صفحه 10 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 102

موضوع: خروج از کشور در حین سربازی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور در حین سربازی

سلام دوستان.

برای خروج از کشور در سایت epolice وارد شدم و درخواست خروج از کشورم رو ثبت کردم. وقتی میخوام هزینه سه هزار و پانصد تومن رو پرداخت کنم، خطا میده، خطای کد صد و یک: کد سرویس نامعتبر است.
    آیا کس دیگه ای هم این مشکل رو داشته؟؟؟؟ دلیلش رو کسی میدونه؟
    متاسفانه کسی هم پاسخگو نیست آدم سوال بپرسه؟؟ تلفن نظام وظیفه که همش اشغاله

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- UA

سلام. شاید بعضی از بچه ها که حین انجام پروژه جایگزین هستن و اپلای کردن مثلاً کانادا و حین انجام پروژه باید برن برای مثال استانبول برای انجام کارهای انگشت نگاری، ولی نمی دونن که باید چیکار کنن، من تجربه خودمو میگم شاید زمانی به درد یکی خورد:

1- ابتدا با کسی که پروژه کار میکنید باهاش این رو مطرح کنید که در جریان باشه. بعد اغلب ارگان ها می گن که یه درخواست بنویسن خطاب به خود استاد راهنما.
    2- زمان خروج و بازگشتتون و دلیل خروجتون رو تو درخواست قید کنید (بیشتر از 10 روز فک کنم مجاز نیستین، پس یه بازه ده روزه مجوز بگیرین، زودتر هم برگشتین ایرادی نداره).
    3- بعد از اینکه نامه نگاری های داخل سازمانی انجام شد، نامه موافقت با درخواستتون رو میدن دستتون، ببرینش ب.ن.ن.م.
    4- اونجا بگین که نامه خروج دارین، منشی سردار میبره تایید میکنه، بعد نامه تون رو دبیرخونه تایپ میکنه، مجدد میبرین سردار تایید میکنه، یه نسخه میمونه تو پرونده و یه نسخه میدن به شما (حتما یکی دوتا کپی ازش بگیرین، حتی برابر اصلش کنید و نگه دارین!)
    5- نامه رو ببرین نظام وظیفه کل تو میدون سپاه، اونجا که رفتین سالن 3 (خروج از کشور)، سریع یه نوبت بگیرین، وقتش که شد، میرین، یه فرم می ده بهتون و میگه برو اینارو کامل کن بیار.
    6- اصلی ترین قسمت این فرم اینه که یه نفر (من پدرم کارمند هستن، ایشون ضامن شدن) ضامنتون میشه و تعهد میده که شما برمیگردین (درواقع ضامن ضمانت 15 میلیون ودیعه خروج رو بدون گذاشتن ودیعه انجام میده)، اون نزدیکی دفتر اسناد رسمی چندتایی هست، برین با ضامنتون، کاراش که انجام شد (حدود 250 هزارتومنی هزینه داره)، تمامی مدارک رو ببرین با هم دوباره نظام وظیفه. کارمند اونجا، مدارک رو تو سیستم ذخیره می کنه و میگه فردا برین از پلیس+10 برای پاسپورت اقدام کنید.
    7- فرداش برین پلیس+10 با مدراک لازم برای صدور گذرنامه، اونا تو سیستم که میزنن میبینن که برای اون بازه مشخص اجازه خروج دارین و شاید فقط یه سوال بکنن ازتون.
    8- یک هفته الی 10 روز طول میکشه که پاستون بیاد. بعد با خیال راحت برین کارتونو انجام بدین برگردین (حتماً قبل از موعد اتمام مجوز).
    9- بعد که برگشتین، نهایت تا یه روز بعد یه پیامک میاد که "مشمول گرامی بازگشت شما به کشور در سیستم ثبت شد و..."
    10- بهتره که یه سرم به نظام وظیف عمومی بزنید و بگین یه نامه بده که شما برگشتین ایران، میخواین بدین ب.ن.ن.م، که این نامه رو باید بدین بزارن تو پرونده تون.

