صفحه 1 از 11 12345678910 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 102

موضوع: خروج از کشور در حین سربازی

Junior Member majid2010 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    SUT.CS

Question خروج از کشور در حین سربازی

سلام و درود خدمت دوستان

دیدم این موضوع وجود نداره و ممکنه خیلی از دوستان درگیرش باشن از این رو ایجادش کردم

مهم ترین سوال در رابطه با این مساله اینه که اگه شما در حین سربازی از جایی پذیرش خوب با آفر یا فاند مناسب بگیری، آیا میتونی برای ادامه تحصیل از کشور خارج بشی و ادامه خدمت سربازی را به بعد از تمام شدن درست موکول کنی، یا خیر؟

توی سایت نظام وظیفه اشاره روشنی به این موضوع نداشته، فقط گفته "از نظر سازمان وظیفه عمومی خروج از کشور سرباز ممنوع است و در این رابطه رسته خدمتی تصمیم میگیره".

از دوستانی که در این رابطه اطلاع دارند یا تجربه همچین موردی را داشتن تقاضا دارم، اطلاعاتشون را در اختیار من و سایر دوستان قرار دهند.

با تشکر.
    "پریدن" باور پرنده ایست که به پرواز می اندیشد، وگرنه دلیل پریدن، "پر" نیست ...

Junior Member

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور در حین سربازی

منم درگیر این موضوع هستم خوشحال میشم اگه دوستان تجربیاتشون رو بگن
    چیزی که من از دوستان شنیدم اینه که اگه سرباز باشی و گواهی اشتغال به خدمت تو یگانت رو برای نظام وظیفه ببری با نامه تایید وزارت علوم برای مقطع جدیدت که اپلای کردی و به معافیت تحصیلی نیاز داری معافیت صادر می کنن و میزارن بری
    حالا نکتش اینجاست که مگه خود نظام وظیفه نمی دونه تو در حال خدمت هستی یا نه !

سلام
    من این موضوع را پیگیری کردم و رفتم پرسیدم.
    گفتن در این حالت اول باید از اون دانشگاهی که apply کردید یک دعوتنامه بیاد برای شما که بعد که دعوتنامه اومد میبری وزارت علوم تایید کنه . بعد تایید خود وزارت علوم به نظام وظیفه اعلام می کنه و بعد هم نظام وظیفه اجازه خروج از کشور را با گذاشتن وثیقه بهتون میده .
    1-فقط سوالی که برای من پیش اومده اینه که اگر دانشگاه برای شما دعوت نامه نفرستاد باید چه کار کرد ؟
    2- آیا وثیقه باید حتما پول نقد باشد یا سند و مدرک هم میشود به عنوان وثیقه گذاشت ؟

Junior Member sohrab_a آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    هوافضا خواجه نصیر

سلام دوستان
    آیا میشه هنگام خدمت سربازی برای شرکت در آزمون GRE از هم کشور خارج شد؟
    سازمان سنجش اجازه میده؟
    نظام وظیفه چطور؟

Junior Member sjrobatjaz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Kansas State University......Physics

سلام دوستان یک سوال خیلی حیاتی دارم اگه شخصی دفترچه رو پست کرده باشه (مهلت یک ساله بعد از فارغ التحصیلش هم گذشته باشه) و قبل از تاریخ اعزامش براش پذیرش بیاد آیا میتونه ببره وزرات علوم که براش معافی صادر بشه و آیا نظام وظیفه قبول میکنه براش معافی تحصیلی صادر کنه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sjrobatjaz نمایش پست ها
    سلام دوستان یک سوال خیلی حیاتی دارم اگه شخصی دفترچه رو پست کرده باشه (مهلت یک ساله بعد از فارغ التحصیلش هم گذشته باشه) و قبل از تاریخ اعزامش براش پذیرش بیاد آیا میتونه ببره وزرات علوم که براش معافی صادر بشه و آیا نظام وظیفه قبول میکنه براش معافی تحصیلی صادر کنه؟
    بله این کاملا امکان پذیر هست. از نظر وزارت علوم مشکلی نیستش ولی توی نظام وظیفه یکمی نامه نگاری داره تا کاراتون انجام بشه ولی با پیگیری انجام میشه نگران نباشید

Junior Member sjrobatjaz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Kansas State University......Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط ab_mo نمایش پست ها
    بله این کاملا امکان پذیر هست. از نظر وزارت علوم مشکلی نیستش ولی توی نظام وظیفه یکمی نامه نگاری داره تا کاراتون انجام بشه ولی با پیگیری انجام میشه نگران نباشید
    دوست عزیز من امروز وزارت علوم بودم گفتن باید آموزشی رو بری و بعدش با برگه یگان خدمتی بیای واسه معافی، هرچی هم اصرار کردم که دیر میشه و نمیرسم ویزا بگیرم قبول نکردن

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics

نقل قول نوشته اصلی توسط peymancivil نمایش پست ها
    با سلام
    آیا به سرباز ویزای زیارتی میدن؟ حالا اگه زیارتی داده بشه و بعنوان مثال از سوریه به ترکیه بره بعد از برگشتن بهش گیر نمی دن؟
    در حین خدمت سربازی زیارت رفتن روی کاغذ شدنیه ولی در عمل خیلی کار سختیه

شما چند تا مشکل داری...

اول با اداره گذرنامه
    دوم با حفاظت اطلاعات پادگانی که خدمت سربازی میکنی
    سوم با یگانی که در اون خدمت میکنی (برای گرفتن مرخصی)

و فکر کنم باید با کاروان باشه سفر زیارتی شما و کلی پیچ و خم اداری داره

Junior Member kowkama آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    power electrical engineering/SBU university

دوستان اگه کسی میدونه جواب بدده
    دعوت نامه یعنی چی؟؟
    منظور همون پذیرش هستش یا چیز دیگه ایه؟؟
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک تهران-شریف

سلام دوستان. من یه سوال داشتم که نمیدونم اینجا باید مطرح بشه یا نه. اگه کسی وسط انجام سربازیش که به صورت انجام پروژه واسه بنیاد ملی نخبگان هستش بخواد واسه ویزای آمریکا اقدام کنه، بهتره که بگه که سرباز هست یا نه. در واقع این یه نکته منفی هستش که ما پروژه انجام دادیم و ممکنه که بهمون حساس بشن که پروژه چی بوده و اینا؟ کلا بچه هایی که پروژه بنیاد نخبگانو بجای سربازی انجام دادن چی میگن به آفیسر راجع به سربازیشون؟
    من صفحه های مختلفو نگاه کردم ولی چیزی راجع به تجربیات ویزای بچه هایی که نخبه وظیفه بودن پیدا نکردم و ممنون میشم اگه کسی تجربه ای داره بگه

صفحه 1 از 11 12345678910 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)