صفحه 12 از 14 نخستنخست ... 234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 132

موضوع: به نظر شما مفيدترين كاري كه تو دوره ليسانس ميتونم انجام بدم چيه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک، صنعتی امیرکبیر (پلی‌تکنیک تهران)

پیش فرض پاسخ : به نظر شما مفيدترين كاري كه تو دوره ليسانس ميتونم انجام بدم چيه؟

به نظرتون انجام یه سری کارها و فعالیت‌های دانشجویی تو دوره کارشناسی تاثیری توی اپلای داره؟ کارهایی مثل برگزاری کنفرانس و سمینار (علمی و غیره)، عضویت رسمی تو انجمن‌های علمی دانشگاه و همچنین عضویت تو تحریریه نشریات علمی-دانشجویی.

Senior Member Gela آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer science-State university of New York at Buffalo

نقل قول نوشته اصلی توسط SinaP نمایش پست ها
    به نظرتون انجام یه سری کارها و فعالیت‌های دانشجویی تو دوره کارشناسی تاثیری توی اپلای داره؟ کارهایی مثل برگزاری کنفرانس و سمینار (علمی و غیره)، عضویت رسمی تو انجمن‌های علمی دانشگاه و همچنین عضویت تو تحریریه نشریات علمی-دانشجویی.

بله استاد ها دانشجوی active رو ترجیح میدن به کسی که توی اون 4 سال فقط رفت سر کلاس و امتحان داد و مدرک گرفت

برای دانلود نرم افزار شبیه ساز بخش Listening TOEFL iBT کلیک کنید.
    سوال خود را در انجمن ارسال کرده و لینک را به پروفایل من بفرستید.
    درباره ی وضعیت فاند و پذیرش مستر/دکترا سوال نپرسید چون من اطلاعی ندارم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering(in Manufacturing) at Babol Noshirvani University of Technology

سلام من ورودی 92 مکانیک-ساخت و تولید دانشگاه نوشیروانی بابل هستم و معدل فعلیم 14.5 هست اما پیش بینی می کنم تا فارغ التحصیلی بتونم راحت تا بالای 15 بکشمش، سوالم اینه به جز ارتقا معدل چه کارهای دیگه ای میتونه مفید باشه تا بتونم برای ارشد تو آلمان فاند بگیرم؟ و کدوم دانشگاهش گرایش ساخت ارائه میده؟ فاند گرفتن برام خیلی مهم تر از رنکینگه دانشگاهه به نظرتون تو آلمان شانسی دارم با این وضعیت؟ در ضمن خدمت سربازی رو هم تموم کردم و مشکل نظام وظیفه ندارم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Bigal نمایش پست ها
    آخه یه نفر میگفت قزوین استادا خوبی نداره و دانشجوهای دکتری دیگر دانشگاه ها هستند بعضی استاداش کرج هم همینطوره؟
    ضمن اینکه من تهران جنوب و تهران مرکزی را میخواستم برم ولی یجورایی امکانات و فضای دانشگاه را دیدم زیاد باش حال نکردم بیشتر دلم میخواد یا قزوین یا کرج یا علوم تحقیقات را برم به نظر شما اگه علوم تحقیقات قبول نشدم کرج برم یا قزوین؟؟!!
    سلام دوست من.من دانشجوی ترم 7 مکانیک آزاد قزوینم،اینجا معدلم 18 هستش،سطح امتحان ها متوسطه برای بچه های آزاد اما خیلی آسون تر و نمره بده تر از دانشگاه های خوب سراسری
    سطح استادای رشته مکانیک:افتضاح به معنای واقعی فقط یه استاد خوب داریم دکتر افتخاری بیشتر استادامون دانشجو های دکتری تو خواجه نصیرن واقعا استاد نیستن فقط جزوه استادای خودشونو پای تخته مینویسن (اخه کله گندشون تو خواجه نصیر خونده بود همه هم دوره ای هاشو آورده با خودش)
    مدیر گروه بی فکر که بعد از انتخاب واحد درسی که برداشتی یهو میبینی حذف شد! درسای هر ترمو بجای اینکه جمو جور ارائه بدن بدون توجه به بچه های تهران کرج هر روز هفته پخش میکنن!!!
    امکانات آزمایشگاهی: آز مقاومت مصالح : همه دستگاها خراب بودن آزماشای اصلی رو انجام ندادیم . آز ترمو دینامیک: هیچ آزمایشی انجام ندادیم چون استادش بلد نبود دستگاه رو روشن کنه. کارگاه اتو مکانیک تعریفی نداره! آز سیالات هیچ....
    غذا:واقعا،واقعا راست میگم بین دانشگاه های آزاد کرج و تاکستان و... بد ترین منوی غذا رو داره (سه تا غذای مسخره که بوی آکواریوم میده:قیمه نثار-باقالی پلو-قرمه سبزی) نه سالاد نه خورشت درست و حسابی!!!
    هزینه: هر ترم میانگین 900000 تومان که خب واسه همه آزادا ثابت هستش.اما کرایه سرویس 5500 تومن که هر ترم 500 تومن بیشتر میشه (فعلا روزی 12 هزار تومن کرایه میدیم.3روز تا 4روز در هفته باید بری دانشگاه) بچه های تهران کرج اکثرا میان میرن کسی خوابگاه نمیمونه بعضی ها خونه کرایه میکنن که بازم کلی هزینست درضمن مشکلات خودشم داره!
    سال 89 تراز مکانیک 5900 بود الان شده 4200 سفید بدی میای اینجا.
    ورودی های 89 نصفشون تهران کرجی بودن ولی 92 همشون قزوینی.دیگه کسی از تهران و کرج نمیکوبه بیاد اینجا!
    گول چمن و ساختمون دانشگاه رو نخور همش تبلیغاته حتی امسال تو برزیل mrl هم هیچ کار خاصی نکرد فقط تبلیغاته!
    کرجم همینه اما حداقل کرایه راه رو نمیدی (واقعا سنگینه و رفت و اومد واقعا خستت میکنه) برو علوم تحقیقات باز نسبتا بهتره

