صفحه 5 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 102

موضوع: خروج از کشور در حین سربازی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور در حین سربازی

سلام
    دوستان
    از مدیران انجمن بسیار متشکرم. جواب خیلی از سوالاتم را گرفتم.
    من بهمن 92 مهلت یک ساله فرجه نظام وظیفه ام تموم شده.
    پذیرش از چند تا دانشگاه دارم.
    حالا می خواهم اقدام کنم. رفتم نشا گفتند که باید بروم آموزشی و بعدش اقدام کنم.
    الان آموزشیم یکم اردیبهشته و برگه یگان هم اومده که کجا باید بروم برای آموزشی.
    چند تا سوال دارم، ممنون می شوم جواب بدهید سریع:

1. اگه برم آموزشی تو آموزشی میشه اقدام کرد و از آموزشی ترخیص شد یا باید کامل بروم و بعدش اقدام کنم؟
    2. اینکه میگن مشخص شدن یگان خدمتی منظور مال آموزشیه یا پادگان؟
    3. ممکنه پذیرشو دیفر کنم تا چند ماهی دیگه که قطعی بیاد، ویزای اون کشور و موارد دیگه بریزه به هم، به نظرتون چه کار کنم؟
    4. در سربازی که می روم تا کی وقت دارم بیام بیرون؟ چه مدت از سربازی؟

لطفاً در صورت امکان اگر مستنداتی دارید که مثلاً توی سایت های نظام و ظیفه و اینها باشد ارجاع بدهید.

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط amir6464 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان
    از مدیران انجمن بسیار متشکرم. جواب خیلی از سوالاتم را گرفتم.
    من بهمن 92 مهلت یک ساله فرجه نظام وظیفه ام تموم شده.
    پذیرش از چند تا دانشگاه دارم.
    حالا می خواهم اقدام کنم. رفتم نشا گفتند که باید بروم آموزشی و بعدش اقدام کنم.
    الان آموزشیم یکم اردیبهشته و برگه یگان هم اومده که کجا باید بروم برای آموزشی.
    چند تا سوال دارم، ممنون می شوم جواب بدهید سریع:

1. اگه برم آموزشی تو آموزشی میشه اقدام کرد و از آموزشی ترخیص شد یا باید کامل بروم و بعدش اقدام کنم؟
    2. اینکه میگن مشخص شدن یگان خدمتی منظور مال آموزشیه یا پادگان؟
    3. ممکنه پذیرشو دیفر کنم تا چند ماهی دیگه که قطعی بیاد، ویزای اون کشور و موارد دیگه بریزه به هم، به نظرتون چه کار کنم؟
    4. در سربازی که می روم تا کی وقت دارم بیام بیرون؟ چه مدت از سربازی؟

لطفاً در صورت امکان اگر مستنداتی دارید که مثلاً توی سایت های نظام و ظیفه و اینها باشد ارجاع بدهید.
    سلام

1- حین آموزشی اقدام میکنی ولی تجربه نشون داده ممکنه تا آخر آموزشی ترخیصت عقب بیفته.
    2- جفتش. این نامه ای که الان برات اومده هم پادگان آموزشیت رو مشخص کرده، مگه اینکه "مازاد" خورده باشی که در اون صورت بعدا معلوم میشه.
    3- نمیدونم.
    4- محدودیتی تو قانون ذکر نشده. گفته شده که هر زمان که دانشگاه قبول بشید ترخیص خواهید شد.

* مستندات در امضام هست.

سلام
    اگه برای نخبه‌ای که پروژه بنیاد رو انجام داده باشه و تاریخ اعزام هم تیر ماه باشه، پذیرش از دانشگاه‌ بیاد
    آیا می‌تونه برای کار ویزا از کشور خارج بشه؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    mohammad_k88 آواتار ها

پیش فرض خروج از کشور در حین سربازی برای ادامه تحصیل در مقطع بالاتر

با سلام
    من دوست داشتم یه سری مسایل رو در خصوص خروج از سربازی در حین خدمت برای ادامه تحصیل برای دوستان عزیز اینجا به اشتراک بزارم و امید وارم که به درد شما بخوره.

پروسه سربازی می تونه با گرفتن پذیرش از دانشگاه مقطع بالا تر به طور موقت تمام بشه. روندش به این صورت هست که همونطور که از پست های قبل هم می شه فهمید پس از اینکه پذیرش قطعی از دانشگاه مقصد رو دریافت کردید در صورتی که دانشگاه توی لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم باشه، یه نامه از وزارت علوم صادر می شه برای سازمان نظام وظیفه که بله این آقا الان برای دکتری فلان کشور پذیرش گرفته و قبول شده شما ایشون رو از سربازی معاف کنید تا فلان تاریخ. سازمان وظیفه عمومی هم به محل خدمت شما یه نامه تو سربرگ خودش میزنه که نامبرده در مقطع بالا تر دانشگاهی قبول شده و اشاره ای هم نمی کنه که ایران قبول شدید یا خارج فقط مقطع بالاتر.

دانشگاه های آمریکا نیاز به فرمی به نام I20 دارن تا بشه از وزارت علوم این نامه رو گرفت. با نامه پذیرش دانشگاه، نمره زبان، نامه از یگان خدمتی که ایشون داره تو اینجا خدمت می کنه و سایر مدارک معمول توی سایت نشا ثبت نام می کنید و همون لحظه می تونید برید وزارت علوم تو خیابون فردوسی و نامه رو برای نظام وظیفه بگیرید.

بعد از اینکه رفتید نظام وظیفه با اون نامه، اونجا شما رو معرفی می کنن برای گذاشتن وثیقه 15 میلیونی. این وثیقه رو میشه توی یه بانک خصوصی گذاشت و سود پول رو هم در این مدت داشت. همچنین امکان این هست که بعدا بانک رو هم عوض کرد ولی می گفتن نوع وثیقه رو نمیشه عوض کرد ( البته من دیدم خانمی رو که وثیقه ملکی رو می خواست به وثیقه بانکی عوض کنه و فکر می کنم این هم میشه). بانک باید نامه ای رو که نظام وظیفه می ده رو تو خودش پر کنه و تمبر بزنه. این نکته خیلی مهم هست که بانک رو مجبور کنید که حتما داخل همون فرم نظام وظیفه رو پر کنه که بعدا درد سر نشه که اینجا یه واو جا افتاده. این نامه رو من اینجا برای شما گذاشتم که با محتویاتش آشنا بشید.

بعد از اینکه وثیقه رو گذاشتید و نامه رو دادید به نظام وظیفه، نامه ای داده می شه که برید به محلی که خدمت می کردید و تصفیه کنید. اینجا بهتر هست که زمانی که می رید محل خدمتتون یه جوری بهشون بگید که من دکتری داخل قبول شدم باید برم شهرستان دور و خلاصه همه امضا ها رو بگیرید این میتونه بین یه روز تا سه روز به طور عادی و در شرایط خاص تا یه هفته هم طول بکشه. بستگی داره چقدر همکاری کنن.

راستی برای اینکه از سربازی هم بیرون بیایید و برید دنبال این کار ها کافی هست که همون زمان که تمام مدارکتون آماده شد یه روز رو مرخصی بگیرید. این مرخصی رو میشه تحت عنوان مرخصی پزشکی برای یه مشکل ساختگی هم گرفت. بهتر هست که تا جایی که میشه کار رو تموم کنید و بعد به افسران پادگان بگید که دارید ترخیص می شید.

بعد یه برگ از امضا هایی که جمع کردید رو به همراه نامه ای که از یگان خدمتی می گیرید، می برید به نظام وظیفه و اونجا مجدد یه نامه صادر می شه به وزارت علوم که ایشون تصفیه کردن. این نامه رو برای سفارت غیر رسمی ترجمه می کنن به همراه احتمالا نامه وثیقه ای که گذاشتید که نشون بده شما وضعیت سربازیتون چجوری هست. بعد این رو تو سایت نشا آپلود می کنید و به همراه مدارکی که وضعیت تعهد خدمتی شما رو نشون می ده میبرید به وزارت علوم. اونجا به شما یه نامه می دن به اداره گذر نامه که 2 ماه اعتبار داره که یه بار از کشور خارج بشید. برای دفعات بعدی هم باید حتما برید وزارت علوم یه نامه دیگه بگیرید. یه نامه دیگه هم میده به شما که برید و مدارک تحصیلی تون رو آزاد کنید و بگیرید و به سلامتی انشااله که برید به الباقی کار هاتون برسید.

امید وارم که موفق باشید.
    ویرایش توسط mohammad_k88 : April 29th, 2014 در ساعت 09:41 PM
    If one can do it, you too can do it, if no one can do it, you must do it

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran_pes2007 نمایش پست ها
    سلام
    اگه برای نخبه‌ای که پروژه بنیاد رو انجام داده باشه و تاریخ اعزام هم تیر ماه باشه، پذیرش از دانشگاه‌ بیاد
    آیا می‌تونه برای کار ویزا از کشور خارج بشه؟
    آیا میشه این خروج از کشور برای ویزا رو انجام داد و بعد از بازگشت، همون تیر ماه به آموزشی اعزام شد؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    mohammad_k88 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran_pes2007 نمایش پست ها
    آیا میشه این خروج از کشور برای ویزا رو انجام داد و بعد از بازگشت، همون تیر ماه به آموزشی اعزام شد؟
    سوالتون رو خوب متوجه نمیشم. شما می خواید برید ویزا بگیرید بعدش می خواید برید سربازی؟؟ پذیرش دانشگاه که بیاد وزارت علوم میرید و معافیت تحصیلی می گیرید به مدت دوره ای که دارید میرید مثلا واسه دکتری تقریبا 7 سال هست.
    If one can do it, you too can do it, if no one can do it, you must do it

خیلی ممنون از پاسختون
    در حقیقت من میخوام که قبل از رفتن، کل فرایند سربازی تمام بشه. اما آموزشی تیر ماه هستش. میخواستم بدونم که آیا میشه بدون اینکه کل فرایند سربازی متوقف بشه، یک مدت کوتاه برای کارای ویزا از کشور خازج شد و بعد از بازگشت، بدون هیچ مشکلی تیر ماه به آموزشی رفت؟

کسی نمیدونه برای خروج از کشور به منظور مسابقه علمی مثل مسابقات رباتیک باید چیکار کرد؟

Junior Member

من الان سربازم. ترخیصم دو سه روز قبل از عید سال 94 هست. رشته ای در دانشگاه پوتسدام آلمان هست که خیلی بهش علاقه دارم و هرجا رو گشتم رشته مثل این رو پیدا نکردم. شروع کلاسهاش یک بار در سال هست و اونم اول آپریل هست (که اول میشه 12 فروردین)
    سوال من از دوستان اینه که با فرض گرفتن پذیرش
    1- آیا برای اقدام برای ویزا، پاسپورت حتما یکی از مدارک مورد نیاز هست؟
    2- آیا من میتونم شخصا دنبال کار گرفتن کارت پایان خدمتم برم؟
    3-به طورکلی آیا راهی هست که من بتونم حین خدمت برای این دانشگاه اقدام کنم؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط ramin1367 نمایش پست ها
    من الان سربازم. ترخیصم دو سه روز قبل از عید سال 94 هست. رشته ای در دانشگاه پوتسدام آلمان هست که خیلی بهش علاقه دارم و هرجا رو گشتم رشته مثل این رو پیدا نکردم. شروع کلاسهاش یک بار در سال هست و اونم اول آپریل هست (که اول میشه 12 فروردین)
    سوال من از دوستان اینه که با فرض گرفتن پذیرش
    1- آیا برای اقدام برای ویزا، پاسپورت حتما یکی از مدارک مورد نیاز هست؟
    2- آیا من میتونم شخصا دنبال کار گرفتن کارت پایان خدمتم برم؟
    3-به طورکلی آیا راهی هست که من بتونم حین خدمت برای این دانشگاه اقدام کنم؟

شما اول باید ببینید که آیا وزارت علوم این دانشگاه رو قبول داره یا خیر؟ بعد باید پذیرش رو دریافت کنید و با در دست داشتن نامه پذیرش به سایت نشا و سازمان اعزام با هزینه شخصی مراجعه کنید، در این مرحله اگه پذیرش شما پذیرفته بشه و باقی شرایط هم محیا باشه شما از خدمت ترخیص خواهید شد و میتونید درخواست پاسپورت بدید (پاسپورت برای ویزا ضروری است).

توصیه شخصی:
    به نظرم به دردسرش نمی ارزه که سربازی رو بخواید به این صورت رها کنید، فکر میکنم بهتره که اول با دانشگاه صحبت کنید شاید بپذیرند که شما استثنایا کمی دیرتر (مثلا ترم دوم) ثبت نام کنید و اگر هم نپذیرفتند برای سال بعدش تلاش کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)