صفحه 13 از 17 نخستنخست ... 34567891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 163

موضوع: سوالات مرتبط با اسکان | اجاره خانه | اجاره بها | خانه دانشجویی در هلند و مسائل مرتبط

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : سوالات مرتبط با اسکان | اجاره خانه | اجاره بها | خانه دانشجویی در هلند و مسائل

نقل قول نوشته اصلی توسط Taba22 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    با حقوق ماهانه €2,170 میشه تو امستردام راحت زندگی کرد؟ ممنونم میشم نظر بچه های مطلع بدونم.
    موفق باشید

دوست عزیز
    با این مبلغ بله به راحتی میتونید توی آمستردام زندگی کنید
    البته آمستردام در بعضی موارد هزینه زندگیش بالاتر از باقی جاها میشه
    مثلا شاید در مورد خونه پیدا کردن این مورد رو ببینید (که البته اونم کلی نیست و توی خیلی از شهرهای کوچیک نر به دلیل وجود متقاضی زیاد خب قیمت خونه ها هم خیلی ارزون نیست)
    ولی در کل با این حقوق شما مشکلی نخواهید داشت و میتونید به راحتی زندگی کنید
    دیتیل قیمت ها و هزینه ها به صورت خیلی خیلی کلی توی پست های قبلی اومده

موفق باشید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات مرتبط با اسکان | اجاره خانه | اجاره بها | خانه دانشجویی در هلند و مسائل

دوستان من چطور میتونم یه جای خوب با قبمت مناسب پیدا کنم توی آرنهم؟ ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Shimaa90 نمایش پست ها
    .
    دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید
    شما دانشجو هستین یا نه؟ (چون اگه دانشجو باشید میتونید از مزایای خونه های دانشجویی استفاده کنید....ساده ترین راهش ارتباط با منشی مربوطه دانشگاهتونه)
    .
    ولی در کل لینک های زیر امیدوارم بهتون کمک کنه (با گوگل کروم اگه باز کنید میتونید به انگلیسی هم ترجمه کنید که راحت تر باشید) (من از کلیت شهر Arnhem و اعتبار لینک ها بی اطلاعم و حتما قبل از اقدام از خود آژانس مربوطه مطمین شید)

لینک اول

لینک دوم

لینک سوم

لینک چهارم

توی لینک چهارم اطلاعات خوبی داده شده که میتونید استفاده کنید
    درضمن شهر Nijmegen هم میتونه گزینه مناسبی براتون باشه اگه به هر دلیلی توی Arnhem نتونستید پیدا کنید (البته باید فاصله رو هم در نظر بگیرید)
    توی فیس بوک هم اگه دنبال کنید میتونید گروه های خانه یابی رو توی شهر مورد نظرتون پیدا کنید (هرچند شخصا پیشنهاد میکنم از آژانس بگیرید خونه رو هرچند احتمالا گرون تر خواهد بود (البته بسته به ظرایط خونه داره). البته از شخص هم میشه گرفت اگه هلند هستید ولی شاید از راه دور خیلی راحت نباشه هرچند نشدنی هم نیست !)

امیدوارم لینک ها بهتون کمکی کنه

موفق باشید

Banned
    رشته و دانشگاه
    Delft University of Tech--Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط Shimaa90 نمایش پست ها
    با سلام

وبسایت های زیادی نظیر funda.nl یا pararius.nl اپشن های زیادی برای خونه دارند. اگر دنبال خونه دانشجویی هستید student kamer رو چک کنید.

Banned
    رشته و دانشگاه
    Delft University of Tech--Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط Taba22 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    با حقوق ماهانه €2,170 میشه تو امستردام راحت زندگی کرد؟ ممنونم میشم نظر بچه های مطلع بدونم.
    موفق باشید

با سلام

امستردام شهر نسبتا گرونی هست ولی برای زندگی مجردی با این حقوق دکترا مشکلی نخواهید داشت.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

دوستان یک سوال من درحال چک کردن هزینه زندگی در آیندهوون بودم متوجه شدم هزینه مسکن بسیار بسیا بالاست نسبت به سایر هزینه ها و بیشتر از نصف هزینه های یک دانشجو هزینه مسکنش هست. نمیدونم اطلاعات من درست هست یا نه ولی من از توی گزینه هایی که خود دانشگاه ارائه میداد اطلاعاتی رو بدست اوردم که تقریبا هزینه یک اتاق در یک مجمتع دانشجویی که استودیو هم نباشه ماهیانه 400 یورو هستش. و استودیو ها هم حدود 500 تا 700 یورو متفاوته. این مقدار پول دادن برای چندان مشکل نیست اون چیزی که برای من مشکله از کف رفتن این پول هستش.

از اونجایی که نرح سود و بهره بانکی در هلند تقریبا با صفر فرقی نمیکنه آیا حالتی مانند رهن وجود داره که از اصل پول حفاظت بشه ؟ یا بشه اتاق یا استودیو رو خریداری کرد ، اصلا دانشجو بین المللی امکان خرید مکان رو داره؟

اگر راه های دیگه ای هست که جلو این موضوع رو بگیره متشکر میشم دوستان بیان کنن

پیش فرض پاسخ : سوالات مرتبط با اسکان | اجاره خانه | اجاره بها | خا

دوستان اجاره مسکن در راتردام چقدره؟ آیا میشه به عنوان دانشجو کاری پیدا کرد که بشه هزینه های مسکن و خوراک و پوشش داد؟
    Don't Give up

پیش فرض اجاره خانه در روتردام

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahmoud_y نمایش پست ها
    دوستان اجاره مسکن در راتردام چقدره؟ آیا میشه به عنوان دانشجو کاری پیدا کرد که بشه هزینه های مسکن و خوراک و پوشش داد؟
    با سلام،
    اجاره یک آپارتمان یک خوابه ارزون قیمت:
    مبلغ پایه: 500-800
    هزینه مبله کردن منزل: 150
    هزینه آب و برق و گاز: 150
    اگر بخواهید یک اتاق در یک خانه مشترک اجاره کنین، بین 400 تا 600 یورو درماه، شامل هزینه آب و برق و گاز و احتمالا اساسیه
    اگر بخواهید یک سوئیت مستقل در حد 30 متری اجاره کنین برای یک نفر، اجاره بین 500-800 یورو درماه، شامل هزینه آب و برق و گاز
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    من روتردام زندگی میکنم و چند ماه پیش خونه اجاره کردم.خونه اجاره کردن در روتردام خیلی سخت و پیچیده است و من چند ماه تلاش کردم و با سخت خیلی زیادی تونستم خونه بگیرم.برای اجاره کردن خونه، حقوق (Gross salary) شما باید حداقل 4.5 تا 5 برابر اجاره خونه باشه، با حقوقی که من به عنوان یک دانشجوی دکترا میگرفتم، حداکثر اجاره ای که می تونستم پرداخت کنم، 498 یورو در ماه بود که با این مقدار هیچ خونه ای نمیشد پیدا کرد.تنها امکانی که وجود داره اینه که به دنبال خونه های شخصی برید نه سازمانی، خونه های شخصی هم اکثر صاحب خونه ها این شرط رو میذارن، اما شما می تونین پیشنهاد بدین که پول پیش بیشتری پرداخت میکنین، مثلا دو تا 3 برابر اجاره خونه، اما با این وجود باز هم اکثر صاحب خونه ها ترجیح میدن خونه رو به کسی اجاره بدن که حقوق بالاتری داره.زمانی که از طریق بنگاه برای بازدید خونه اقدام میکنین، بازدیدها به صورت گروهی برگزار میشه و معمولا حدود 10 نفر برای بازدید یک خونه مراجعه میکنن و از این 10 نفر ممکنه مقلا 5 نفر خونه رو بپسندن و اپلایی کنن، بعد مدارک رو برای بنگاه می فرستین و بنگاه هم مدارک رو برای صاحب خونه می فرسته، صاحب خونه در نهایت یک نفر رو انتخاب میکنه.در قسمت جنوبی شهر روتردام (پایین رودخونه) محله هایی مثل Charlois وجود داره که اجاره خونه پایین هست و مقرون به صرفه هست، اما دو تا مشکل اساسی داره:1- این مناطق پایین شهر هست و از نظر جو مردمش، جالب نیست و خیلی ها نمی پسندن اونجا زندگی کنن، از نظر امنیتی هیچ مشکلی نداره، اما مهاجر و افراد فقیر و اینها زیاد داره، خرید و فروش مواد مخدر خیلی خیلی زیاد هست و کلا حو حالبی نداره.2- برای اجاره خونه در این مناطق به Housing permit از شهرداری نیاز دارین. برای گرفتن این مجوز، یا باید دانشجو باشید، یا شاغل باشید، یا حداقل 5 سال در روتردام زندگی کرده باشید، من چون خانمم تازه به هلند اومده بود و شغلی نداشت، نمی تونستم برای خانمم مجوز بگیرم و مجبور شدم قید این مناطق رو بزنم.به طور خلاصه، خونه گرفتن در روتردام فوق العاده سخت و مشکل هست و ممکنه چند ماه طول بکشه، اکثر موسسات و بنگاه ها یک هزینه سالانه در حد 25-50 یورو برای جست و جو از شما میگیرن، بعد از اینکه خونه رو پیدا کردن و خواستین قرار داد ببندین، به اندازه یک ماه اجاره خونه، کارمزد میگیرن از شما!پاینده باشید!

نقل قول نوشته اصلی توسط mrbh نمایش پست ها
    دوستان یک سوال من درحال چک کردن هزینه زندگی در آیندهوون بودم متوجه شدم هزینه مسکن بسیار بسیا بالاست نسبت به سایر هزینه ها و بیشتر از نصف هزینه های یک دانشجو هزینه مسکنش هست. نمیدونم اطلاعات من درست هست یا نه ولی من از توی گزینه هایی که خود دانشگاه ارائه میداد اطلاعاتی رو بدست اوردم که تقریبا هزینه یک اتاق در یک مجمتع دانشجویی که استودیو هم نباشه ماهیانه 400 یورو هستش. و استودیو ها هم حدود 500 تا 700 یورو متفاوته. این مقدار پول دادن برای چندان مشکل نیست اون چیزی که برای من مشکله از کف رفتن این پول هستش.

از اونجایی که نرح سود و بهره بانکی در هلند تقریبا با صفر فرقی نمیکنه آیا حالتی مانند رهن وجود داره که از اصل پول حفاظت بشه ؟ یا بشه اتاق یا استودیو رو خریداری کرد ، اصلا دانشجو بین المللی امکان خرید مکان رو داره؟

اگر راه های دیگه ای هست که جلو این موضوع رو بگیره متشکر میشم دوستان بیان کنن
    با سلام،
    امکان خرید منزل در هلند برای دانشجویان خارجی به راحتی فراهم هست و شرایطش خیلی ساده تر از ایران هست، اگر شاغل باشید (مثلا دانشجوی دکترا)، تا 95 درصد قیمت خانه به شما وام مسکن داده میشه، با بازپرداخته 30 ساله و بهره 1.5 درصد، قسطی که ماهانه باید پرداخت کنین، حدودا نصف اجاره کردن همون خونه است، بنابراین خریدن خونه به صرفه است اما به یک شرط!
    اگر بخواهید به صورت طولانی مدت در هلند بمونین، اگر برای 3-4 سال بخواهین، نمی ارزه، چون فروش خونه در هلند مشکل هست و ممکنه مجبور بشید با قیمت پایینی خونه رو بفروشید!

Senior Member MRK_2017 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

نقل قول نوشته اصلی توسط 8521413 نمایش پست ها
    با سلام،
    امکان خرید منزل در هلند برای دانشجویان خارجی به راحتی فراهم هست و شرایطش خیلی ساده تر از ایران هست، اگر شاغل باشید (مثلا دانشجوی دکترا)، تا 95 درصد قیمت خانه به شما وام مسکن داده میشه، با بازپرداخته 30 ساله و بهره 1.5 درصد، قسطی که ماهانه باید پرداخت کنین، حدودا نصف اجاره کردن همون خونه است، بنابراین خریدن خونه به صرفه است اما به یک شرط!
    اگر بخواهید به صورت طولانی مدت در هلند بمونین، اگر برای 3-4 سال بخواهین، نمی ارزه، چون فروش خونه در هلند مشکل هست و ممکنه مجبور بشید با قیمت پایینی خونه رو بفروشید!
    سلام

صحبت شما در حالت کلی (برای مشاغلی غیر از دانشجو دکترا با یک حد مشخص حقوقی) صادق است. دانشجو دکترا با این رنج حقوقی امکان خرید مسکن ندارد.

ارادت
    معاویه: قوی تر از ذوالفقار علی سراغ داری؟
    عمرو بن عاص: آری، جهل مردم!