صفحه 9 از 330 نخستنخست 1234567891011121314151617181959109 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 3299

موضوع: معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

ApplyAbroad Veteran
    h.behrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    polytechnic of tehran, mathematics

پیش فرض پاسخ : آیا من می تونم با این مشخصات معافیت بگیرم ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط saw نمایش پست ها
    مرسی
    حالا بد بختی اینه که من اصلا نمیدونم چه طوری باید ثابت کنم که برادرم مقیم هست ( واقعا مقیم هست البته) .
    مرسی خیلی امیدوارم کردی .
    چشم شیرینی خامه ای هم فراموش نمیشه.
    پس مبارکه دیگه ، اگر تهران هستید همین فردا صبح میپری میری نظام وظیفه همه مراحل اثبات!!! را سریع بهت میگن ، اگر هم نیستی یک زنگبزن به تلفن گویای نظام وظیفه اونم کارت را انجام میده. تا اونجایی که من میدونم یک مدرک رسمی official از برادرتون میگیری که ارزش ترجمه رسمی را داشته باشه بعد میبری وزارت خارجه تایید میکنند و میری به سلامتی نظام وظیفه. ولی اینکه این مدرک چه طوری از نظر ایران official باشه را به نظرم هم از نظام وظیفه بپرس هم از دارالترجمه.
    موفق باشی راستی کیک با چایی باشه بیشتر میچسبه شرمنده چاییشم فراموش نشه
    I am back to AA.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط h.behrouz نمایش پست ها
    پس مبارکه دیگه ، اگر تهران هستید همین فردا صبح میپری میری نظام وظیفه همه مراحل اثبات!!! را سریع بهت میگن ، اگر هم نیستی یک زنگبزن به تلفن گویای نظام وظیفه اونم کارت را انجام میده. تا اونجایی که من میدونم یک مدرک رسمی official از برادرتون میگیری که ارزش ترجمه رسمی را داشته باشه بعد میبری وزارت خارجه تایید میکنند و میری به سلامتی نظام وظیفه. ولی اینکه این مدرک چه طوری از نظر ایران official باشه را به نظرم هم از نظام وظیفه بپرس هم از دارالترجمه.
    موفق باشی راستی کیک با چایی باشه بیشتر میچسبه شرمنده چاییشم فراموش نشه
    سلام ، من هم این وضعیت رو دارم با این تفاوت که برادرم حالا ،حالا ها دانشجوی خارج هست . به نظرتون به من هم میدن ؟؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

2 .
    آيا برای عمه ميتون کفالت گرفت؟
    در صورتی که پدر بنده جزو کفيل ها بوده و فوت کرده
    و 2 عمو ديگر بالای 60 سال سن دارند
    و
    عمه با سن 50 سال فاقد شوهر و بچه هست

Member mohhhamad آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط rammmy نمایش پست ها
    من پدرم فوت کرده.
    برادرم مجرد هست و تو خونه و سال 79 سربازيشو خريد.
    بجز برادرم که بزرگتر از خودمه کسی ديگه نيست تو خونه.
    اگه بتونم مادرم را تحت پوشش بهزيستی ببرم آيا من ميتونم کفالت مادرم را بگيرم ؟
    بله ميتوني معاف بشي من دوتا برادر دارم ودارم از اين قانون استفاده ميکنم.بدون خيلي وقت گيره وپردردسر.البته اگه قبول کنن بهزيستي.
    بايد مادرت رو به عنوان معلول قبول کنن واين هم يه عالم معاينه در پيش داره
    این کاربر ،غیر فعال است.

Member mohhhamad آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mo1832 نمایش پست ها
    سلام،از کار افتادگی پدر رو چجوری می‌شه ثابت کرد؟
    ببين دوست خوبم يه قانون هست شما اگه پدر ويا مادرت معلول باشن وکسي نباشه ازشون نگهداري کنه يه نفر معاف ميشه(براي من اينطوري بود)من دارم معاف ميشم ها
    بهزيستي بايد طرف رو معاينه کنه معلول تشخيص بده با درصدي که خودشون ميدونند وبعد شما رو به نظام وظيفه معرفي ميکنه!
    شما بايد بري به نزديکترين مرکز بهزيستي شهرستان ويا شهرتون.براي تهران خيابان مولوي پشت بيمارستان اکبرنژاد(البته ميگم نزديکترين من چون محلمون سمت پايين بود فرستادنم مرکز ري)از اونجا بپرسيد .براتون پرونده تشکيل ميدن ومعاينه ميکنند و.......
    شما براي هرگونه اقدام براي معافيت از طريق بهزيستي وکفالت والدين ويا برادر وخواهر معلول بايد از اين طريق بري جلو.
    این کاربر ،غیر فعال است.

