صفحه 5 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 132

موضوع: به نظر شما مفيدترين كاري كه تو دوره ليسانس ميتونم انجام بدم چيه؟

Junior Member sikma آواتار ها

پیش فرض پاسخ : به نظر شما مفيدترين كاري كه تو دوره ليسانس ميتونم انجام بدم چيه؟ورودي86مكانيك

حالا یه سوال
    میزان تجربه توی صنعت مثل کارآموزی یا پروژه یا آموزش در مراکز صنعتی چقدر میتونه مهم باشه ؟

** مثل قطب های صنعتی مثل پالایشگاه، نیروگاه، ایستگاههای انتقال انرژِی، ........
    پرستویی که به فکر مهاجرت هست، از ویرانی آشیانه نمی هراسد

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : به نظر شما مفيدترين كاري كه تو دوره ليسانس ميتونم انجام بدم چيه؟ورودي86مكانيك

نقل قول نوشته اصلی توسط sikma نمایش پست ها
    حالا یه سوال
    میزان تجربه توی صنعت مثل کارآموزی یا پروژه یا آموزش در مراکز صنعتی چقدر میتونه مهم باشه ؟

** مثل قطب های صنعتی مثل پالایشگاه، نیروگاه، ایستگاههای انتقال انرژِی، ........
    به نظر من واسه پذیرش فوق لیسانس، این عامل رو جزو آخرینها بذار و بچسب به معدل و نمره های زبان.

Junior Member

سلام دوستان ،خسته نباشید،میخواستم بدونم من با معدل داغووووووووووووونه 13 و 9 واحد افتاده و مقاله هم ندارم.ضمنا زبانمم بد نیست و یکم سالید بلدم.اگه برای ارشد برم دانشگاه آزاد و اونجا فعال باشم و معدلم خوب باشه( 17 مثلا ) و مقاله(مثلا 2 تا) هم بدم بعدش برای گرفتن فاند از آمریکا برای دکترا امیدی هست(البته با پیش فرض اینکه آیلس یا تافلم خوب باشه)؟یا اینکه معدل خیلی کم دوره لیسانسم هیچ وقت نمیزاره به جایی برسم(منظورم فاند برای آمریکا هست!).چون همه روی معدل لیسانس خیلی تاکید میکنن که متاسفانه معدل من خیلی پایین هست.در غیر اینصورت اگه بخونم برای کنکور و ارشد رو تو یه دانشگاه نسبتا خوب دولتی ایران بگیرم اوضاع تغییری میکنه یا بازم همون معدل لیسانس مشکل ساز میشه؟نوع دانشگاه آزاد یا دولتی ارشد برای فاند دکترا چقدر تاثیر داره؟مرسی از سایت خویتون

نمره GRE خیلی خیلی خیلی مهمه. خیلی مهمتر از اونی که همه فکر می کنن. به نظرم اگه ارشد بری دانشگاه آزاد مقاله هم داشته باشی وGRE خوب بشی شانست برا فاند گرفتن خوبه. ولی GRE خوب یعنی 500 به بالا.

Junior Member

منظورتون از GRE چیه؟همون مدرک زبان منظورتون هست؟یعنی میگید الاف کنکور نشم و همین امسال برم آزاد؟یعنی تو 2 سال ارشد میشه مقاله نوشت؟با توجه به سنگینی درسها مخصوصا 2 ترم اول؟

اول باید توجه کنی که اگه میخوای بعد از دو سال ارشد مستقیم برای ادامه تحصیل بری امریکا باید یه سال زودتر، یعنی اوایل سال دوم ارشد اپلای کنی. راحتتره که سال سوم اپلای کنی. در این صورت هم وقت بیشتری برای کار تحقیقاتی و مقاله نوشتن داری هم وقت بیشتری برای GRE.
    من با 4-5 ماه کار تحقیقاتی به صورت فشرده توی دوره لیسانس 2 تا مقاله (1 داخلی و 1 خارجی) دادم.
    منظورم از GRE همون Graduate Record Exam هست که ETS (همون شرکت برگزار کننده تافل) برگزار میکنه. از سه بخش Verbal، Quantative و Analytical Writing تشکیل شده.
    بخش quantative در حد ریاضی راهنمایی و اوایل دبیرستانه و به راحتی با یه کم تمرین میتونی نمره کامل 800 بگیری.
    برای verbal باید کلی سوال درمورد لغات انگلبسیس جواب بدی که خیلی سختن و مطالعه زیادی میخواد. ایرانی ها اکثرا با مطالعه کم نمره 300 یا کمتر میگیرن. برای اینکه نمره GRE بتونه یه نکته مثبتی باشه که کم و کاستی های دیگه توی application رو خنثی کنه باید یه نمره در حد 500 توی verbal بگیری.
    برای writing هم خیلی کاری نمیشه کرد. کلی کتاب برای آمادگی میتونی مطالعه کنی و کلی هم نمونه writing هست که میتونی بخونی ولی نمره اوردن خیلی سخته و ایرانی ها معمولاً 3 از 6 میارن.

اگه بتونی از GRE یه نمره در حد v:500و q: 800 و aw: 3 بیاری نونت تو روغنه.

در مورد ارشد هم نمیدونم. به نظر من اگه یه کم بخونی میتونی توی دانشگاههای دولتی خوب شبانه قبول بشی (نمیدونم پولش چقدر با آزاد فرق داره) فکر می کنم اینطوری بهتره. خیلی سخت نیست قبولی توی کنکور.

کلاً اگه بخوای اپلای موفقیت آمیز داشته باشی و تاثیر شانس رو کم کنی باید از الان برنامه ریزی کنی و بهش بچسبی. یه کم زندگیت مزخرف میشه برا چند سال (تجربه شخصی من بوده) ولی نتیجه میگیری.

