صفحه 96 از 330 نخستنخست ... 468687888990919293949596979899100101102103104105106146196 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 951 تا 960 , از مجموع 3299

موضوع: معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

Member
    رشته و دانشگاه
    civil engineer

پیش فرض پاسخ : معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

از بچه ها كسي هست كه منتظر نامه كميسيون باشه؟ الان 25 روزه كه نيومده از نظام وظيفه پرسيدم گفت استعلام گرفتن اينترنتي شده فكر كنم واسه اونه!!

Junior Member Arrconic آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.s نمایش پست ها
    از بچه ها كسي هست كه منتظر نامه كميسيون باشه؟ الان 25 روزه كه نيومده از نظام وظيفه پرسيدم گفت استعلام گرفتن اينترنتي شده فكر كنم واسه اونه!!
    سلام شما که تا این مرحله پیش رفتید, میشه بگید بعد از ثبت مدارک در پلیس +10 , مدارک را ببرم نظام وظیفه یا باید اول برم نامه استعلام ثبت احوال را بگیرم و همراه مدارک ببرم؟ روندش به چه شکله؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Arrconic نمایش پست ها
    سلام شما که تا این مرحله پیش رفتید, میشه بگید بعد از ثبت مدارک در پلیس +10 , مدارک را ببرم نظام وظیفه یا باید اول برم نامه استعلام ثبت احوال را بگیرم و همراه مدارک ببرم؟ روندش به چه شکله؟
    توی دفترچه نوشته که خودشون نامهٔ استعلامو می‌گیرن اما شما راهی‌ میدونید که بشه سریعتر این روندو پیگیری کرد؟ من از خارج ایران دارم میام واسه گرفتن معافیت کفالت و ۱ ماه بیشتر وقت ندارم می‌خوام هرچه سریعتر اینکارو انجام بدم تا قبل از ۳۰ دسامبر. کدوم قسمت نظام وظیفه کار استعلامو انجام میده؟
    There`s no time to waste on the empty fights...I`m on your side...

ددوست عزیز

من قبلان هم این پیشنهاد رو مطرح کردم که اگر خارج از ایران هستید از طریقه سفارت کارا رو پیگیری کنید. من خودم از طریقه سفارت ایران تو اتاوا پیگیری کردم کارم هم خیلی‌ سریع و ساده پیش رفت. اکیدا توصیه می‌کنم! تنها جایی‌ که زمان تلف می‌شه حدود ۲ هفته هستش که مدارکتون از سفارت ارسال بشه به اداره امور ایرانیان در وزارت خارجه.
    Watch your thoughts, for they become words. Watch your words, for they become actions. Watch your actions, for they become habits. Watch your habits, for they become character. Watch your character, for it becomes your destiny

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad1367 نمایش پست ها
    ددوست عزیز

من قبلان هم این پیشنهاد رو مطرح کردم که اگر خارج از ایران هستید از طریقه سفارت کارا رو پیگیری کنید. من خودم از طریقه سفارت ایران تو اتاوا پیگیری کردم کارم هم خیلی‌ سریع و ساده پیش رفت. اکیدا توصیه می‌کنم! تنها جایی‌ که زمان تلف می‌شه حدود ۲ هفته هستش که مدارکتون از سفارت ارسال بشه به اداره امور ایرانیان در وزارت خارجه.
    فرمایش شما درسته در صورتیکه اصل شناسنامه‌های خود پدر مادر همراه داشته باشین علاوه بر اون سفارت ایران در کشور محل اقامت من حضور پدر و مادرو هم الزامی دونسته

جدای اینها هیچکس دلسوز تر از خود آدم برای پیگیری کارهای شخصیش نیست با توجه به زمان کمی‌ که باقی‌ مونده نمی‌تونم ریسک کنم و کار خودمو بدم دست کسی‌ که معلوم نیست وظیفه شناس هست یا نه. به نظر من اگه خودتون توی ایران باشید و هرّوز پیگیر کارهاتون باشید بهتره اون زمانی‌که شما اقدام کردید این قانون قرار نبود تغییر کنه و شما استرسی واسه انجامش نداشتید اما الان خودتونو بذارید جای من، قراره این قانونو ابلاغ کنن هر روز هر کسی‌ یه حرفی‌ می‌زنه یکی‌ میگه ۱ ماه دیگه یکی‌ میگه ۲ ماه دیگه ... شما جای من بودید و استرسی که من دارم میکشمو میکشیدید چیکار میکردید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Dave1985 نمایش پست ها
    فرمایش شما درسته در صورتیکه اصل شناسنامه‌های خود پدر مادر همراه داشته باشین علاوه بر اون سفارت ایران در کشور محل اقامت من حضور پدر و مادرو هم الزامی دونسته

جدای اینها هیچکس دلسوز تر از خود آدم برای پیگیری کارهای شخصیش نیست با توجه به زمان کمی‌ که باقی‌ مونده نمی‌تونم ریسک کنم و کار خودمو بدم دست کسی‌ که معلوم نیست وظیفه شناس هست یا نه. به نظر من اگه خودتون توی ایران باشید و هرّوز پیگیر کارهاتون باشید بهتره اون زمانی‌که شما اقدام کردید این قانون قرار نبود تغییر کنه و شما استرسی واسه انجامش نداشتید اما الان خودتونو بذارید جای من، قراره این قانونو ابلاغ کنن هر روز هر کسی‌ یه حرفی‌ می‌زنه یکی‌ میگه ۱ ماه دیگه یکی‌ میگه ۲ ماه دیگه ... شما جای من بودید و استرسی که من دارم میکشمو میکشیدید چیکار میکردید؟
    سلام مجدد

کاملا بهتون حق میدم، خودمم از روزی که سرو صدای این قانون جدید بلند شده تا امروز که کمیسیون داشتم کلی‌ استرس کشیدم! اگر سفارت حضور پدر و مادر رو الزامی میدون خوب این قضیه کلا منتفی هست. مطمئناً ارزششو داره که این یه ماه وقتو بذارید، براتون آرزوی موفقیت می‌کنم.

یه چیزی که در مورد من بود، چون بردار زیر ۱۸ سال داشتم و در عین حل ساکن خارج از کشور بودم، از من خواستن که نامه از وزارت علوم ببرم که قید کنه در چه تاریخی‌ فارغ‌التحصیل میشم (برای این که ببینن آیا وقتی‌ برمی‌گردم شرایط معافیت شامل حالم می‌شه یا نه.) اینو گفتم فقط جهت انتقال تجربه که در جریان باشید، شاید بتونید این نامه همون اول بگیرید و به پلیس+۱۰ تحویل بدید، البته فکر می‌کنم مهمترین کار این باشه که هر چه سریعتر پروندتونو تشکیل بدید، بعد میتونید مدارک تکمیلی رو هم اضافه کنید و نگران ابلاغ قانون جدید نباشید.

بازم آرزوی موفقیت دارم براتون
    Watch your thoughts, for they become words. Watch your words, for they become actions. Watch your actions, for they become habits. Watch your habits, for they become character. Watch your character, for it becomes your destiny

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad1367 نمایش پست ها
    سلام مجدد

کاملا بهتون حق میدم، خودمم از روزی که سرو صدای این قانون جدید بلند شده تا امروز که کمیسیون داشتم کلی‌ استرس کشیدم! اگر سفارت حضور پدر و مادر رو الزامی میدون خوب این قضیه کلا منتفی هست. مطمئناً ارزششو داره که این یه ماه وقتو بذارید، براتون آرزوی موفقیت می‌کنم.

یه چیزی که در مورد من بود، چون بردار زیر ۱۸ سال داشتم و در عین حل ساکن خارج از کشور بودم، از من خواستن که نامه از وزارت علوم ببرم که قید کنه در چه تاریخی‌ فارغ‌التحصیل میشم (برای این که ببینن آیا وقتی‌ برمی‌گردم شرایط معافیت شامل حالم می‌شه یا نه.) اینو گفتم فقط جهت انتقال تجربه که در جریان باشید، شاید بتونید این نامه همون اول بگیرید و به پلیس+۱۰ تحویل بدید، البته فکر می‌کنم مهمترین کار این باشه که هر چه سریعتر پروندتونو تشکیل بدید، بعد میتونید مدارک تکمیلی رو هم اضافه کنید و نگران ابلاغ قانون جدید نباشید.

بازم آرزوی موفقیت دارم براتون
    میتونید به من بگید از روزی که اقدام کردید تا امروز که کمیسیون داشتید چقدر کارتون طول کشید؟ ضمنا مگه شما الان اتاوا نیستید؟ کجا کمیسیون رفتید؟ ایران یا اتاوا؟ توی محل سفارت واستون کمیسیون تشکیل دادن؟ توی کمیسیون لازمه که خودتونم حضور داشته باشین؟ اگه بهشون بگیم که خارج دانشجو هستیم و تا ۱ ماه دیگه باید برگردیم دستور تسریع پرونده رو میدن؟ این دو سوال آخری خیلی‌ واسه من مهمه متشکرم

Junior Member

بچه ها سلام
    با یه تغییر بیخودی تو قانون کلی زندگی آدم رو میریزن به هم
    من کلی برنامه ریزی کرده بودم واسه زندگیم
    من 10 فروردین 91 بابام وارد 60 سال میشه
    که طبق قانون فعلی معاف میشدم
    ولی مثل اینکه قراره این بند معافیت ، نیاز به مراقبت و تایید شورای پزشکی هم بهش اضافه بشه
    درواقع این قانون الان هم هست
    یعنی دیگه ربطی به سن نداره و پدر وقتی نیاز به مراقبت داشه باشه و شورای پزشکی تایید کنه تک فرزند ذکور معافه
    من پدرم دیسک کمر داشته دوبارم سکته کرده یه بار با شک الکتریکی برگشت یه بار هم آنژیو کردن و تو قلبش فنر گذاشتن
    به نظرتون میتونم با این شرایط کفالت بگیرم ؟
    نیاز به پارتی و رابطه داره؟
    الان اقدام کنم بهتره یا همون سال جدید که بالا 60سال شد و با قانون جدید
    بعد مثلا اگه کمیسیون شورای پزشکی الان رد کنه دیگه نمیشه اقدام کرد و فقط همون یه باره؟؟
    چون من درسم سال دیگه بهمن تموم میشه
    و میخوام اگه بشه یه بار الان اقدام کنم
    اگه قبول نکردن یه بار هم سال دیگه
    این شورای پزشکی تهرانه؟
    مراحلش چه جوریه؟
    ممنون میشم کمکم کنید

ببینید این تاریخی تقریبی پرونده من هستش:

۱- ۲۰ سپتامبر مراجعه به سفارت و تشکیل پرونده

۲- ۱۰ اکتبر رسیدن مدارک به تهران، تحویل گرفتن مدارک توسط وکیل، ترجمه ریزه نمرات و گواهی اشتغال به تحصیل (شاید زود تر هم رسیده بود، من تا این تاریخ پیگیری نکردم)

۳- ۲۰ اکتبر مراجعه به نظام وظیفه با مدارک کامل شده

۴- ۲۰ اکتبر درخواست نظام وظیفه برای نامه گواهی فرق تحصیلی‌ از وزارت علوم

۵- ۲۱ اکتبر تحویل نامه مذکور به نظام وظیفه، تایید مدارک، و معرفی‌ برای ثبت احوال

۶- ۱۳ نوامبر تکمیل مدارک مربوط به ثبت احوال، و تحویل به نظام وظیفه، تعیین وقت کمیسیون برای ۲۷ نوامبر

۷- ۲۷ نوامبر حضور وکیل (پدرم) در هیئت بدوی (کمیسیون)

می‌بینید که حدود ۲ ماه طول کشیده، ولی‌ این به خاطره وقفه‌ای بوده که در پیگیری خودم بوده، اگر کارای ثبت احوال رو سریع انجام میدادم، و زود تر از امور ایرانیان پیگیری می‌کردم فکر می‌کنم یک ماه تموم میشد.

به هر حل فقط مکفول (پدرتون) باید در جلسه حاضر باشه. در مورد سوال دیگتون اطلاعی ندارم، ولی‌ فکر می‌کنم در مجموع روند رسیدگیشون سریع تر باشه برای وقتی‌ که از سفارت اقدام می‌کنید

Junior Member

از اونجایی که مجلس بعد از تصویب شش ماه به نیروهای مسلح زمان داده برای اجرا، در واقع تا اواخر اردیبهشت فرصت داده، با توجه به نزدیک شدن به انتخابات هم یکم بعید به نظر میاد قانون جدید رو ابلاغ کنن. با توجه به اینکه فعلا معافیت تحصیلی داری، می تونی صبر کنی و تو عید اقدام کنی. به هر حال اگر هم شورای پزشکی باید تشخیص بده باز بین کسی که تو 60 باشه با اونی که زیر 60 باشه یکم تفاوت میذارن و کمتر سختگیری می کنن.

نقل قول نوشته اصلی توسط sisairan نمایش پست ها
    بچه ها سلام
    با یه تغییر بیخودی تو قانون کلی زندگی آدم رو میریزن به هم
    من کلی برنامه ریزی کرده بودم واسه زندگیم
    من 10 فروردین 91 بابام وارد 60 سال میشه
    که طبق قانون فعلی معاف میشدم
    ولی مثل اینکه قراره این بند معافیت ، نیاز به مراقبت و تایید شورای پزشکی هم بهش اضافه بشه
    درواقع این قانون الان هم هست
    یعنی دیگه ربطی به سن نداره و پدر وقتی نیاز به مراقبت داشه باشه و شورای پزشکی تایید کنه تک فرزند ذکور معافه
    من پدرم دیسک کمر داشته دوبارم سکته کرده یه بار با شک الکتریکی برگشت یه بار هم آنژیو کردن و تو قلبش فنر گذاشتن
    به نظرتون میتونم با این شرایط کفالت بگیرم ؟
    نیاز به پارتی و رابطه داره؟
    الان اقدام کنم بهتره یا همون سال جدید که بالا 60سال شد و با قانون جدید
    بعد مثلا اگه کمیسیون شورای پزشکی الان رد کنه دیگه نمیشه اقدام کرد و فقط همون یه باره؟؟
    چون من درسم سال دیگه بهمن تموم میشه
    و میخوام اگه بشه یه بار الان اقدام کنم
    اگه قبول نکردن یه بار هم سال دیگه
    این شورای پزشکی تهرانه؟
    مراحلش چه جوریه؟
    ممنون میشم کمکم کنید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)