صفحه 99 از 330 نخستنخست ... 498990919293949596979899100101102103104105106107108109149199 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 981 تا 990 , از مجموع 3299

موضوع: معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

پیش فرض وضعیت معافیت ها در زمان جنگ

یه سوال که فکرم رو خیلی مشغول کرده... در صورت ایجاد شرایط جنگی کسانی که کارت معافی کفالت و از اون طریق پاسپورتشون رو گرفتن چه بلایی سرشون میاد؟ ممنوع الخروج می شن و پاسپورت و کارت معافیشون باطل میشه؟

توضیح اینکه من تک پسر بودم... پدرم ۶۴ سالشه و بیماری قلبی جدی داره و سال ۸۵ معافی و پاسپورتم رو گرفتم...

پیش فرض پاسخ : وضعیت معافیت ها در زمان جنگ

پشت کارتتون چیزی در مورد زمان صلح و اینا ننوشته؟
    من که معافیت شرایط خاص گرفتم روش نوشته فقط در زمان صلح اعتبار داره...

نوشته که فقط در زمان صلح اعتبار داره... اما قوانین اینا کلی ماده و تبصره و ... داره! در ضمن من پاسپورتم رو گرفتم. اگه به روی خودم نیارم و برم جلوم رو نمی گیرن؟ در ضمن ما رو حتی آموزشی نفرستادن... خیلی ها که معافی گرفتن یه آموزشی فرستادنشون... پس ماها به چه دردشون می خوریم؟! در ضمن شنیدم که در صورت بیماری پدر میشه کارت معافی رو توی اون شرایط حفظ کرد... می خواستم ببینم این شنیده ی من درسته؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    Electeronic engineering

احتیاج به پلیس +10 نیست.اطلاعات دقیق رو از من بگیرید! در زمان جنگ معافیت ها باطل میشه و ممنوع الخروج میشید و اسمتون وارد لیست احتیاط مشه.ولی به جنگ فرستاده نمیشد. سیستم به این صورته که اول سربازها میرن به جنگ. بعد که سربازهای جاری تموم شدن (به درجه ی رفیع شهادت نائل شدن) احتیاطهای اول میرن جنگ.احتیاط اول به کسایی میگن که بین 1 تا 10 سال از تاریخ شروع معافیتشون میگذره. بعد از اون احتیاط دوم میرن که میشه 20 سال از معافیت میگذره. معافیتهای پزشکی هیچوقت به جنگ فرستاده نمیشن و ممنوع الخروج هم نمیشن.

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

پیش فرض پاسخ : معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

نقل قول نوشته اصلی توسط Shahsavar نمایش پست ها
    قانون جدید دیگه به تصویب مجلس رسیده و بعد تایید شورای نگهبان لازم الاجراست. اما تو همین مصوبه به نیروهای مسلح شش ماه فرصت داده شده که بعد از تصویب نهایی اون رو اجرا کنن، یعنی اگه فردا شورا تایید کنه و مجلس تحویل دولت بده، تا شش ماه دولت وقت داره ابلاغ کنه. حالا دولت ممکنه دستورالعمل ها رو آماده کرده باشه سریع اجرا کنه یا چند ماه بعد اجرا کنه. پیشنهاد می کنم به این آدرس بریم و بخواهیم که تا اونجایی که قانون اجازه میده دیرتر ابلاغ کنن. اینطور نباشه که یکدفعه بخشنامه کنن و بگن که دست نگه دارند و مصوبه جدید رو اجرا کنن:

http://www.mod.ir/contact
    شاعر میفرماید
    بر عبث میپایم که دری بگشاید...
    امید واهی شاید بدترین چیز باشه که عمر آدمو نه تنها عقب میندازه بلکه نابود میکنه
    امیدوارم که عملی باشه و به تعویق بیفته
    عصارا بکش از زیر مغز این چلاق ها

