صفحه 5 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 98

موضوع: هم خانه ای شدن با غیر ایرانی، چه چیزهایی را باید مدنظر قرارداد؟

پیش فرض پاسخ : هم خانه ای شدن با غیر ایرانی، چه چیزهایی را باید مدنظر قرارداد؟

سلام
    من الان با یه چینی هم خونه هستم. پسر خیلی خوبیه. اهل drink و دختربازی و اینا هم نیست. غذاهایی هم که درست می کنه خیلی خوشمزه هستن، غیر از اختاپوس و قورباغه و ... غذاهاش بوی بد نمیده. دو تا همسایه اهل ترکیه و هند دارم. به نظر من، بچه های اهل هند و ترکیه خیلی شبیه خودمون هستن و ایران رو دوست دارن. اما من خودم حس خوبی در مورد عرب ها ندارم این جا. به نظر میاد زیادی مغرور هستن و بی جنبه و ایران رو هم دوست ندارن. البته اینایی که گفتم مسلما فقط نظر شخصیه منه و برآمده از آدم هایی که دیدم. ممکنه موارد مشابه/مخالف زیادی وجود داشته باشه.
    آفریقایی ها خیلی بچه های باحالی هستن. آمریکایی ها یک کم سرسنگینن و زیاد گرم نمی گیرن اولش و خیلی رک هستن که گاهی اوقات آدم شوکه میشه از رک بودنشون. اروپایی ها هم خیلی خوبن، بعضی موقع ها فقط ممکنه جواب تلفن و ایمیلت رو ندن. به نظر میرسه اروپایی ها یک کم حس تظاهر و اعتماد به نفس کاذب دارن.
    راهت را ادامه بده، ایمانت تو را به نتیجه خواهد رساند.

بچه ها به نظرتون با توجه به مسائل اقتصادی امسال(من شنیدم قیمت خرید ملک اومده پایین ولی اجاره ها رفته بالا)، هم خونه شدن با 1 نفر از لحاظ هزینه چقدر نسبت به گرفتن یه خونه یه خوابه باعث صرفه جویی میشه؟ میتونین یه عدد تقریبی بدین؟ می خوام ببینم اصلا مبلغ قابل توجهی هست که آدم به خاطرش بره با یه نفر دیگه همخونه بشه.

ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    BIOMEDICAL ENGINEERING

نقل قول نوشته اصلی توسط meead_s
    سلام
    من الان با یه چینی هم خونه هستم. پسر خیلی خوبیه. اهل drink و دختربازی و اینا هم نیست. غذاهایی هم که درست می کنه خیلی خوشمزه هستن، غیر از اختاپوس و قورباغه و ... غذاهاش بوی بد نمیده. دو تا همسایه اهل ترکیه و هند دارم. به نظر من، بچه های اهل هند و ترکیه خیلی شبیه خودمون هستن و ایران رو دوست دارن. اما من خودم حس خوبی در مورد عرب ها ندارم این جا. به نظر میاد زیادی مغرور هستن و بی جنبه و ایران رو هم دوست ندارن. البته اینایی که گفتم مسلما فقط نظر شخصیه منه و برآمده از آدم هایی که دیدم. ممکنه موارد مشابه/مخالف زیادی وجود داشته باشه.
    آفریقایی ها خیلی بچه های باحالی هستن. آمریکایی ها یک کم سرسنگینن و زیاد گرم نمی گیرن اولش و خیلی رک هستن که گاهی اوقات آدم شوکه میشه از رک بودنشون. اروپایی ها هم خیلی خوبن، بعضی موقع ها فقط ممکنه جواب تلفن و ایمیلت رو ندن. به نظر میرسه اروپایی ها یک کم حس تظاهر و اعتماد به نفس کاذب دارن.
    سلام
    من تا الان با چند نفر هم خونه بودم !. چیزایی که دستگیرم شده اینه (البته نمیشه در مورد همه تعمیم داد):
    1- عربهای عربستان، کویت و امارات خیلی مغرورن و حالا آدام رو به هم می زنن. بهتره ازشون دوری کنید.
    2- فلسطینی ها آدامای زحمت کش و آرامی هستن.
    3- لبنانی هت آدامای عیاش و خوش گذرون هستن.
    4- ترکها زندگیشون خیلی شبیه به ماست.
    5- با 2 تا نپالی هم دوست هستم که میشه روی کمکشون حساب کرد.

به نظر می رسه رفتار آداما در US با شرایط اقتصادی کشور و خانوادشون رابطه مستقیم داشته باشه.
    Nothing is impossible

نقل قول نوشته اصلی توسط kubrick
    یکی از اقوام من یه خونه گرفته بود که قلا دو نفر چینی توش زندگی میکردن. میگفت تا نزدیک شش ماه بوی بسیار بد و غیر قابل تو خونه بود که اگه مجبور نبودم اصلا تو اون خونه نمیموندم. همین طور میگفت که چینی ها عاداتی دارند که تو فرهنگ ما خیلی خیلی زشت و تهوع آوره، که خیلی هم مقید به اجرای اون هستن. فکر میکنم بهتره قید چینی ها رو بزنید.
    وای من این تاپیک رو تازه پیدا کردم،housing دانشگاه خودش هم اتاقی رو انتخاب کرده واسم ( چون من کسی رو نمی شناختم) که از پاییز شروع می شه اسم پروفایلش jocamach هست ، نمی دونم ترکیبه اسمو فامیله یا ازین oriental هاست. به نظرتون کجاییه؟
    با این تفاسیر بو و مسائل بهداشتی و مشترک بودن bathroom خیلی نگران شدم
    این عادات زشت و تهوع آور چیه؟
    باشد که از کسانی باشیم که این جهان را تازه می گردانند
    اشو زردشت

