صفحه 3 از 14 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 132

موضوع: به نظر شما مفيدترين كاري كه تو دوره ليسانس ميتونم انجام بدم چيه؟

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : به نظر شما مفيدترين كاري كه تو دوره ليسانس ميتونم انجام بدم چيه؟ورودي86مكانيك

لطفا سوالات خود را در راستای تاپیک مطرح نمایید.

Senior Member

پیش فرض پاسخ : به نظر شما مفيدترين كاري كه تو دوره ليسانس ميتونم انجام بدم چيه؟ورودي86مكانيك

سلام
    من تجربه خودمو بگم
    من تو دوره لیسانس سالهای اول واحد کم برداشته بودم. بعد تصمیم گرفتم که هر طور شده هشت ترمه لیسانس را تمام کنم. نمی دونم حالا اینگار این مدرکه را یک ترم زودتر می گرفتم چطور می شد که من این کار را کردم. یک ترم یک خروار درس غول برداشتم که مثلا واحدهام زودتر تمام شه. همون ترم زد معدلم را داغون کرد. الان به خودم لعنت می فرستم که چرا این کار را کردم. برای این که هیچ کجا به این که 9 ترمه ای یا هشت ترمه نگاه نمی کنن. ولی به معدل اون ترم که همه اش هم درس های مهم بود نگاه می کنن. این که از من به شما نصیحت! معدلتون را فدای هیچ چیزی نکنید. ترم هاتون زیاد شد طوری نیست. مقاله نداشتید طوری نیست. زبان هم بالاخره یاد می گیرید. اما این معدله عین یک طوق می مونه رو گردنتون. یک روزی احساس می کنید معدلتون را نوشتند توی شناسنامه تون. جزء شخصیتتون شده این گار. من بازم معدل کلم بد نشد و دارم می سوزم از اون ترم. ببین چقدر مهمه این معدله.
    من به دانشجوهای لیسانس توصیه ام اینه که خودتون را در گیر خیلی چیزها نکنید. مثلا مقاله نویسی کار دانشجوی لیسانس نیست. وقتی هنوز درس های پایه اش را پاس نکرده. نه می تونه انجام بده و نه ازش انتظار دارن. فوقش خیلی زرنگ باشه بتونه سال آخر از پروژه لیسانس یک مقاله ای بنویسه. اونم رو هواست. نرم افزار هم هر وقت لازم داشته باشید سریع یاد می گیرید. من که این جوری بودم. هر وقت نرم افزاری خواستم سریع یاد گرفتم. اما این معدله را جدی بگیرید.

Member
    رشته و دانشگاه
    university of new brunswick

خیلی هم با nt موافق نیستم. بستگی داره کجا اپلی کنی. مثلا اروپا کلا رو معدل حساس هستن ولی امریکا یا کانادا به اون شدت نیست که اونم باید خودت بررسی کنی باز. تو سایتاشون زدن که مینیمم معدل چقده. با معدل زیر 15 خیلی از دانشگاه ها رو نمیتونی اپلی کنی چه برسه به اینکه به پذیرش فک کنی. در مورد مقاله هم قبول دارم که وظیفه ی دانشجوی کارشناسی نیست مقاله بده ولی دانشجوهای کارشناسی که مقاله دارن کم نیستن و اونام باید دلیلی برای گرفتن شما داشته باشن دیگه درسته؟ تجربه شخصی من که پارسال با دو تا مقاله کنفرانس (کنفرانساش شاخ نبودن مثل AIAA ولی آبکی نبودن, معتبر بودن) نتونستم فاند بگیرم اینه که امریکا کانادا با ژورنال اپلی کنی یا استاد پیدا کنی که بت اکی داده باشه یا وقت و سرمایتو برا اروپا هزینه کنی. البته بگم اروپام فاند نداره اما هزینه هاش خیلی پایین تره از امریکا.
    منم مثل همه دوستان معتقدم که اعتماد به نفس خوبه اما اگه به توهم بکشه کارت تمومه.