Junior Member

سردار موسي كمالي، معاون انساني ستاد كل نيروهاي مسلح ديروز در گفت‌وگو با «جام‌جم» در اين خصوص كه اعلام اين قوانين در حالي كه هنوز تا اجراي قطعي آن زمان باقي است و موجب تشويش خانواده‌ها و مشمولان مي‌شود، گفت: در خصوص قوانيني كه صراحت دارد و نياز به آيين‌نامه اجرايي ندارد مانند معافيت دو برادري يا مدت مجاز تحصيل در دانشگاه‌ها، اعلام زودتر آنها بدون اشكال است چون از يك سو اين قوانين تا يكي دو ماه آينده اجرايي خواهد شد و از طرف ديگر اعلام زودتر قوانين سبب مي‌شود مشمولان به برنامه‌ها و زمان‌بندي خود برسند.
    سردار كمالي افزود: در خصوص قوانيني نظير معافيت‌هاي پزشكي كه نياز به آيين‌نامه اجرايي دارند نيز حداكثر ظرف 8 ماه آينده اين قوانين به اجرا درمي‌آيد.

Junior Member

با توجه به اینکه به نظر میرسه معافیت کفالت هم نیاز به آیین نامه اجرایی داره، فکر میکنم این موضوع تا قبل از عید اجرایی نمیشه

Junior Member

واقعا؟؟

آیین نامه اجرایی چیه دیگه؟ سردار کمالی میگفت : "در فرصت پیش آمده برخی از دستورالعمل ها را آماده کردیم" تو همون مصاحبه جنجالی آخر آبان

نقل قول نوشته اصلی توسط soheyl_vet نمایش پست ها
    با توجه به اینکه به نظر میرسه معافیت کفالت هم نیاز به آیین نامه اجرایی داره، فکر میکنم این موضوع تا قبل از عید اجرایی نمیشه

خدا رو شکر که یک همچین جایی برای گرفتن اطلاعات وجود داره.
    تو این مملکت انقدر اطلاع رسانی خوبه که آدم نمی دونه از کی تشکر کنه.

من مدارکم رو همراه با نامه های استعلام سند سجلی پدر و مادر برای گرفتن معافیت پدر بالای 59 سال دادم به 10+ و اونم مشخصاتم رو ثبت کرد و یک برگه که نوشته "تاییدیه ثبت اطلاعات درخواست معافیت کفالت مشمولان" رو به من داد. وقتی ازش سوال کردم که کی باهام تماس میگیرن، گفتش دو ماه دیگه!

کسی میدونه که نامه میدن یا زنگ میزنند؟ و اینکه چه مدت بعد باهام تماس میگیرن، واقعا دو ماه دیگه؟
    چطوری میشه پیگیری کرد که درخواست من در چه وضعیتیه؟

Junior Member Arrconic آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinhgf نمایش پست ها
    خدا رو شکر که یک همچین جایی برای گرفتن اطلاعات وجود داره.
    تو این مملکت انقدر اطلاع رسانی خوبه که آدم نمی دونه از کی تشکر کنه.

من مدارکم رو همراه با نامه های استعلام سند سجلی پدر و مادر برای گرفتن معافیت پدر بالای 59 سال دادم به 10+ و اونم مشخصاتم رو ثبت کرد و یک برگه که نوشته "تاییدیه ثبت اطلاعات درخواست معافیت کفالت مشمولان" رو به من داد. وقتی ازش سوال کردم که کی باهام تماس میگیرن، گفتش دو ماه دیگه!

کسی میدونه که نامه میدن یا زنگ میزنند؟ و اینکه چه مدت بعد باهام تماس میگیرن، واقعا دو ماه دیگه؟
    چطوری میشه پیگیری کرد که درخواست من در چه وضعیتیه؟
    برای من که این طوری نبود. پلیس +10 فقط برگه شماره 1 و برگه واکساناسیون و معاینه پزشک بعلاوه کپی از مدرک تحصیلی و اشتغال به تحصیل و کپی از کارت بانک سپه را گرفت و مدارک را ثبت کرد. بعد یه کاغذ که عکسم بالاش بود بهم داد گفت برو نظام وظیفه. اونجا نامه های استعلام برای ثبت احوال را دادند. رفتم استعلام را گرفتم به همراه سه فیش بانکی بردم امروز نظام وظیفه با کلی کپی و اینا. مدارکم را در یک پوشه گذاشت و گفت هفته دیگه بیا برای کمیسون.
    روند کار من به این شکل بود. پلیس +10 کار خاصی نداشت.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)