Junior Member

ممنون از راهنماییتون،والا من زبانم بد نیست.میدونم بچسبم بهش میتونم نمره خوبی تو آیلتس و gre بگیرم.اما بازم مشکل من همون معدل کارشناسی هست.معدل 13 با 2ترم مشروطی و 9 واحد افتاده.اگه بزارم سال سوم برای اپلای به زور نمیبرنم سربازی؟از نظرمالی آزاد با شبانه دولتی خیلی فرقی نداره.اما 2تا مورد هست:اول اینکه من آزاد امتحان دادم و احتمال زیاد قبول میشم و همین امسال میتونم برم ارشد آزاد بخونم اما اگه برای کنکور بخوام بخونم یک سالی رو هم باید اونجوری پشت کنکور بمونم.همین امسال آزاد برم بهتره یا بمونم(ریسک قبول نشدن کنکور و اینا هم در نظر بگیرید)!ضمن اینکه احتمالا توی آزاد میتونم معدل بهتری تو ارشد داشته باشم چون دادش خودم داره آزاد میخونه میدونم چه خبره و معدل خوب میشه بیاری.مساله اینجاست که کار من با ارشد آزاد راه میافته برای فاند دکترا یا نه؟اگه زبان نمرم خوب باشه.خیلییییییییییییییییی ییییییییی ممنون از راهنمایی های مفیدتون

راستش من آمار دقیقی از بچه های دانشگاه آزاد ندارم. آمار قبولی رو اگه از خودشون بگیری بهتره. اگه نتیجه میگیرن خوب شاید بهتر باشه بری آزاد. یه سالی که پروسه به خاطر کنکور طولانی تر میشه میتونه آدمو خیلی خسته کننده و انگیزه ادامه تحصیل رو کم کنه.
    نمره خوب زبان و معدل خوب ارشد میتونه به نظر من معدل کارشناسی رو جبران کنه. چند تا جمله هوشمندانه هم میتونی برا توجیه این قضیه تو SOP بیاری که کمک کنه به قضیه.
    فکر میکنم اگه ترم 5 دفاع کنی (یعنی 2.5 ساله) تاریخ فارغ التحصیلی بهمن می خوره. در اینصورت تا مرداد (6 ماه بعد) وقت داری که یه جا قبول شی که سرباز نشی. تا اون موقع جواب همه دانشگاههای آمریکا اومده.

فقط حواست باشه بیش از حد به rank اهمیت نده. دانشگاههای خیلی تاپ (مثلاً زیر 20 مکانیک) تعداد زیادی متغاضی دارن که باعث میشه رقابت بالا بره و نمره های کارشناسیتون میتونه باعث reject شدن بشه.
    کلاً همه دانشگاههایی که توی ranking us news هستند (حدود 100 تا) دانشگاههای خیلی خوبین و نباید گول رنکینگ رو خورد. حتما باید به تعداد خیلی بالا حدوداً از شهریور به استادایی که به کارشون علاقه مندی ایمیل بزنی. از دانشگاههای رنک 30-100 خیلی راحتر میشه جواب گرفت.

Junior Member

مرسی از راهنماییتون ولی چرا ترم 5 دفاع کنم؟دانشگاه آزاد ترم اول رو پیش نیاز میده،2ترم بعدی هم هر ترم میشه 12 واحد گرفت،یعنی 3 ترم اول واحد های درسی تموم میشن،بعدش میشه رم 4 پروژ] و سمینار رو ارایه کرد.اینا رو خودم دقیقا میدونم چون داداشم دقیقا شرایط خودم رو داره و آزاد ارشد میخونه و آمارشو دارم!!!!!
    من به رنک دانشگاه کاری ندارم فقط باید بتونم حتما فاند بگیرم که نخوام از جیب خرج کنم!!!!
    بعد اون 2ترمی که تو کارشناسی مشروط شدم رو مثلا توی sop چی بنویسم؟بنویسم رفته بودم زیر تریلی؟!!!!
    سربازی رو نمیشه با وسیقه 2در کرد؟حداقل تا بعد دکترا و برگشتن از آمریکا؟
    یعنی میگید قید کنکور رو بزنم بچسبم به آزاد و زبان؟میترسم برم آزاد بعد نتونم از هیچ دانشگاهی بورس بگیرم تو آمریکا!!!

در مورد بورس گرفتن دانشگاه آزادیا باید از خودشون بپرسی. ولی توی بخش نتایج پذیرش اگه نگاه کنی (لینک بالای صفحه) میبینی که دانشگاه آرادیا کم بورس نمی گیرن.
    خیلی چیز پیچیده ای نمی خواد بگی تو sop. اونام احمق نیستن میفمهمن اگه خالی تابلو ببندی. مثلا بگو تو لیسانس مشکل خانوادگی داشتم، یا اگه در کنار تحصیل کار می کردی بگو به خاطر فشار کاری نتونستی خوب درس بخونی. از این چیزا. بعدش ولی تاکید کن که کلی وضعیتت بهتر شده و اون دوران باعث شد یاد بگیری با سختی ها کنار بیای و ازین حرفا.

تا 6 ماه بعد از فارغ التحصیلی وقت داری یا بری خدمت یا اینکه ادمیشن بگیری. اگه ادمیشن بگیری معافیت تحصیلی بهت میدن. بعد وسیقه میذاریو ...

درباره ترم 5 منظورم این بود که اگه دیدی نمی رسی 2 ساله ارشد بگیری و اپلای هم بکنی میتونی 5 ترمه کنی (یعنی 5 ترم کافیه که سربازی پیچونده شه، 6 تا نمی خواد).

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)