سلام دوستان.وقتتون بخیر.با چیزایی که من خوندم یکم نا امید شدم.من مکانیک گرایش راه اهن تو دانشگاه علم و صنعت تهران می خونم ولی معدلم پایینه حدود 16 هستش.ولی خوب فعالیت زیاد داشتم چه از دبیرستان رباتیک و ورزش بصورت حرفه ای و قهرمانی تو یک رشته رزمی تا الان تو دانشگاه که عضو یک تیم تحقیقاتی ام و داریم رو ماهواره کار می کنیم.درس هایی مثل سیالات 1-2 کنترل دینامیک قطار ریاضی و معادلات و...نمره ام خوب شده.(بالای 17).3تا سرتیفیکیت از ورکشاپهای یک همایش بین الملی دارم از پروژه امم احتمالا 1-2 تا مقاله در بیاد.ولییییی 9 ترمه می شم .شدیدا به بحث های ایرودینامیکی و سیالاتی و احتراقی شدید علاقه دارم.(اندکی رو سیستم های پیرانش فضایی کار کردم).اوضاع زبانم بدنیست.البته شاید 6ماهی باید بکوب بخونم تا بتونم تافل نمره خوبی بگیرم.کاراموزیم مپنا بودم.تی ای یکی دوتا از اساتید بودم.
    الان با این تعداد واحد هاییم که مونده و وضعیت تحصیلیم می تونم به گرفتن پذیرش دکترا مستقیم با کمک هزینه تحصیلی خوب تو امریکا امیدوار باشم؟؟واسه ارشد چطور؟؟الان بهترین کاری که می تونم بکنم چیه؟؟؟بچسبم به درسم واسه معدل ؟؟یا واسه ارشد بخونم؟؟
    کسی هست که تجربه این وضع من را داشته باشه؟؟؟این چند وقت خیلی نا امید شدم.همه ی کسایی که دیدم معدل های خیلی بالا داشتن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering with the focus on cells, tissues and biotechnology (Politecnico di milano)

