صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16

موضوع: چی کسایی از دادن تست زبان معاف هستن

Junior Member

پیش فرض چی کسایی از دادن تست زبان معاف هستن

سلام.

لازم دونستم که تاپیکی تو این زمینه بزنم.
    دیدم که خیلیا تو این زمینه اطلاعاتی ندارن. حتی از یکی از دوستام که تو نروژ تحصیل می کرد پرسیدم بار اولش بود که با همچین موردی مواجه میشد.

تو لینک زیر لیست GSU کسایی که از تست زبان نگلیسی معاف هستن قید شده:
    http://www.studyinnorway.no/Study-in...ncy-in-English

خیلی برام حیاتی ه که بدونم همچین موردی بر اساس گفته شون صحت داره یا نه و آیا کسی از این طریق اقدام کرده ؟ آخه گزینه دوم اون لیست اشاره داره به کسایی که مدرک کارشناسی زبان دارن و بنابراین نیازی به تست زبان ندارن.

از دانشگاه اسلو پرسیدم گفتن که ما نمی تونیم اطلاعات شخصی بدیم. منم اینجوری شدم ببینین:

مطمئنن باس این سوالو از سایت studyinnorway.no پرسید اما چرا من هیچ ایمیلی نمیبینم ؟
    ویرایش توسط Quarantine : October 1st, 2012 در ساعت 05:58 AM

Senior Member Gela آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer science-State university of New York at Buffalo

پیش فرض پاسخ : چی کسایی از دادن تست زبان معاف هستن

شما که احتمالت مدرک لیسانست زبان هست که باید منظورشون رو درست متوجه شی. میگه زبان تدریس انگلیسی باشه، نه رشته.

برای دانلود نرم افزار شبیه ساز بخش Listening TOEFL iBT کلیک کنید.
    سوال خود را در انجمن ارسال کرده و لینک را به پروفایل من بفرستید.
    درباره ی وضعیت فاند و پذیرش مستر/دکترا سوال نپرسید چون من اطلاعی ندارم.

Junior Member

2. Applicants who have obtained a Bachelor’s degree with English as the language of instruction

متقاضیانی که مدرک زبان انگلیسی به عنوان زبان تعلیم دارن.

من فکر می کردم که مدرک مترجمی زبان هم جزء زبان تعلیمه. چون زبان تحصیل مون انگلیسی بوده و تو مقطع کارشناسی ارشد هم می تونیم تدریس زبان رو داشته باشیم.

Member
    رشته و دانشگاه
    -

نقل قول نوشته اصلی توسط Quarantine نمایش پست ها
    2. Applicants who have obtained a Bachelor’s degree with English as the language of instruction

متقاضیانی که مدرک زبان انگلیسی به عنوان زبان تعلیم دارن.

من فکر می کردم که مدرک مترجمی زبان هم جزء زبان تعلیمه. چون زبان تحصیل مون انگلیسی بوده و تو مقطع کارشناسی ارشد هم می تونیم تدریس زبان رو داشته باشیم.
    دوست عزیز اگه شما مدرکت زبان هست مثل مترجمی و آموزش و سایر گرایش های زبان در این صورت نیازی به ارائه مدرک زبان نداری و میتونی بدون مدرک زبان اقدام کنی یکی از دوستان من اینجا همین طوری پذیرش گرفته
    یا اینکه به قول دوستی که تو پست قبلی گفتن باید مدرک لیسانست رو در دانشگاه انگلیسی زبان گرفته باشی

Junior Member

منم فکر می کنم که باس همینطوری باشه که شما می گین. البته یه جورایی دانشگاه اسلو رو قانع کردم که سوالاتی رو که پرسیدم شخصی نبوده بلکه بدون دونستن اونا نمی دونم که باید امتحان آیلتس بدم یا نه.

در مورد آیلتس و لیست GSU اینطوری بهم جواب دادن:
    No. The GSU-list states that applicants from countries marked with the number -2- are exempt from the English language requirement if the applicant has completed a Bachelor's degree with English as the language of instruction. Iran is not one of these countries which means that you must have studied a Bachelor's degree abroad or document English language proficiency through one of the standardised tests (TOEFL, IELTS etc.).

می گه ایران جزء اون لیست نیست که من فکر می کنم نباس تاکیدی رو لیست GSU می کردم چون لیست GSU اشاره به این داره که چه کشورهایی با چه مدارکی می تونن درخواست بدن. من باس بیشتر در مورد لیست Language requirments باهاشون صحبت می کردم نه GSU.

لیست Language requirements که دیگه مشخصه دیگه. تو شماره 2 ش اشاره ای به هیچ کشوری نشده و جزء معافیت هاس. اما لیست GSU صورت کلیه.
    اونجایی هم که تو لیست Language requirements به کشورهای خاص اشاره شده مربوط به secondary school examinations ه.

من فردا در این مورد مفصل باهاشون مکاتبه می کنم و بهشون می گم که تو لیست Language requirements تو گزینه دومش به هیچ کشوری اشاره نشده بلکه صورت کلی داره. به هر حال 4 سال زبان خوندیم بالاخره باس به درد یه جایی بخوره دیگه.
    ratsign جان واقعا ازت ممنونم. بدجوری این هزینه الکی آیلتس رفته بود رو اعصابم. لازم شد که ته توی قضیه رو در بیارم.
    بازم مرسی.
    ویرایش توسط Quarantine : October 5th, 2012 در ساعت 03:34 AM

Junior Member

منم فکر می کنم که باس همینطوری باشه که شما می گین. البته یه جورایی دانشگاه اسلو رو قانع کردم که سوالاتی رو که پرسیدم شخصی نبوده بلکه بدون دونستن اونا نمی دونم که باید امتحان آیلتس بدم یا نه.

