صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 44

موضوع: مالزی، زندگی و تحصیل بعد از افزایش هزینه ها

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران- مهندسی کامپیوتر سخت افزار

پیش فرض مالزی، زندگی و تحصیل بعد از افزایش هزینه ها

همونطور که همه دوستان عزیز در جریان هستند، بعلت محدودیت منابع ارزی در ایران و افزایش سرسام آور قیمت ارز، هزینه های دانشجویی در همه جای دنیا و همینطور در مالزی افزایش چشمگیری یافته است. افزایش هزینه ها بگونه ایست که اکثر خانواده ها قادر به تامین هزینه های فرزندانشان نیستند. در این میان برخی از دوستان عزیز که حتی دو تا سه سال از دوره تحصیلی خود را هم گذرانده اند بفکر نیمه کاره گذاشتن تحصیل و بازگشت به ایران هستند. بنظر دوستان آیا این کار درست است؟ یا بهتر است کمی دیگر تحمل کرد تا بلکه شرایط به وضعیت عادی تری برگردد؟ لطفا نظرات و تجربیات خود در این مورد را باشتراک بگذارید

Senior Member VividNed آواتار ها

پیش فرض پاسخ : بمانیم یا برگردیم؟

شک نکنید که باید هرجور شده بمونید. اوضاع اینجارو که میبینید، برگردید میخواید چی کار کنید؟ من خودم ترم اولی هستم و با یورو 4500 تومن نمیدونم چه خاکی باید به سرم بریزم و چه جوری باید برم! اون موقع که میخواستم اپلای کنم یورو 1700 تومن بود، من در بدترین حالت فکر میکردم میشه 2000-2500 تومن. . . حتی شاید نتونم برم اصلا. ولی شما که اونجایید باید برید دنبال کار، هر کاری. من اگه الان خارج از کشور بودم به هیچ قیمتی حاضر نمیشدم که برگردم.
    ... Stay Hungry ... Stay Foolish

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Islamic Azad Universtiy of Tehran Central Branch

به نظر من هر طور که شده با کار کردن یک منبع درآمد پیدا کنید و بمونید.من پذیرش استرلیام اومده و هزینه هاش هم سرسام آوره،شرایط سختیه ،حاضرم هر سختی رو تحمل کنم چون میدونم نتیجه میده .ولی اینجا موندن بی فایده ست!!

Junior Member salmanbnd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    نرم افزار کامپیوتر

تمام سعی خودتون رو کنید که بمونید
    اینجا میخواید بیاید که چی؟ جایی واسه فارغ التحصیلها نیست چه برسه به دانشجوهایی که درسشون رو نیمه کاره ول کردن!
    امیدوارم هرچه زودتر شرایط بهبود پیدا کنه
    من رؤیایی دارم، رؤیای آزادی . . . . . . . . . . . . رؤیای یک رقصه بی وقفه از شادی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد سازه

بمونید، اینجا جز گرسنگی و فقر و بی اعصابی خبری نیست، حتی اگه شده یه مدت بتونید ویزاتون رو تغییر بدید، برنگردید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط iman1358 نمایش پست ها
    بمونید، اینجا جز گرسنگی و فقر و بی اعصابی خبری نیست، حتی اگه شده یه مدت بتونید ویزاتون رو تغییر بدید، برنگردید.
    سلام هم وطن های عزیز .من این فروم رو خوب میشناسم و خیلی وقتها بهم کمک کرده بعد یکسال با همسرم به این نتیجه رسیدیم که بیایم مالزی.الان شوهرم دانشجو دانشگاه یو ام.بعد مدتها از اینجا اومدم به فروم سر زدم.حرفها رو خوندم. باورتون نمیشه گریم گرفته. ببینین چی به سرمون اومده.من بارها به شوهرم گفتم هر چی داریو دلار کن گفت محاله دلار 1600! و ما بیشتر پولمون ریاله و ایران گذاشتیو و اومدیم.روزهای سخنته کاش انقد پول داشتم که علاوه بر خودم به همه جوونای ایرانی میدادم تا یه جوری از اونجا در برن.

Junior Member

سلام.خوبین .
    من یه موضوعی به ذهنم رسیده از دانشجو هایی که تو مالزی هستند بیاین یه تعدادی بشیم خودمون کار راه بندازیم.فک کنم با هم باشیم بهتره .هر کی هر مهارتی داره باهم شروع به کار میکنیم .هر کی مایله بهم پیغام بده. به امید روزهای بهتر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران- مهندسی کامپیوتر سخت افزار

جمع بندی من تا اینجا اینه که اکثر دوستانی که تشویق به ماندن میکنند افرادی هستند که الان در ایران ساکنند و بخاطر سختی شرایط فعلی ایران از خارج نشینها میخوان که به ایران برنگردند. اما باید واقع بین بود. آیا با این نرخ دلار- که اصلا معلوم نیست چنده - میشه به ماندن در خارج ادامه داد؟ اونایی که خارج از کشور زندگی میکنند میدونند که زندگی توی خارج چقدر هزینه داره! یعنی آب هم که بخوری باید کلی هزینه کنی! دانشجو هم که یا حق کار نداره یا اینقدر حقوق کمی بهش میدن که ارزش وقت گذاشتن رو نداره. یعنی در صورتیکه که پس انداز خوبی نداشته باشی، بسیار سخت میگذره. بازم منتظر میشیم ببینیم نظر بقیه دوستان چیه.

Senior Member VividNed آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط khayati نمایش پست ها
    جمع بندی من تا اینجا اینه که اکثر دوستانی که تشویق به ماندن میکنند افرادی هستند که الان در ایران ساکنند و بخاطر سختی شرایط فعلی ایران از خارج نشینها میخوان که به ایران برنگردند. اما باید واقع بین بود. آیا با این نرخ دلار- که اصلا معلوم نیست چنده - میشه به ماندن در خارج ادامه داد؟ اونایی که خارج از کشور زندگی میکنند میدونند که زندگی توی خارج چقدر هزینه داره! یعنی آب هم که بخوری باید کلی هزینه کنی! دانشجو هم که یا حق کار نداره یا اینقدر حقوق کمی بهش میدن که ارزش وقت گذاشتن رو نداره. یعنی در صورتیکه که پس انداز خوبی نداشته باشی، بسیار سخت میگذره. بازم منتظر میشیم ببینیم نظر بقیه دوستان چیه.
    من خودم به جای 8000 یورو که باید ببرم، دارم با 2000 یورو میرم. امیدی هم ندارم که خانوادم بتونن بعدا منو ساپورت کنن. تصمیم گرفته بودم که نرم دیگه ولی بازم هرجور که حساب میکنم میبینم که با این شرایط اینجا موندن واقعا هیچ ارزشی نداره، یعنی امسال نرم دیگه هیچ وقت نمیتونم برم. پس فکر نکنید ما اینجا نشستیم و نفسمون از جای گرم درمیاد. . .
    ... Stay Hungry ... Stay Foolish

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مالزی، زندگی و تحصیل بعد از افزایش هزینه ها

مالزي واقعا يه جايي كه اولش به نظر مياد خوب خيلي ارزونه ولي وقتي ادم پاش ميرسه اونجا هزار تا هزينه پنهون اشكار ميشه و مي بيني اون چيزي كه قبللش توي سايت ها ميدي و حساب مبكردي يه دنيا فرق ميكنه با مالزي واقعي

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین