صفحه 4 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 102

موضوع: خروج از کشور در حین سربازی

Member mohamadaliv آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech Eng - BASU

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور در حین سربازی

نقل قول نوشته اصلی توسط spaceboy نمایش پست ها
    عذر میخوام برای تاخیر در جواب. تو این موضوعِ فروم خیلی وقته نیومدم. مشکلی در پذیرش در حین سربازی نیست. فقط کمی دوندگی بیشتر دارید. من خودم 9 ماه خدمت کرده بودم که قبول شدم.
    spaceboy عزیز، با توجه به اینکه شما چند مرحله از من جلوتری ممنون می شم کمکم کنی (البته فکر کنم شما واسه کانادا اقدام کردی)
    من از یه دانشگاه در آمریکا پذیرش گرفتم. البته هنوز I-20 صادر نشده اما سوالم اینه که:
    بعد از دریافت I-20 و تشکیل پرونده در سامانه نشا و گرفتن معافیت تحصیلی به نحوی که دوستان در پست های قبلی گفتند، آیا با همون معافیت تحصیلی میشه واسه خروج از کشور برای مصاحبه اقدام کرد؟ یعنی معافیت که گرفتیم میشه بعد برای یکی از کشورهای همسایه ویزا گرفت؟
    ممنونم

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadaliv نمایش پست ها
    spaceboy عزیز، با توجه به اینکه شما چند مرحله از من جلوتری ممنون می شم کمکم کنی (البته فکر کنم شما واسه کانادا اقدام کردی)
    من از یه دانشگاه در آمریکا پذیرش گرفتم. البته هنوز I-20 صادر نشده اما سوالم اینه که:
    بعد از دریافت I-20 و تشکیل پرونده در سامانه نشا و گرفتن معافیت تحصیلی به نحوی که دوستان در پست های قبلی گفتند، آیا با همون معافیت تحصیلی میشه واسه خروج از کشور برای مصاحبه اقدام کرد؟ یعنی معافیت که گرفتیم میشه بعد برای یکی از کشورهای همسایه ویزا گرفت؟
    ممنونم
    من البته از استرالیا پذیرش گرفتم. نکته اینه که اجازه خروج شما رو وزارت علوم طی یک نامه به اداره گذرنامه صادر میکنه. برای استرالیا فقط یک بار حق خروج داریم. رییس اداره اعزام سازمان امور دانشجویان آقای پاداشی هستند که آدم منطقی هستند(بر خلاف معاونشون آقای ارجمند که اصلا منطقی نیستند!). و توضیح بدین حتما همکاری میکنند. جون دوستانی که مثل شما از آمریکا پذیرش می‌گیرند کم نیستند. و با شرایط آشنا هستند.
    برا اطمینان بیشتر حضوری برید میدون فردوسی سازمان امور دانشجویان. و بپرسید. (کلا خروج شما دست وزارت علومه)
    ویرایش توسط spaceboy : March 20th, 2014 در ساعت 04:16 PM
    سابکلاس 574 - دلیوری: 5 فوریه - دریافت شماره پرونده: 10 فوریه - درخواست مدیکال: 19 فوریه - انجام مدیکال: 22 فوریه - ارسال آنلاین مدیکال: 24 فوریه - گرنت ویزا:27-مارچ (شروع دوره: ۱۷ أپریل)
    Smile

