صفحه 3 از 142 نخستنخست 1234567891011121353103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 1415

موضوع: سوالات مرتبط با دریافت ویزا از سفارت هلند ( لطفا پست اول را بخوانید )

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات مرتبط با دریافت ویزا از سفارت هلند ( لطفا پست اول را بخوانید )

سلام

من چند تا سئوال داشتم که بعد از شرح وضعیت فعلی پیش آمده برای همسرم میپرسم. ممنون میشم اگر چیزی میدونید ما رو راهنمائی کنید.

همسر من کارش در رشته نفت و گاز هست و در یکی از شرکتهای نفت و گاز (که متاسفانه رد روز مصاحبه افسر روی این زوم کرده بود ). در شهریور ماه (سپتامبر) از طریق مصاحبه با اسکایپ مورد قبول یک شرکت هلندی قرار گرفت. اونا براش دعوتنامه فرستادن و اون به همراه کلیه مدارک بعد از چندین بار تماس با سفارت هلند برای اکتبر وقت گرفت. به هر حال روز مصاحبه رشید و با کلیه مدارک لازم رفت. رزرو هتل از طریق اون شرکت و بلیط هواپیما و .... همه چیز اماده بود. و قرار بود برای مدت فقط یک هفته جهت مصاحبه و کار عملی بره اونجا. که درست دو روز قبل تاریخ پرواز از سفارت بهش زنگ زدن و گفتن که ریجکت شده. (ما دو سال پیش به هلند سفر کرده بودیم به صورت توریستی و دختر دائی همسرم هم اونجاست )
    وقتی رفت و نامه رو گرفت. توش ذکر شده بود به دلیل پالیسی چک و قاونون نمیدونم چندم شینگن شما تهدید علیه امنیت بین المللی و... هستید که ما خدس زدیم به همین تحریمها مربوط میشه.

حالا سئوالات ما :
    1- مهری که روی پاس همسرم خورده مهر ریجکت هست ؟؟؟ اگر بلی آیا با تعویض پاس برای گرفتن ویزای شینگن از کشور دیگه مشکل حل میشه ؟ یعنی بی اثر میشه یا اینکه کشور دیگه هم به این موضوع گیرمیده؟ یا اصولا ربطی بهم ندارن؟ مثلا برای ویزای کار از نروژ اقدام کنه موردی نداره ؟(دوست ما که اون هم مرتبط با نفت و گاز هست همین هفته ویزاش اومد و رفت نروژ برای کار )

2- گرفتن ویزای کشورهای دیگه مثل چین . کره اثر این رو از بین میبره یا نه فقط گرفتن یک ویزای شینگن دیگه این ریجکتی رو خنثی میکنه؟
    3- همسر من نامه اعتراض ننوشته. آیا نوشتنش و ارسالش فایده ای داره که مهر ریجکت پاک بشه؟ یا بی تاثیر هست ارسال نامه؟
    4- آیا ما برای توریستی به هلند اقدام کنیم با مشکل مواجه میشیم یا این دو قضیه کاملا جداگانه هست ؟

ببخشید سئوالاتم زیاد بود. ممنون میشم زودتر راهنمائی کنید چون مدت زمان اعتراضش همین هفته تموم میشه.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات مرتبط با دریافت ویزا از سفارت هلند ( لطفا پست اول را بخوانید )

1- با تعويض پاس مشكلي نخواهيد داشت.
    2- نامه ااعتراض بنويسيد چون با رايي كه ديروز ديوان عالي قضايي هلند داد هيچ سازماني در هلند به خاطر تحريم و برداشت از قوانين تحريم نمي تواند ايرانيان را ريجكت كند. منبع
    http://www.rechtspraak.nl/Organisati...derscheid.aspx
    3- ويزاي MVV از طربق IND صادر مي شود و ويزاي توريستي از طريق سفارت و قائدتا نبايد ربطي به همديگر داشته باشند. اما من از 6 ماهي كه با اين دو سازمان درگير هستم خدمتتان عرض مي كنم باور كنيد هيچ حساب و كتابي ندارد و كلا مربوط به قضاوت اشخاص و افسر ويزاي شماست مگر اينكه رسما يك حكمي مثل حكم دادگاه باشد وگرنه اينقدر به هم ريخته و بي حساب و كتاب است كه هيچ پيش بيني مشخصي نمي شود كرد. در اعتراضتون به حكم ديوان عالي قضايي اشاره كنيد. به احتمال خيلي زياد مشكل حل خواهد شد.

Junior Member

با سلام

ممنون از اینکه جواب سئوالات من را دادید.

