صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 34

موضوع: نحوه پر کردن فرمهای سفارت قسمت military service

Senior Member atabey آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نحوه پر کردن فرمهای سفارت قسمت military service

سلام مجدد بر شما:

کاری که من کرده بودم این بود. توصیه می کنم شما هم همینطور بنویسید. من اون قسمتی که امریه بود رو تو قسمت جاب و تجربه کاری آوردم و ذکر کردم که Drafteeبودم. تو کادر توضیحات سربازی هم نوشته بودم امریه بودم و National Serviceا انجام میدادم به عنوان یه مهندس بعلاوه ۲ ماه Preliminary Training. سربازی شما (حتی امریکا هم بیشتر مد نظرش خضور در پادگان و کار با سلاحه) همون ۴/۵ ماهه. تو فرم اسکجول ۱ هم اسم پادگان رو آورده بودم اما درجه و ارشد و فرمانده و اینا رو همه رو زده بودم NA.

نگران نباشید. هم چیزی رو قایم نمی کنید و هم ایجاد توهم نمی کنید. کلا هم بعدش برای ویزای امریکا و ... همینطوری نوشتم.

نقل قول نوشته اصلی توسط lionelmessi نمایش پست ها
    دوست عزیز ممنونم از جواب، فقط اینکه من امریه بودم و 4 ماه و نیمشو فقط پادگان بودم، چی بنویسیم؟ چقدرشو بنویسم که serve کردم؟ باز هم ممنونم
    یک روز ما ایرانی ها هم باید یاد بگیریم که هم رو دوست داشته باشیم و به هم کمک کنیم. حتی اگر قسمتی از منافع مون مثل وقت، هزینه اینترنت، اعصاب، شخصیت و ... مون مورد تهدید قرار بگیره. من هنوز امیدوارم ... باور کن دوست گلم!

این تاپیک رو خوندم ولی هنوز شک دارم که بهترین شکل عنوان کردن سربازی برای کسایی که مدت خدمتون روی کارت کمتر از 21 ماه هست چجوریه؟ (اینجور که فهمیدم زیاد حساس نیستن شاید اصلا ندونن که 21 ماه هست مدت خدمت اجباری!)
    در هر صورت اگه روی کارت پایان خدمت مدت خدمت کمتر از 21 ماه سربازی رایج ذکر شده باشه ممکنه برای ویزا کانادا از فرد سوال جواب کنن به خاطر این موضوع؟؟ چطوری توجیه بشه این قضیه بهتر خواهد بود؟؟

مثلا میتونیم اشاره کنیم که اختلاف طول دوره : به خاطر پروژه کسری خدمت هست؟ یا به خاطر جببهه پدر؟ یا به خاطر بسییج؟ یا مثلا اگه خدمت دو تیکه باشه مقداری بین کارشناسی و ارشد و بیقش بعد از ارشد، روی کارت فقط اون مقدار بعد از ارشد ذکر میشه! اینم میشه ذکر کرد. (این ممکنه درکشون براشون سخت باشه همینطور که برای خود ما هست! و بیشتر باعث شک بشه که دروغ گفتیم)

البته باز اینجور که از این تاپیک فهمیدم گفتین اطلاعات کمتر گفته بشه تا خودشون بپرسن. من دارم بر حالتی میپرسم که کار به پرسیدن بکشه، به نظرتون کدوم توجیه منطقی تر خواهد بود؟

کلا آیا کانادا مثل امریکا روی این قضیه حساس هست؟

Member
    رشته و دانشگاه
    BSc Chem-Eng Mazandaran Uni (Babol Noshirvani)**MSc Process-Eng Tehran Azad Uni

نقل قول نوشته اصلی توسط LIMITED نمایش پست ها
    این تاپیک رو خوندم ولی هنوز شک دارم که بهترین شکل عنوان کردن سربازی برای کسایی که مدت خدمتون روی کارت کمتر از 21 ماه هست چجوریه؟ (اینجور که فهمیدم زیاد حساس نیستن شاید اصلا ندونن که 21 ماه هست مدت خدمت اجباری!)
    در هر صورت اگه روی کارت پایان خدمت مدت خدمت کمتر از 21 ماه سربازی رایج ذکر شده باشه ممکنه برای ویزا کانادا از فرد سوال جواب کنن به خاطر این موضوع؟؟ چطوری توجیه بشه این قضیه بهتر خواهد بود؟؟

