صفحه 9 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 102

موضوع: خروج از کشور در حین سربازی

Junior Member arash00 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور در حین سربازی

سلام

من سربازیمو پروژه جایگزین خدمت بودم. امروز سربازیم تموم شد. چطور میتونم قبل از اومدن کارت پایان خدمت از کشور خارج بشم؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط e1m1r1 نمایش پست ها
    با سلام .
    یک سوال:

آیا کسانی که سربازی در سپاه خدمت کرده اند ،هنگام مصاحبه ریجکت می شوند؟
    شنیدم کسایی که سپاه افتادن رو نمیذارن برن.آیا این صحیح است و بنده بدبخت شده ام؟
    و آیا با داشتن مقاله نسبتا خوب و اختراع ثبت شده ،ممکنه بی اثر شود؟

لطفا جواب کوتاه ندید و منو از نگرانی در بیارین.
    ممنونم
    نه عزیز من؛ نگران نباش.
    خیلی ها سربازی سپاه بودن و ویزا گرفتن.
    در واقع مسئله مهمتر پروپوزالی هست که شما مینویسین و با اون برای ویزا اقدام میکنین؛ مخصوصا برای استرالیا، امریکا و کانادا. چون فرایندی به اسم چک امنیتی وجود داره که بیشتر روی پروژه شما و سوابق تحصیلیتون زوم میشه.
    موفق باشین.

Junior Member

با سلام,
    دوستان من برای ترم بهار پذیرش گرفتم و نامه پذیرش رو هم انشگاه برام ایمیل کرد....اما چون نمی رسیدم دیفر کردن برام برای ترم بعد که میشه پاییز 2017 . من دفترچه پست کردم اما تاریخ اعزامم افتاده تیرماه....خواستم بدونم میشه من خدمتم رو بندازم برج 6 و بعد برم وزارت علوم و برای خروج از کشور اقدام کنم و نامه بگیرم که آموزشی رو هم نرم؟ ممکنه؟ گفتن نامه که نامه دیفر رو هم ماه می واست می فرستیم باز(در ضمن ایمیل کردن...بعضی از دوستان گفتن همون نامه که میل کردن رو پرینت بگیر ببر وزارت علوم قبوله///یا نه اصلش رو بخوام ارسال کنن ...شک دارم به که وزارت آخه میل رو قبول کنه)....

ببخشید سوال تو سوال شد....

نقل قول نوشته اصلی توسط fever نمایش پست ها
    با سلام,
    دوستان من برای ترم بهار پذیرش گرفتم و نامه پذیرش رو هم انشگاه برام ایمیل کرد....اما چون نمی رسیدم دیفر کردن برام برای ترم بعد که میشه پاییز 2017 . من دفترچه پست کردم اما تاریخ اعزامم افتاده تیرماه....خواستم بدونم میشه من خدمتم رو بندازم برج 6 و بعد برم وزارت علوم و برای خروج از کشور اقدام کنم و نامه بگیرم که آموزشی رو هم نرم؟ ممکنه؟ گفتن نامه که نامه دیفر رو هم ماه می واست می فرستیم باز(در ضمن ایمیل کردن...بعضی از دوستان گفتن همون نامه که میل کردن رو پرینت بگیر ببر وزارت علوم قبوله///یا نه اصلش رو بخوام ارسال کنن ...شک دارم به که وزارت آخه میل رو قبول کنه)....

ببخشید سوال تو سوال شد....
    برای معافیت تحصیلی حالت اول اینه که باید پذیرشتون در بازه یکساله بعد تحصیل بیاد و کلاسهاتون هم در همون بازه (کمی اونورتر هم باشه ایراد نداره) شروع بشه. حالت دوم اینه که شما باید سرباز باشی و از یگانت ترخیص بشی.
    ضمنا هر وقت در حین خدمتت (حتی در آموزشی) پذیرشت بیاد، مشکلی نیست و از خدمت ترخیص میشی. یادمه چندتا از دوستام شک داشتن که پذیرششون (و البته شروع ترمشون) ممکنه در بازه یکساله بعد تحصیل بیاد یا نه، بهشون گفتم آموزشی برن و رفتن؛ پذیرششون اومد و همون روز از خدمت ترخیص شدند. با توجه به اینکه دفترچه پست کردی، بنظر من آموزشی برو؛ هم یادگاری برات میمونه و هم مطمئنی دیگه مشکلی نخواهی داشت.
    موفق باشین.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط padeshah87 نمایش پست ها
    برای معافیت تحصیلی حالت اول اینه که باید پذیرشتون در بازه یکساله بعد تحصیل بیاد و کلاسهاتون هم در همون بازه (کمی اونورتر هم باشه ایراد نداره) شروع بشه. حالت دوم اینه که شما باید سرباز باشی و از یگانت ترخیص بشی.ضمنا هر وقت در حین خدمتت (حتی در آموزشی) پذیرشت بیاد، مشکلی نیست و از خدمت ترخیص میشی. یادمه چندتا از دوستام شک داشتن که پذیرششون (و البته شروع ترمشون) ممکنه در بازه یکساله بعد تحصیل بیاد یا نه، بهشون گفتم آموزشی برن و رفتن؛ پذیرششون اومد و همون روز از خدمت ترخیص شدند. با توجه به اینکه دفترچه پست کردی، بنظر من آموزشی برو؛ هم یادگاری برات میمونه و هم مطمئنی دیگه مشکلی نخواهی داشت.موفق باشین.
    من نمی خوام یادگار بشه :دیاما من پذیرش گرفتم دیفر کردم پذیرشم رو...الان تیر ماه هست اعزامم هست...اگر بندازم شهریور چطور ؟ بازم باید حتما یه جورایی ترخیص بشم...؟

نقل قول نوشته اصلی توسط fever نمایش پست ها
    من نمی خوام یادگار بشه :دیاما من پذیرش گرفتم دیفر کردم پذیرشم رو...الان تیر ماه هست اعزامم هست...اگر بندازم شهریور چطور ؟ بازم باید حتما یه جورایی ترخیص بشم...؟
    متاسفانه قوانین اینجا خیلی دست و پا گیره. اگه تهرانی برو وزارت علوم بپرس؛ چون بهرحال اونا باید وقتی پذیرشت اومد، نامه به نظام وظیفه بزنن. قوانین خوب برات توضیح میدن.

