صفحه 5 از 142 نخستنخست 12345678910111213141555105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 1415

موضوع: سوالات مرتبط با دریافت ویزا از سفارت هلند ( لطفا پست اول را بخوانید )

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : سوالات مرتبط با دریافت ویزا از سفارت هلند ( لطفا پست اول را بخوانید )

نقل قول نوشته اصلی توسط meysam_civil نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    ویزای هلند من اومد. جهت به روز رسانی اطلاعات انجمن و استفاده آیندگان، تجربه خودم رو در مورد اپلای و دریافت ویزای هلند به طور خلاصه می‌نویسم. فکر کنم این کاملترین پست برای مراحل کار اپلای دکتری هلند باشه.

ابتدا مشخصات خودم رو می گم:

1- پذیرش: مقطع دکترا، دانشگاه دلفت هلند، برای یک پوزیشن با حقوق
    2- رشته پذیرفته شده: مهندسی عمران
    3- لیسانس و فوق لیسانس، دانشگاه علم و صنعت ایران
    4- شرایط هنگام اپلای، یک مقاله چاپ ژورنال خارجی، یک مقاله در حال داوری، دو مقاله علمی پژوهشی و تعدادی مقاله کنفرانس، رتبه اول، معدل لیسانس و فوق بالای 17

مراحل اپلای و گرفتن پذیرش از دانشگاه:

1- پیدا کردن پوزیشن در دانشگاه دلفت: اواسط اکتبر 2012
    2- انتخاب برای مصاحبه و شورت لیست شدن: اواخر نوامبر 2012
    3- انجام مصاحبه از طریق SKYPE: اوایل دسامبر 2012 (دو مرحله مصاحبه هریک حدود 3 ساعت)
    4- تایید نهایی استاد مربوطه : ژانویه 2013
    5- ارسال قرارداد دانشگاه: آخر ژانویه 2013
    6- امضای قرارداد و تایید دپارتمان منابع انسانی دانشگاه : فوریه 2013
    7- ورود به مرحله دریافت ویزا: مارچ 2013

مراحل گرفتن ویزای هلند:

1- ارسال فایل اسکن شده پاسپورت، رزومه، شناسنامه، عقدنامه، شناسنامه همسر، پاسپورت همسر به دپارتمان منابع انسانی دانشگاه: آوریل 20
    2- تایید شناسنامه ها و عقدنامه در سفارت هلند: آوریل 20
    3- مدت زمان انتظار جهت گرفتن تایید اداره مهاجرت هلند (IND) : از 15 آوریل تا 14 می 2013
    4- تایید تایید اداره مهاجرت هلند (IND) : 14 می 2013
    5- رفتن به سفارت هلند در تهران جهت پیک آپ کردن ویزا (تحویل پاسپورت، فرم تکمیل شده MVV، یک قطعه عکس 3*4، قرارداد کار با دانشگاه یا نامه پذیرش): 15 می 2013
    6- گرفتن پاسپورت با ویزای 6 ماهه: 15 می 2013

برخی نکات تکمیلی جهت اطلاع:

1- پذیرش من از دانشگاه دلفت برای مقطع دکترا بود و اطلاعی در مورد مقاطع دیگه ندارم.
    2- معمولا جواب IND چهار تا شش هفته ای طول می کشه. در مورد من یک ماه طول کشید.
    3- زمینه کاری من مرتبط با نفت و گاز و انرژی نبود. احتمال داره واسه این گرایشها تایید IND طولانی تر بشه یا گاهی اصلا تایید نشه.
    4- تایید مدارک تو سفارت هلند به درد خود هلند می خوره و در اینجا کار زیادی باش ندارید. واسه اقامت تو هلند شما به یک ترجمه شناسنامه که توسط وزارت امور خارجه و سفارت تایید شده نیاز دارین.
    5- پس از دریافت ایمیل دانشگاه مبنی بر مثبت بودن جواب IND ، یک یا دو روز بعد سفارت در تهران با خبر می شه و می تونید از ساعت 7.5 تا 9.5 همه روزه به غیر از جمعه و شنبه به سفارت بروید.
    6- برای تایید مدارک حتما باید از ساعت 7.5 تا 9.5 همه روزه به غیر از جمعه و شنبه به سفارت بروید. ضمنا برای هر مدرک 25 یورو (نه معادل ریال، فقط یورو) می گیرند. ضمنا حتما اصل فارسی مدرک هم باید باشد. همچنین مدرک باید قبلش توسط وزارت خارجه و دادگستری تایید شده باشد.
    7- سفارت داخل فرمانیه خیابون سنبل (اسم سنبل عوض شده)، کوچه سمت راست (ارغوان)
    8- بلیط رو تو هیچ مرحله ای نمیخواد!! من بعد از گرفتن ویزا رزرو کردم.
    9- بیمه در هیچ مرحله ای لازم نشد. چون دانشگاه اقدام می کنه و تو هلند می گیرید.
    10- ویزای من نوع D هست. شش ماه اعتبار داره. برای تعداد دفعات نامحدود ورود و خروج صادر شده و می شه ورود اول رو کشوری غیر از هلند هم انتخاب کرد.
    11- فرم شینگن را از سایت سفارت گرفتم و کامل کرده با یک قطعه عکس همرا بردم (توجه داشته باش که برای همسر هم جدا باید پر بشه.)
    12- رزرواسیون بلیط و بیمه ضروری نیست. این دو مورد برای ویزاهای توریستی و ... ممکنه لازم بشه.

