی توسط iranrassa نمایش پست ها
    با سلام،
    آیا کسی که پدرش قوز و کدورت قرنیه داره و دارای بینایی 0.3 و 0.05 برای چشم هاش هست، می تونه از معافیت کفالت موارد خاص استفاده کنه؟
    آیا این قانون هنوز هم اعتبار داره؟
    سلام
    چرا که نه شما اول از همه اگه برادر داری باید بری بهزیستی!!!و اگر اشتباه نکنم از اونجا اقدام کنی یعنی باید عضو بهزیستی بشی و بعد کارات رو پیگیری کنی شما!!!!من مراحل بهزیستی رو در پست های قبلی همین جا نوشتم با مراجعه به اون متوجه میشی که باید چه روالی رو طی کنی!!!!
    موفق و سلامت باشی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آیا من می تونم با این مشخصات معافیت بگیرم ؟

سلام من پدرم 29 تیر 59 سالش تموم میشه من از کی میتونم برم و مدارک مثلا نامه کلانتری محل رو بگیرم اگر تاریخ اون نامه قبل از 29 تیر باشه مشکل داره؟

Junior Member

دوستان سلام
    من در تاریخ 30 بهمن ماه 89 درسم در مقطع کارشناسی تمام شده و نامه نظام وظیفه‌ام هم در تاریخ 25 اسفند گرفتم ولی تو نامه ننوشته که تا کی مهلت دارم واسه معرفی به نظام وظیفه. من پدرم 2 مرداد 90، 59 سالش تمام میشه و من میخوام برای معافیت اقدام کنم. حالا میخواستم ببینم که آیا من باید دفترچه ارسال کنم قبلش یا فرصت دارم تا اون موقع؟ مورد دیگه هم اینکه آیا کاری هست که بشه قبل از اقدام انجام داد یا نه؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط CnaUnreal نمایش پست ها
    دوستان سلام
    من در تاریخ 30 بهمن ماه 89 درسم در مقطع کارشناسی تمام شده و نامه نظام وظیفه‌ام هم در تاریخ 25 اسفند گرفتم ولی تو نامه ننوشته که تا کی مهلت دارم واسه معرفی به نظام وظیفه. من پدرم 2 مرداد 90، 59 سالش تمام میشه و من میخوام برای معافیت اقدام کنم. حالا میخواستم ببینم که آیا من باید دفترچه ارسال کنم قبلش یا فرصت دارم تا اون موقع؟ مورد دیگه هم اینکه آیا کاری هست که بشه قبل از اقدام انجام داد یا نه؟
    ممنون
    اگر برادر ندارید.... این مراحل رو انجام بدید. شما از تاریخ نامه ی فراغت از تحصیل 6 ماه فرصت دارید یعنی 25 شهریور 90/ پس مشکلی برای کفالت ندارید.
    واکسن و معاینه رو انجام بدید. استشهاد کلانتری رو تکمیل کنید. تشریف ببرید پلیس +10 برای ثبت مدارک. بعد از ثبت مدارک باید تشریف ببرید نظام وظیفه. این مرحله آخر رو بذارید برای بعد از 2 مرداد که اونجا داستان درست نشه براتون . البته من زیاد دیدم که با یکی دو ماه کمتر هم هیات بدوی معاف تشخیص دادند. در هر صورت مشکل خاصی ندارید.
    تنها صداست که میماند...... فروغ فرخزاد

Junior Member

سلام
    پدر من 67 سال دارد وسکته قلبی کرده و عمل کرده و 4 تا فنر گذاشته و مادرم65 سال دارد و دچار ساییدگی استخوان است (پا درد و کمردرد ودست درد و دکتر ارتوپت زیاد رفته)و اونم سکته قلبی کرده و 4 تا فنر گذاشته
    و به نظر پزشکان متخص هر دو از کار افتاده کامل هستند(یک نامه داده)و هنوز هر دو دچار درد سینه زیادی می شونند ومن یک برادر بزرگتر از خود دارم که تو یک شهر دیگر زندگی می کند و دیگر هیچ خواهری در خانه ندارم(قرزند اخری هستم)ایا می توانم از طریق بهزیستی معاف شوم چگونه(ما عضو بهزیستی نیستیم)
    باتشکر

بخشی برای مطرح کردن سوالم نبود پس اینجا میپرسم
    دوستان من عموم شهید شده و هیچکدوم از برادر هاش واسه معافیت اقدام نکردن شهادتش هم در حال خدمت سربازی بوده من پسر برادر بزرگترش هستم میتونم واسه معافیتی چیزی با شرایطی کسری اینا اقدام کنم؟

راستی دوستان عموی من که شهید شده مجرد هم بوده قانونی چیزی به ما نمیخوره؟ شهادتش هم در حین خدمت بوده.

من اینو پیدا کردم توی اینترنت انگار از طریق یک شهید 3-4 نفر میتونند معافیت بگیرند:
    9. آیا خانواده شهدا از خدمت سربازی معاف هستند؟

طبق قانون ومقررات بنیاد شهید دو نفر از فرزندان شهید یک نفر از برادران شهدا ویک نفر از برادر یاخواهر زاده شهید بشرط اینکه یکی از فرزندان برادر یاخواهرزاده از نظر روحی یاروانی تحت پوشش اداره بهزیستی باشند از خدمت سربازی معاف می شوند همچنین در خصوص دیگر ایثارگران مدت سابقه خدمت حضور در جبهه رزمندگان جهت برخورداري از تسهيلات مقررات ايثارگران و امداد جويان از 40 ماه به 30 ماه کاهش يافته است

حالا نظر دوستان چیه؟ من که عموم شهید شده در حین خدمت سال 60 میتونم معاف بشم؟ چه جوری کارت بهزیستی جور کنم؟

Junior Member

سلام من از طریق بهزیستی اقدام کردم و درصد رو زدن متوسط . پرونده تشکیل دادن و گفتن اول برو بهزیستی پیچ شمرون پیش مسئول نظام وظیفه و بعد پرونده رو ببر فلان بهزیستی (بهزیستی نزدیک خونمون).
    من رفتم پیش مسئول نظام وظیفه یه فرم داد پر کردم اطلاعات خودمون و برادرم که پرسیده بودن سربازی رفته یا نه و اینا.بعد تحویل دادم و گفتن که 6شم بیا نامت رو بگیر این نامه چیه؟ معرفی نامه به نظام وظیفه است یا باید دوباره تو بهزیستی کمیسیون برم. تو اون سه برگی که بهم دادن همون اول دکتر متخصص قسمت کمیسیونشم پر کرد و مهره و امضا کرد روانپزشک و چند نفر دیگه هم مهر و امضا کردن حالا می گم امکان داره به خاطر اینکه بیماری پدر من مشخصه و جزو بیماری های بهزیستی هست این نامه که می خان بدن برا نظام وظیفه باشه و دیگه کمیسیون نداشته باشم؟
    دوستانی که این مراحل رو طی کردن لطفا پاسخ بدن
    ar.ardakani198 عزیز لطفا راهنمایی کنید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)