سلام.
    من از یک دانشگاه از آمریکا پدیرش گرفته ام و همسرم هنوز سربازی ش تموم نشده، اگر دانشگاه برای همسرم هم دعوتنامه برای ویزای همراهی بده و خودش APPLY نکرده باشه اجازه میدن ویزا بگیره؟! که برای مصاحبه ی ویزا به عنوان همراه با من بیاد؟1
    ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsaaaaaaaaaa نمایش پست ها
    سلام.
    من از یک دانشگاه از آمریکا پدیرش گرفته ام و همسرم هنوز سربازی ش تموم نشده، اگر دانشگاه برای همسرم هم دعوتنامه برای ویزای همراهی بده و خودش APPLY نکرده باشه اجازه میدن ویزا بگیره؟! که برای مصاحبه ی ویزا به عنوان همراه با من بیاد؟1
    ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.
    در مورد کیس شما خیلی اطمینان ندارم. اما تا جایی که میدونم نظام وظیفه با همچین مواردی موافقت نمیکنه. چون خروج ایشون برای ادامه تحصیل نیست. به عنوان سفر علمی یا زیارتی میتونن اجازه خروج بگیرن که اونم از طریق حفاظت اطلاعات بگان خدمتی باید اقدام کنند ظاهرا. یه مورد شبیه شما میشناختم دیفر کردن تا سربازی همسرشون تموم شه.
    سابکلاس 574 - دلیوری: 5 فوریه - دریافت شماره پرونده: 10 فوریه - درخواست مدیکال: 19 فوریه - انجام مدیکال: 22 فوریه - ارسال آنلاین مدیکال: 24 فوریه - گرنت ویزا:27-مارچ (شروع دوره: ۱۷ أپریل)
    Smile

ممنون.
    اگر من زودتر برم، چند ماه بعد از من ایشون میتونه ویزای همراه (همسر) بگیره؟ یا برای این ویزا باید با هم اقدام کنیم؟!

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsaaaaaaaaaa نمایش پست ها
    ممنون.
    اگر من زودتر برم، چند ماه بعد از من ایشون میتونه ویزای همراه (همسر) بگیره؟ یا برای این ویزا باید با هم اقدام کنیم؟!
    به طور معمول میتونید و راحتتر هم هست.
    ولی! متخصصین این موضوع در این تالار نیستن، به لینک زیر مراجعه کنید و پاسخ قطعی پرسشتون رو جستجو کنید:
    http://www.applyabroad.org/forum/for...8C%DA%A9%D8%A7

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

سلام دوستان

اگه یک نفر وسط سربازی بخاد بره در یک کنفرانس بین المللی (مثلا آمریکا) شرکت بکنه :

1. آیا میذارن در حین سربازی بره مثلا ترکیه و برای ویزای کنفرانس اقدام بکنه !؟ روال خروج از کشور در این حالت چطوریه !؟
    2. اگه فرض کنیم تا موعد برگزاری کنفرانس ، سربازی اون فرد تموم بشه و ترخیص بشه ، با این فرض ، میتونه در حین سربازی برای ویزا مثلا بره ترکیه !؟
    3. اگه تا موعد کنفرانس سربازیش تموم نشد ، اجازه میدن در حین سربازی 2-3 روز مرخصی بگیره و از کشور خارج بشه !؟

خیلی ممنون
    .You can either have results or excuses; not both

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط OMID-313 نمایش پست ها
    سلام دوستان

اگه یک نفر وسط سربازی بخاد بره در یک کنفرانس بین المللی (مثلا آمریکا) شرکت بکنه :

1. آیا میذارن در حین سربازی بره مثلا ترکیه و برای ویزای کنفرانس اقدام بکنه !؟ روال خروج از کشور در این حالت چطوریه !؟
    2. اگه فرض کنیم تا موعد برگزاری کنفرانس ، سربازی اون فرد تموم بشه و ترخیص بشه ، با این فرض ، میتونه در حین سربازی برای ویزا مثلا بره ترکیه !؟
    3. اگه تا موعد کنفرانس سربازیش تموم نشد ، اجازه میدن در حین سربازی 2-3 روز مرخصی بگیره و از کشور خارج بشه !؟

خیلی ممنون
    سلام

تا به حال همچین چیزی ندید (ترخیص حین سربازی به دلیلی غیر از تحصیل یا پزشکی، به نظرم میشه غیر ممکن در نظرش گرفت.