موفق و سربلند باشید.

خیلی خیلی ممنون دوست عزیز بابت پست واقعا کامل تان
    فقط چند تا سوال:
    1. ویزای خانم تان هم با شما همزمان اومد !؟
    2. به دلیل همراه بردن همسر ، از شما گواهی تمکن مالی خواستند !؟
    خیلی ممنون
    .You can either have results or excuses; not both

پیش فرض پاسخ : سوالات مرتبط با دریافت ویزا از سفارت هلند ( لطفا پست اول را بخوانید )

سلام

وقتی میریم سفارت برای مصاحبه باید کت و شلوار بپوشیم؟!
    ممنون

Junior Member sarada آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط physics1389 نمایش پست ها
    سلام

وقتی میریم سفارت برای مصاحبه باید کت و شلوار بپوشیم؟!
    ممنون
    نه . بایدی نیست ... با هر تیپی که دوست دارید برید ولی ترجیحا رسمی باشه بهتره .

Junior Member

سلام ما یه تیمیم که یک ماه دیگه هلند مسابقه داریم و متاسفانه دیر اقدام کردیم واسه ویزا .در واقع هنوز اقدام نکردیم و نمیدونیم باید چی کار کنیم فقط پاسپورت گرفتیم .کسی میتونه کمک کنه لطفا. آخه page سفارت رو که خوندیم چیزی نفهمیدیم.

اخیرا کسی بوده که از هلند درخواست ویزاش رد شده باشه؟

من از یه گروه بیوفیزیک پذیرش گرفته بودم و همه ی کارها رو انجام دادم و منتظر گرفتن گذرنامه هستم. در همین حین از پرتغال هم پذیرش گرفتم. میترسم اگر هلند رو بخام انتخاب کنم بهم ویزا ندن. اونوقت مدت زمان کمی رو برای گرفتم پذیرش از جای دیگه دارم. تازه پذیرش گرفتن کار اسونی نیست و حتی میترسم دیگه نتونم از جایی پذیرش بگیرم.

در ضمن زمینه کاری اون گروه بیوفیزیک فتوسنتز هست. در واقع میخان بازده تولید سوخت رو از طریق فتوسنتز بالا ببرند. به این صورت که میخان از طریق فتوسنتز سوخت تولید کنن و بازده این کار رو بالا ببرند.
    ویرایش توسط physics1389 : June 5th, 2013 در ساعت 02:36 AM

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    PSYc-NSR University of Columbia

قابل توجه کلیه متقاضیان محترم

IND و یا سفارت به هیچ وجه حتی رشته های مرتبط با نفت و گاز رو رد نمیکنه مگر در مواردی کاملا مشخص.حتی دانشجویان هسته ای هم مجاز به ادامه تحصیل هستند.اگر در موردی یا مواردی رد ویزا صورت بگیرد حتما دلیل رد برای شما روشن خواهد شد.لطفا از ارسال شایعه و یا خبر غیر قطعی جدا خودداری فرمایید

با تشکر
    تیم مدیریت

یک منبع درخصوص عدم جلوگیری از ادامه تحصیل در دانشگاه های هلند:http://inn.ir/NSite/FullStory/News/?...d=33618&Rate=0

دوستان گرامی خبر کاملا معتبر هستش چون بنده خودم یکی از پیگیران این موضوعات بودم.

به انتهای خبر توجه کنید:
    با صدور این حکم، از این پس دانشجوهای ایرانی‌ مانند سایر ملیت‌ها آزاد هستند تا در تمام رشته‌ها تحصیل کنند.

