صفحه 9 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 92

موضوع: مرکز جیرفت

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    BME

پیش فرض پاسخ : مرکز جیرفت

من 21 دسامبر توی این سنتر امتحان دادم و به نظرم شرایطش مناسبه. قبلن یکبار تجربه سنتر آمل رو داشتم و در مقایسه با اون خیلی خیلی بهتر بود. البته یک مشکل بزرگ بعد مسافته چون من از تهران تا جیرفت برای رفت و برگشت نزدیک به 2500 کیلومتر راه رفتم! در کل دوستانی که از نظر جغرافیایی نزدیک به این سنتر هستن بدونن که انتخاب خوبیه. در ضمن فکر کنم مشکل برگه اضافه دادن سر جلسه هم وجود نداره (چون به دو سه نفر از بچه ها دو سری سه تایی برگه تحویل داده شده ) و برخورد مسئول امتحان هم خیلی خوب بود. از لحاظ سر و صدا مناسب بود چون به خوبی پارتیشن بندی شده بود و من صدای بقیه رو خیلی ضعیف میشنیدم. کیفیت تجهیزات سخت افزاری خیلی خوب بود اما یکم تایپ کردن با کیبرد سخت بود که البته توی رایتینک دوم عادت کردم.
    در کل من تجربه سنترای تهران رو ندارم اما کیفیت این سنتر به نظرم مناسبه و فکر کنم میشه توش راحت نمره خوبی گرفت چون شرایط محیطی خوبی داره.
    در مورد آب و هوای جیرفت هم باید بگم که توی این موقع سال فوق العاده ست و تا جایی که میدونم تا اواسط فروردین همینطور خوب میمونه. برای اقامت توی جیرفت هم من به هتل ناجی رفتم که امکاناتش بد نبود و آدرسش و تلفنش رو میشه از گوگل گیر آورد.
    امیدوارم هم نمره من خوب بشه هم تمام دوستانی که در آینده میخوان امتحان بدن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    North Dakota State University, Agricultural Engineering, PhD

من هم 21 دسامبر امتحان دادم. من از شیراز به سمت جیرفت رفتم. برای دوستانی که میخوان از شیراز برن میگم که بدونن. میشه با اتوبوس رفت کرمان و از اونجا هم واسه جیرفت اتوبوس هست. مسیر کرمان بین 7:30 تا 8:30 ساعت هست و از کرمان به جیرفت حدود 3:30 تا 4 ساعت. ولی این مسیر حدود سه ساعت راه رو دور میکنه. من بین راه سیرجان پیاده شدم و با سواری های بافت رفتم به شهر بافت. از اونجا هم با سواری عازم جیرفت شدم. سیرجان تا بافت 1 ساعت بود و بافت تا جیرفت هم 2 ساعت. اگر از روی گوگل مپ نگاه کنید موقعیت جغرافیایی این شهر ها معلومه. خلاصه از چند روز قبل هم تلفنی اتاق رزرو کرده بودم داخل هتل ناجی.هتل خوبی بود البته واسه شهر جیرفت منظورم هست . صبح روز امتحان هم که هوا بهشت بود. خلاصه توی هتل موقع صرف صبحانه چند تا از بچه ها رو هم که واسه امتحان اومده بودن ملاقات کردیم و بعد با هم به سمت دانشگاه جاوید رفتیم. وقتی رسیدیم یه فرم مربوط به ETS رو پر کردیم و وسایلمون رو از قبیل موبایل و ... رو توی صندوقهای کلید دار کوچیکی گذاشتیم. داخل اتاق به نوبت ازمون عکس گرفتن. اتاقش 10 تا پارتیشن داشت که سه طرف اتاق رو گرفته بود و طرف دیگر هم سرور قرار داشت. موقع اسپیکینگ به خاطر تمرکز روی کار خودم من صدای هیچکس رو نشنیدم. برخورد آقای پورجاوید مسئول امتحان هم واقعا عالی بود که با حس شوخ طبعی خودشون سعی بر کاهش استرس بجه ها داشتن. از نظر امکانات هم که عالی بود. هد ست عالی بود که مخصوص خود ETS بود و قبل از امتحان باید بارکدش رو وارد سیستم میکردین. مانیتور هم 19" بود. اول امتحان سه برگه بهمون دادن و هرکس خودکار یا مداد میخواست بهش میدادن. قبل از شروع اسپیکینگ هم دوباره هرکس برگه خواست بهش دادن. خلاصه کلا همه چیز خوب بود.ولی امیدوارم که دیگه گذرم به اون طرفها نیفته (یعنی نیاز به امتحان مجدد نداشته باشم )
    ویرایش توسط Remuslupin : December 24th, 2013 در ساعت 03:34 PM

سلام. من 18 ژانویه جیرفت امتحان دادم و از اصفهان به کرمان و بلافاصله به جیرفت رفتم..همه چی خوب بود.. 2 یا 3 تا هتل داره که هتل ناجی از همشون بهتره.(ارزش داره شب امتحان یه جای نسبتا خوب بخوابی) هر چند سیستم حرارتیش قوی نبود و یکم سرد بود. از مرکز امتحان بگم که از هر نظر خوب بود...امیدوارم دیگه نیاز نباشه امتحان بدم.

Junior Member

بنده به دلیل به همراه نداشتن کارت ملی (فقط شناسنامه همرام بود)، بهم گفتن شما اصلاً نمیتونی امنحان بدی، و حال منی که چند ناه برا آزمونم کار کرده بودم رو دیگه تجسم کنید! بعد از کلی خواهش و تمنا راضی شدن که شناسناممو استعلام کنن که یه وقت غیر اصل نباشه!!! نتیجه استعلام که مبنی بر معتبر بودن شناسنامم بود اومد و بعد از یک ساعت امتحانموشروع کردم و بشدت استرسی شدم، در حدی که کل بدنم جوری یخ کرده بود که داشتم میلرزیدم! و متاسفانه گند خورد به امتحانم! گرچه موارد مشابهی بود که گاهاً افراذ با جعل مدارک به جای اشخاص دیگه امتحان میدن، اما من واقعاً بی خبر از عدم اعتبار شناسنامه عکسدار بودم! اما خب دیگه گاهی خیس و تر باید با هم بسوزن! و درضمن توی سایت ETS هیچ مطلبی در مورد اعتبار نداشتن شناسنامه ذکر نشده بود! به هر حال شاید بهتر باشه گاهی همه افراد رو به یه چشم نبینیم! نمیدونم چی بگم، قضاوت با شما...

Junior Member

دوستان این تصویر ماله مرکزه جیرفته! این تصویری است که سایت دانشگاه جاوید قرار داده
    موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    power Eng. AUT

سلام. 7 نوامبر GRE و 8 نوامبر Toefl داشتم در این سنتر. تجربه سنتر دیگه نداشتم و از شیراز رفتم اونجا امتحان دادم. کم بودن تعداد شرکت کننده (بخصوص GRE که فقط من یک نفر بودم) و محیط آرام و بی استرس از ویژگی هاش هست. مدارک شناسائی معتبر با عکس جدید حتما همراه خودتون ببرین وگرنه مثل اینکه از وزارت اطلاعات هویتتون باید استعلام کنند که قاعدتا خیلی طول می کشه تا بخواین امتحانتون شروع کنین. من که راضی بودم. شاید ارزشش داشت که این همه راه رفتم تا اونجا برا امتحان. برا اقامت هم هتل ناجی که واقعا جای خوب و آرامی هست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Tabriz University

سلام، 7 مارس در سنتر جیرفت امتحان تافل دارم. از دانشگاه پرسیدم خوابگاه نمیدن. این هتل ناجی که میگن خیلی خوبه من هر چی گشتم نه تلفنی، نه سایتی هیچی که نداره. از دوستان اگه کسی شماره تلفنی از این هتل داره لطفا همین جا ارسال کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط davood206 نمایش پست ها
    سلام، 7 مارس در سنتر جیرفت امتحان تافل دارم. از دانشگاه پرسیدم خوابگاه نمیدن. این هتل ناجی که میگن خیلی خوبه من هر چی گشتم نه تلفنی، نه سایتی هیچی که نداره. از دوستان اگه کسی شماره تلفنی از این هتل داره لطفا همین جا ارسال کنید.

سلام

دوست عزیزم شما ضمن اینکه می توانید در سایت گوگل عبارت شماره تلفن هتل ناجی را جستجو کنید بلکه می توانید با تماس با اطلاعات مخابرات شهر خودتان شماره تلفن اطلاعات مخابرات شهرستان جیرفت را بدست بیاورید و با تماس با اطلاعات مخابرات شهرستان جیرفت شماره تلفن هتل ناجی را نیز بدست بیاورید. در اینجا لازم دانستم اطلاعاتی که در مورد شهرستان جیرفت دارم را به شرح ذیل خدمت دوستان عزیز بیان کنم.
    جهت اطلاع هموطنان عزیز عرض کنم که از تهران به جیرفت خط هوایی هم موجود هست که می توانید از طریق سایتهای فروش بلیط اینترنتی هواپیما یا آژانس های هوایی شهر خودتان بلیط را تهیه کنید فقط فکر کنم در هفته دو بیشتر پرواز نداره اما بلیط قطار رجاء و جوپار از تهران و یزد به کرمان هم داره که می توانید با قطار هم بروید یعنی از کرمان تا جیرفت با اتوبوس و سواری طبق توضیحاتی که دوستان قبلاً داده اند می توانید بروید در ضمن از مسیر راین با سواری می توانید یادی از جاده چالوس هم بکنید علاوه بر پیچ ها طبیعت خوبی در منطقه دلفارد داره که در حدود 45 کیلومتری جیرفت هست
    ساعت و روزهای پرواز بر اساس سایت خبری هلیل اما ممکن است الان تغییر کرده باشه ساعت و روزهای هفته در این خبر منظره ای از فرودگاه جیرفت هم هست.
    http://www.halil.ir/fa/ew_news_10064.ashx

بهترین و نزدیکترین هتل به محل آزمون همان هتل ناجی هست

مختصری در مورد جیرفت

آب و هوا
    جیرفت در ایران به هند کوچک ایران شهرت داره آب و هوای جیرفت در ماه فروردین فوق العاده است به خصوص که بوی مطبوع بهار نارنج در سطح شهرش آدمو مدهوش می کنه و هوا در این موقع از فصل سال معتدل رو به گرم هست اما خیلی خوبه.اردیبهشت هوا نسبتاً گرم شده و هر چه به سمت تابستان پیش می رویم هوا گرمتر میشه به طوریکه از اوایل اردیبهشت بایستی حتما کولر گاز روشن باشد. خرداد هوا گرم هست تا پایان شهریور ماه اوج گرمای شهرستان جیرفت از تیرماه شروع می شود تا اواخر مرداد ماه اما معنیش این نیست که شهریور هوا خنک شده تا 15 آبانماه کولر گازی ها در منازل روشن می باشند. از اواسط آبانماه هوا کم کم سرد می شه تا پایان آذرماه و دیماه که اوج سرما درجه­ی حرارت به منفی 5 درجه زیر صفر هم در برخی از سالها می رسه از 15 آبان تا 15 اسفند آب و هوای خوبی داره از 15 اسفند درختهای پرتقال و سایر درختان شکوفه می زنند تا 15 فروردین که توضیح دادم میشه بگید که بهترین موقع سال برای لذت بردن از آب و هوا در جیفت از 15 اسفند ماه تا 15 فروردین ماه است.
    لازم به توضیح است که شهرستان جیرفت در بین خاصترین شهرهای جهان از لحاظ آب و هواست که بر اساس شنیده ها یک شهر در هلند و یک شهر در آمریکای شمالی همانند جیرفت است این منطقه چهار نوع اقلیم آب و هوایی متفاوت را در هر فصل از سال تجربه می کند چرا و چگونه اینطور است؟ توضیح می دهم همانطور که گفته شد در شمال جیرفت در فاصله 45 کیلومتری دهستان دلفارد که منطقه ای سردسیری است (منظور درختان هلو, زردآلو, گردو و...) قرار دارد هنگامیکه در تابستان اوج گرما در مرکز شهر جیرفت است در دلفارد دمای هوا در حدود 20 تا 25 درجه سانتیگراد در منطقه بندر درلفارد است لازم به توضیح است که در نقطه ای از دلفارد به نام کلدان درخت گردو و سیب که دو محصول سردسیری هستند در کنار درختان خرما و پرتقال که دو محصول گرمسیری هستند در کنار هم نمو کرده اند جالب اینجاست که هر دو نوع محصول میوه هم می دهند و این همان چیزی است که این منطقه را خاص کرده است چرا که دمای هوای در فاصله ی بسار اندکی تفاوت فاحش دارد.
    در قسمت شرق جنوب شرق جیرفت در حدود 35 کیلومتری مرکز شهر جیرفت کوههای جبالبارز که امتداد رشته کوههای زاگرس هستند قرار دارد که دما هوا در اینجا همانند دلفارد منطقه ای سردسیر است به علت ارتفاعی که نسبت به شهر جیرفت دارد اما در حدود 4 تا 5 درجه سانتیگراد گرمتر نسبت به دلفار در قسمت جنوب غرب و جنوب و جنوب غرب جیرفت آب و هوای متنوع نسبت به شمال و شرق جیرفت است چرا که دمای هوا در این مناطق در تابستان گرم و مرطوب است اما رطوبت به رطوبت بندرعباس هرگز نخواهد رسید در این منطقه درختان خرما و پرتقال که محصولات گرمسیری هستند کشت می شود و باغات به این صورت است.
    محصولات کشاورزی جیرفت
    جیرفت قطب تولید خوشمزه ترین محصولات نظیر پرتقال تامسون, واشنگتن, والنسیا و خونی و لیمو شیرین و نارنگی خارجی و داخلی و لیمو ترش دانه درشت معروف به امانی و خرماهی مضافتی محصولات جالیزی همچون خیار سبزه, گوجه, هندوانه, کدو, بادمجان و گرمک و توت فرنگی و سیب زمینی و پیاز در کشور است به طوریکه حجم تولید در این شهرستان آنقدر بالاست که قریب سی سال است که کشاورزان زحمت کش این منطقه از کشور به علت حجم زیاد تولید و افت شدید قیمت هر سال متحمل ضرر و زیانهای بسیاری می شوند ناگفته نماند طرح فرودگاه جیرفت بین المللی طراحی شده بوده است برای صادرات محصولات کشاورزی آن به دورترین نقاط جان همچون آرژانتین و استرالیا که سالها و دهه هاست که به تعویق افتاده عرض کردم به خاطر یونیک بودن این منطقه دز کشور.
    تارخ جیرفت
    جیرفت تمدنی به اندازه ی اولین تمدن مکتوب بشری دارد آثار باستانی کشف شده در سال 1381 در این منطقه تاریخ و تمدن بشری را دگرگون کرد و یکبار دیگر به جهانیان ثابت کرد که مهد تمدن بشریت کشور پر افتخار ایران است تمدن گم شده ارت که سالها و قرنها باستان شناسان را گیج کرده بود که این تمدن ارت که در آثار باستانی بابل (عراق امروزی) نام آن روی جام های یونیک آن هک شده است کجاست سرانجام این معما کشف شد از طریق حفاری های غیر مجاز که ادامه ماجرا و مطالب را در سایتهای زیر مطالعه بفرمایید.
    http://www.recordhayeiran.com/page179.html
    http://www.1doost.com/posts/12709/تمدن%20بزرگ%20جیرفت(ارت).htm
    http://fararu.com/fa/news/98822/%D8%...B1%DB%8C%D8%A8
    http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AA%...B1%D9%81%D8%AA
    http://miyandehjr.blogfa.com/
    پس دوستان عزیز اگرچه این سفری که به جیرفت خواهید داشت یک سفر اجباری است اما به خاطر داشته باشید شما پا به نقطه ای خواهید گذاشت که نه تنها نخستین تمدن پارسیان یا ایرانیان است بلکه نخستین تمدن بشریت در اینجا شکل گرفته است.
    در پناه یزدان پیروز و سربلند باشید

Junior Member

سلام به دوستان خوب اپلای ابرادی!
    ای کسانی ک جیرفت تافل و GRE داده اید:

1. آیا خودکار هم میدن یا فقط مداد؟ چندتا؟
    2. میشه مداد یا خودکار خودمونو استفاده کنیم؟ اخه شنیدم تو سنجش میشه
    3. تو استراخت به کمدت دسترسی سریع داری که خوراکی برداری بخوری؟

سپاس گزارم

Junior Member

سلام
    1-آره یه مداد میدن یه خودکار و پاکن
    2-از خودکار خودت هم نمی تونی استفاده کنی
    3-میتونی به کمدتم هم دسترسی داشته باشی...آخه کلیدش دست خودته

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)