صفحه 3 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 102

موضوع: خروج از کشور در حین سربازی

ApplyAbroad Senior Veteran
    mohammad_k88 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور در حین سربازی

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_k88 نمایش پست ها
    فوری فوری
    دوستان عزیز
    میشه بفرمایید اگر من وسط سربازی باشم آیا می تونم با قوانین امروز با نامه پذیرشم از دانشگاه مرخصی بگیرم و برم دنبال کار های پذیرشم و ادامه تحصیل بدم. کسی تجربه این رو داشته؟؟ کسی رو میشناسین که این تجربه رو داشته باشه به من معرفی کنید باهاش صحبت کنم. خیلی فوریه
    برای مقطع دکتری
    تا الان هم هیچ تاخیری نداشتم.
    خیلی فوری هست. ممنونم اگر پاسخ بدید.
    با توجه به اینکه خودم توانستم پاسخی را پیدا کنم آنرا برای سایر دوستان به اشتراک می گذارم. باز هم اگر کسی این راه رو رفته ممنون میشم از زبان خودش مراحلش رو اینجا بگه دقیق که باید چی کار کنیم.

از این سایت
    20- آياسربازان وظيفه اي كه به خدمت اشتغال خدمت دارندجهت تحصيل دردانشگاه هااز خدمت ترخيص ميشوند؟
    جواب : درصورت قبولي اينگونه سربازان درمقطع كارشناسي وبالاترترخيص ازخدمت صورت ميگيرد وترخيص براي ادامه تحصيل درمقاطع كارداني مجاز نمي باشد.

27- چه مشمولاني مي توانند بدون آنكه مقيم كشورهاي خارجي باشند دردانشگاه هاي خارج از كشور تحصيل نموده و از معافيت تحصيلي دانش جويان خارج از كشور بهره مند شوند؟
    جواب : مشمولاني كه در مقاطع كارشناسي يا بالاتر در دانشگاه هاي داخل كشور فارغ التحصيل شده باشند به شرط عدم ورود به غيبت وسپري نشدن بيش از يكسال از تاريخ فراغت از تحصيل با سپردن تضمين لازم مي توانند از اين معافيت استفاده نمايند.(ودیعه لازم فعلا 15 میلیون تومان وجه نقد می باشد.)

29- آیا مشمول غیر غایبی که بعد از مدت یکسال فرصت تعیین شده دانشگاه قبول شود می تواند از معافیت تحصیلی برخوردار شود؟
    جواب :مشمولانی که به دلایل قانونی (معافیت موقت و ... )تاریخ اعزام خود را به تعویق می اندازندچنانچه مدت تعویق آنان از مدت یکسال فرصت تعیین شده در قانون بیشتر گردد، در صورتی که در حین فرصت معرفی تعویق شده (معافیت موقت و ...) در دانشگاه قبول شوند ادامه تحصیل و بهره مندی آنان از معافیت تحصیلی بلامانع خواهد بود .
    If one can do it, you too can do it, if no one can do it, you must do it

من الان دارم پروسه خروج از کشور را انجام میدم. 8 ماه هم هست که سربازم. امروز از نظام وظیفه نامه برای ضمانت بانکی گرفتم. سوال من اینه اگه ایشالا ضمانت 15 میلیونی رو گرفتم. ترخیص من چطور انجام میشه؟ خود نظام وظیفه انجام میده یا باید از یگان خدمتی (مثلا پادگان x در نیروی y) باید موافقت کنه و تسویه بگیرم ازشون؟

ایشالا پروسه که تموم شد خودم جزئیات رو ریز به ریز براتون میذارم.

پیش فرض پاسخ : اول پذيرش يا اول سربازي

سلام دوستان لطفا یکی جواب بده
    فرض کنید آقای x در حین سربازی برای ترم پاییز سال آینده پذیرش گرفت که البته تا اون موقع سربازیش تموم میشه ولی لازمه که وسط سربازیش بره ترکیه یا امارات(سفارت آمریکا) برای مصاحبه...
    چی میشه اونوقت؟میتونه بره؟

برگ ضمانت برده میشه بانک و پر میشه. ضمانت بانک باید دقیقا مطابق نامه نظام وظیفه باشه. اگه نباشه یک کلمه فرق کنه روز از نو روزی از نو.
    بعدش نظام وظیفه نامه میده که ببرید پادگان تسویه بگیرید. توش نوشته به دلیل قبولی دانشگاه ترخیص شود و هیچ اسمی از دانشگاه نمیاد. من به پادگان خودم گفتم که تهران قبول شدم دکتری. چون تو نظامی ها بعضا آدم نفهم پیدا میشه که با کلمه «خارج» مشکل دارن و فک میکنن خارج خیلی بده!
    بعدش نامه تسویه رو آوردم نظام وظیفه. و برگ معافیت صادر شد.

