صفحه 4 از 142 نخستنخست 123456789101112131454104 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 1415

موضوع: سوالات مرتبط با دریافت ویزا از سفارت هلند ( لطفا پست اول را بخوانید )

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات مرتبط با دریافت ویزا از سفارت هلند ( لطفا پست اول را بخوانید )

سلام
    من 15 نوامبر مدارکم برای ویزای دانشجویی MVV فرستاده شده و بعد از یک ماه و نیم هنوز جوابی نیومده در صورتی که شنیده بودم بین 2 هفته تا 1 ماه زمان می خواد. دانشگاه برای خودم و شوهرم درخواست ویزا کرده بود. من تا 2 هفته دیگه هم بلیط دارم . امیدی هست؟؟ شوهرم هفته دیگه می ره مسافرت خارج از کشور، اگه توی اون یه هفته ویزا بیاد، من بدون پاسپورت اون باید چطور ویزاشو بگیرم؟؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات مرتبط با دریافت ویزا از سفارت هلند ( لطفا پست اول را بخوانید )

راستی من رشته مورد نظر دکترام از شاخه های علوم انسانی هست و ربطی به نفت و گاز نداره

Junior Member

با سلام و احترام
    دوستانی که با فرآیند ویزا (دانشجویی- دکترا) کشور هلند آشنا هستند لطفا من راهنمایی کنند.
    دانشگاه Delft مدارک من را برای دریافت ویزای MVV به اداره مهاجرت یا همان IND فرستاده است. اما فقط از من پاسپورت، شناسنامه و رزومه را درخواست کرده است. آیا با همین مدارک ویزا صادر می شود.
    پس سایر مدارکی که برای دریافت ویزای شنگن در سایر کشورها هست کی از من گرفته می شود. (از قبیل حساب بانکی، سابقه کار، بیمه و ...). اصلا آیا اینها لازم است؟

Junior Member

با سلام خدمت دوستان
    یک سوال دیگر در مورد ویزای هلند دارم/ ممنون می شوم راهنمایی کنید.
    دانشگاه Delft گفته که در صورت تایید اداره مهاجرت کشور هلند برای دریافت ویزا باید به سفارت بروم. آیا مفهوم این حرفت این است که تایید IND به منزله صدور ویزاست. یعنی رفتن به سفارت هلند در تهران تنها برای چسباندن ویزا در پاسپورت است.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    PSYc-NSR University of Columbia

نقل قول نوشته اصلی توسط meysam_civil نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    یک سوال دیگر در مورد ویزای هلند دارم/ ممنون می شوم راهنمایی کنید.
    دانشگاه Delft گفته که در صورت تایید اداره مهاجرت کشور هلند برای دریافت ویزا باید به سفارت بروم. آیا مفهوم این حرفت این است که تایید IND به منزله صدور ویزاست. یعنی رفتن به سفارت هلند در تهران تنها برای چسباندن ویزا در پاسپورت است.
    دوست گرامی.معمولا این سوال رو زمانی اعلام می کنن که یا رشته شما در لیست های بخصوصی همچون اخذ تعهد و یا مثلا لیست سیاه وجود داشته باشه که IND باید حتما اون رو تایید کنه.در غیر اینصورت خود سفارت کارهای ویزای شما رو انجام میده.اگر احیانا دانشگاه این مسئله رو مطرح نموده یا می تواند شامل دلایل بالا باشد یا اینکه نه IND به طور خاص دانشگاه رو مجبور به انجام این کار برای کل دانشجویانش کرده(این مورد قبلا دیده شده اما نمیدونم ایا کسی از بچه های این فروم نیز با ان جز شما روبرو بوده اند یا نه). در هر صورت مسلما پس از تایید IND سفارت مشکلی برای ورود شما به کشور هلند نخواهد داشت. معمولا IND دستورالعمل های لازم رو در جین اپلای و بررسی مدارک اعمال میکنه و نمیذاره کار به این مرحله برسه.شما زا نظر دانشگاه مشکلی ندارید و پذیرش دارین.مسلما و قاعدتا نه سفارت و نه IND نباید مشکلی در این زمنیه داشته باشند.
    از پاسخ به سوالات عمومی در بخش پیغام خصوصی معدوزم

Senior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط faso نمایش پست ها
    سلام
    من 15 نوامبر مدارکم برای ویزای دانشجویی MVV فرستاده شده و بعد از یک ماه و نیم هنوز جوابی نیومده در صورتی که شنیده بودم بین 2 هفته تا 1 ماه زمان می خواد. دانشگاه برای خودم و شوهرم درخواست ویزا کرده بود. من تا 2 هفته دیگه هم بلیط دارم . امیدی هست؟؟ شوهرم هفته دیگه می ره مسافرت خارج از کشور، اگه توی اون یه هفته ویزا بیاد، من بدون پاسپورت اون باید چطور ویزاشو بگیرم؟؟
    سلام حتما با سفارت تماس گرفته و این موضوع رو اتطلاع دهید.معمولا ویزای شما نباید بیش از 2 هفته تا 3 هفته طول بکشه.حتما با سفارت مکاتبه کنید
    در خصوص ویزای همسرتون ندیدم سفارت موافقتی با این قضیه نشون بده و نمیده!!! چون ویزا به پاسپورت الحاق میشه...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    اقتصاد دانشگاه تهران

سلام
    لطف می کنید دوستانی که اطلاع دارند مراحلی رو که برای اخذ ویزا بعد از دریافت نامه پذیرش از دانشگاه باید طی کنیم مختصرا توضیح بدید یا اگه جای دیگه ای می تونم توضیحاتی پیدا کنم راهنماییم کنید

Junior Member

من هم نیاز به راهنمایی در این مورد دارم. ممنون اگر کمک بفرمایید

Senior Member
    رشته و دانشگاه

Junior Member

سلام دوستان.
    ویزای هلند من اومد. جهت به روز رسانی اطلاعات انجمن و استفاده آیندگان، تجربه خودم رو در مورد اپلای و دریافت ویزای هلند به طور خلاصه می‌نویسم. فکر کنم این کاملترین پست برای مراحل کار اپلای دکتری هلند باشه.