سلام،

من 31 تیر 95 فارغ التحصیل شدم، بعد تو آذر 95 برای اینکه بتونم مدرکم رو آزاد کنم (به دلیل اپلای) دفترچه پست کردم و تاریخ اعزامم 1 اردیبهشت شد.
    ابتدای فروردین پذیرشم اومد (برای سپتامبر/شهریور 96) و برای اینکه بتونم به کارام برسم تاریخ اعزامو تمدید کردم که افتاد 1 تیر.
    حالا اگه من برم (برای اردیبهشت یا خرداد 96) و تو سامانه نشا ثبت نام کنم و کارای معافیت تحصیلی رو انجام بدم، اعزامم کنسل میشه یا باید برم خدمت و بعد از خدمت ترخصی شم؟ به عبارتی آیا تو مرحله وزارت علوم یا نظام وظیفه به مشکلی بر می خورم؟
    در ضمن کشور مقصد من ایتالیاست و آیا معافیت اولیه برای ایتالیا هم همون 6 ماه است؟

پ.ن: در جایی از قانون گفته شده مشمولین که برگه آماده به خدمت دارن اگر پذیرش بگیرن بنا به مورد تا 6 ماه هم تاریخ اعزام تمدید میشه (البته من یکبارم اونطور که گفتم قبل تر تمدید کردم)---این درسته؟؟؟؟؟؟؟

Junior Member odesa1988 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای عمران گرایش سازه دانشگاه ایالتی آریزونا (ASU)

بچه ها سلام، من سوالم یک مقدار پیچیدست امیدوارم متوجه بشید و دوستانی که آگاه هستند پاسخ بدهند. من فارغ التحصیل مهر 1394 از ارشد هستم و برای دکترا پاییز 2017 پذیرش فول فاند گرفتم. من 1-12-1395 اعزام به خدمت شدم و الان آموزشیم تموم شده و 1 ماه خدمت توی وزرادت دفاع دانشگاه مالک اشتر و رسته پیاده ارتش هستم. ولی 1 سال قبل از شروع خدمت من شرایط نخبه وظیفه رو داشتم و تونستم پروژه کسری خدمت از سربازی از وزارت دفاع و پشتیبنی نیروهای مسلح بگیرم و قبل از اعزام پروژه اولم رو دفاع کردم و بعد بلافاصیه پروژه دومم رو گرفتم. برای پروژه اول 12 ماه کسری گرفتم و برای پروژه دوم هم قرار شده 8 ماه منظور بشه ولی که میشه 20 ماه ولی فقط چون فرایند های اداریش طولانی هست من هنوز درگیر سربازیم. برای این پروژه ها 2 بار برای دفاع کنید یکبار برای هر پروژه باید توی یگانی که پروژه رو از اونجا گرفتید دفاع کنید و بعد در نهایت وقتی جفت پروژه هاتون رو توی یگان دفاع کردید باید یک دفاع نهایی توی بنیاد نخبگان نیروهای مسلح انجام بدبد تا نامه کسری شما رو تأیید بکنن و ارسال بکنن به نظام وظیف که اجرایی بشه که میتونی چند روز تا یکی دو هفته طول بکشه. من هنوز دفاع نهایی توی بنیاد نخبگان نیروهای مسلح رو انجام ندادم. حالا سوال من این هست من شنیدم که کلا پروژه ای ها بدلیل گرفتن پروژه احتمال رد شدنشون زیاد هست آیا این صحت داره؟ مورد دوم من برای اینکه گرفتن پروژم رو مطرح نکنم مگر اینکه بپرسه البته که نمیشه دروغ گفت، تصمیمم این بود که قبل از اینکه برم دفاع بنیاد نخبگان رو انجام بدم وثیقه بزارم و برم مصاحبه سفارت و بعد که برگشتم اون دفاع رو انجام بدم و اینطورب انگار که در حین خدمت رفتم سفارت و اونها کمتر حساس بشن؛ آیا این به نظرتون منطقی و امکانپذیر هست؟ و اصلا کسی تجربه داره که اگر وثیقه رو گذاشتی رفتی برای مصاحبه برگشتی اونوقت میشه دفاع کرد و اتمام خدمت رو گرفت و بعد وثیقه رو پس گرفت یا خیر؟
    Best Regards,
    Omid Eghlidos

Junior Member

سلام دوستان وقت بخیر ببخشید شاید سوالن تکراری باشه ولی خیلی عجله دارم.
    من اعزامم یک 10 هست. میتونم قبل از اعزام گذرنامه بگیرم؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Petroleum University of Technology

سلام دوستان
    من تازه پروژه نخبگیم رو شروع کردم. دارم برنامه میریزم که امسال برای سال آینده اپلای کنم،
    بالفرض اینی که پذیرش بگیرم، آیا میتونم در حین نخبگی، تشریفات خروج از کشورم رو انجام بدم؟ یا باید بمونم تا پروژه نخبگیم تموم بشه؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)