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadfatahi نمایش پست ها
    فرض کنید آقای x در حین سربازی برای ترم پاییز سال آینده پذیرش گرفت که البته تا اون موقع سربازیش تموم میشه ولی لازمه که وسط سربازیش بره ترکیه یا امارات(سفارت آمریکا) برای مصاحبه...
    دوست عزیز این مطلب (2 تا پست بالاتر) رو دنبال کن، فکر کنم پاسخ شما داده شده.

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadfatahi نمایش پست ها
    سلام. من هم دقیقا این مشکل رو دارم. من برای تیرماه 93 دکتری خارج از کشور قبول شدم (پذیرش گرفتم) و اول اردیبهشت سربازی من تموم می شه و الان نیاز به پاسپورت و خروج از کشور برای مصاحبه دارم که با وجود سرباز بودن و ممنوع الخروج بودن از کشور امکانش نیست. من پیگیری کردم و گفتن تنها راهش گرفتن معافیت تحصیلی و ترخیص از خدمت هستش...مگه اینکه راه دیگه ای در این ارتباط باشه که من اطلاع ندارم...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی- صنعتی شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط spaceboy نمایش پست ها
    برگ ضمانت برده میشه بانک و پر میشه. ضمانت بانک باید دقیقا مطابق نامه نظام وظیفه باشه. اگه نباشه یک کلمه فرق کنه روز از نو روزی از نو.
    بعدش نظام وظیفه نامه میده که ببرید پادگان تسویه بگیرید. توش نوشته به دلیل قبولی دانشگاه ترخیص شود و هیچ اسمی از دانشگاه نمیاد. من به پادگان خودم گفتم که تهران قبول شدم دکتری. چون تو نظامی ها بعضا آدم نفهم پیدا میشه که با کلمه «خارج» مشکل دارن و فک میکنن خارج خیلی بده!
    بعدش نامه تسویه رو آوردم نظام وظیفه. و برگ معافیت صادر شد.

سلام دوست عزیز
    اولاً تبریک میگم به خاطر پذیرش
    سوالم اینه که موقعی که پذیرش گرفتید سرباز بودید یا نه؟ چه مدت بعد از فارغ التحصیلی دفترچه سربازی رو پر کردید و چه مدت بعد سربازی جواب پذیرش اومد؟ میخوام بدونم که میشه موقع سرباز بودن آدم کارای اپلای رو انجام بده یا اینکه حتما باید قبل از انجام سربازی این کارا صورت بگیره؟
    با تشکر

ApplyAbroad Senior Veteran
    mohammad_k88 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط e_am86 نمایش پست ها
    سلام. من هم دقیقا این مشکل رو دارم. من برای تیرماه 93 دکتری خارج از کشور قبول شدم (پذیرش گرفتم) و اول اردیبهشت سربازی من تموم می شه و الان نیاز به پاسپورت و خروج از کشور برای مصاحبه دارم که با وجود سرباز بودن و ممنوع الخروج بودن از کشور امکانش نیست. من پیگیری کردم و گفتن تنها راهش گرفتن معافیت تحصیلی و ترخیص از خدمت هستش...مگه اینکه راه دیگه ای در این ارتباط باشه که من اطلاع ندارم...
    راهش که همینه. شما با پذیرشتون میرید وزارت علوم و اونا اگر دانشگاه در لیست باشه به شما اجازه خروج می دن. فقط مراقب باشید این دم آخری یه دفه از وسط سربازی بیرون نیاید و یه وقت سربازیتون طبق قانون جدیدی که قراره سال 93 اجرا بشه 24 ماه بشه!!! خوشحال می شم تجربتون رو اینجا بخونم و برای بقیه دوستان به طور کامل به اشتراک بزارید.
    If one can do it, you too can do it, if no one can do it, you must do it

من الان ارتش خدمت میکنم
    برای مسابقات رباتیک میخوام برم خارج
    آیا امکان پذیر هست؟
    چه کلکی میشه سرشون زد که رفت؟

نقل قول نوشته اصلی توسط niessuhrima نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    اولاً تبریک میگم به خاطر پذیرش
    سوالم اینه که موقعی که پذیرش گرفتید سرباز بودید یا نه؟ چه مدت بعد از فارغ التحصیلی دفترچه سربازی رو پر کردید و چه مدت بعد سربازی جواب پذیرش اومد؟ میخوام بدونم که میشه موقع سرباز بودن آدم کارای اپلای رو انجام بده یا اینکه حتما باید قبل از انجام سربازی این کارا صورت بگیره؟
    با تشکر
    عذر میخوام برای تاخیر در جواب. تو این موضوعِ فروم خیلی وقته نیومدم. مشکلی در پذیرش در حین سربازی نیست. فقط کمی دوندگی بیشتر دارید. من خودم 9 ماه خدمت کرده بودم که قبول شدم.
    سابکلاس 574 - دلیوری: 5 فوریه - دریافت شماره پرونده: 10 فوریه - درخواست مدیکال: 19 فوریه - انجام مدیکال: 22 فوریه - ارسال آنلاین مدیکال: 24 فوریه - گرنت ویزا:27-مارچ (شروع دوره: ۱۷ أپریل)
    Smile

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)