صفحه 6 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 98

موضوع: هم خانه ای شدن با غیر ایرانی، چه چیزهایی را باید مدنظر قرارداد؟

پیش فرض پاسخ : هم خانه ای شدن با غیر ایرانی، چه چیزهایی را باید مدنظر قرارداد؟

یه حکایت هم از همخونه بگم. یه دوست پاکستانی داریم که تازه اومده بود امریکا . با هم رفتیم چند جا براش دیدیم. یه جا خیلی هم خوب بود ولی اشکال این بود که بقیه افراد اون خونه باید اوکی بدهند که شما همخونه آنها بشید. خیلی ضایع شد که بقیه افراد پسند نکردند این دوست ما رو . و صابخونه نداد اتاق رو بهش. یعنی باید اوکی بگیرید از بقیه ساکنین قبلی.جالب بود که یه دختر چینی ه از یارو خوشش نیومد و اوکی نداد

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza2020
    موافقم! آدم با خانواده خودش هم هفته ای چند بار دعواش میشه چه برسه با یه بیگانه!!! من فکر می کنم باز ایرانی باشه خوب تره ، حداقل زبان فارسی و غذای یکسان موهبتیه .
    آقا جان زبونم لال چرا دعوا؟ این اندک زمان باقی مانده را برو از دلشون دربیار چون یهویی دیدی رفتی تا 20-30سال دیگه که امکان جبران خیلی مسایل نیستا!
    منم ترجیح میدم با ایرانی هم خانه ای بشم و از الان با 3-4 نفر ایرانی دیگه داریم خونه میگیریم. با این حال به فرض اینکه نشه این گروه 4 نفره ما بره زیر یک سقف، میخواستم بدونم از بچه ها کسی راجع به اندونزیایی ها، مالزیایی ها، تایلندی ها، استرالیایی ها، ژاپنی و کره ای ها اطلاعات یا تجربه ای داره؟ آخه منطقه ما Asia-pacific محسوب میشه و 50-50 دانشجوی آمریکایی و آسیایی میگیره و آسیایی های ما اکثریت مطلقشان آسیای جنوب شرقی هستند که توی فروم غیر از چینی ها، اطلاعات دیگری در مورد رفتار اهالی این منطقه جغرافیایی در خاک آمریکا ندیدم. ممنونم میشم اگه کسی اطلاعاتی داره بگه!

Hint: من ترجیح میدهم با یک مسلمان هم خونه بشم. حالا اگه طرف بخواد drunk هم باشه عیب نداره میشه باهاش راه اومد اما سر قضیه دستشویی و مسایل کاربردی دیگه ای که روزانه باهاشون مواجه خواهیم شد، ترجیح میدهم برای دستکم یک سال اول که وارد آمریکا میشم، یه دفعه همه چی برام تغییر نکنه و بتونم بعضی چیرازو طبق چیزی که اینجا میخوام، اونجا هم داشته باشم!

Junior Member

من بین ملیت های مختلف هیچ کسی را ندیدم که به اندازه ترکها فرهنگشون به ما ایرانی ها نزدیک باشه. اون چند موردی که من دیدم که بچه های با معرفتی بودند

من هم موافقم. بچه های ترکیه خیلی شبیه ما هستن از نظر اخلاق و فرهنگ و آداب معاشرت و اینا. خیلی هم روشن فکر و باحال هستن.
    من هم خونه ای چینی هم داشتم. پسر خوبی بود اما غذاهای بو دار زیاد درست می کرد. بوش بد نبود اما شدید بود. ادویه و نمی دونم سرکه و از این جو چیزا زیاد میریزن تو غذاهاشون. اختاپوس و مار و این جور چیزا هم می خورن. اما خیلی با معرفت بود. هر موقع مریض میشدم یا مشکلی داشتم، اولین نفری بود که می تونستم رو کمکش حساب کنم. اگه با بی دین بودنشون و غذاهای بو دارشون کنار بیایین، چینی ها هم بد نیستن از نظر فرهنگ و اخلاق. البته یک کم خودخواه هستن ولی زیاد وخیم نیست و ممکنه از آدم به آدم فرق کنه.

بچه های هند از همه با معرفت تر هستن و خیلی اهل کمک و مرام و این جور حرفا. غذاهای اونا هم کلی بو میده، بیشتر بوی کاری و فلفل و زیره و از این جور چیزا. ولی خیلی بامرام هستن و مهربون. کلی هم ایران رو دوست دارن.

در مورد عرب ها هم، من خودم زیاد از عرب ها خوشم نمیاد. خیلی خشک هستن. اهل سیگار و دختربازی هم کم و بیش هستن. همشون هم بچه پولدار! خلاصه من زیاد حال نمی کنم.

به طور کلی پیشنهاد من واسه هم خونه شدن اگه نمی خواین با آمریکایی هم خونه بشین
    اول بچه های ترکیه
    بعد بچه های هند
    بعد بچه های اروپای شرقی (مثل رومانی و صربستان و اون طرفا)
    بعد چینی ها
    راهت را ادامه بده، ایمانت تو را به نتیجه خواهد رساند.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

نقل قول نوشته اصلی توسط meead_s
    به طور کلی پیشنهاد من واسه هم خونه شدن اگه نمی خواین با آمریکایی هم خونه بشین
    اول بچه های ترکیه
    بعد بچه های هند
    بعد بچه های اروپای شرقی (مثل رومانی و صربستان و اون طرفا)
    بعد چینی ها
    من هم به دنبال هم اتاقی می گردم، راستش تو پراگ اکثرا" اسلواک، لهستانی و... هستن و از کشورهای آسیا بیشتر کره ای و ویتنامی هستن، ایرانی هم خیلی کمه به طوری که محدوده ی انتخابت خیلی وسیع نیست، آمریکایی هم شنیدم زیاده، حالا اگر شما جای من بودین بین اینا کدوم رو به عنوان هم اتاقی انتخاب می کردید؟