حالا یه سئوال دیگه دارم. اگر احیانا با اعتراض مشکل حل نشد چون ممکنه تو این فاصله تا برسه دستشون زمان اعتراض بگذره و بعد هم اصلا اون شرکت دیگه نیرو گرفته باشه. برای تعویض پاس با توجه به اینکه بیشتر از 4 سال از اعتبارش مونده و این هم متاسفانه اولین درخواست ویزا بر روی این پاس بود. پلیس + 10 با چه دلیلی قبول میکنه و آیا کار آسونی هست ؟ من شنیدم میگن کار سختیه و خیلی طول میکشه.

باز هم ازتون ممنونم.

Junior Member

ببخشید از خوندن سئوالات متوجه شدم شما هم خودتون برای کار اقدام کرده بودید و ریجکت شد به دلیل همین تحریم و....

الان مشکل شما هم مشابه مشکل ما هست ؟؟؟

Junior Member

پليس +10 اينكار رو انجام نمي ده بايد بريد دفاتر صدور گذرنامه مركزي. اما براي بار اول اينكار رو انجام ميدن. بايد پاسپورت رو مخدوش كنيد پاسپورت من يكبار توي آب افتاد و ازم تعهد گرفتن و عوضش كردن. اما فكر مي كنم با appeal مشكل شما حل خواهد شد. حدودا 3-4 ماه طول ميكشه.
    بله مشكل من هم دقيقا مثل مشكل شماست. كار در زمينه نفت و گاز و به خاطر قوانين من درآوردي IND ريجكت شدم.

Junior Member

يك مورد ديگر اگر Appeal جواب نداد تهديد به شكايت از طريق وكيل به دادگاه لاهه كنيد. براي همين راي قبلي بايد جريمه سنگيني بپردازند. فكر نمي كنم بخواهند اين اشتباه را تكرار كنند. خصوصا كه هلند در زمينه اعمال اين تحريمها تنهاست

Junior Member

سلام
    مرسی از پاسخهای کاملتون. راستش همسر من با توجه گذشتن از مهلت 4 هفته ای اعتراض یه جورائی بی خیال شده برای اعتراض فرستادن. حالا اگه فکر کنه ممکنه جواب ندن و دوباهر شکایت کنه که دیگه کلا بی خیال میشه !!!!!
    اما یکی از دوستانمون گفتن حتی دو هفته دیگه هم بفرستیم از نفرستادنش بهتره و اینکار رو میکنیم. حالا چه جواب بدن و درست بشه و چه جواب ندن.
    برای ما هم ویزا دادنشون مهم نیست ، بیشتر میخواهیم که این مهر بدون ویزا مشکلش حل بشه و بدونن مشکل از جانب ما نبوده. و در واقع بدون تعوض پاس و ... مشکل حل بشه.

نمیدونم شما در چه مرحله ای هستید ولی امیدوارم به زودی مشکل شما هم حل بشه.

Junior Member

خواهش می کنم کار خاصی نکردم. حتما حتما اعتراض کنید. مهلت 4 هفته رو خودشون هم خیلی جدی نمی گیرند حتما شکایت کنید. دو نفر از دوستان همین فروم یکبار ریجکت شدن و بعد دوباره بعد از شکایت موفق شدند. مخصوصا با این قانون جدید احتمال ویزا گرفتن زیاد است. ضمنا به طور موازی اگر خواستید می توانید به نمایندگان مجلس در کمیسیون مهاجرت و وزارت خارجه هم ایمیل بزنید. انها روی اداره مهاجرت برای ویزا دادن فشار می اورند. اگر مصمم هستید که ویزا بگیرید شدنی است فقط باید 7-8 ساعت وقت بگذارید و ایمیل بفرستید. نا امید نشوید این ظلم در حق مردم ایران است که به برخورد نژادپرستانه اعتراض کنند. حق شماست که اعتراض کنید و اتفاقا بگویید با این مهر ریجکت بقیه جاها به شما ویزا نمی دهند و اراده مهارجت هلند بی جهت به شما ضرر زده است.

Junior Member

مرسی از راهنمائی های خوبتون.

حتما اعتراض میفرستیم. امیدوارم که تاثیر داشته باشه و قضیه حل بشه.

همینطور مشکل شما هم به زودی حل بشه.

Junior Member

سلام دوستان. من ویزای mVV را حدود 5 ماه پیش از سفارت گرفتم ( برای فرصت مطالعاتی) ولی بخاطر اوضاع بازار ارز، وزارت علوم ارز لازم را به من نداد . من هم به احتمال زیاد دیگه نمیتوانم به این سفر برم. حالا میخواستم بدونم آیا لازم سفارت را در جریان بگذارم و بگم که سفر من کنسل شده؟ چون شنیدم اگه اطلاع ندم و بعداً اگه دوباره درخواست ویزا بدم با مشکل مواجه میشم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)