دوستان عزیز! برای مطمئن شدن از وضعیت معافیت، به مشاوره نیروی انتظامی شهر خودتون مراجعه کنید. اونجا با گرفتن 1000 تومن، ناقابل به شما میگن که معاف میشید یا نه.

من خودم معاف شدم. معافیتم کفالت هست. اما تو هیچ کجای دفترچه، نمیتونید پیدا کنید. من براساس یک مصوبه ی عجیب و غریب به اسم مصوبه 144 شورای هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح - بند 4 شدم.

عمراً اگر به مشاوره مراجعه نمیکردم، از وجود چنین قانونی مطلع میشدم. حالا خود دانید... به جای اینکه اینجا کلی سئوال کنید، یکباره برید به مرکز مشاوره نیروی انتظامی و خودتونو خلاص کنید.

البته من خیلی تصادفی متوجه چنین مرکزی شدم. از جلوش رد میشدم، دیدم پارچه بزرگ زده که فقط تا ساعت 12 برای مشاوره نظام وظیفه مراجعه کنید، منم همینجوری رفتم تو. از اون موقع به هر کی میرسم این توصیه رو میکنم. چون من داشتم دفترچه رو پست میکردم که برم سربازی...........

راستی اینم بگم، فکر کنم فقط یک ساعات خاصی ماله مشاوره نظام وظیفه باشه. همه رقم آدمی اونجا هست. از معتاد و جانی یا جوونهایی که به دنبال معافی هستن.

بچه ها، برید مرکز مشاوره نیروی انتظامی شهرتون. به جای اینکه به تو خود سازمان وظیفه عمومی که معمولاً شلوغ و خر تو خر هست.
    تو مرکز مشاره که البته پولی هست،خیالتون رو راحت میکنن که معاف میشید یا نه. زمانی که من رفتم 1000 تومن میگرفتن. تو اردیبهشت.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rasaonline نمایش پست ها
    دوستان عزیز! برای مطمئن شدن از وضعیت معافیت، به مشاوره نیروی انتظامی شهر خودتون مراجعه کنید. اونجا با گرفتن 1000 تومن، ناقابل به شما میگن که معاف میشید یا نه.

من خودم معاف شدم. معافیتم کفالت هست. اما تو هیچ کجای دفترچه، نمیتونید پیدا کنید. من براساس یک مصوبه ی عجیب و غریب به اسم مصوبه 144 شورای هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح - بند 4 شدم.

عمراً اگر به مشاوره مراجعه نمیکردم، از وجود چنین قانونی مطلع میشدم. حالا خود دانید... به جای اینکه اینجا کلی سئوال کنید، یکباره برید به مرکز مشاوره نیروی انتظامی و خودتونو خلاص کنید.

البته من خیلی تصادفی متوجه چنین مرکزی شدم. از جلوش رد میشدم، دیدم پارچه بزرگ زده که فقط تا ساعت 12 برای مشاوره نظام وظیفه مراجعه کنید، منم همینجوری رفتم تو. از اون موقع به هر کی میرسم این توصیه رو میکنم. چون من داشتم دفترچه رو پست میکردم که برم سربازی...........

راستی اینم بگم، فکر کنم فقط یک ساعات خاصی ماله مشاوره نظام وظیفه باشه. همه رقم آدمی اونجا هست. از معتاد و جانی یا جوونهایی که به دنبال معافی هستن.

حالا این مصوبه چی میگه و موضوش چیه؟ شرایط شما چطور بود؟

نقل قول نوشته اصلی توسط gilbert3 نمایش پست ها
    حالا این مصوبه چی میگه و موضوش چیه؟ شرایط شما چطور بود؟
    موضوعش قناس هست
    میگه، اگر در گذشته مشمول شامل یکی از انواع معافیت می شده. اما در آن زمان اقدام نکرده، معافیت مشمول شامل مرور زمان نمیشود و همچنان قابل استناد است.

در مورد من، اینطور بود که من 5 سال پیش می تونستم از معافیت کفالت پدر بالای 59 استفاده کنم. اما نمیدونستم که در حین تحصیل میشه برای معافیت اقدام کرد. خلاصه وِل کردم به امان خدا. بعد از این 5 سال، برادر کوچکترم سنش آمد بالای 18 سال و دیگه نمیشد برای کفالت اقدام کرد.
    اما مرکز مشاوره که رفتم، گفت بر اساس این مصوبه، میشه.

درود
    دوستان من الان 19 ساله هستم و یک ساله که دانشجو هستم و از معافیت تحصیلی استفاده می کنم.

تک پسر 1 خانواده 5 نفره شامل پدر - مادر - 2 خواهر و خودم میشم

پدرم متولد شهریور 1330 هست

با این شرایط در پایان 59 سال پدرم ( سال آینده میشه فکر کنم)، می تونم بدون هیچ قید و شرطی برای معافیت کفالت اقدام کنم ؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)