مثلا میتونیم اشاره کنیم که اختلاف طول دوره : به خاطر پروژه کسری خدمت هست؟ یا به خاطر جببهه پدر؟ یا به خاطر بسییج؟ یا مثلا اگه خدمت دو تیکه باشه مقداری بین کارشناسی و ارشد و بیقش بعد از ارشد، روی کارت فقط اون مقدار بعد از ارشد ذکر میشه! اینم میشه ذکر کرد. (این ممکنه درکشون براشون سخت باشه همینطور که برای خود ما هست! و بیشتر باعث شک بشه که دروغ گفتیم)

البته باز اینجور که از این تاپیک فهمیدم گفتین اطلاعات کمتر گفته بشه تا خودشون بپرسن. من دارم بر حالتی میپرسم که کار به پرسیدن بکشه، به نظرتون کدوم توجیه منطقی تر خواهد بود؟

کلا آیا کانادا مثل امریکا روی این قضیه حساس هست؟
    دوست عزیز، فعلا که کارت اصلا نیاز نیست ارائه بدید. روی کارت هم هیچ جزئیاتی نمینویسه جز شروع و پایان و درجه. پس نگران نباشید. همون تاریخ هارو اعلام کنید و دیگه هیچ چیز دیگری ارائه ندید نیازی نیست توجیه کنید قانون کوچه علی چپ زدن اینجا واجبه.
    تا حالا هم از دوستان اعلام نشده که سفارت کارت خواسته ازشون. حتما بنویسید سربازی اجباری بودید. گویا درکل کانادا روی سربازی ایرانیا حساسیت کمتری داره علتشم اینه که زمونیکه تو ایران سفارت داشتن کاملا میدونستن سربازی ایرانیا چیه و با چه مصیبتی همه باید برن.

Junior Member

Sqanei, [۰۸.۰۵.۱۷ ۲۲:۰۱]
    سلام دوستان، یه مشکل فوری پیش اومده برام واقعا ممنون میشم کمکم کنید.
    سفارت از من یه جدول خواسته که توش تمام جاهایی که کار نظامی کردم بنویسم یا اینکه معافیت سربازیم رو بذارم.(با اینکه قبلا این رو آپلود کرده بودم) اینو نوشته:
    MILITARY TABLE (see below) or copy of EXEMPTION OF MILITARY SERVICE CARD, if applicable.

من هیچ جای نظامی کار نکردم سربازی هم نرفتم مگه نباید همون نامه معافیت تحصیلی رو قبول کنن؟
    مشکل اینه که من دو سال پیش معافیت سربازیم رو برای آمریکا گرفتم و موقع اپلای برای ویزای کانادا همون رو آپلود کردم. فکر کنم به خاطر همینه که برای سفارت سوال پیش اومده. من همون دوسال پیش به جای آمریکا بلند شدم اومدم ایتالیا و نامه معافیت تحصیلی جدید هم نگرفتم. تا اینکه حدود 7 ماه پیش با یه استاد در دانشگاه کانادا اوکی کردم و دیگه شهریه دانشگاه ایتالیا رو ندادم . یک نامه هم همراه مدارک برای ویزای کانادا اپلود کردم که توش از طرف دانشگاه ایتالیایی نوشته بود این آقا پارسال دانشجوی اینجا بوده.((به نشانه اینکه دیگه نیست) این 7 8 ماه اخیر رو تقریبا کاری نکردم و درگیر کارهای ویزای کانادا بودم.

الان به نظرتون مشکل دقیقا چیه؟!! اینکه من معافیت تحصیلیم رو برم وزارت علوم تجدید کنم جوری که اسم کانادا توش خورده باشه کافیه؟ یا اینکه جدول رو باید پر کنم. یا اینکه سفارت میخواد بدونه من تو این یک سال اخیر چه کار کردم؟ الان ده روز بیشتر وقت ندارم و نمیدونم چه کار کنم. آیا لازمه مدرک دیگه ای آپلود کنم که نشون بده من ایتالیا رو ترک نکردم؟ دوستان ازتون خواهش میکنم هر چی میدونید از من دریغ نکنی

Member
    رشته و دانشگاه
    BSc Chem-Eng Mazandaran Uni (Babol Noshirvani)**MSc Process-Eng Tehran Azad Uni

نقل قول نوشته اصلی توسط acron نمایش پست ها
    Sqanei, [۰۸.۰۵.۱۷ ۲۲:۰۱]
    سلام دوستان، یه مشکل فوری پیش اومده برام واقعا ممنون میشم کمکم کنید.
    سفارت از من یه جدول خواسته که توش تمام جاهایی که کار نظامی کردم بنویسم یا اینکه معافیت سربازیم رو بذارم.(با اینکه قبلا این رو آپلود کرده بودم) اینو نوشته:
    MILITARY TABLE (see below) or copy of EXEMPTION OF MILITARY SERVICE CARD, if applicable.