اما اگه پذیرش داشته باشی داستان فرق میکنه، به محض دریافت پذیرش باید به اداره اعزام با هزینه ی شخصی مراجعه کنی و اونجا اگه موافقت کنن بعدش باید با یگان صحبت کنی و در نهایت با موافقت یگان (از همون زمان گرفتن پذیرش) ترخیص میشی و میتونی بری ترکیه برای مصاحبه. در مورد یگان که نمیشه نظر قطعی داد، بعضی یگانها سختگیرترن و بعضی ها راحت تر (مسائل امنیتی هم باید در نظر بگیری). اما بنابر قانون در هر مرحله ای از سربازی که باشی باید بتونی ترخیص بشی.

اینی که گفتم کلی پیش شرط داره که البته بعضی هاش نانوشته است.
    مثلا طبق نباید بیش از 1 سال از فراغت از تحصیلت گذشته باشه، اما شنیدم که اگه آموزشی رو سپری کرده باشی و رسما "سرباز" باشی در صورت موافقت یگان مشکلی نخواهد بود و اون 1 سال دیگه مهم نیست. خلاصه ی داستان اینکه طبق قانون شدنیه، مگه اینکه مشکلی با یگان به وجود بیاد.

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    سلام

تا به حال همچین چیزی ندید (ترخیص حین سربازی به دلیلی غیر از تحصیل یا پزشکی، به نظرم میشه غیر ممکن در نظرش گرفت.

اما اگه پذیرش داشته باشی داستان فرق میکنه، به محض دریافت پذیرش باید به اداره اعزام با هزینه ی شخصی مراجعه کنی و اونجا اگه موافقت کنن بعدش باید با یگان صحبت کنی و در نهایت با موافقت یگان (از همون زمان گرفتن پذیرش) ترخیص میشی و میتونی بری ترکیه برای مصاحبه. در مورد یگان که نمیشه نظر قطعی داد، بعضی یگانها سختگیرترن و بعضی ها راحت تر (مسائل امنیتی هم باید در نظر بگیری). اما بنابر قانون در هر مرحله ای از سربازی که باشی باید بتونی ترخیص بشی.

اینی که گفتم کلی پیش شرط داره که البته بعضی هاش نانوشته است.
    مثلا طبق نباید بیش از 1 سال از فراغت از تحصیلت گذشته باشه، اما شنیدم که اگه آموزشی رو سپری کرده باشی و رسما "سرباز" باشی در صورت موافقت یگان مشکلی نخواهد بود و اون 1 سال دیگه مهم نیست. خلاصه ی داستان اینکه طبق قانون شدنیه، مگه اینکه مشکلی با یگان به وجود بیاد.
    خیلی ممنون از راهنمایی تان.

ولی سوال من در مورد پذیرش نیست.
    منظور من اینه که برای شرکت در کنفرانس (و حتی رفتن به ترکیه برای گرفتن ویزای اون) اجازه خروج از کشور را به سرباز میدن !؟
    اصلا راهی داره !؟ یا کلا غیر قانونی است !؟

خیلی ممنون
    .You can either have results or excuses; not both

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط OMID-313 نمایش پست ها
    خیلی ممنون از راهنمایی تان.

ولی سوال من در مورد پذیرش نیست.
    منظور من اینه که برای شرکت در کنفرانس (و حتی رفتن به ترکیه برای گرفتن ویزای اون) اجازه خروج از کشور را به سرباز میدن !؟
    اصلا راهی داره !؟ یا کلا غیر قانونی است !؟

خیلی ممنون
    درسته من بد متوجه شدم.
    اگه فقط کنفرانس باشه، متاسفانه اجازه خروج داده نمیشه.
    طبق قانون سربازان در حین خدمت به جز موارد استثنا (مثل مسائل پزشکی و اون هم با اجازه مستقیم از یگان خدمتی) حق خروج از کشور رو ندارند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)