برای دوستانی که خبر جدید میخواهند این لینک را می توانند ببینند

http://www.dutchnews.nl/news/archives/2012/12/ban_on_iranian_students_is_dis.php
    ویرایش توسط Eithan989 : June 5th, 2013 در ساعت 03:55 PM دلیل: اضافه کردن لینک خبر جدید
    از پاسخ به سوالات عمومی در بخش پیغام خصوصی معدوزم

Senior Member
    رشته و دانشگاه

اخیرا کسی بوده که از هلند درخواست ویزاش رد شده باشه؟

من از یه گروه بیوفیزیک پذیرش گرفته بودم و همه ی کارها رو انجام دادم و منتظر گرفتن گذرنامه هستم. در همین حین از پرتغال هم پذیرش گرفتم. میترسم اگر هلند رو بخام انتخاب کنم بهم ویزا ندن. اونوقت مدت زمان کمی رو برای گرفتم پذیرش از جای دیگه دارم. تازه پذیرش گرفتن کار اسونی نیست و حتی میترسم دیگه نتونم از جایی پذیرش بگیرم.

در ضمن زمینه کاری اون گروه بیوفیزیک فتوسنتز هست. در واقع میخان بازده تولید سوخت رو از طریق فتوسنتز بالا ببرند. به این صورت که میخان از طریق فتوسنتز سوخت تولید کنن و بازده این کار رو بالا ببرند.
    دوست گرامی موضوع ویزا خیلی وقت هستش که رفع شده.بعد از پیگیری های انجام گرفته تاکنون در دوره های تحصیلی رد ویزا نداشتیم.اما خوب این قطع یقین نیست و ما هم از فرایندهای سفارت و یا IND بیخیریم.مسلما تصمیم قطعی رو نمیشه دراین خصوص گرفت و یا نظر قطعی داد...شما بهتره هرچه زودتر نسبت به ویزاتون اقدام کنید و نتیجه رو ببینید.

نقل قول نوشته اصلی توسط ahsan-khodami نمایش پست ها
    قابل توجه کلیه متقاضیان محترم

IND و یا سفارت به هیچ وجه حتی رشته های مرتبط با نفت و گاز رو رد نمیکنه مگر در مواردی کاملا مشخص.حتی دانشجویان هسته ای هم مجاز به ادامه تحصیل هستند.اگر در موردی یا مواردی رد ویزا صورت بگیرد حتما دلیل رد برای شما روشن خواهد شد.لطفا از ارسال شایعه و یا خبر غیر قطعی جدا خودداری فرمایید

با تشکر
    تیم مدیریت

یک منبع درخصوص عدم جلوگیری از ادامه تحصیل در دانشگاه های هلند:http://inn.ir/NSite/FullStory/News/?...d=33618&Rate=0

دوستان گرامی خبر کاملا معتبر هستش چون بنده خودم یکی از پیگیران این موضوعات بودم.

به انتهای خبر توجه کنید:
    با صدور این حکم، از این پس دانشجوهای ایرانی‌ مانند سایر ملیت‌ها آزاد هستند تا در تمام رشته‌ها تحصیل کنند.
    سلام
    این خبر برای برج 11 سال 88 هست. خیلی قدیمی هست.

Senior Member
    رشته و دانشگاه

سلام
    این خبر برای برج 11 سال 88 هست. خیلی قدیمی هست.
    بله دوست گرامی در سال 2011 هم ما یکسری مجدد همین مشکل رو داشتیم و در سال 2012 شدت بیشتری پیدا کرد به طوری که در اواسط 2012 یکسری از پرونده های دانشجویان حتی در مقطع مستر و دکتری هولد شده بودن.اما با همکاری مجدد و جمع آوری امضا که اتفاقا تو همین فروم هم اطلاعیه زده شد دوباره درخواست داده شد و خوشبختانه دوباره این تحریم ها برداشته شد.دوستان در همین 2013 بودن که از دلفت پذیرفته شده و رشته حساس بود بعد حتی از مضاحبه IND رد شدن و الان رفتن هلند.این خبر رو زدم تا بدونید که این رفع تحریم از خیلی وقت پیش رفع شده و هیچ رای مجددی در خصوص این تحریم ها صادر نشده.

Senior Member
    رشته و دانشگاه

این هم نتیجه نهایی اعتراضاتی که اعلام شد:

http://www.dutchnews.nl/news/archives/2012/12/ban_on_iranian_students_is_dis.php

پس امیدوار و با امید به آینده بهتر برین به شمت هدفتون...موفقیت یکایک شما دوستان آرزوی قلبی ماست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)