صفحه 5 از 20 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 196

موضوع: معماری، طراحی داخلی، طراحی صنعتی، مهندسی شهرسازی و ...

پیش فرض پاسخ : سوالات و شرایط اولیه جهت گرفتن پذیرش از دانشگاه های آلمان (پست اول خوانده شود)

نقل قول نوشته اصلی توسط saharkhanum نمایش پست ها
    سلام .من دانشجوی دانشگاه آزاد در رشته معماریم و میخوام بعد از گرفتن لیسانس برای پذیرش از آلمان اقدام کنم.تا پایان شهریور فارق التحصیل میشم.معدلمم حدود 17 باید بشه چون همیشه همین بوده عددش.شنیدم آلمان دانشجویان لیسانسه ی دانشگاه آزاد را برای فوق قبول نمیکنه مگر با معدل بالای 17 تازه اونم معلوم نیست چ دانشگاهی پذیرش بده.خیلی دوست دارم از دانشگاه های وایمار .آخن .برلین یا دارمشتات برای مستر پذیرش بگیرم.
    حاضر به گذروندن دوره فشرده زبان آلمانی هم هستم و زبان انگلیسیمم قویه و همین الانشم آیلتس 7 رو میتئنم بگیرم اما ترجیهم به دانشگاه های آلمانی زبانه چون رایگان هستن اما انگلیسی زبان ها معمولا رایگان نیستند.شهری زندگی هم برام اهمیت دراه.سابقه کاری ندارم ولی میتونم بعد از شهریور که فارق التحصیل میشم شروع بکار کنم.به نظر شما چقد شانس پذیرش و از این دانشگاه های که گفتم دارم؟و با این اوصاف چه موقع اقدام کنم بهتره؟
    خیلی ممنون
    شما اشتباه شنیدی ! بعضی از دانشگاه های خوب آلمان ترجیح میدن که از دانشگاه های H+ دانشجو بگیرن یعنی دولتی ها !! مثلا دانشگاه هامبورگ و اشتوتگارت که اونم بعضی رشته هاش. یا بعضی جاها صریحا اعلام نمیکنن ولی خب بی صدا شما رو ریجکت میکنن(تجربه ی خودم) یعنی میبین 16 دولتی رو به 19 آزاد ترجیح میدن !
    البته این موضوع بیشتر برای کورسهای انگلیسی زبان پرمتقاضی صادقه و برای کورسهای آلمانی زبان نه !
    برای کورس های به زبان آلمانی خب شما کم کم باید مدرک ب1 رو به سفارت ارائه بدی تا ویزا بگیری . و این ب1 هم حداقل 9ماه تا 1 سال زمان میبره گرفتنش.
    اونجا که بری هم تازه باید زبان آلمانی بخونی شاید 6ماه یا یک سال تا بتونی مدرک تست داف یا DSH بگیری و بعد وارد کلاس اصلی درس بشی و فوق لیسانست رو شروع کنی .
    کلاس های زبان آلمانی هم خب پولیه برای این منظور ، ترمی 500 یورو تقریبا ! و البته هزینه زندگی ماهانه که بین 500 تا 800 یورو به نسبت شهرتون و خرجتون
    و شما در زمان دانشجوی زبان بودن اجازه کار نداری مگر توی تعطیلاتی مثل کریسمس و ... !
    بعضی دانشگاه ها رشته های خاصشون شهریه های زیاد دارن وگرنه بقیه در آلمان شهریه خاصی نداره همون ترمی 250 یورو هست که همه شون میگیرن برای خدمات و حمل و نقل
    مشکل اونجاست که رشته های انگلیسی زبان اولا تعدادشون کم هستن دوما متقاضی براشون خیلییییی بیشتره .
    شما بعد از فارغ التحصیل شدن باید رزومه تون رو ارتقا بدید تا بتونید شانستون رو بیشتر و بیشتر کنید. همین الان هم شانس خوبی دارید .
    دانشگاه وایمار و دارمشتات خوبن ولی آخن و برلین فکر میکنم سخت تر باشن از نظر رقابتی
    وایمار فکر کنم با یونی اسیست کار میکنه / شما باید حداقل سعی کنید 2-3 ماه قبل از ددلاین مدارک رو برای یونی اسیست بفرستید.
    سایت دانشگاه ها رو تک تک چک کنید ببینید ددلاینشون کی هست .
    نمره زبان هم ضروریه از همین امروز به فکر باشید .

پیش فرض پاسخ : معماری، طراحی داخلی، طراحی صنعتی، مهندسی شهرسازی و ...

مقطع تحصیلی برای گرفتن پذیرش: دکترا
    رشته مورد نظر: شهرسازي

معدل ارشد:16.85
    رشته ارشد:طراحي شهري
    دانشگاه ارشد:آزاد علوم تحقيقات تهران
    معدل لیسانس:15.94
    رشته لیسانس:معماري
    دانشگاه لیسانس:دانشگاه شيراز
    مدرک زبان انگلیسی:6 ielts اما تا 6.5 هم مي ت.نم برسونم
    مدرک زبان آلمانی:-
    مقالات خارجی:1 ISI
    مقالات داخلی: 1
    تالیف کتاب:-
    سابقه کار:4 سال تدريس در دانشگاه و 8 سال سابق كار مرتبط
    سایر افتخارات و مدارک:

دانشگاه مورد نظر در آلمان:
    فرقي نداره فقط هزينه برام مهمه

Junior Member

سلام من می خوام بدونم اگه کسی که لیسانس داره بخواد دوباره با سن 26 سال توی دانشگاه های مجانی درس بخونه؟رشته معماری می خواد بخونه. و کدوم کشور این شرایط رو راحت تر قبول می کنن؟ بلژیک،سوئد،آلمان کانادا؟و اگه تحصیل رایگان نباشه شهریه کدوم کشورها بهتره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    archtecture/iaum

سلام خسته نباشيد
    من ٢ سال از فارغ التحصيليم ميگذره مى خوام واسه مستر معمارى اقدام كنم.از دانشگاه آزاد مدركم رو گرفتم. مى خواستم بدونم پذيرش گرفتن از tu ها واسه من چقدر امكان پذيره ؟؟و اينكه دانشگاه هاى المان با اين موسسات عالى شون چه فرقى دارن؟؟كدومشون بهترن؟؟

سلام دوستان من کارشناسی عمران با معدل ۱۳.۵ دارم.میخواستم بدونم مسشه پذیرش گرفت یا باید دوباره وایه کارشناسی و کالج اقدام کنم؟.

پیش فرض پاسخ : مهندسي معماري در المان

نقل قول نوشته اصلی توسط poooyan نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز.
    من کارشناسی عمران دارم اما به معماری هم خیلی علاقمندم.
    میخوام که اگه بشه 1 کارشناسی معماری هم بگیرم. که اگه شد بعدش ارشدش رو هم بگیرم.
    میخوام بدونم خرج دانشجوهای معماری چطوره تو آلمان؟
    فقط میخوام بدونم لوازمی که استفاده میکنید در طول ترم، چقدر خرج بر میداره.
    من باید زود دست به کار بشم وگرنه می افتم برای ترم بعد.
    اگه جوابمو زودتر بدید خیلی ممنون میشم.

با تشکر.

سلام دوست عزیز من بهتون پیشنهاد می کنم که تمام وسایل رو از ایران بخرید و به اونجا ببرید غیر از یه سری وسایل مثل ماژیک و مداد رنگی که و پاستل و مقوا که خود آلمان مرکز تولیدش هست و همیشه بهترین ها رو تولید کرده در هر صورت بسته به پشتکار و میزان فعالیتتون در دوره لیسانس داره خرج ماهیانه در ایران از 200 هزار تومن شروع و میتونه تا 1 میلیون تومن هم بشه ( برای هر کشوری کافیه واحد پولی رو به یورو یا دلار تغییر بدید ) باز هم تکرار میکنم بسته به نوع فعالیت و استفاده شما از وسایل داره چنانچه خواستار نمره ی بهتری باشید مسلما باید کار بهتر و بیشتری انجام دهید که به خودی خود ملزم به پرداخت هزینه بالاتر میشید ..... پیشنهاد میکنم بیشتر تحقیق کنید در ارتباط با این رشته چون بسیار سخت هست و ملزم به صبر و حوصله و خلاقیت بالا هستش

پیش فرض پاسخ : معماري در المان

دوست عزیز هیچ کس به طور دقیق نمی تونه بگه پذیرش میدن یا نه شما با گرفتن مدارک بین الملی از موسسات داخل ایران می تونید برای گرفتن پذیرش از مدارس معماری آلمان اقدام کنید ( هر چند که بستگی به نمرات زبانتونم داره ) به طور کلی شرایط پذیرش گرفتن و زندگی کردن در آلمان به مراتب از سایر کشور های خوب اروپای هم بهتره ..... اطلاعاتی که دادم بر اساس تجربه های شخصی خودم گفتم و پیشنهاد می کنم بیشتر تحقیق کنید

Junior Member PanteA_m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Architecture

دوستان شرایط کار معماری توی آلمان چطوره؟ یعنی توی اون 1سال فرصت بعد از تحصیل چقدر امکانش هست که کار متناسب بتونی پیدا کنی؟

Junior Member

سلام
    من دیپلم کار و دانش رشته کامپیوتر دارم با معدل 14، و 33 سال سن، متاسفانه تا الان به دلیل سربازی نمیتونستم درس بخونم و به دلیل مشکلات موجود توی سالیان گذشته نتونستم کنکور بدم و در زمان معین خودش وارد دانشگاه بشم.
    الان کارم چندین سال هست که دکوراسیون داخلی هستش و میخوام مهاجرت کنم به آلمان، دوستی من رو راهنمایی کرد و گفت بعد از خواندن زبان میتونم برای دانشگاه اقدام کنم و وقتی رسیدم اونجا و مشغول به کار شدم انصراف از تحصیل بدم و با داشتن بلو کارد به کارم ادامه بدم.
    الان با این شرایط میخواستم بدونم امکان گرفتن پذیرش از دانشگاهی رو در زمینه کاریم دارم یا نه ؟؟! چون در این زمینه رزومه و قرارداهای خوبی دارم، یا بهتر هستش که بگم شخص راهنمایی کننده با بخشی از portfolio من تونست توی آلمان برای معماری داخلی پذیرش بگیره.
    در ضمن من اونجا مشکل پیدا کردن کار رو ندارم، الان فقط سوال من اینه که با این سن و این مدرک شانسی برای ورود به صورت تحصیلی دارم یا نه ؟!
    یه سوال دیگه هم اینکه همسر من لیسانس نقاشی داره از دانشگاه آزاد، ولی ایشون هم همسن من هستش، آیا از نظر سن برای کارشناسی ارشد میتونه اونجا اقدام کنه یا نه ؟!
    مرسی.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Information Systems, FAU Universität Erlangen-Nürnberg

نقل قول نوشته اصلی توسط aminr8 نمایش پست ها
    سلام
    من دیپلم کار و دانش رشته کامپیوتر دارم با معدل 14، و 33 سال سن، متاسفانه تا الان به دلیل سربازی نمیتونستم درس بخونم و به دلیل مشکلات موجود توی سالیان گذشته نتونستم کنکور بدم و در زمان معین خودش وارد دانشگاه بشم.
    الان کارم چندین سال هست که دکوراسیون داخلی هستش و میخوام مهاجرت کنم به آلمان، دوستی من رو راهنمایی کرد و گفت بعد از خواندن زبان میتونم برای دانشگاه اقدام کنم و وقتی رسیدم اونجا و مشغول به کار شدم انصراف از تحصیل بدم و با داشتن بلو کارد به کارم ادامه بدم.
    الان با این شرایط میخواستم بدونم امکان گرفتن پذیرش از دانشگاهی رو در زمینه کاریم دارم یا نه ؟؟! چون در این زمینه رزومه و قرارداهای خوبی دارم، یا بهتر هستش که بگم شخص راهنمایی کننده با بخشی از portfolio من تونست توی آلمان برای معماری داخلی پذیرش بگیره.
    در ضمن من اونجا مشکل پیدا کردن کار رو ندارم، الان فقط سوال من اینه که با این سن و این مدرک شانسی برای ورود به صورت تحصیلی دارم یا نه ؟!
    یه سوال دیگه هم اینکه همسر من لیسانس نقاشی داره از دانشگاه آزاد، ولی ایشون هم همسن من هستش، آیا از نظر سن برای کارشناسی ارشد میتونه اونجا اقدام کنه یا نه ؟!
    مرسی.
    کسی که وبزای دانشجویی داره، نمیتونه درسش رو ول کنه و ویزاش رو به ویزای کاری تبدیل کنه یا بلوکارد بگیره، برای اینکار باید برگرده دوباره درخواست ویزای کاری بده از سفارت خونه آلمان در تهران،
    یا باید درسش رو تموم کنه.
    شما که از نظر کاری مشکلی ندارید، دنبال قرارداد کاری بگردید و از همینجا اقدام به گرفتن ویزای کاری کنید. تابیک های مربوطه رو میتونید تو فروم دنبال کنید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)