من هیچ جای نظامی کار نکردم سربازی هم نرفتم مگه نباید همون نامه معافیت تحصیلی رو قبول کنن؟
    مشکل اینه که من دو سال پیش معافیت سربازیم رو برای آمریکا گرفتم و موقع اپلای برای ویزای کانادا همون رو آپلود کردم. فکر کنم به خاطر همینه که برای سفارت سوال پیش اومده. من همون دوسال پیش به جای آمریکا بلند شدم اومدم ایتالیا و نامه معافیت تحصیلی جدید هم نگرفتم. تا اینکه حدود 7 ماه پیش با یه استاد در دانشگاه کانادا اوکی کردم و دیگه شهریه دانشگاه ایتالیا رو ندادم . یک نامه هم همراه مدارک برای ویزای کانادا اپلود کردم که توش از طرف دانشگاه ایتالیایی نوشته بود این آقا پارسال دانشجوی اینجا بوده.((به نشانه اینکه دیگه نیست) این 7 8 ماه اخیر رو تقریبا کاری نکردم و درگیر کارهای ویزای کانادا بودم.

الان به نظرتون مشکل دقیقا چیه؟!! اینکه من معافیت تحصیلیم رو برم وزارت علوم تجدید کنم جوری که اسم کانادا توش خورده باشه کافیه؟ یا اینکه جدول رو باید پر کنم. یا اینکه سفارت میخواد بدونه من تو این یک سال اخیر چه کار کردم؟ الان ده روز بیشتر وقت ندارم و نمیدونم چه کار کنم. آیا لازمه مدرک دیگه ای آپلود کنم که نشون بده من ایتالیا رو ترک نکردم؟ دوستان ازتون خواهش میکنم هر چی میدونید از من دریغ نکنی
    دوست عزیز نامه معافیت تحصیلی قدیمی برای داخل ایران هم معتبر نیست البته گرچه اینارو سفارت نمیدونه به این خاطر ازتون کارت معافیت سربازی رو خواسته (if applicable). بهترین کار الان بنظر بنده اینه که شما با پذیرش کاناداتون به وزارت علوم و نظام وظیفه مراجعه کنید و با تمدید دوباره وثیقتون نامه جدید معافیت تحصیلی برای تحصیل در کانادا بگیرید چون وضعیت خروج از کشور هم باید با این نامه برطرف کنید. بعد در یک بند خلاصه وضعیتون رو توضیح بدید که معافیت تحصیلی دارید از وزارت علوم ایران برای تحصیل در کانادا به استناد این پیوست و سربازی نظامی اعزام نشده اید.

Junior Member

سلام دوستان.من سربازیم تو یکی از ارگانهای وزارت دفاع بود و بعد از سربازی هم همونجا بصورت پروزه ای مشغول به کار هستم.بیمه هم واسم رد میشه توسط همون ارگان.یه پنج سالی هست سابقه کار دارم اینجا.البته کار حساسی نیست.به نظرتون تو این قسمت military service چی بزنم.کسی چنین موردی داشته؟تونستین ویزا بگیرید واسه کانادا یا نه؟

Junior Member

دوستان کسی اطلاعی نداره؟
    ((((

Junior Member

سلام وقتتون بخیر، من توی پر کردن فرم شماره 1294e چندتا مشکل خوردم، امکانش هست کسی منو راهنمایی کنه؟

Member dalhosie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    عمران

این فرم گفته non obligatory یعنی غیر اجباری و از روی قصد و خواسته خود فرد . که خدمت سربازی اینطوری نیست و کاملا obligatory و اجباری هست.
    از این رو نیازی نیست جواب بله داد به این قسمت و دردرس رو زیاد کرد.
    من خیلی افراد رو میشناسم که استادی پرمیت گرفتن و سربازی هم رفتن ولی به این قسمت جواب خیر دادن.

Junior Member

سلام
    آیا از اونها کسی بوده که توی رزومش به این اشاره کرده باشه که رفته سربازی؟ به این دلیل میپرسم چون اگه جواب این سوال رو منفی بده و بعدا در رزومه اشاره ای نکنه شاید کسی شک نکنه. ولی اگر در رزومه بیاد شاید تناقض بحساب بیاد.
    بنظر من جواب این سوال برای کسایی که خدمت اجباری رفتن منفیه ولی اگر توی رزومه بخاین اشاره کنید بحثش جداست
    PLUS VLTRA

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین