صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 44 , از مجموع 44

موضوع: مالزی، زندگی و تحصیل بعد از افزایش هزینه ها

ApplyAbroad Veteran
    Rezace آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in Biomedical Engineering

پیش فرض پاسخ : مالزی، زندگی و تحصیل بعد از افزایش هزینه ها

دوستان عزیزم،

واقعا قبل از اومدن به مالزی یکم مجددا فکر کنید به همه چیز...
    یکسری موارد در سالهای اخیر به شدت تغییر کرده اینجا، اگر این مسایل براتون اهمیت نداره که خب اون یه داستان دیگه است، اما من واسه اونایی میگم که اهمیت میدند:

یک مقدمه خیلی کوتاه:
    -من عموما راجع به کوالالامپور صحبت می کنم، که با اختلاف فراوان بهترین شهر این کشور هست، دیگه به راحتی قابل تعمیم هست شرایط برای شهر های دیگه که شبیه روستا ها و شهرستان های کوچیک ایران هستند!
    -من هیچ کاری به دلایل این اتفاقات (که ایرانی ها خوذشون نقش بسزایی دارند در ایجادش) ندارم چون در این مجال نمیگنجه و میتونه در 2-3 تاپیک جدید بحث بشه.
    مالزی کشوری هستش که مردم (نژاد مالایی) ساده و بی شیله پیله و مهربون داره و از نظر فرهنگی به مراتب پایینتر از حتی وضعیت الان کشور ماست (که مردم واقعا یه سری ارزشها رو نادیده می گیرند)، برای مثال شما به کرات ممکنه در یک روز شاهد پرت کردن "بزاق دهان" در اماکن عمومی باشید! البته شرایط اقتصادی خوبی داره و از نظر ساختار یافتگی جامعه اوضاع مناسبی داره، و حداقل 50% افراد در جایگاههای خوذشون هستند، اما از نظر آکادمیک بسیار پایین تر از ایران هست، من تجربه شخصیم رو عرض میکنم، 15 امین دانشگاه سراسری شهرستان قابل قیاس با دانشگاه اول مالزی UM نیست از نظر کیفیت تدریس! (البته استاد و Lab استثنا هم وجود داره)

1. دید مردم اینجا به ایرانی ها خوب نیست و اخیرا به وضوح بدتر هم شده، به راحتی در فروشگاه و اماکن عمومی (حتی توسط راننده تاکسی) ممکنه به شما بی احترامی بشه، تقریبا اکثر مردم مشتاق آشنایی با ایرانی ها نیستند... یک اتفاق بسیار عجیب این هستش که چه افراد با اعتقاد و مسلمون و چه افراد ضد اسلام کاملا هم عقیده هستند با هم راجع به ما! و توجه کنید این از جانب کسانی صورت میگیره که ما خیلی به حسابشون هم نمیاریم و این بشدت نا امید کننده هست. در واقع ما از اخترام خاصی در این کشور برخوردار تیستیم که هیچ بلکه...

2. اوضاع ویزا 180 درجه تغییر کرده، پس از قانون پر سر و صدا ی حذف "ویزا به محض ورود" برای ایران، که در واقع درهای مالزی رو به روی ایران بست! چندین مورد در 2-3 ماه گذشته داشتیم که سر تمدید ویزا دانشجویی یا تبدیل آن، با بهانه های عجیب و واهی به کشور باز گردانذه شده اند. ویزای کسی که دانشجو یوده و الان قرارداد کار رسمی به عنوان پژوهشگر داره رو بهش ندادند، چون گفتند ویزای قبلیش فقط 42 روز از اعتبارش مونده و باید بیش از 2 ماه میبوده !!! در حالیکه قبلا (همین 1 سال پیش) پاسپورت با اعتبار ویزا 7-8 روز رو هم قبول می کردند! توجه کنید که مردم کشوری مثل میانمار بدون ویزا متونین 1 ماه به مالزی مسافرت کنند، اما ما باید برای 14 روز ویزا از تهران بطور رسمی پیش از سفر اقدام کنیم!

3. شرایط بورسیه و کمک هزینه های دانشجویی مانند حذف شهریه هم رو به بطور آشکار کاهش یافته طبق سیاست های جدید دولت، البته فقط برای دانشجویان اینترنشنال (که خب نیمی از اونا ایرانی هستند) رو به حذف هست نه دانشجویان مالزییایی. از سال دیگه قانون های مالیاتی جدید اعمال خواهد شد که بر روی جزیی ترین خرید شهروندان هم تاثیر خواهد گذاشت، طبق پیش بینی ها، احتمال 15-25% افزایش قیمت هاست.
    با پوزش فراوان امکان پاسخگویی به پیام های خصوصی را ندارم، در صورت تمایل، پس از بیان پرسش در فروم، لینک آنرا برای من ارسال کنید.
    در نوشته ها و گفتار خویش، تا جاییکه می توانیم از واژه های فارسی استفاده کنیم.
    ثروتمندان Facebook روند و تهیدستان سوی تو آیند، Applyabroad جان!

Junior Member USMC آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دیپلم معماری-رشته hairdresser (آرایشگری)

پیش فرض پاسخ : بمانیم یا برگردیم؟

[QUOTE=nesta;930640]سلام.خوبین .
    من یه موضوعی به ذهنم رسیده از دانشجو هایی که تو مالزی هستند بیاین یه تعدادی بشیم خودمون کار راه بندازیم.فک کنم با هم باشیم بهتره .هر کی هر مهارتی داره باهم شروع به کار میکنیم .هر کی مایله بهم پیغام بده. به امید روزهای بهتر[/QUOT

سلام من پایتم +989376708292

رشته و دانشگاه

حرفت درسته---جدی میگم ...اما ناچاریم
    شاید باورت نشه ایجا نمیشه کار کرد ..ایرانو میگم/////هر چقدر کار کنی به جایی نمیرسی...مگر اینکه کلاه برداری کنی یا بهت ارثی برسه
    من و ما مجبوریم اینطوری (قانونی یا غیر قانونی)مهاجرت کنیم

رشته و دانشگاه

حرفت درسته---جدی میگم ...اما ناچاریم
    شاید باورت نشه ایجا نمیشه کار کرد ..ایرانو میگم/////هر چقدر کار کنی به جایی نمیرسی...مگر اینکه کلاه برداری کنی یا بهت ارثی برسه
    من و ما مجبوریم اینطوری (قانونی یا غیر قانونی)مهاجرت کنیم

صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345