صفحه 9 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 132

موضوع: به نظر شما مفيدترين كاري كه تو دوره ليسانس ميتونم انجام بدم چيه؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering Of UOT

پیش فرض پاسخ : به نظر شما مفيدترين كاري كه تو دوره ليسانس ميتونم انجام بدم چيه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Jellyfish نمایش پست ها
    دوست عزیز مهمترین چیزی که میشه گفت تو پروسه اپلای میشه در نظر گرفت معدل هستش. البته اگه پایین باشه به این معنی نیست که ناامید شی و تمام!!!
    بلد بودن نرم افزار یا داشتن certificate مهمه ولی مهمتر از اون همکاری تو تالیف کتاب یا داشتن مقاله هست. اگه کتابی رو ترجمه میکنی و اگه میخوای بری اون ور باید copyright داشته باشی، شاید بعدا مشکلی پیش بیاد.
    معدل خیلی مهمه و تو سالهای آخر هم کار روی مقاله و اینجور تحقیقات بهتر جواب میده
    دوست من این سوال رو طرف یه سال پیش پرسیده و حالا احتمالا دیگه کارش رو کرده
    ولی من یه چیز بگم بهدوستان:
    دوستان اصلا ناامید نباشید معدلتون رو حتی چند دهم بالا بیارید
    احساس میکنید کمه برید سراغ مقاله
    زیان و تافل و جی ار ای فراموش نشه اصلا تو اخر ترم هر روز وقت بذارید
    سربلند باشی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

سلام دوستان من دانشجوی مکانیک دانشگاه صنعتی بابل هستم ترم ۴م تموم شد معدل کل هم فلن ۱۵ هست ولی قصد دارم بیشترش کنم این ترم4 هم معدلم ۱۷.۵اومد..کسی میتونه یه راهنمایی کلی بم بکنه که کلا تو دوره لیسانس چه کارهایی انجام بدم تو این دو سال باقیمونده و آیا میتونم امیدی داشته باشم برای رفتن به دانشگاه های خارج و گرفتن فاند ؟؟؟این ترم که داره میاد باید گرایش تعیین کنم.منکه نظرم سیالاته ولی پیشنهاد شما چیه؟؟دانشگاهی که لیسانس رو اونجا گذروندم چه تاثیری داره؟زبانمم بدک نیست ولی مدرک خاصی ندارم..واس زبان چکارایی میتونم کنم که بعدا مشکلی بابت زبان نداشته باشم؟کلا هر ویشنهادی دارین بدین لطفا نمیخام بعدا حسرت فرصت و زمان از دست رفتمو بخورم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید....
    ویرایش توسط danielecdwh : June 21st, 2013 در ساعت 08:55 PM

Banned
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط danielecdwh نمایش پست ها
    سلام دوستان من دانشجوی مکانیک دانشگاه صنعتی بابل هستم ترم ۴م تموم شد معدل کل هم فلن ۱۵ هست ولی قصد دارم بیشترش کنم..کسی میتونه یه راهنمایی کلی بم بکنه که کلا تو دوره لیسانس چه کارهایی انجام بدم تو این دو سال باقیمونده و آیا میتونم امیدی داشته باشم برای رفتن به دانشگاه های خارج و گرفتن فاند ؟؟؟زبانمم بدک نیست ولی مدرک خاصی ندارم..واس زبان چکارایی میتونم کنم که بعدا مشکلی بابت زبان نداشته باشم؟ممنون میشم اگه راهنمایی کنید....
    دوست من
    اولویت اول و اخر معدله تو لیسانس حتی چند دهم
    به نظر من شما سعی کن با دو تا استاد هم ارتباط خوبی داشته باشی مطمین باش واسه ایندت خوبه بعضی مسایل هستش که الان نمیتونم بگم یعنی شما رو منحرف میکنه ولی این کار رو حتما انجام بده
    البته ارتباط اکادمیک نه جسارتا ارتباط واسه نمره و...
    زبان هم کم کمک بخون ولی نه زیاد
    میدونم مقاله دادن سخته تو لیسانس و من جای شما باشم سراغش نمیرم و همون پروژه لیسانس اگه خوب باشه یه چیزی ازش در میاد
    شما روی معدل زوم کن بعدا خواهی فهمید چی گفتم
    سربلند باشی

