صفحه 13 از 14 نخستنخست ... 34567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 132

موضوع: به نظر شما مفيدترين كاري كه تو دوره ليسانس ميتونم انجام بدم چيه؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : به نظر شما مفيدترين كاري كه تو دوره ليسانس ميتونم انجام بدم چيه؟

با سلام،
    بنده دانشجوی مهندسی در دانشگاه "گیلان" هستم،معدلم 18 هست، ضمنا زبان ام قوی هست.
    با آگاهی که دارم در مورد اپلای، اصلا به فکر اپلای برای master نیستم،چون بدون فاند قدرت مالی رفتن ندارم،که در ارشد فاند بسیار بعید است.
    اما سوالم:
    1-
    من شخصا ترجیح میدم معدلم را بالا نگه دارم تا بتونم از سهمیه رنک1 بودن در شریف یا تهران ارشد رو بخونم و اونجا فرصت هایی یا کار در داخل یا اپلای «با فاند» برای دکترا استفاده کنم.
    حالا اگر نوع هدف(مسیر) مذکور رو "1" بنامیم،مسیر های دیگه ای توی دانشگاه به من پیشنهاد شده که گیجم کرده!!
    2-یکی از اساتید قوی مون که خیلی مقاله میده به رنک ها پیشنهاد میده از کارشناسی باهاش کار کنن و ارشد هم "گیلان بمونیم"! به امید اینکه با تعداد مقالات بالای ایشون بتونیم (مثل بعضی از دانشجوهاشون) راحت با فاند،اپلای کنیم!؟
    3-تو انجمن های علمی علی الخصوص یکیشون که پروژه های رباتیک و.. خوبی تو همایش های ملی میده پیشنهاد شده که یکی از 5عضو اصلی باشم و وقتمو صرف کار اجرایی کنم اما در عوض کم کم از اونا چیزایی یاد بگیرم و توی پروژه ها همکاری کنم باهاشون! {بدی این مسیر اینه که امور اجرایی وقتی که میگیره،باعث میشه رتبه معدل از دست بره}
    دوستان چه از لحاظ علمی و چه وجه اپلای به نظرتون آیا مسیر 1 رو پیمودن،که همون تمام تلاش در کارشناسی رو واسه "معدل" گذاشتن و شریف رفتنه، درسته یا اینکه مسیر 2 یا3 یا ملغمه ای از آنان؟
    ببخشیـــــد طــولانی شد و ممنـــون

Junior Member

سلام بچه‌ها من لیسانس هوافضا هستم..من هیچ برنامه‌ای رو به صورت تخصصی یاد نگرفتم..الان یک فرصتی برام پیش آمده تا شروع فوق..می‌شه بهم بگید الان برای فوق بهتره چه نرم افزار‌هایی‌ رو یاد بگیرم؟ ممنون
    (گرایش مورد علاقه‌ام مکانیک پرواز و طراحی هست)

Member hossein_sh_s آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مکانیک

نقل قول نوشته اصلی توسط somi1983 نمایش پست ها
    سلام بچه‌ها من لیسانس هوافضا هستم..من هیچ برنامه‌ای رو به صورت تخصصی یاد نگرفتم..الان یک فرصتی برام پیش آمده تا شروع فوق..می‌شه بهم بگید الان برای فوق بهتره چه نرم افزار‌هایی‌ رو یاد بگیرم؟ ممنون
    (گرایش مورد علاقه‌ام مکانیک پرواز و طراحی هست)
    سلام

1. زبان، زبان و زبان!
    مسئله زبان که حل بشه میتونی بری سراغ منابع و مراجع، شدیدا جلو میوفتی،

2. در کنار زبان MATLAB رو کار کن، برای مکانیک پرواز از نون شب واجب تره، خصوصا simulation و روش های مختلف optimization،

این دو مورد رو بزار اولویت اول، اگه بازم وقت داشتی(بعیده داشته باشی) به مسائل دیگه فکر کن، ولی به هیچ وجه این دو رو از دست نده.
    اهل کوفه نبودن یعنی اینکه بدانیم تا حسین(ع) نیامده، ولی امر مسلم است.
    .Mechanics is the paradise of mathematical sciences, because by means of it one comes to the fruits of mathematics
    Leonardo da Vinci

Junior Member MECHANICAL_ آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima_Mo نمایش پست ها
    با سلام،
    بنده دانشجوی مهندسی در دانشگاه "گیلان" هستم،معدلم 18 هست، ضمنا زبان ام قوی هست.
    با آگاهی که دارم در مورد اپلای، اصلا به فکر اپلای برای master نیستم،چون بدون فاند قدرت مالی رفتن ندارم،که در ارشد فاند بسیار بعید است.
    اما سوالم:
    1-
    من شخصا ترجیح میدم معدلم را بالا نگه دارم تا بتونم از سهمیه رنک1 بودن در شریف یا تهران ارشد رو بخونم و اونجا فرصت هایی یا کار در داخل یا اپلای «با فاند» برای دکترا استفاده کنم.
    حالا اگر نوع هدف(مسیر) مذکور رو "1" بنامیم،مسیر های دیگه ای توی دانشگاه به من پیشنهاد شده که گیجم کرده!!
    2-یکی از اساتید قوی مون که خیلی مقاله میده به رنک ها پیشنهاد میده از کارشناسی باهاش کار کنن و ارشد هم "گیلان بمونیم"! به امید اینکه با تعداد مقالات بالای ایشون بتونیم (مثل بعضی از دانشجوهاشون) راحت با فاند،اپلای کنیم!؟
    3-تو انجمن های علمی علی الخصوص یکیشون که پروژه های رباتیک و.. خوبی تو همایش های ملی میده پیشنهاد شده که یکی از 5عضو اصلی باشم و وقتمو صرف کار اجرایی کنم اما در عوض کم کم از اونا چیزایی یاد بگیرم و توی پروژه ها همکاری کنم باهاشون! {بدی این مسیر اینه که امور اجرایی وقتی که میگیره،باعث میشه رتبه معدل از دست بره}
    دوستان چه از لحاظ علمی و چه وجه اپلای به نظرتون آیا مسیر 1 رو پیمودن،که همون تمام تلاش در کارشناسی رو واسه "معدل" گذاشتن و شریف رفتنه، درسته یا اینکه مسیر 2 یا3 یا ملغمه ای از آنان؟
    ببخشیـــــد طــولانی شد و ممنـــون
    سلام هم دانشگاهی البته من مدتی از اونجا فرار کردم
    منظورت از استاد پر مقاله گمونم بدونم چه شخصی هست ایشون کلا زیاد پیشنهاد میدن به نظرم شما با این معدل و قدرت درسی بخون براس قبولس در دانشگاه تاپ چون خیلی فرق داره با اونجا این یک پیشنهاد هست. اگر قصد جدی برای رفتن دارید باید ببنید کجا میتونید به اهداف علمیتون برسید اگر اونجا ارضا میشه نیازهاتون که گمون نمی کنم اینطوری باشه بمونید. هر تصمیمی که می گیرید موفق باشید من اینده روشنی براتون ارزو می کنم
    Success is to be measured not so much by the position that one has reached in life as by the obstacles which he has overcome

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Aerospace Engineering-Embry Riddle Aeronautical University (ERAU)

Try to do some research and get your paper published and presented in a conference if you can get internships that's Golden to all try to maintain a high GPA and all work on your English vocabulary for the really high GRE score you are

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک

پیش فرض پاسخ : همکاری برای نوشتن مقاله

سلام
    من کارشناسیمو تازه تموم کردم (خرداد94) فارغ التحصیل شدم و هیچ مقاله ای اعم از خارجی و داخلی ندارم!!! و الان هم دارم برای ارشد میخونم که تبدیل انرژی تهران قبول شم . و همه ی تمرکزم الان روی کنکورمه!؟ آیا بایستی من هم تو دوره ی کارشناسیم مقاله داشته باشم؟؟ یعنی همراه کنکورم منم رو نوشتن مقاله کار کنم؟؟ شما چند تا مقاله در دوران کارشناسیتون داشتید؟
    مرسی

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط alma_mech نمایش پست ها
    سلام
    من کارشناسیمو تازه تموم کردم (خرداد94) فارغ التحصیل شدم و هیچ مقاله ای اعم از خارجی و داخلی ندارم!!! و الان هم دارم برای ارشد میخونم که تبدیل انرژی تهران قبول شم . و همه ی تمرکزم الان روی کنکورمه!؟ آیا بایستی من هم تو دوره ی کارشناسیم مقاله داشته باشم؟؟ یعنی همراه کنکورم منم رو نوشتن مقاله کار کنم؟؟ شما چند تا مقاله در دوران کارشناسیتون داشتید؟
    مرسی
    دوست عزیز
    برای شما که میخوایید کارشناسی ارشد رو تهران بخونید اصلا نیازی به مقاله نیست!
    دوستانی که میخوان ارشدشون رو از ایران برن ممکنه نیاز پیدا کنند (عرض کردم ممکنه چون در حالت عادی معمولا کسی از دانشجوی لیسانس انتظار مقاله خاصی نداره ولی اگه کسی هم داشته باشه پوینت خیلی مثبتی به حساب میاد)

چه مقاله ای آخه اونم وسط تلاش و تمرکزتون برای امتحان ارشد.

اگه میخوایید لطفی در حق خودتون کرده باشید برای آینده تون الان فقط و فقط روی کنکورتون تمرکز کنید و اگه اگه اگه وقت داشتید زبان بخونید که هر چی زبان بلد باشید بازم کمه...
    و توی ارشدتون مخصوصا تفاوت لول دانشجوی زبان بلد با دیگران رو بهتر میبینید...

البته فکر کنم سوالتون ازینجا به پست مرتبطش منتقل بشه

به هر حال امیدوارم کنکورتون رو خوب بدید و به ارزوتون هرچی که هست برسید

موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MechanicalEng@Sharif.U.T

سلام دوستان عزیز
    توی دوره لیسانس کسی مسابقاتی مرتبط با رشته ی مکانیک میشناسه که بریم شرکت کنیم و رزومه بشه برامون ؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Bigal نمایش پست ها
    بعد از علوم تحقیقات تهران جنوب بهتره یا تهران مرکزی یا کرج؟
    کلا تو شناختی که دانشگاه های آمریکا از واحد های دانشگاه آزاد دارن کدومو بهتر میدونن؟ مثلا ممکنه چون کرج تو تهران نیست شانسش کم بشه؟
    یه سوال دیگه اینکه آزاد نجف آباد خوبه برم؟بعنی میگم مثلا از لحاظ سطح و شناختی که دانشگاه های آمریکا ازش دارن.

خیلی ممنون
    دوست عزیز، می تونم بپرسم آخر کجا قبول شدید و کجا رفتید؟ در تحقیقاتی که تا الان داشتید تفاوت بین هوافضا در تهران مرکزی و علوم تحقیقات چی بوده؟

سلام،
    سوال رو برای کسی می پرسم. دانشجوی سال دوم طراحی صعنتی دانشگاه آزاد، که معدلش 18.6 تا اینجا هست و میخواد وارد گرایش های مربوط به طراحی خودرو بشه، تا آخر دوره لیسانسش غیر از بالا نگه داشتن معدلش چه فعالیت مفیدی میتونه انجام بده که با توجه به اینکه لیسانس مکانیک نیست رزومه قابل قبولی در این زمینه کسب کنه؟ هم از نظر سابقه علمی پژوهشی، هم از نظر سابقه کاری و فنی.
    ممنونم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)