از کره ای ها کسی چیزی می دونه؟
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

Senior Member emperial آواتار ها

البته من با این دسته بندی آدمها بر اساس ملیت زیاد موافق نیستم. من ایران هم خوابگاه بودم و هم اتاقی زیاد داشتم و نمیشه بگی اگر طرف بچه فلان جا باشه ایده آله. هر کسی یک مزایا و معایبی داره و بهترین فرد برای همخونه ای شدن کسیه که اخلاقتون باهاش match بشه. نوع غذائی که میخوره یا لهجش مهم نیست.
    من برای ترم آینده هم خونه ایم از سری لانکاست و شناخت زیادی هم ازش ندارم ولی چون از قبل تجربشو دارم سعی میکنم باهاش کنار بیام. البته متوجه شدم اون از من بیشتر نگرانه!
    شما اگر خیلی رو این مسئله حساسید سال اول رو خونه تکی بگیرید.

Junior Member

Smile چند نكته مفيد

سلام دوستان عزيز،

چند نكته به نظرم رسيد فكر ميكنم براى دوستان ميتونه مفيد باشه:

1- گرفتن هم خانه پيش از اونكه به مليت اون طرف بستگى داشته باشه به سطح زندگى و جايگاه فرهنگى و اجتماعى فرد بستگى داره. مثل كشور خودمون كه مثلا يكى باباش تاجر فرشه با وضع مالى خوب و يكى باباش استاد دانشگاهه با وضع مالى متوسط و يكى پدرش كارگره با وضع مالى نامناسب و البته فرهنگ هاى هر كدام از اين خانواده ها با هم متفاوته.

2- همچنين مسايل مربوط به پخت و پز، سرويس بهداشتى ، سطح تميزيه افراد مختلف هم ميتونه از اهم موارد براى بررسى باشه.

3- همينطور هماهنگ بودن هم خانه ها و صبور بودن آنها بسيار بسيار مهمه.

4- در آخر يك توصيه دوستانه هم داشته باشم و اون اينه كه دوستان سعى كنن صبر و تحمل و انعطاف پذيريشون رو بالا ببرن تا در روال زندگى كمتر به مشكل بر بخورن.

به اميد موفقيت همه ى دوستان...

پیش فرض پاسخ : چند نكته مفيد

به نظر منم اینجور صحبت در مورد ملیت ها درست نیست.اون ها هم ممکنه در مورد همخونه شدن با ایرانی ها بگن ملت بد و لحیم کار و تروریستی هستن،دلیل نمیشه که همه ایرانیا اینجوری باشن.
    به نظرم باید اول خودمونو درست کنیم که همیشه با همخونه ای خوب برخورد کنیم،جورابمون بو نده،وسایل رو بهم نریزیم،وقتی گلاب به روتون یه کاری کردیم یادمون نره سیفون رو بکشیم و...
    بعدش باید بیایم بگیم هندی ها بو گندو ان!!

نقل قول نوشته اصلی توسط irufo نمایش پست ها
    به نظرم چینی ها بهتر هستند چون هم گله ای زندگی میکنند و هم اینکه انسان های منضبط تری هستند و به قوانین تا حدودی احترا ممیزارند،البته همشون اینطوری نیستند.کلا بهتر از هندی ها هستند ولی یکم غذاهاشون عجیبه،ممکنه یه روز واست سوپ با گوشت گربه درست کنند!
    چینی ها به درد نمیخورند.
    غذایی که میپره بوش کل خونه رو بر میداره .
    صدای جیغ جیغی شون کافیه حتی با تلفن هم چینی حرف بزنه . انگار داره روی مخ آدم پاتیناژ میره .
    اونموقع که دانشجو بودم چند ماهی رفتم خوابگاه . دو ماه هم یه چینی که مثلا دانشجو دکترا هم بود اومده بود اونجا. بلایی سر ما آورد که بلایی سرش آوریم که مجبور شد سه هفته ای اتاق رو تخلیه کنه بره .

دنبال فرانسوی و ایتالیایی باش.
    آمریکا جنوبی ها مثل پرو هم خونگرم اند . خوبند .
    آلمانی هم نه . افسرگی میگیری باهاش!
    ایرانی هم باید ده برابر بیشتر از بقیه ملیت ها در موردش قبل از همخونه شدن تحقیق کرد . صرف اینکه یک ایرانی رو توی کافه دانشگاه ببینید نمیشه باهاش همخونه شد . آدم جالبی نباشه میشه موی دماغ و فضول زندگی آدم .

در کل همخونه داشتن چیز خوبی نیست.
    ویرایش توسط Me4Khodam : November 22nd, 2009 در ساعت 05:38 AM

ApplyAbroad Hero

من تمام نظرات رو خوندم ، کسی در مورد آرژانتینیا نظر نداده ، چطور آدمهایی هستند ؟ از لحاظ تمیزی و فرهنگ .
    در مورد ایتالیایی ها هم همه تا اینجا تعریف کردند ، باز اگه کسی نظری داره بگه ممنون میشم.
    ضمنا شماها چطور همخونتون رو قبل از رفتن پیدا میکنید؟
    goodbye forever

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)