Junior Member

دم همگی گرم . اطرافیان من از قم دورتر نرفتن . هیچکس نیست بپرسم ازش !
    آقا الآن اصلا دانشگاهی هست که فاند بده ؟ من فکر نکنم آمریکا بتونم بگیرم .بیشتر روی کانادا و اروپا حساب باز کردم . فاند توی این کشورها توضیح بدین لطفا .
    این معدلی که می فرمایید باید بالا باشه یعنی حدودا چند باشه ؟
    من الآن سال دوم هستم . کار خاصی هست که الآن باید انجامش بدم جز معدل بالا ؟ نرم افزاری یا چیز دیگه ؟
    رک و رو راست بهم بگین لطفا . آدم باید خیلی شاخ باشه تو درس یا مثلا خیلی مایه دار باشه که بتونه پذیرش بگیره ؟ من نه از نظر مالی و نه از نظر درسی خیلی شاخم و آرزوم فرار از اینجاست .

ممنون از همگی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    LUT-Mechanical Enginnering-Energy

نقل قول نوشته اصلی توسط حامد نمایش پست ها
    دم همگی گرم . اطرافیان من از قم دورتر نرفتن . هیچکس نیست بپرسم ازش !
    آقا الآن اصلا دانشگاهی هست که فاند بده ؟ من فکر نکنم آمریکا بتونم بگیرم .بیشتر روی کانادا و اروپا حساب باز کردم . فاند توی این کشورها توضیح بدین لطفا .
    این معدلی که می فرمایید باید بالا باشه یعنی حدودا چند باشه ؟
    من الآن سال دوم هستم . کار خاصی هست که الآن باید انجامش بدم جز معدل بالا ؟ نرم افزاری یا چیز دیگه ؟
    رک و رو راست بهم بگین لطفا . آدم باید خیلی شاخ باشه تو درس یا مثلا خیلی مایه دار باشه که بتونه پذیرش بگیره ؟ من نه از نظر مالی و نه از نظر درسی خیلی شاخم و آرزوم فرار از اینجاست .

ممنون از همگی
    سلام آقا حامد، آقا تو مهم تارین کارت اینه كه معدلت خوب بشه، میگی تو هیچکدوم شاخ نیستی كه نمیشه تو یکودومشون باید حرفی داشته باشی كه بزنی،كه بهتر معدلت بهتر باشه،بعضی درس ها هم مهم ترن،زبانتم باید خوب کنی،ولی اگه معدلت بالای ۱۵ ببری عالی میشه.

hamed 118
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadtoopy نمایش پست ها
    به نظر شما مفيدترين كاري كه تو دوره ليسانس ميتونم انجام بدم چيه؟ورودي86مكانيك.ممنون ميشم اگه كمكم كنيد.

به نظر من کار کردن در یک محیط صنعتی جهت آشنایی با شرایط کاری بهترین کاره.
    در ضمن نیازهای صنعت رو بهتر می شناسی و در اون موارد بیشتر مطالعه می کنی

Member proshuttle آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Delft University of Technology- Particle Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط Big Boss نمایش پست ها
    برو حال کن.....
    از من میشنوی تمام تلاشتو بزار رو مقاله و زبان

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

Just focusing on Grade Point Average

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Biomechanics - SRBIAU

من سال دوم هستم ، معدلم هم 13.5 شده
    فقط مشکلی که دارم دروس عمومی (اندیشه و...) + شیمی و علم مواد گند زده به معدلم ولی دروس پایه و تخصصی رو بالای 15 پاس کردم.
    به نظر شما به معدل بیشتر توجه می شه یا ریز نمرات؟!(مخصوصا اروپا)

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط SilliCONIC نمایش پست ها
    من سال دوم هستم ، معدلم هم 13.5 شده
    فقط مشکلی که دارم دروس عمومی (اندیشه و...) + شیمی و علم مواد گند زده به معدلم ولی دروس پایه و تخصصی رو بالای 15 پاس کردم.
    به نظر شما به معدل بیشتر توجه می شه یا ریز نمرات؟!(مخصوصا اروپا)
    شما هنوز دو سال وقت داري واسه بالاتر بردن معدل .

در تمام دنيا : اول به معدل كلي نگاه ميكنن بعد به نمرات دروس تخصصي .
    سعي كنيد تا سال آخر حداقل معدل 16 رو داشته باشيد تا كمتر به مشكل برخورد كنيد ....
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)