در مورد آیلتس و لیست GSU اینطوری بهم جواب دادن:
    No. The GSU-list states that applicants from countries marked with the number -2- are exempt from the English language requirement if the applicant has completed a Bachelor's degree with English as the language of instruction. Iran is not one of these countries which means that you must have studied a Bachelor's degree abroad or document English language proficiency through one of the standardised tests (TOEFL, IELTS etc.).

می گه ایران جزء اون لیست نیست که من فکر می کنم نباس تاکیدی رو لیست GSU می کردم چون لیست GSU اشاره به این داره که چه کشورهایی با چه مدارکی می تونن درخواست بدن. من باس بیشتر در مورد لیست Language requirments باهاشون صحبت می کردم نه GSU.

لیست Language requirements که دیگه مشخصه دیگه. تو شماره 2 ش اشاره ای به هیچ کشوری نشده و جزء معافیت هاس. اما لیست GSU صورت کلیه.
    اونجایی هم که تو لیست Language requirements به کشورهای خاص اشاره شده مربوط به secondary school examinations ه.

من فردا در این مورد مفصل باهاشون مکاتبه می کنم و بهشون می گم که تو لیست Language requirements تو گزینه دومش به هیچ کشوری اشاره نشده بلکه صورت کلی داره. به هر حال 4 سال زبان خوندیم بالاخره باس به درد یه جایی بخوره دیگه.
    ratsign جان واقعا ازت ممنونم. بدجوری این هزینه الکی آیلتس رفته بود رو اعصابم. لازم شد که ته توی قضیه رو در بیارم.
    بازم مرسی.
    سلام شما نتیجه گرفتید ؟

Junior Member

فعلا باهاشون مکاتبه نکردم. می خواستم مدارک رو بدون آیلتس بفرستم اما هر کاری کردم نتونستم هزینه اولیه رو برای تکمیل مدارک جور کنم. حیف... چقدر بعضی وقتا از سرنوشت متنفر میشم.
    اما واسه اینکه جواب این قسمت مشخص شه باهاشون مکاتبه می کنم.
    منتظر باش

Junior Member

فعلا باهاشون مکاتبه نکردم. می خواستم مدارک رو بدون آیلتس بفرستم اما هر کاری کردم نتونستم هزینه اولیه رو برای تکمیل مدارک جور کنم. حیف... چقدر بعضی وقتا از سرنوشت متنفر میشم.
    اما واسه اینکه جواب این قسمت مشخص شه باهاشون مکاتبه می کنم.
    منتظر باش
    ممنونم از شما دوست عزیز البته من هم ایمیل زدم به دانشگاه اسلو و منتظرم.اگر جوابی گرفتم به شما میگم.راستی ممکنه در مورد هزینه اولیه ارسال مدارک بگی که چه مواردی هست؟

Junior Member

از بین کل بازی های فکری که تا حالا تمومشون کردم این GSU لیست معمایی ترین بازی بود که تا حالا باهاش مواجه شدم. بایدم متعجب میشدم. هی من بهشون ایمیل میزدم هی در جواب می گفتن که ایران جزء این لیست نیستش. ولی به هیچ عنوان دلیلی نمیدیدم که کشور خاصی جزء ش باشه چون هیچ جایی ذکر نشده بود. بالاخره امروز جواب این معما از دانشگاه اسلو اومد و اونم اینکه تو لیست GSU اگه جلوی کشوری شماره ای قید شده باشه به این معنیه که اون کشور در اون قسمت "نیازمندی های زبانی" معاف هستش. چون تو لیست GSU جلوی کشور ایران هیچ عددی وجود نداره بنابراین ایران از هیچ نوع تست زبانی معاف نیست. هیچ جایی هم تو اون دو تا pdf در این زمینه توضیحی نداده بود. آخه چطور ممکن بود که کسی بخواد چنین معمایی رو حل کنه ؟
    نتیجه گیری اخلاقی اینکه باید یکی از مدرکای آیلتس یا تافل رو ارائه بدی.

در مورد هزینه اولیه هم منم مث شما بی خبرم. بهتره که این سوال رو تو تاپیکهایی که مهم شدن بپرسی.
    موفق باشی

به طور خاص در مورد این دانشگاه نمی دونم . اما این لیسانس به زبان انگلیسی تقریبا قانون مشابهی برای همه ی دانشگاه ها در اروپا داره، و منظور این هست که باید لیسانس شما به زبان انگلیسی باشه. یعنی باید به طور مشخص ذکر شده باشه(در ریز نمرات یا... ) که در تمام کلاس ها و امتحان های شما زبان انگلیسی زبان ارتباط و تدریس و ... بوده باشه. تا جایی که من می دونم ذر ایران هیچ رشته ای به این شکل وجود نداره.
    بعضی از دانشگاه ها حتی شرط اضافه ای قرار می دهند که حتی اگه شما لیسانس تون به زبان انگلیسی بوده باشه باید از یکی از کشور های مد نظر اونها مدرک رو دریافت کرده بودید. (مثلا هند یا پاکستان رو که زبان تدریس گاها انگلیسی هست را توی این لیست قرار نمی دهند). تقریبا می تونید مطمئن باشید که هر دانشگاه دیگه در اروپا هم بخواهید پذیرش بگیرید باید مدرک تاقل یا آیلتس رو ارائه بدید.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین