صفحه 9 از 54 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 531

موضوع: مهندسی برق، قدرت، مخابرات، کنترل، روباتیک، مکاترونیک، اتوماسیون و ...

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مهندسی برق، قدرت، مخابرات، کنترل، روباتیک، مکاترونیک، اتوماسیون و ...

نقل قول نوشته اصلی توسط idnog نمایش پست ها
    با سلام
    دیپلم فنی برق معدل بین 13-14 /قبولی کنکور سراسری دوره کاردانی برق معدل 14.85/قبولی کنکور سراسری دوره کارشناسی برق -قدرت و در حال حاضر ترم دوم / مدرک زبان ندارم/حل تمرین ریاضی در دوره کاردانی/سابقه کار بصورت کتبی یکسال در پروژه (مجری برق)/ گواهی دانشگاهی انجام پروژه راه اندازی دیزل ژنراتور دانشکده، دوره کارآموزی مقطع کاردانی/خدمت سربازی را تمام کردم و دارای کارت پایان خدمت هستم/

برادرم در کشور آلمان نیز مشغول به کار است پس از پایان تحصیلات در دوره ارشد/
    به نظر خودم اگر دوباره برای کارشناسی در مثلا آلمان اقدام کنم (همین رشته یا تغییر بدم) بهتره ، اما برادرم نظرش اینه که با اتمام کارشناسی برای ارشد اقدام کنم/ لطفا راهنمایی کنید.خیلی دوست دارم در خارج از کشور ادامه تحصیل بدهم. و همچنین برای کار، به نظر من در کشور ما به دانشجو اهمیت خیلی ، نمیدن و زحمات و تلاش و عمر انسان به دست باد سپرده میشود /
    برادرتون حق داره کارشناسی اینجا رو تموم کنید برای ارشد برید آلمان، تو مدتی که اینجا هستید رو ی زبانتون کار کنید. دوره ارشد کوتاهتره و خرج کمتر، سریعتر می تونید دنبال کار برید
    اینجا کارشناسی راحت تر و ارزون تره، شما که برادرتون هم اونجاست مشکلی ندارید که روی بالا بردن نمره و زبان کار کنید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electronics Engineering

پیش فرض پاسخ : مهندسی برق، قدرت، مخابرات، کنترل، روباتیک، مکاترونیک، اتوماسیون و ...

رشته مورد نظر: قصدم برای Ph.D هست و می خوام بدونم شانسم برای فول فاند چقدر هست. زمینه ی مورد علاقه ام الکترونیک و bio-sensors based on quantum dots, bio-sensors based on nano structural materials

معدل ارشد:در حال حاضر دانشجو ی Master ترم 1 مهندسی الکترونیک هستم و موفق شدم Full Scholarship بگیرم. تلاشم این هست که معدل خوبی کسب کنم، و تا حدودی هم مطمئن هستم که همینطور خواهد شد.
    رشته ارشد: مهندسی الکترونیک
    دانشگاه ارشد: Kyungpook National University (کره جنوبی) (رنک جهانی دانشگاه در QS در زمینه ی مهندسی 309 هست، رنک کلی هم 551-600 هست)
    معدل لیسانس: 16.32
    رشته لیسانس: مهندسی الکترونیک
    دانشگاه لیسانس: دانشگاه آزاد واحد مرودشت
    معدل کاردانی: 14.77
    رشته کاردانی: الکترونیک
    دانشگاه کاردانی: دانشکده فنی مهندسی شیراز (باهنر)
    مدرک زبان انگلیسی: آیلتس Over all: 6.5 W=5.5, R=6.5, L=6.5, S=7 و دوباره امتحان خواهم داد و این دفعه برای 7.5 تلاش می کنم.
    مدرک زبان آلمانی: ندارم
    مقالات خارجی: 5 مقاله بین المللی در زمینه کنترل( با زمینه ی کاری الانم مرتبط نیست) و هیچکدوم هم ISI نیستن!
    مقالات داخلی:
    تالیف کتاب:
    سابقه کار: در حال حاضر در لابراتوار به عنوان researcher کار می کنم. زمینه ی کاری: bio-sensor based on quantum dots
    سایر افتخارات و مدارک: 2سال سابقه کار در ایران به عنوان محقق در زمینه کنترل.

دانشگاه مورد نظر در آلمان:
    پیشنهاد شما چه دانشگاههایی هست؟

ممنونم

سلام،

در وبسایت DAAD سرچ کردم دیدم که برق - مخابرات به زبان آلمانی فقط یکی دو تا دانشگاه دارن؟ واقعا؟ مگه میشه؟ آلمان به رشته برقش معروفه بعد مخابرات ارائه نمیده؟

به نظرتون من شرایط گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های آلمان رو دارم؟

مقطع تحصیلی برای گرفتن پذیرش: کارشناسی ارشد
    رشته مورد نظر: برق - مخابرات

معدل لیسانس: ۱۴.۲۷
    رشته لیسانس: برق - قدرت
    دانشگاه لیسانس: آزاد
    مدرک زبان انگلیسی: -
    مدرک زبان آلمانی: در حال خوندن زبان آلمانی هستم.

دانشگاه خاصی مد نظرم نیست اگه شما با این شرایط بنده دانشگاهی پیشنهادی بدید ممنون میشم.

در حال حاضر هم دانشجوی رشته برق - مخابرات در دانشگاه آزاد هستم منتها میخوام انصراف بدم و برای آلمان اقدام کنم و ارشد رو آلمان بخونم.

با سپاس و احترام.
    ویرایش توسط sepidehreg : April 6th, 2015 در ساعت 02:08 PM

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Information Systems, FAU Universität Erlangen-Nürnberg

نقل قول نوشته اصلی توسط idin_shafei نمایش پست ها
    سلام،

در وبسایت DAAD سرچ کردم دیدم که برق - مخابرات به زبان آلمانی فقط یکی دو تا دانشگاه دارن؟ واقعا؟ مگه میشه؟ آلمان به رشته برقش معروفه بعد مخابرات ارائه نمیده؟

به نظرتون من شرایط گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های آلمان رو دارم؟

مقطع تحصیلی برای گرفتن پذیرش: کارشناسی ارشد
    رشته مورد نظر: برق - مخابرات

معدل لیسانس: ۱۴.۲۷
    مدرک زبان انگلیسی: -
    مدرک زبان آلمانی: در حال خوندن زبان آلمانی هستم.

دانشگاه خاصی مد نظرم نیست اگه شما با این شرایط بنده دانشگاهی پیشنهادی بدید ممنون میشم.

در حال حاضر هم دانشجوی رشته برق - مخابرات در دانشگاه آزاد هستم منتها میخوام انصراف بدم و برای آلمان اقدام کنم و ارشد رو آلمان بخونم.

با سپاس و احترام.
    شما قبل اینکه تصمیم بگیرید رشته ای رو در آلمان بخونید باید ببینید به چه زبان هایی ارائه میشه اصولا. بعد شروع کنید به زبان خوندن.
    این رشته با زبان انگلیسی در دانشگاه های Erlangen, HS Offenburg, TU München, TH Mittelhessen, TU Darmstadt, Ulm, TU Ilmenau, TU Hamburg, FH Köln, Bremen, Kiel, Chemnitz ارائه میشه.

به زبان آلمانی نمیدونم دقیق. فقط میدونم در دانشگاه ما Erlangen, به زبان آلمانی هم این رشته ارائه میشه.
    با توجه با اینکه دانشگاه ازاد هستید و معدلتون زیر 15 هست برای همه این دانشگاه ها شانس پذیرش ندارید.

نقل قول نوشته اصلی توسط sepidehreg نمایش پست ها
    شما قبل اینکه تصمیم بگیرید رشته ای رو در آلمان بخونید باید ببینید به چه زبان هایی ارائه میشه اصولا. بعد شروع کنید به زبان خوندن.
    این رشته با زبان انگلیسی در دانشگاه های Erlangen, HS Offenburg, TU München, TH Mittelhessen, TU Darmstadt, Ulm, TU Ilmenau, TU Hamburg, FH Köln, Bremen, Kiel, Chemnitz ارائه میشه.

به زبان آلمانی نمیدونم دقیق. فقط میدونم در دانشگاه ما Erlangen, به زبان آلمانی هم این رشته ارائه میشه.
    با توجه با اینکه دانشگاه ازاد هستید و معدلتون زیر 15 هست برای همه این دانشگاه ها شانس پذیرش ندارید.
    مرسی بابت توضیحتان و وقتی که گذاشتید.

یه نکته الان که متوجه شدم اینه که مثلا وقتی توی DAAD سرچ میکنم فیلد مخابرات رو یکی دوتا دانشگاه هست که نشون میده ولی وقتی electrical میذارم کلی دانشگاه میاره که نوشته electrical eng. فقط! ولی وقتی وارد صفحه دانشگاه میشم نوشته که فیلدای مخابرات و غیره هم هست.

مثلا دانشگاه اولم در صفحه DAAD فقط نوشته Electrical engineering : لینک

صفحه مربوط به دانشگاه اولم که در مورد electrical eng. توضیحات نوشته:

The areas of concentration in the Master's Programme in Electrical Engineering are:

• Hardware Systems Engineering
    • Communications Engineering
    • Nano, Micro, and Optoelectronic Engineering
    • Automisation and Energy Technology

سوال اینجاست موقع پر کردن اپلیکیشن فرم میتونم area مخصوص به مخابرات رو انتخاب کنم یا باید همین فیلد electrical رو پر کنم؟

مثلا دانشگاه اولم مینیمم معدل رو نوشته 2.7 که خوشبختانه یا متاسفانه من همون 2.7 هستم در سیستم آلمانی!
    حالا به عنوان مثال برای همین اولم شانس پذیرش دارم؟

برای دانشگاه ارلانگن چطور؟ شانسی دارم با این شرایطم؟

راستش هدف من برای خواندن دکتراست ولی با تحقیقاتی که کردم دیدم که پوزیشن دکترا برای کسی که فوق لیسانسش رو از ایران گرفته سخت تر از کسی است که ارشد رو از اونجا میگیره. بخاطر همین تمایل دارم انصراف بدم و برم ارشد رو آلمان بخونم تا بتونم رزومه و شرایطم رو بهبود ببخشم.

به نظر شما منطقی است یا ریسک نکنم و همین ارشد رو بخونم؟

با سپاس و احترام فراوان

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Biomedical/Electrical Engineering

سللم به همه دوستان عزیز ممنون میشم سوال منو جواب بدید
    میخواستم بدونم مزایا و معایب تحصیل و زندگی بعد از تحصیل در آلمان نسبت به آمریکا و کانادا چیه؟
    میخوام بدونم آیا دانشگاه های درجه دو آمریکا و کانادا به دانشگاه های درجه یک آلمان مثل همین آخن و صنعتی مونیخ می ارزن یا نه؟ در رشته مهندسی برق مخابرات منظورمه.

مقطع مورد نظر : کارشناسی ارشد
    دانشگاه مورد نظر در آلمان: Brandenburg Technical University-Cottbus

رشته مورد نظر: Power Engineering - winter semester 2015/2016

معدل لیسانس: 15.38
    دانشگاه لیسانس: دانشگاه صنعتی خواجه نصیر
    مدرک زبان انگلیسی: TOEFL : 94 - GRE Verbal:140 Quant: 164
    مدرک زبان آلمانی: ندارم
    مقالات خارجی: ندارم
    مقالات داخلی: 1 مقاله که قراره در بیستمین کنفرانس توزیع برق در اریبهشت 94 ارائه بشه
    تالیف کتاب: ندارم
    سابقه کار: 3 بار به صورت پروژه های 3 ماهه با شرکت ایران ترانسفو همکاری داشتم
    سایر افتخارات و مدارک: در Summer 2013 در summer school دانشگاه Jade Hocshule (اسمش دقیق یادم نیس :دی) پذیرش گرفتم که البته سفارت آلمان ویزا نداد

شانس پذیرش گرفتن به نظرتون برای من چقدره ؟ ضمنا! امسال اعلام کردن که پذیرش مشروط میدن ! این یعنی شانسم میاد پایین ؟
    ممنون

مقطع تحصیلی برای گرفتن پذیرش: دکترا
    رشته مورد نظر: برق قدرت یا انرژی نو

معدل ارشد: 16.6
    رشته ارشد: برق قدرت
    دانشگاه ارشد: آزاد
    معدل لیسانس: 14.5
    رشته لیسانس: برق قدرت
    مدرک زبان انگلیسی: IELTS 7
    مدرک زبان آلمانی: در حال خوندن هستم و برای B1 یا B2 برنامه ریزی کردم
    مقالات خارجی: 2
    مقالات داخلی: 2
    سابقه کار: یک سال تدریس در دانشگاه و یک ترم TA
    سایر افتخارات و مدارک: *******

دانشگاه مورد نظر در آلمان:
    دانشگاه زیاد مهم نیست فقط مورد تایید وزارت علوم باشه. فاند و کمک هزینه برام مهمه. متاهل هستم.

مقطع تحصیلی برای گرفتن پذیرش: فوق لیسانس
    رشته مورد نظر: computer and communication

معدل لیسانس: 14
    رشته لیسانس: کامپیوتر
    مدرک زبان انگلیسی: IELTS 6.5
    مدرک زبان آلمانی: قراره شروع بشه و ایا لازمه مدرک زبان المانی برا دانشگاه
    مقالات خارجی: 1 , 1 سابمیت
    مقالات داخلی: 0
    سابقه کار: یک سال و بقیه تحقیقات در شرکت مخابراتی
    سایر افتخارات و مدارک: *******

دانشگاه مورد نظر در آلمان: دانشگاه زیاد مهم نیست فقط مورد تایید وزارت علوم باشه. فاند و کمک هزینه برام مهمه.

همراه باید حتما مدرک زبان آلمانی داشته باشه،

ApplyAbroad Senior Veteran
    mohammad_aria آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Elektrotechnik - Automatisierungstechnik

نقل قول نوشته اصلی توسط idin_shafei نمایش پست ها
    مرسی بابت توضیحتان و وقتی که گذاشتید.

یه نکته الان که متوجه شدم اینه که مثلا وقتی توی DAAD سرچ میکنم فیلد مخابرات رو یکی دوتا دانشگاه هست که نشون میده ولی وقتی electrical میذارم کلی دانشگاه میاره که نوشته electrical eng. فقط! ولی وقتی وارد صفحه دانشگاه میشم نوشته که فیلدای مخابرات و غیره هم هست.

مثلا دانشگاه اولم در صفحه DAAD فقط نوشته Electrical engineering : لینک

صفحه مربوط به دانشگاه اولم که در مورد electrical eng. توضیحات نوشته:

سوال اینجاست موقع پر کردن اپلیکیشن فرم میتونم area مخصوص به مخابرات رو انتخاب کنم یا باید همین فیلد electrical رو پر کنم؟

مثلا دانشگاه اولم مینیمم معدل رو نوشته 2.7 که خوشبختانه یا متاسفانه من همون 2.7 هستم در سیستم آلمانی!
    حالا به عنوان مثال برای همین اولم شانس پذیرش دارم؟

برای دانشگاه ارلانگن چطور؟ شانسی دارم با این شرایطم؟

راستش هدف من برای خواندن دکتراست ولی با تحقیقاتی که کردم دیدم که پوزیشن دکترا برای کسی که فوق لیسانسش رو از ایران گرفته سخت تر از کسی است که ارشد رو از اونجا میگیره. بخاطر همین تمایل دارم انصراف بدم و برم ارشد رو آلمان بخونم تا بتونم رزومه و شرایطم رو بهبود ببخشم.

به نظر شما منطقی است یا ریسک نکنم و همین ارشد رو بخونم؟

با سپاس و احترام فراوان
    درود

اول برای شما و بقیه دوستان دیگه بگم که خیلی موقع ها اینجور جستجوهای کلی جواب نمیده.
    تو اکثر یونی ها مستر Elektrotechnik ارائه میشه که شما میتونی بعد از پذیرفته شدن گرایش رو انتخاب کنی که مثلا Mikroelektronik, Energietechnik, Automatisierung, Hochfrequente و ... هستند. در مورد گرایش مخابرات دو تا اسم من دیدم : Kommunikationtechnik و یکی هم Nachrichtentechnik که خب البته یه فرقایی با هم دارن ولی جفتش مخابراته.

دوست عزیز! باید خودت وقت بزاری چندین یونی انتخاب کنی مثلا 10.12 تا یا بیشتر! بعد بری پروفایل Elektrotechnik ارشدشون رو ببینی. اگه گرایش مد نظرت بود شرایط اپلای رو ببینی و همین جوری ***** کن تا یونی های مورد نظر پیدا بشن.
    شما شانس دارید ولی نه برای همه جا. سابقه کار، کارآموزی و انگیزه نامه هم مهمن ...برای ارلانگن هم من فکر میکنم شانس خوبی دارید.
    ولی مهمتر از همه فاکتورایی که گفتم در صورت معدل پایین نمرات اختصاصی بالاست.
    شما اگه اکتیو باشی و طی مستر ایرانکنفرانس بدی، 2،3 تا مقاله درست حسابی بدی حتما شانس خوبی برای دکترا با فاند خواهی داشت. دیگه تصمیم رو باید خودت بگیری.
    راستی اولم هم شهر خوبیه هم شرکت Nokia اونجاست هم deutsche Telekom

پیروز باشید
    Wo ein Wille ist , gibt es einen Weg
    لطفا به قوانین احترام بگذارید - سوالها رو در جای مربوط مطرح کنید - برای تشکر ازدادن امتیاز استفاده کنید نه پست جدید یا پیام خصوصی!
    از جواب دادن به سوالات تکراری و پیامهای خصوصی قابل طرح در فروم جدا معذورم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)