صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 34

موضوع: نحوه پر کردن فرمهای سفارت قسمت military service

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

Lightbulb نحوه پر کردن فرمهای سفارت قسمت military service

با سلام به منتظران آینده فرج روادید(آنهایی که می خواهند برای روادید اقدام کنند)،
    با توجه به اینکه برای بسیاری از عزیزانی که می خواهند برای روادید دانشجویی اقدام کنند این سوال پیش اومده که آیا باید خدمت سربازی خود را در قسمت military service بنویسند یا خیر به نظرم رسید که این تاپیک رو ایجاد کنم.
    در زمانی که پرونده ها در ایران بررسی میشد پر کردن این قسمت اجباری بود و باید آقایونی که اقدام میکردن به نوعی برای خدمت سربازی مدرکی ارسال می کردن.
    حال این سوال پیش میاد که آیا باید برای سفارت آنکارا یا سفارتهای دیگه در این قسمت اشاره ای به خدمت سربازی بشود یا خیر؟

نظرهای متفاوته. اما بسیاری از علمای اپلای ابرود متفق القول هستند که نیازی به پر کردن این قسمت نیست و در نتیجه ترجمه کارت پایان خدمت نیز نیاز برای ارسال نیست. اگر چه بودن کسایی که این قسمت را پر کردن و روادید نیز گرفتن اما خوب ماها که دنبال دردسر نمیگردیم که
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    EE-Waterloo

پیش فرض پاسخ : نحوه پر کردن فرمهای سفارت قسمت military service

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    با سلام به منتظران آینده فرج روادید(آنهایی که می خواهند برای روادید اقدام کنند)،
    با توجه به اینکه برای بسیاری از عزیزانی که می خواهند برای روادید دانشجویی اقدام کنند این سوال پیش اومده که آیا باید خدمت سربازی خود را در قسمت military service بنویسند یا خیر به نظرم رسید که این تاپیک رو ایجاد کنم.
    در زمانی که پرونده ها در ایران بررسی میشد پر کردن این قسمت اجباری بود و باید آقایونی که اقدام میکردن به نوعی برای خدمت سربازی مدرکی ارسال می کردن.
    حال این سوال پیش میاد که آیا باید برای سفارت آنکارا یا سفارتهای دیگه در این قسمت اشاره ای به خدمت سربازی بشود یا خیر؟

نظرهای متفاوته. اما بسیاری از علمای اپلای ابرود متفق القول هستند که نیازی به پر کردن این قسمت نیست و در نتیجه ترجمه کارت پایان خدمت نیز نیاز برای ارسال نیست. اگر چه بودن کسایی که این قسمت را پر کردن و روادید نیز گرفتن اما خوب ماها که دنبال دردسر نمیگردیم که
    خب اگه کسی چیزی ننویسه و کارت پایان خدمت هم نفرسته، مشکلی از هیچ لحاظی نباید داشته باشه. اما اگه یه روزی برای مهاجرت یا هر چیز دیگه‌ای خواستند که وضعیت سربازی رو روشن کنیم اون موقع احتمال نداره به مشکل بر بخوریم؟

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط feri4030 نمایش پست ها
    خب اگه کسی چیزی ننویسه و کارت پایان خدمت هم نفرسته، مشکلی از هیچ لحاظی نباید داشته باشه. اما اگه یه روزی برای مهاجرت یا هر چیز دیگه‌ای خواستند که وضعیت سربازی رو روشن کنیم اون موقع احتمال نداره به مشکل بر بخوریم؟
    در مورد مهاجرت اطلاعی ندارم. اگر دوستانی که اطلاع دارن پاسخ بدن ممنون میشم.
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Junior Member easnpro آواتار ها

اما به نظر من ممکنه یه جا دردسر ساز بشه.لطفا همه ی کسایی که اطلاع دارن و این کار رو انجام دادن( چه برای مهاجرت چه روادید) توضیح بدن؟

ما کارت پایان خدمت رو میذاریم ولی فرم schedule 1 رو نمیذاریم و
    قسمت military service را هم خیر میزنیم.
    ولی تو قسمت employment مینویسیم که مثلا 2 سال تو یه سازمان نظامی از این تاریخ تا این تاریخ به صورت اجباری به عنوان سربازی کار کرده.
    نطرتون چیه؟؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Marichii نمایش پست ها
    ما کارت پایان خدمت رو میذاریم ولی فرم schedule 1 رو نمیذاریم و
    قسمت military service را هم خیر میزنیم.
    ولی تو قسمت employment مینویسیم که مثلا 2 سال تو یه سازمان نظامی از این تاریخ تا این تاریخ به صورت اجباری به عنوان سربازی کار کرده.
    نطرتون چیه؟؟
    نظر بیشتر دوستان هم همین است که چون سربازی شامل Obligatory Military Service میشه گزینه NO را زد و نیازی به پرکردن فرم نیست(البته اگر سایر سوالات هم پاسخ No داشته باشند)
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Member
    رشته و دانشگاه
    فیزیک حالت جامد- دانشگاه بین المللی امام خمینی

من هم دقیقا همین کار رو برای همسرم کردم و توضیح دادم که obligatory بوده و واسه همین بصورت سابقه شغلی نوشته شده.
    برای مهاجرت هم من اطلاعی ندارم اما عقل حکم می کنه که کشور کانادا مارو می خواد بپذیره، اونجا هم چیزی به عنوان سربازی اجباری وجود نداره که مدرک بخوان ازمون. فقط برای خروج از مرز ایران و احیانا بازگشت به اون به کارت پایان خدمت نیازه ، اون هم برای خود ایران! من کسانی رو می شناسم که در سن پایین که مشمول سربازی نبودن مهاجرت کردن و الان که شامل سربازی شدن دیگه نمی تونن برگردن ایران چون موقع خروج باید یک فکری برای سربازی بکنند( حالا این گفته خودشونه، چند درصد درسته نمی دونم).

Junior Member

سلام دوستان،
    - کسی که معاف از سربازی شده نیاز هست که ترجمه کارت معافیت رو برای روادید دانشجویی بگذاره؟
    ممنونم

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    ریاضی محض دانشگاه صنعتی شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط mina22126 نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    - کسی که معاف از سربازی شده نیاز هست که ترجمه کارت معافیت رو برای روادید دانشجویی بگذاره؟
    ممنونم
    دوست عزیز من هیچ منبعی که ذکر کرده باشد ترجمه کارت سربازی نیاز هست ندیدم، و اگر توجه کنید این بخش برای زمانی بود که سفارت کانادا در ایران دایر بود
    ​هیچ آداب و ترتیبی مجو هر چه می خواهد‏ دل تنگت، بگو

سلام دوستان
    به راهنمایی فوریتون نیاز دارم:

امروز بعد 4.5 ماه از تاریخ بایو، پیام جدید از سفارت کانادا تو اکانتم دریافت کردم. رفتم دیدم‌ جدول details of military service فرستاده! پنج روزم بیشتر‌ وقت نداده.

من ۱۶ ماه کسری‌ نخبگان دارم‌ پنج ماه هم ارتش بودم. تو کارت پایان خدمتم که اپلود کرده بودم برای سفارت، فقط اون پنج ماه خورده که تو جهاد خودکفایی ارتش بودم.

میخواستم بدونم باید همه ۲۱ ماهو بنویسم تو فیلدهاش؟ یا فقط همون پنج ماهو؟ چون پروژه های کسریم حساس بوده تمایل ندارم ازشون بگم...

محل خدمت و اسامی و وظایفو ... راستشو‌ بگم؟

کسی میشناسید کسری داشته باشه این فرمو براش فرستاده باشن؟

پیشاپیش خیلی ممنون از راهنماییتون

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین