صفحه 10 از 10 نخستنخست 12345678910
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 98 , از مجموع 98

موضوع: هم خانه ای شدن با غیر ایرانی، چه چیزهایی را باید مدنظر قرارداد؟

پیش فرض پاسخ : هم خانه ای شدن با غیر ایرانی، چه چیزهایی را باید م

نقل قول نوشته اصلی توسط EHSM نمایش پست ها
    دوستان اخیرا کسی با آمریکایی و خارجی هم خونه شده و بگه تجربش چجوری بوده؟ نسبت به ایرانی بهتره یا بدتره؟
    من خودم یک بار با آمریکایی همخونه شدم که دانشجو بود و بسیار نرد و غیرصمیمی بود.
    سلام.
    من اول که اومدم یه هم خونه دانشجوی ایرانی داشتم؛ یه ایرانی ویزیتینگ دکترای دیگه هم اضافه شد (اومد توی لیوینگ روم و کمتر اجاره میداد). هر دوشون خوب بودن و مشکل خاصی بوجود نیومد تا اینکه یکیشون که گرین کارت داشت و رفت یه ایالت دیگه و اون یکی هم برگشت ایران.
    بعد از اون یه آمریکایی آندرگرد سال سوم وایت هم خونه ایم بود؛ خیلی خیلی کم میدیدمش و شاید هفته ای یه بار اتفاقی همو میدیدم. روزها بیشتر خواب بود و شبا تا دیروقت بیدار بود و اینترنتی حرف میزد با دوستاش! آخر بار هم یه روز اومدم خونه و دیدم رفته بدون اینکه خبری بده (البته کرایه رو داده بود و 3 هفته زودتر رفت بره خونش)! کلا آدم سرد و بی روحی بود ولی دوسه باری سر میز کیک گذاشت و میگفت بخورین. هیج وقت دوستی نیاورد و روزهای تعطیل هم نغییری در برنامه اش نمیداد و اهل مهمونی و دیراومدن و ... هم نبود اصلا.
    یه هم خونه ای سیاه پوست 29 ساله الان دارم که کار میکنه و توی لیوینگ روم هست. مشکلی که داره خیلی غذا درست میکنه و بوهای عجیب غریب میده غذاهاش؛ صدای تلویزیون رو هم اوایل خیلی بلند میکرد و شبا که خوابه هم موزیکش قطع نمیشه! بیشتر از اون قبلی باهم حرف میزنیم و مدام میگه نسبت بهم نژادپرستی میشه. یکم شلخته هم هست و براش مهم نیست ظرفهای منو برداره و سه روز بعد بشوره! طبقه بندی یخجال هم براش جوکه و وسایلش رو هرجا خالی بود میذاره...
    به جای اون آندرگرده، قراره یه آمریکایی روس تبار بیاد و نمیدونم اون چطور باشه! تازه 18 سالش شده و میخواد مستقل باشه!
    من فکر میکردم زبانم با هم خونه ای آمریکایی بهتر میشه ولی اینطور نیست چون زیاد همو نمیبینیم یا خودشون تمایلی به حرف زدن ندارن زیاد (همین سیاه پوسته رو هم من شروع میکنم و البته اونم سرد نیست). با هم دانشکده ای ها خیلی بهتر میشه معاشرت کرد فکر کنم تا هم خونه ای...
    قبل از ریپورت رسمی نمرات تافل و GRE، با دپارتمان مورد نظر مکاتبه کنید. برخی دانشکده ها ریپورت غیر رسمی تافل و GRE را برای بررسی اولیه قبول می کنند.
    متاسفانه این حساب کاربری فعال نمی باشد.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

پیش فرض پاسخ : هم خانه ای شدن با غیر ایرانی، چه چیزهایی را باید مدنظر قرارداد؟

یک اپلیکیشن توی فیسبوک هست به اسم Roomsync
    اگر دانشگاهتون ازش ساپورت کنه می تونید با توجه با روحیات و اخلاقیات و عادات تون، هم اتاقی مناسب تون رو در اون دانشگاه پیدا کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

کسی در مورد ویتنامی ها اطلاعی داره؟ اونا هم مثل چینی ها غذاشون بدبوئه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط EHSM نمایش پست ها
    دوستان اخیرا کسی با آمریکایی و خارجی هم خونه شده و بگه تجربش چجوری بوده؟ نسبت به ایرانی بهتره یا بدتره؟
    من خودم یک بار با آمریکایی همخونه شدم که دانشجو بود و بسیار نرد و غیرصمیمی بود.
    من بهترین تحربه ی هم خونه ایهام امریکایی بودن، ایزی گویینگ و کول بودن به قول معروف. هم خونه ی ایرانی دوست نداشتم چون خونه پاتوق ایرانی ها می شد. اختلاف سنی هم خیلی مهمه. من اون اوایل که اومده بودم یه هم خونه ای اکوادوری داشتم که حدود 10 سال از من یزرگتر بود و خیلی رفتار کنترل کننده اش برای من و همخونهه ای کره ای هم سن خودم که اتفاقا خیلی هم مرتب و حساس و تمیز یودیم رو اعصاب بود

نقل قول نوشته اصلی توسط omidoo نمایش پست ها
    کسی در مورد ویتنامی ها اطلاعی داره؟ اونا هم مثل چینی ها غذاشون بدبوئه؟
    من تاحالا 4 تا هم خونه ایه چینی داشتم و بسیار تمیز و خوب بودن. غداهاشون اتفاقا خیلی خوشبو و خوشمزه بود :دی چیز میز سرخ می کردن و خیلی بوش به غذاهای ما نزدیک بود و حتی بعضا بهتر.

Junior Member

شما چقدر به موضوع سروصدا اهمیت میدید؟ مثلا پخش موسیقی و این جور چیزا در صوزتی که تو اتاق شما هم شنیده بشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Serendipity91 نمایش پست ها
    من بهترین تحربه ی هم خونه ایهام امریکایی بودن، ایزی گویینگ و کول بودن به قول معروف. هم خونه ی ایرانی دوست نداشتم چون خونه پاتوق ایرانی ها می شد. اختلاف سنی هم خیلی مهمه. من اون اوایل که اومده بودم یه هم خونه ای اکوادوری داشتم که حدود 10 سال از من یزرگتر بود و خیلی رفتار کنترل کننده اش برای من و همخونهه ای کره ای هم سن خودم که اتفاقا خیلی هم مرتب و حساس و تمیز یودیم رو اعصاب بود
    دقیقا بعضیها آدم زیاد میارن خونه و این کمی میتونه آزار دهنده باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط lmnop نمایش پست ها
    شما چقدر به موضوع سروصدا اهمیت میدید؟ مثلا پخش موسیقی و این جور چیزا در صوزتی که تو اتاق شما هم شنیده بشه.
    من هم خونه ای هام (آمریکایی) کلا از بچگی با هم رفیق بودن و بعضی اوقات تا 3 صبح مینشستن بازی میکردن که چند بار که خیلی مودبانه تذکر دادم، بالاخره درست شد و هدفون گذاشتن. اونها هم اگه مساله ای بود به من میگفتن (البته مینوشتن روی کاغذ و میچسبوندن جلوی چشم!)
    قبل از ریپورت رسمی نمرات تافل و GRE، با دپارتمان مورد نظر مکاتبه کنید. برخی دانشکده ها ریپورت غیر رسمی تافل و GRE را برای بررسی اولیه قبول می کنند.
    متاسفانه این حساب کاربری فعال نمی باشد.

صفحه 10 از 10 نخستنخست 12345678910

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)