صفحه 6 از 142 نخستنخست 1234567891011121314151656106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 1415

موضوع: سوالات مرتبط با دریافت ویزا از سفارت هلند ( لطفا پست اول را بخوانید )

پیش فرض پاسخ : سوالات مرتبط با دریافت ویزا از سفارت هلند ( لطفا پست اول را بخوانید )

ببخشید نمیدونم این سوال رو در قسمت بلیت باید بپرسم یا اینجا. برای تحصیل به مدت یک سال میرم هلند من هنوز ویزا نگرفتم و اصلن نمیدونم ویزام چند ماهه خواهد بود. اگه مشکلی نباشه که فکر نمیکنم باشه تا یکماه دیگه احتمالن ویزام میاد چون ترم سپتامبر شروع میشه. کسی میدونه ویزای چند ماهه به من میدن؟ و آیا حتمن باید بلیتم رفت و برگشت باشه یا لازم نیست؟ و اساسن با توجه به اینکه تاریخ ویزا رو نمیدونم چیکار باید بکنم چون نمیخوام لحظه اخر بلیت بگیرم که گرون باشه.
    با سپاس

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات مرتبط با دریافت ویزا از سفارت هلند ( لطفا پست اول را بخوانید )

راستش من هم تقريبا وضعيتي مشابه شما دارم.
    به يه دوست ديگه هم عرض كردم كه برداشتم اين طوريه:
    براي تحصيل بايد درخواست ويزاي MVV بدين كه معمولا دانشگاه براتون اين كارو مي كنه. بعد از اون براتون اجازه اقامت موقت يك ساله صادر مي كنن. كه باهاش به همه كشورهاي شنگن مي تونيد سفر كنيد و حتي از منطقه شنگن خارج بشيد و برگرديد.
    درضمن، فكر نمي كنم شما مجبور باشيد بليط برگشت بگيريد. من خودم احتمالا هفته بعد هرچند ويزام نيومده و تكليفم هم اصلا مشخص نيست ولي بليط يك طرفه برا اواسط اگست مي گيرم.
    حالا مي شه بگين از كدوم دانشگاه پذيرش دارين و چه رشته اي؟

Junior Member

بچه‌ها سلام،
    من امروز از دانشگاه این ایمیل رو دریافت کردم:

Good news, today we received notification from the IND (Dutch Immigration) that your MVV (entry visa) has been approved and sent to the Dutch embassy in Tehran, Dutch Embassy in Tehran, IR.
    To collect your MVV you will need to make an appointment with the consulate/embassy. Contact details of all Dutch embassies and consulates can be found here.
    Please note that the consulate/embassy may need several days or weeks to issue the MVV and that you cannot enter the Netherlands without this visa.

حالا احتمالا فردا به سفارت زنگ بزنم و ببينم اوضاع از چه قراره.
    چون به چند نفر قول داده بودم خبر مي دم گفتم علي الحساب بگم بهتون.

نقل قول نوشته اصلی توسط Azadk نمایش پست ها
    بچه‌ها سلام،

Good news, today we received notification from the IND (Dutch Immigration) that your MVV (entry visa) has been approved and sent to the Dutch embassy in Tehran, Dutch Embassy in Tehran, IR.
    To collect your MVV you will need to make an appointment with the consulate/embassy. Contact details of all Dutch embassies and consulates can be found here.
    Please note that the consulate/embassy may need several days or weeks to issue the MVV and that you cannot enter the Netherlands without this visa.

تبریک میگم بهتون چقدر خوب شد. با دیدن پستتون نمیدونم چرا ولی یه کم خیالم راحت شد. میشه بگید از زمانیکه دانشگاه برای ویزاتون اقدام کرد تا زمانیکه این ایمیل رو فرستاد چند هفته زمان برد؟
    شما شناسنامه تون رو ترجمه کردید برای سفارت؟

Member aryan74 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical engineering, Fontys university of applied science

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehravar نمایش پست ها
    ببخشید نمیدونم این سوال رو در قسمت بلیت باید بپرسم یا اینجا. برای تحصیل به مدت یک سال میرم هلند من هنوز ویزا نگرفتم و اصلن نمیدونم ویزام چند ماهه خواهد بود. اگه مشکلی نباشه که فکر نمیکنم باشه تا یکماه دیگه احتمالن ویزام میاد چون ترم سپتامبر شروع میشه. کسی میدونه ویزای چند ماهه به من میدن؟ و آیا حتمن باید بلیتم رفت و برگشت باشه یا لازم نیست؟ و اساسن با توجه به اینکه تاریخ ویزا رو نمیدونم چیکار باید بکنم چون نمیخوام لحظه اخر بلیت بگیرم که گرون باشه.
    با سپاس
    من هم کاملا با Azadk موافقم... بهتره که برای اواخر اگوست بلیطتون رو بگیرید...
    تو فایل هایی که دانشگاه برای شما فرستاده فکر کنم به طور تخمینی باید گفته بشند که ویزاتون تا کی اماده میشه... میتونید با توجه به اون هم برای گرفتن بلیطتون اقدام کنید...
    فقط مواظب باشید که معمولا بلیط های پرواز های اروپایی قابل پس دادن یا تعویض نیستند پس یک تاریخی رو برای رفتنتون انتخاب کنید که تا اون موقع به احتمال زیاد مدارکتون حاضر شده باشه...

Member aryan74 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

بچه‌ها سلام،

من با این قسمت یه مقدار مشکل دارم...
    "please note that the consulate/embassy may need several days or weeks to issue the MVV and that you cannot enter the Netherlands without this visa."
    منظورش اینه که بعد از رفتنمون به سفارت چند روز تا چند هفته طول میکشه که MVVصادر بشه یا قبلش؟

Junior Member

خيلي ممنون، يه چندتا چيز ديگه بگم شايد خيالتون بيشتر راحت شه :
    - مدارك من از طرف دانشگاه براي IND در تاريخ ٢٠/٦ ارسال شد؛
    - IND در ٢٧/٦ تاييد كرد كه مدارك رو گرفته؛
    - ديروز هم كه اون ايميل رو زد.
    نكته ي ديگه اين كه ظاهرا MVV تاريخ شروع نداره!! يعني فقط تاريخ انقضا داره. البته من هنوز با سفارت تماس نگرفتم ببينم باقي قضايا چه طوره، ولي فعلا كه فقط براي من تاريخ انقضا (آخر ٢٠١٤) تعريف كردن.
    و نكنه ي آخر هم در خصوص بليط و در تكميل صحبت مهران عزيز، بليط ها سياست هاي مختلف دارن، اگر قيمتشون خيلي خيلي ارزون نباشه، معمولا از دسته اي هستن كه تغيير زمانشون مجانيه و پس دادنشون ٥٠ تا ١٠٠ دلار جريمه داره. ولي اين رو حتما موقع تهيه بليط با آژانس يا ايرلاينتون چك كنيد.
    راستي، شناسنامه رو هم حتما ترجمه كنيد. كار سختي نيست ولي فكر مي كنم خيلي لازمه.
    موفق باشيد.

Member aryan74 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

وای یعنی سال دیگه هم باز باید این پروسه ویزا گرفتن رو بگذرونیم؟
    برای شناسنامه هم یکی از مدارکی که دانشگاه من به من گفته که حتما باید با خودم ببرم Birth Certificate یا همون شناسنامه هست که باید حتما ترجمش کنم و legalized شده باید باشه پس حتما دنبال ترجمه کردن شناسنامه هم باشید...

راستي، شناسنامه رو هم حتما ترجمه كنيد. كار سختي نيست ولي فكر مي كنم خيلي لازمه.
    دارالترجمه خاصی باید بریم؟

Junior Member

[QUOTE=Azadk;1260206]خيلي ممنون، يه چندتا چيز ديگه بگم شايد خيالتون بيشتر راحت شه :
    - مدارك من از طرف دانشگاه براي IND در تاريخ ٢٠/٦ ارسال شد؛
    - IND در ٢٧/٦ تاييد كرد كه مدارك رو گرفته؛
    - ديروز هم كه اون ايميل رو زد.

تبریک می گم خیلی. IND به شما میل زد که مدارکتون رو گرفته؟ می شه اسم دانشگاهتون رو بپرسم؟ از من فقط مدارک گرفتن که پست کردم و گفتن تا 10 آگوست حداقل طول می کشه! یه جا هم گفتن 6 هفته قبل رفت پاسپورت رو ببریم سفارت با نامه ی پذیرش! به شما همچین چیزی نگفتن؟ تو خود سایت سفارت که نوشته وقت نمی خواد . ممنون می شیم هر چی شد خبرشو بهمون بدی از نگرانی در بیایم یه کم!
    موفق باشی همیشه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)