نقل قول نوشته اصلی توسط mansoore72 نمایش پست ها
    سلام دوستان.وقتتون بخیر.با چیزایی که من خوندم یکم نا امید شدم.من مکانیک گرایش راه اهن تو دانشگاه علم و صنعت تهران می خونم ولی معدلم پایینه حدود 16 هستش.ولی خوب فعالیت زیاد داشتم چه از دبیرستان رباتیک و ورزش بصورت حرفه ای و قهرمانی تو یک رشته رزمی تا الان تو دانشگاه که عضو یک تیم تحقیقاتی ام و داریم رو ماهواره کار می کنیم.درس هایی مثل سیالات 1-2 کنترل دینامیک قطار ریاضی و معادلات و...نمره ام خوب شده.(بالای 17).3تا سرتیفیکیت از ورکشاپهای یک همایش بین الملی دارم از پروژه امم احتمالا 1-2 تا مقاله در بیاد.ولییییی 9 ترمه می شم .شدیدا به بحث های ایرودینامیکی و سیالاتی و احتراقی شدید علاقه دارم.(اندکی رو سیستم های پیرانش فضایی کار کردم).اوضاع زبانم بدنیست.البته شاید 6ماهی باید بکوب بخونم تا بتونم تافل نمره خوبی بگیرم.کاراموزیم مپنا بودم.تی ای یکی دوتا از اساتید بودم.
    الان با این تعداد واحد هاییم که مونده و وضعیت تحصیلیم می تونم به گرفتن پذیرش دکترا مستقیم با کمک هزینه تحصیلی خوب تو امریکا امیدوار باشم؟؟واسه ارشد چطور؟؟الان بهترین کاری که می تونم بکنم چیه؟؟؟بچسبم به درسم واسه معدل ؟؟یا واسه ارشد بخونم؟؟
    کسی هست که تجربه این وضع من را داشته باشه؟؟؟این چند وقت خیلی نا امید شدم.همه ی کسایی که دیدم معدل های خیلی بالا داشتن.
    شما یه سر به نتایج پذیرش بزن میبینی که همه جور وضعیتی بورس گرفته
    بهت پیش نهاد میکنم که بچسبی فقط زبان بخونی !!! اگه نمره زبانت بالا باشه مطمئن باش ک با مقاله هایی که از پایان نامت در میاد میتونی بورس بگیری. TA هات هم خیلی کمکت میکنه به علاوه این که معدلت هم رنج خوبی داره و نگران چیزی نباش
    زبانتو خوب کن و یه لیست از دانشگاه هایی که رشته ای که میخوای ادامه بدی رو داره تهیه کن . یه رزومه انگلیسی ترو تمیز تهیه کن و همه اینایی که گفتی رو توش بنویس. بعد از هر کدوم مدارکتم یه اسکن بگیر و تو یه فایل دیگه اماده کن. میری تو قسمت faculty and staff رشته مربوطت تو هر دانشگاه و استاد هارو پیدا میکنی و fields of interests یا زمینه های کاری م.رد علاقشون رو مطالعه میکنی و هر کدوم که میبینی با رشتت و کارای تحقیقاتیت جوره را بهشون ایمیل میزنی . واسه ایمیل زدن هم برو اینجا مطالعه کن تا یاد بگیری چجوری به استاد ایمیل بزنی.
    بازم میگم زبان بخون . زبان ! !

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک، تهران

سلام، من مکانیک تهران میخونم. ترم 3 هستم. معدلم 17.5 ایناس. ولی خیلی بالا پایین داره از 20 تا 14 کاملن پخشه نمراتم. و اصلا این توانایی رو در خودم نمی بینم بتونم به 18 برسونم چون در همین حد دقت و حوصله دارم، در همون حدم.
    زبانمم خوبه دوستم که ielts داده بود می گفت 2و3 ماه فقط روش کار کنم 7-7.5 می گیرم.
    میخوام بدونم دیگه چکار باس کرد؟! معرفی استاد اهمیت داره از کی باشه، یه سری استاده کاردرست داریم اینجا!
    من نمیفهمم دقیقا این پروسه مقاله و پروژه اینا چطوریه؟! یعنی چه؟!
    به توصیه یکی از استادام همون ترم2 یه مقاله تو مجله پژوهشکده تاریخ علم دادم تا یکم قلقش بیاد دستم. یه مقاله هم با یکی از استادام دارم که ربطی به رشتم نداره، چون به کوانتوم علاقه داشتم تو اون زمینست. خوب طبیعیه که با معلومات یه دانشجوی کارشناسی کار بیشتری نمیشه کرد! لطفا راهنمایی کنید.
    با تشکر از دوستان با تجربه!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط a_nozdormu نمایش پست ها
    سلام، من مکانیک تهران میخونم. ترم 3 هستم. معدلم 17.5 ایناس. ولی خیلی بالا پایین داره از 20 تا 14 کاملن پخشه نمراتم. و اصلا این توانایی رو در خودم نمی بینم بتونم به 18 برسونم چون در همین حد دقت و حوصله دارم، در همون حدم.
    زبانمم خوبه دوستم که ielts داده بود می گفت 2و3 ماه فقط روش کار کنم 7-7.5 می گیرم.
    میخوام بدونم دیگه چکار باس کرد؟! معرفی استاد اهمیت داره از کی باشه، یه سری استاده کاردرست داریم اینجا!
    من نمیفهمم دقیقا این پروسه مقاله و پروژه اینا چطوریه؟! یعنی چه؟!
    به توصیه یکی از استادام همون ترم2 یه مقاله تو مجله پژوهشکده تاریخ علم دادم تا یکم قلقش بیاد دستم. یه مقاله هم با یکی از استادام دارم که ربطی به رشتم نداره، چون به کوانتوم علاقه داشتم تو اون زمینست. خوب طبیعیه که با معلومات یه دانشجوی کارشناسی کار بیشتری نمیشه کرد! لطفا راهنمایی کنید.
    با تشکر از دوستان با تجربه!!!
    به همین صورت ادامه بدید و معدلتون رو حفظ کنید. از ترم 4-5 به بعد درس ها راحت تر میشن و معدلتون رو بالاتر هم مینونید ببرید ولی همین معدل هم برای اپلای خوبه.
    اگه قصد رفتن به امریکا رو دارید روی GRE کار کنید. زبان خوب داشتن خیلی به نمره وربال خوب گرفتن کمکی نمیکنه. بیشتر به پیشگیری از نمره بد کمک میکنه. به نظر من با معدل خوبتون از دانشگاه تهران یه GRE خوب واقعا میتونه شانس شما رو برای پذیرش از دانشگاههای زیر 30 امریکا زیاد کنه.
    همونطور که خودتون هم گفتید از دانشجوی کارشناسی اونقدر انتظار کار پژوهشی نمیره. به نظرم فعلا بی خیال مقاله بشید تا ترم های آخر. من خودم سال آخر با پروژه کارشناسی ام مقاله دادم.
    کار دیگه ای که میتونید بکنید اینه که زمینه تحقیقاتی مورد نظرتون رو مشخص کنید. به جز علاقه به رشته در مورد فرصت های شغلی گرایشتون در آینده هم فکر کنید وسعی کنید اطلاعاتتون رو تا میتونید زیاد کنید.
    برنامه نویسیتون رو هم اگه میتونید قوی کنید. اکثرا دانشجویان مکانیک ایرانی توی برنامه نویسی ضعیفن و شاید فکر کنن خیلی اهمیتی نداره ولی این اشتباهه. اساتید به کسانی که برنامه نویسی قوی دارن خیلی علاقه مندن. به نظر من خوبه که به یک زبان برنامه نویسی (C/C++ یا python) و Matlab مسلط باشید. مخصوصا اگه به رباتیک، مکاترونیک، یا کنترل علاقه مند باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک امیرکبیر

سلام
    من دانشجوی ترم 4 مکانیک امیرکبیر هستم.
    معدل کلم 18 هست تقریبا.
    البته درس تخصصی انچنانی میشه گفت که هنوز نگذروندیم و شاید این معدل در این سطح ارزش چندانی نداشته باشه.
    من خیلی خیلی مایلم که اپلای کنم اما نمی دونم که دقیقا چه کارهایی به جز خوندن درس های دانشگاه باید انجام بدم.
    و مهم تر اینکه از چه زمانی باید اون کارها رو انجام بدم.
    مثلن از کی برای تافل شروع کنم به خوندن و یا اینکه کی ازمون بدم؟؟
    مقاله باید حتمن داشته باشم؟؟ چجوری باید مقاله بنویسم اصلن؟؟
    کلن هیچی نمی دونم تقریبن...
    تا حالا هم تنها کاری که کردم این بوده که معدلم رو بالای 17 نگه دارم...
    خیلییی ممنوم میشم از دوستان اگه راهنمایی کنن...

سلام
    من فارغ التحصیل مکانیک سیالات دانشگاه ازاد تهران هستم و فعلا تقریبا کار خاصی ندارم تا نتایج ارشد 8 ماهه دیگه مشخص شه و سر کلاس بریم
    قصد اپلای دارم برای امریکا و معدلم 17.5 هست
    زبانم هم خوبه(upper intermediate)
    یه مقاله در ieee هم که کنفرانس معتبر ایرانی بوده دارم
    ولی متاسفانه وقت نکردم نرم افزار های رشتم رو کامل یاد بگیرم و اونهایی که سطحی یاد گرفته بودم هم تقریبا یادم رفته

حالا به نظر شما الویت کاریم رو توی این 8ماه که بیکارم روی کدوم یکی از این ها قرار بدم؟

1-نرم افزارهای مرتبط به رشته(اگه اره چه نرم افزارهایی که به درد ارشدم هم بخوره و جنبه عمومی داشته باشه که اگه مثلا گرایشم تغییر کرد بازم بدردم بخورن)

2-کار مرتبط با رشته

3-زبان(با توجه به اینکه اعتبار مدارک دو سال هست ممکنه اگه توی این 8 ماه این تافل و جی ار ای رو بدم تا بعد از دوره ارشد اعتبار این مدارک تموم بشه ولی خب مطمئنا کمک می کنه به آزمونهام در آینده)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)