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط torkanturk نمایش پست ها
    دوست من
    اولویت اول و اخر معدله تو لیسانس حتی چند دهم
    به نظر من شما سعی کن با دو تا استاد هم ارتباط خوبی داشته باشی مطمین باش واسه ایندت خوبه بعضی مسایل هستش که الان نمیتونم بگم یعنی شما رو منحرف میکنه ولی این کار رو حتما انجام بده
    البته ارتباط اکادمیک نه جسارتا ارتباط واسه نمره و...
    زبان هم کم کمک بخون ولی نه زیاد
    میدونم مقاله دادن سخته تو لیسانس و من جای شما باشم سراغش نمیرم و همون پروژه لیسانس اگه خوب باشه یه چیزی ازش در میاد
    شما روی معدل زوم کن بعدا خواهی فهمید چی گفتم
    سربلند باشی
    ممنون ابت راهنمایی...ولی اون بعضی مسایل چیا هستن؟؟لطفا کامل توضیح بدید هرچه زودتر بدونم بهتره ممنون...ارتباط با استاد به چه دردی میخوره؟؟این ارتباط میتونه با مثلا گرفتن کلاس حل تمرین از استاد مربوطه باشه؟فرقی نداره استاد چه درسی باشه؟
    یسوال دگه.من میتونم ۸ ترمه تموم کنم ولی ممکنه معدلم بالا نیاد ولی میتونم با ۹ ترم معدلمو بیارم بالا..بنظر شما کدوم بهتره؟؟
    ویرایش توسط danielecdwh : June 22nd, 2013 در ساعت 02:37 PM

Banned
    رشته و دانشگاه

ممنون ابت راهنمایی...ولی اون بعضی مسایل چیا هستن؟؟لطفا کامل توضیح بدید هرچه زودتر بدونم بهتره ممنون...ارتباط با استاد به چه دردی میخوره؟؟این ارتباط میتونه با مثلا گرفتن کلاس حل تمرین از استاد مربوطه باشه؟فرقی نداره استاد چه درسی باشه؟
    یسوال دگه.من میتونم ۸ ترمه تموم کنم ولی ممکنه معدلم بالا نیاد ولی میتونم با ۹ ترم معدلمو بیارم بالا..بنظر شما کدوم بهتره؟؟
    قطعا 9 ترم دوست من با معدل بالا
    هر چند من واقعا تحمل نداشتم بعضی مسایل رو و 8 ترمه تموم کردم...
    البته باز هم شرایط مهمه خوب باید در نظر بگیرین
    بله دیگه همون کلاس و TA و ....
    همچنین تو گرفتن توصیه نامه مشکل ایجاد نمیشه براتون
    چون مثلا معدل من خوبه ولی استادا به خاطر اینکه با هاشون رابطه نداشتم کمی ناز میکنن!!
    سربلند باشی

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط torkanturk نمایش پست ها
    قطعا 9 ترم دوست من با معدل بالا
    هر چند من واقعا تحمل نداشتم بعضی مسایل رو و 8 ترمه تموم کردم...
    البته باز هم شرایط مهمه خوب باید در نظر بگیرین
    بله دیگه همون کلاس و TA و ....
    همچنین تو گرفتن توصیه نامه مشکل ایجاد نمیشه براتون
    چون مثلا معدل من خوبه ولی استادا به خاطر اینکه با هاشون رابطه نداشتم کمی ناز میکنن!!
    سربلند باشی
    ممنون ولی نگفتین کدوم گرایش مکانیک اونور بیشتر خواهان داره و واس پذیرش گرفتن راحت تره؟؟

Banned
    رشته و دانشگاه

ممنون ولی نگفتین کدوم گرایش مکانیک اونور بیشتر خواهان داره و واس پذیرش گرفتن راحت تره؟؟
    دوست من من خودم اینور هستم...
    ولی خوب شما باید این مسایل رو خودتون جستجو کنین تا به جواب برسین
    ببینین به غیر از رشته های حساس تو مکانیک و سایر رشته ها که لیستش تو همین فروم هستش و بگردین و پیدا کنین هر کسی با رزومه خوب هر چی میخواد میتونه بخونه
    شما علایق خودت رو زیر پا نذار و همون رو ادامه بده...نه اینکه هر رشته ای رو اونور بهتر راحتتر برمیداره اون رو بخونم1!
    سربلند باشی

Banned

من یک نگاهی به لیست استاتید دپارتمان مهندسی مکانیک در دانشگاه های آمریکا (130 تای اول) انداختم و تقریبا میشه گفت که تعداد استاتید که گرایش شون حرارت و سیالات بیشتره. بعدش گرایش جامدات (تنش) و در نهایت دینامیک و کنترل.
    واسه کانادا تعداد استاتیدی که دینامیک و کنترل کار می کنن بیشتره.
    البته قطعا از یک دانشگاه به دانشگاه دیگه فرق میکنه ولی در کل میشه چنین استنباط کرد.
    همونطوری که جناب torkanturk عزیز گفتن علاقه از همه چیز مهمتره.

Banned
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaafshari نمایش پست ها
    من یک نگاهی به لیست استاتید دپارتمان مهندسی مکانیک در دانشگاه های آمریکا (130 تای اول) انداختم و تقریبا میشه گفت که تعداد استاتید که گرایش شون حرارت و سیالات بیشتره. بعدش گرایش جامدات (تنش) و در نهایت دینامیک و کنترل.
    واسه کانادا تعداد استاتیدی که دینامیک و کنترل کار می کنن بیشتره.
    البته قطعا از یک دانشگاه به دانشگاه دیگه فرق میکنه ولی در کل میشه چنین استنباط کرد.
    همونطوری که جناب torkanturk عزیز گفتن علاقه از همه چیز مهمتره.
    دقیقا درست میگن جنابrezaafshari گل:
    جریان از این قراره که چون ظاهرا تو دنیا بحث انرژی های سبز مطرح هستش و اون هم ارتباط مستقیم با جریانهای laminar و turbulent و حتی علوم جدید که من حتی اسمش رو نشنیده بودم مثل نمیدونم molecular environment که اشتباه نکنین به رشته محیط زیست ربطی نداره بلکه مکانیک هستش!!
    و یا نمیدونم fuel و سلولهای خورشیدی
    دوستان مکانیکی اینو بدونند شما بهتره زمینه مورد علاقه خودتون رو دنبال کنید نه اینکه مثلا چون انرژی های سبز حرف اول رو میزنه برم دنبال اون در حالی که ما اصلا ازمایشگاه درست حسابی تنش دو محوره نداریم که حالا بیایم انرژی اونم از نوع نو!!!
    شما هر چقدر میتونی زمینه مورد علاقتون رو ادامه بدید
    مثلا من خودم تو استاد پیدا کردن دچار مشکل شدم چون area of specialization من یه علم به ظاهر قدیمی ولی در باطن future serving هستش یعنی FINITE ELEMENT METHOD ....درسته استاد پیدا کردن تو این زمینه واقعا سخته ولی خوب دیگه...
    علم به قول بعضی ها تموم شده و خورده شده و امروزه در حال ترکیب تمام علوم با هم برای بهینه سازی optimization هستند
    مثلا مکانیک با فیزیک اونم با شیمی اونم با برق و ...
    عجب داستانی!
    سربلند باشی

Junior Member farzin23 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering

بنظر من در دوره لیسانس مفید ترین کار زبان+تفریح و لذت بردن از دوران جوانی است، زیرا هیچ وقت چنین دورانی بر نخواهد گشت و هیچ وقت اینقدر وقت آزاد برای این کار نخواهید داشت
    من لیسانس7ترمه تموم کردم با معدل نسبتا خوب ولی تا دلتون بخواد جوانی هم کردم، تجربه جوانی کردن تو جوانی خوبه نه تو زمان پیری!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)