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

با چینی ها و هندی ها خونه نگیرید. هرچند استثنا توشون هست ولی حتی اگه مشکلات بهداشتی هم نداشته باشن اخلاقهایی دارن که واسه ماها قابل تحمل نیست.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

Junior Member

چیزی که من راجع به ترکها دیدم اینه که یک آدم نرمال اهل ترکیه انقدر شبیه یک آدم نرمال اهل ایرانه که ممکنه بعضی وقتها بخوای باهاش فارسی حرف بزنی.
    من با هیچ هندی هم خونه نبودم ولی دوستان نزدیک هندی دارم که به نظرم بسیار با فرهنگ، اهل مطالعه و قابل اطمینان هستند. فقط من هنوز هندی ندیدم که بتونی باهاش بری مهمونی یا کلاب. خوشگذرونیهای اونها یک مقدار با ما فرق داره. در ضمن هندی هایی که من می شناسم حداقل به اندازه ایرانی ها تمیز هستند.
    به نظرم همخونه شدن با مردم حوالی مدیترانه و بعد از اون آسیای جنوب و جنوب شرقی می تونه مناسب باشه. اکثر ایرانیهایی که من میشناسم از همخونه بودن با چینیها خاطره خوشی نداشتند.
    در خرابه، زنگ بزنيد

Member
    رشته و دانشگاه
    BIOMEDICAL ENGINEERING

نقل قول نوشته اصلی توسط k1prime
    چیزی که من راجع به ترکها دیدم اینه که یک آدم نرمال اهل ترکیه انقدر شبیه یک آدم نرمال اهل ایرانه که ممکنه بعضی وقتها بخوای باهاش فارسی حرف بزنی.
    من با هیچ هندی هم خونه نبودم ولی دوستان نزدیک هندی دارم که به نظرم بسیار با فرهنگ، اهل مطالعه و قابل اطمینان هستند. فقط من هنوز هندی ندیدم که بتونی باهاش بری مهمونی یا کلاب. خوشگذرونیهای اونها یک مقدار با ما فرق داره. در ضمن هندی هایی که من می شناسم حداقل به اندازه ایرانی ها تمیز هستند.
    به نظرم همخونه شدن با مردم حوالی مدیترانه و بعد از اون آسیای جنوب و جنوب شرقی می تونه مناسب باشه. اکثر ایرانیهایی که من میشناسم از همخونه بودن با چینیها خاطره خوشی نداشتند.
    یه چیزی در مورد چینی ها بچه ها میگن که بو می دن من با چند تا چینی همکار هستم هیچ بوی بدی نمی دن. البته ناهار یا غذای رستوران رو می خورن یا سالاد !
    Nothing is impossible

بین این ملیت هایی که اینجا بحث شد عرب و ترک و چینی و هندی از نظر صداقت و درستی چه تفاوت هایی با هم دارند سوال دیگه اینکه جنسیت هم تاثیر داره ؟ من هوز apply نکردم و واسه آینده سوال می کنم.
    (نمی دونم درست فهمیدم یا نه پس بهترین هم خونه ها واسه ما ها ترک ها و آمریکایی ها و ایرانی ها هستند و احتمالا دختر های چینی تمیز تر پسراشون هستند و هندی ها هم دختر و پسر یه جور هستند)

Senior Member pouya4 آواتار ها

به نظر من کلا هم خونه رو اعصابه، مگر باعث آرامش اعصاب باشه از اون لحاظ

بعد از ایرانی ها، چینی ها و هندی ها می تونین بدترین نوع هم خونه باشن، به خصوص ادویه و قورباغه و اینا که بیا و ببین
    با سپاس و تقدیر فراوان از خستگی های پدر و مهربانی های مادرم... و یاد و خاطره ی دختر همسایه که شوهر دیپلمه نمی خواست! ادامه تحصیل خودم رو تقدیم می کنم به رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، که مشوق اصلی من در این راه بود.......

Member
    رشته و دانشگاه
    M. Eng. Oil and Gas, MUN

نقل قول نوشته اصلی توسط Pouyardiola
    به نظر من کلا هم خونه رو اعصابه، مگر باعث آرامش اعصاب باشه از اون لحاظ

بعد از ایرانی ها، چینی ها و هندی ها می تونین بدترین نوع هم خونه باشن، به خصوص ادویه و قورباغه و اینا که بیا و ببین
    موافقم! آدم با خانواده خودش هم هفته ای چند بار دعواش میشه چه برسه با یه بیگانه!!! من فکر می کنم باز ایرانی باشه خوب تره ، حداقل زبان فارسی و غذای یکسان موهبتیه .
    وقتی به بیشترین نا امیدی رسیدم ,به هدفم هم رسیده بودم
    t

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)