ابتدا مشخصات خودم رو می گم:

1- پذیرش: مقطع دکترا، دانشگاه دلفت هلند، برای یک پوزیشن با حقوق
    2- رشته پذیرفته شده: مهندسی عمران
    3- لیسانس و فوق لیسانس، دانشگاه علم و صنعت ایران
    4- شرایط هنگام اپلای، یک مقاله چاپ ژورنال خارجی، یک مقاله در حال داوری، دو مقاله علمی پژوهشی و تعدادی مقاله کنفرانس، رتبه اول، معدل لیسانس و فوق بالای 17

مراحل اپلای و گرفتن پذیرش از دانشگاه:

1- پیدا کردن پوزیشن در دانشگاه دلفت: اواسط اکتبر 2012
    2- انتخاب برای مصاحبه و شورت لیست شدن: اواخر نوامبر 2012
    3- انجام مصاحبه از طریق SKYPE: اوایل دسامبر 2012 (دو مرحله مصاحبه هریک حدود 3 ساعت)
    4- تایید نهایی استاد مربوطه : ژانویه 2013
    5- ارسال قرارداد دانشگاه: آخر ژانویه 2013
    6- امضای قرارداد و تایید دپارتمان منابع انسانی دانشگاه : فوریه 2013
    7- ورود به مرحله دریافت ویزا: مارچ 2013

مراحل گرفتن ویزای هلند:

1- ارسال فایل اسکن شده پاسپورت، رزومه، شناسنامه، عقدنامه، شناسنامه همسر، پاسپورت همسر به دپارتمان منابع انسانی دانشگاه: آوریل 20
    2- تایید شناسنامه ها و عقدنامه در سفارت هلند: آوریل 20
    3- مدت زمان انتظار جهت گرفتن تایید اداره مهاجرت هلند (IND) : از 15 آوریل تا 14 می 2013
    4- تایید تایید اداره مهاجرت هلند (IND) : 14 می 2013
    5- رفتن به سفارت هلند در تهران جهت پیک آپ کردن ویزا (تحویل پاسپورت، فرم تکمیل شده MVV، یک قطعه عکس 3*4، قرارداد کار با دانشگاه یا نامه پذیرش): 15 می 2013
    6- گرفتن پاسپورت با ویزای 6 ماهه: 15 می 2013

برخی نکات تکمیلی جهت اطلاع:

1- پذیرش من از دانشگاه دلفت برای مقطع دکترا بود و اطلاعی در مورد مقاطع دیگه ندارم.
    2- معمولا جواب IND چهار تا شش هفته ای طول می کشه. در مورد من یک ماه طول کشید.
    3- زمینه کاری من مرتبط با نفت و گاز و انرژی نبود. احتمال داره واسه این گرایشها تایید IND طولانی تر بشه یا گاهی اصلا تایید نشه.
    4- تایید مدارک تو سفارت هلند به درد خود هلند می خوره و در اینجا کار زیادی باش ندارید. واسه اقامت تو هلند شما به یک ترجمه شناسنامه که توسط وزارت امور خارجه و سفارت تایید شده نیاز دارین.
    5- پس از دریافت ایمیل دانشگاه مبنی بر مثبت بودن جواب IND ، یک یا دو روز بعد سفارت در تهران با خبر می شه و می تونید از ساعت 7.5 تا 9.5 همه روزه به غیر از جمعه و شنبه به سفارت بروید.
    6- برای تایید مدارک حتما باید از ساعت 7.5 تا 9.5 همه روزه به غیر از جمعه و شنبه به سفارت بروید. ضمنا برای هر مدرک 25 یورو (نه معادل ریال، فقط یورو) می گیرند. ضمنا حتما اصل فارسی مدرک هم باید باشد. همچنین مدرک باید قبلش توسط وزارت خارجه و دادگستری تایید شده باشد.
    7- سفارت داخل فرمانیه خیابون سنبل (اسم سنبل عوض شده)، کوچه سمت راست (ارغوان)
    8- بلیط رو تو هیچ مرحله ای نمیخواد!! من بعد از گرفتن ویزا رزرو کردم.
    9- بیمه در هیچ مرحله ای لازم نشد. چون دانشگاه اقدام می کنه و تو هلند می گیرید.
    10- ویزای من نوع D هست. شش ماه اعتبار داره. برای تعداد دفعات نامحدود ورود و خروج صادر شده و می شه ورود اول رو کشوری غیر از هلند هم انتخاب کرد.
    11- فرم شینگن را از سایت سفارت گرفتم و کامل کرده با یک قطعه عکس همرا بردم (توجه داشته باش که برای همسر هم جدا باید پر بشه.)
    12- رزرواسیون بلیط و بیمه ضروری نیست. این دو مورد برای ویزاهای توریستی و ... ممکنه لازم بشه.

موفق و سربلند باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)