موفق باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- UA

نقل قول نوشته اصلی توسط alipphse نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من تازه پروژه نخبگیم رو شروع کردم. دارم برنامه میریزم که امسال برای سال آینده اپلای کنم،
    بالفرض اینی که پذیرش بگیرم، آیا میتونم در حین نخبگی، تشریفات خروج از کشورم رو انجام بدم؟ یا باید بمونم تا پروژه نخبگیم تموم بشه؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید.
    سلام. باید پروژه نخبگی رو تموم کنید و بعد اجازه خروج از کشور برای ادامه تحصیل رو دارید. به عبارت دیگه، شما تا زمانی که پروژه جایگزین خدمت انجام می دید، نمی تونید به جز فقط برای یک بار (حداکثر 10 روزه) از کشور خارج بشید، اون هم برای شرکت در یک کنفرانس خارجی یا انجام انگشت نگاری مثلا برای کانادا. برای این مجوز خروج کوتاه مدت هم باید ابتدا ارگانی که باهاش پروژه کار میکنید موافقت کنه، بعد کاراش رو تو ب.ن.ن.م انجام میدین.

Junior Member

سلام دوستان ممنون ميشم راهنماييم كنين
    خليلي استرس دارم

من خرداد همين سال يعني ٩٦ ليسانس گرفتم
    الان در ١ سال فرصتم هستم

من سال ديگه قصد خروج دارم و خب سفارت المان الان ١ سال ديگه وقت سفارت ميده ، كه ميفته توي مهر ٩٧

من بايد چي كار كنم ؟؟
    ارديبهشت كنكور بدم و خرداد درخواست اعزام بدم و يه دور به تعويق بندازمش ، و پذيرش امد ، درخواست اعزام رو كنسل كنم ، يا كنكور بدم با قبوليه اون درخواست اعزام رو كنسل كنم و سپس پذيرشم امد درخواست اون دانشگاه هم كنسل كنم

كدوم راه معقول تر هست؟؟ و شدني
    اينكه زمان اعزام رو تعويق ميندازن ، چه مدت عقب ميفته؟
    مثلا از خرداد ميشه تا ابان لفتش داد يا نه ؟
    و اينكه فقط يه باز ميشه تعويق انداخت

مرسي بابت كمك
    بسيار نگران هستم

Junior Member

سلام بچه ها دمتون گرم وقت میزارین
    من الان حین خدمتم ارتش چهار ماه خدمت
    دارم برای دکترا اقدام میکنم (پاییز ۲۰۱۸)
    دفترچمم سه ماه بعد اون ۱ ساله بعد فارغ التحصیلی پست کردم
    اولش ۹۰ روز غیبت خوردم
    سه ماه قبل اعزامم عفو رهبری خورد غیبته ۹۰ روزه بخشیده شد
    حالا میتونم وسط خدمتم خارج شم یا این سه ماه غیبتی که بخشیده شده کارمو خراب میکنه
    دمتون گرم بچه ها کسی چیزی میدونه در مورد این قضیه ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط rza1368 نمایش پست ها
    سلام. باید پروژه نخبگی رو تموم کنید و بعد اجازه خروج از کشور برای ادامه تحصیل رو دارید. به عبارت دیگه، شما تا زمانی که پروژه جایگزین خدمت انجام می دید، نمی تونید به جز فقط برای یک بار (حداکثر 10 روزه) از کشور خارج بشید، اون هم برای شرکت در یک کنفرانس خارجی یا انجام انگشت نگاری مثلا برای کانادا. برای این مجوز خروج کوتاه مدت هم باید ابتدا ارگانی که باهاش پروژه کار میکنید موافقت کنه، بعد کاراش رو تو ب.ن.ن.م انجام میدین.
    سلام

من یه نکته بگم: اینکه حتما باید پروژه نخبگی را تموم کرد تا اجازه خروج از کشور بدن اصلا درست نیست! شما هر موقع که نامه پذیرش از دانشگاه (چه خارج و چه داخل) ببرید، رهاسازی انجام میشه و میتونید ادامه تحصیل بدید. خود ب ن ن م هم در سایتش به این موضوع اشاره کرده.

سلام دوستان. ممنون میشم سوال من رو جواب بدین
    من بهمن 97 دفاع میکنم. و میخام برای دکترای اروپا اپلای کنم. چند ماهی هم خدمت سربازی دارم که باید برم. اگه تونستم پذیرش بگیرم و در حین خدمت باشم. اجازه خروج از کشور رو به من میدن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba6969 نمایش پست ها
    سلام دوستان. ممنون میشم سوال من رو جواب بدین
    من بهمن 97 دفاع میکنم. و میخام برای دکترای اروپا اپلای کنم. چند ماهی هم خدمت سربازی دارم که باید برم. اگه تونستم پذیرش بگیرم و در حین خدمت باشم. اجازه خروج از کشور رو به من میدن؟
    سلام!

من نظر خودم رو میگم. شما باز پرس و جو بفرمایید.

بله، در صورتی که پذیرش شما مورد تایید سازمان امور دانشجویان باشه و مشکلی از نظر سربازی نداشته باشید (مثل غیبت و این موارد)، می‌تونید برای ترخیص از خدمت و گرفتن معافیت تحصیلی اقدام کنید. البته من از روند ترخیص اطلاعی ندارم اما تا جایی که میدونم منعی برای این موضوع وجود نداره.

موید باشید.

Junior Member hj1331 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MSc of Electronics @ SBU

سلام دوستان. من در حاضر مشغول گذراندن خدمت سربازی به صورت امریه در ارگان دولتی هستم و 8 ماه از خدمتم باقی مونده. برای کارهای سفارت که در حین خدمت سربازیم هست نیاز به پاسپورت دارم. توضیح اینکه یگان آموزش دهنده ی من نیروی زمینی ارتش (نزاجا) بوده. توی دفترچه راهنمای امریه که ستاد نزاجا به من داده در خصوص اعزام به سفرهای مذهبی نوشته "طبق آخرین دستورالعمل های موجود مجوز سفر به خارج از کشور فقط برای عتبات عالیات صادر گردیده و امکان سفر به سایر نقاط دنیا برای کارکنان وظیفه مقدور نمی باشد. قابل ذکر است به منظور اعزام به سفرهای مذهبی بایستی یک ماه قبل از شروع ایام محرم با در دست داشتن نامه ی رسمی با ذکر زمان شروع و خاتمه ی سفر به مدیریت عملیات (دایره وظیفه) ارائه تا پس از اخذ مجوز، اقدامات لازم در این زمینه صورت پذیرد."

حال چند تا سوال داشتم:
    1. مبلغ وثیقه برای این سفر چند میلیون هست؟ جایی خونده بودم 15 میلیون و جای دیگه ای 3 میلیون.
    2. "نامه ی رسمی با ذکر زمان شروع و خاتمه ی سفر" که در متن بالا توسط ستاد نزاجا گفته شده رو از کجا باید تهیه کرد؟
    3. پس از دریافت پاسپورت از این طریق و لغو سفر زیارتی (عدم خروج از کشور) میشه مبلغ وثیقه رو آزاد کرد؟ آیا پس از آزاد کردن وثیقه باید پاسپورت رو به اداره گذرنامه/نزاجا تحویل داد؟؟

Junior Member

سلام.ببخشید من یه سوال داشتم.من در حین خدمت سربازی هستم،برای ارشد مجدد اقدام کردم و پذیرش گرفتم.الان یه مشکل دارم اینکه من چطوری میتونم برای کارای انگشت نگاری یه چند روز خارج بشم؟تا حالا کسی این مشکلو داشته؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)