صفحه 15 از 17 نخستنخست ... 567891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 163

موضوع: سوالات مرتبط با اسکان | اجاره خانه | اجاره بها | خانه دانشجویی در هلند و مسائل مرتبط

پیش فرض پاسخ : سوالات مرتبط با اسکان | اجاره خانه | اجاره بها | خانه دانشجویی در هلند و مسائل مرتبط

سلام دوستان
    من یه سوال دارم راجع به شهر Groningen که ممنون میشم اگه کسی راهنماییم کنه.
    من باید اول اپریل اونجا باشم ولی چون میخوام با همسرم برم، مسئله ی اسکان برام خیلی مهمه. کسی میتونه راهنمایی کنه که ایا این دانشگاه خوابگاه متاهلی داره یا نه؟
    و اگه بخوام خونه بگیرم، رهن باید بدم یا کلا اجاره اس؟
    و اجاره اش حدودآ چقدر هستش؟

پیش فرض پاسخ : سوالات مرتبط با اسکان | اجاره خانه | اجاره بها | خانه دانشجویی در هلند و مسائل مرتبط

سلام دوست عزیز، نظر خودم رو عرض میکنم.
    من در مورد دانشگاه و شهر خرونینگن اطلاع دقیق ندارم، اما به طور کلی تجربه خودم رو عرض میکنم.
    خونه اجاره کردن در هلند معمولا پروسه سخت و زمان بری هست، من پارسال اومد و حدود 2 ماه درگیر پیدا کردن خونه بودم. به همین دلیل خانمم ایران موند و من به صورت موقت یه جایی موندم تا تونستم بالاخره خونه پیدا کنم. موضوع دیگه ای که وجود داره شما به محض ورود به هنلد باید آدرس محل سکونتتون رو در شهرداری ثبت کنین، در غیر اینصورت نه میتونین حساب بانکی باز کنین و نه کارهای اداری درست پیش میره، از طرفی اگر مثلا یه اتاق موقت اجاره کنین و مدت اجاره کمتر از 4 ماه باشه، معمولا امکان ثبت آدرسش وجود نداره، من برای ثبت از آدرس یک هتل استفاده کردم که ماهی 100 یورو بابتش پرداخت میکردم.
    در مورد هزینه اجاره خونه، اینجا مثل ایران رهن کامل و اینها وجود نداره، معمولا یک تا دو برابر مبلغ اجاره خونه رو بابت تضمین میگیرن، اجاره ماه اول رو هم جلو میگیرن، یعنی شما بین دو تا سه برابر اجاره ماهانه خونه، باید همون اول به صاحب خونه بپردازین، بنگاه هم معمولا مبلغ یک ماه اجاره خونه رو به عنوان کمیسیون میگیره!
    در مورد مبلغ اجاره، میتونین از سایت های مختلف مزنه کلی به دست بیارین. مثلا سایت زیر میتونه مفید باشه:

https://www.pararius.com/english/

شما علاوه بر اجاره پایه خونه، اگر خونه مبله باشه، حدود 150-200 یورو اضافه برای مبلمان میدین و حدود 150 یورو هم ماهانه برای آب و برق و گاز و... پرداخت میکنین.
    موفق باشید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط uroom_mohammad نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من باید اول اپریل اونجا باشم ولی چون میخوام با همسرم برم، مسئله ی اسکان برام خیلی مهمه. کسی میتونه راهنمایی کنه که ایا این دانشگاه خوابگاه متاهلی داره یا نه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط uroom_mohammad نمایش پست ها
    سلام دوستان
    نقل قول نوشته اصلی توسط 8521413 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز، نظر خودم رو عرض میکنم.
    من در مورد دانشگاه و شهر خرونینگن اطلاع دقیق ندارم، اما به طور کلی تجربه خودم رو عرض میکنم.
    خونه اجاره کردن در هلند معمولا پروسه سخت و زمان بری هست، من پارسال اومد و حدود 2 ماه درگیر پیدا کردن خونه بودم. به همین دلیل خانمم ایران موند و من به صورت موقت یه جایی موندم تا تونستم بالاخره خونه پیدا کنم. موضوع دیگه ای که وجود داره شما به محض ورود به هنلد باید آدرس محل سکونتتون رو در شهرداری ثبت کنین، در غیر اینصورت نه میتونین حساب بانکی باز کنین و نه کارهای اداری درست پیش میره، از طرفی اگر مثلا یه اتاق موقت اجاره کنین و مدت اجاره کمتر از 4 ماه باشه، معمولا امکان ثبت آدرسش وجود نداره، من برای ثبت از آدرس یک هتل استفاده کردم که ماهی 100 یورو بابتش پرداخت میکردم.
    در مورد هزینه اجاره خونه، اینجا مثل ایران رهن کامل و اینها وجود نداره، معمولا یک تا دو برابر مبلغ اجاره خونه رو بابت تضمین میگیرن، اجاره ماه اول رو هم جلو میگیرن، یعنی شما بین دو تا سه برابر اجاره ماهانه خونه، باید همون اول به صاحب خونه بپردازین، بنگاه هم معمولا مبلغ یک ماه اجاره خونه رو به عنوان کمیسیون میگیره!
    در مورد مبلغ اجاره، میتونین از سایت های مختلف مزنه کلی به دست بیارین. مثلا سایت زیر میتونه مفید باشه:

https://www.pararius.com/english/

شما علاوه بر اجاره پایه خونه، اگر خونه مبله باشه، حدود 150-200 یورو اضافه برای مبلمان میدین و حدود 150 یورو هم ماهانه برای آب و برق و گاز و... پرداخت میکنین.
    موفق باشید.

دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

من با بخشی از نظرات دوست قبلی موافقم ولی یه قسمت هاییش من نظر دیگه ای دارم.

پروسه خونه گرفتن انم برای کسی که داره به صورت دانشجوی پی اچ دی یا پست داک داره میاد (اگه شما اینجوری دارید میایید!) اصلا پیچیده و سخت نیست!
    میتونید قبل از اینکه بیایید اینترنی همه کارها رو انجام بدید و مشکلی هم اصلا پیش نیاد
    در مورد اینکه بعضی وقت ها خونه کمه یا دیر پیدا میشه شکی نیست
    ولی منشی مربوطه به شما اژانس هایی رو معرفی میکنه شما هم بهتره از همون آژانس ها خونه پیدا کنید و قرار داد رو امضا کنید
    در مورد پرداخت اجاره دو ماه اول دوست قبلی حرفشون درسته. ولی اینم مشکلی نداره و حتی اگه برای پرداخت پول مشکلی دارید میتونید با استاد یا منشی صحبت کنید و اونا به جای شما این پول رو پرداخت میکنند و شما به محض رسیدن پول رو بهشون پرداخت میکنید . منظورم توی این صحبت از پرداخت مشکلی برای ترنسفر کردن پوله

در مورد اینکه باید ادرسی ثبت کنید حرف دوست قبلی درسته ولی حالا چند ماهی هم ادرسی به ثبت نرسه مشکلی پیش نمیاد. منظورم اینه چیزی نیست که بخوایید واسش استرس بگیرید. مطمینا زودتر انجام بشه خب بهتره
    و کارهای ثبت و بانک و ... زودتر انجام میشه. ولی استرسی نداره یه مسیر روتینه که واسه همه انجام میشه دیر یا زود و مشکلی نیست. حالا چند ماهی پولتون جای بانک دست خودتون باشه و کارهای اداریتون تاخیر بیفته...در نهایت انجام میشه و روتینه

در مورد خوابگاه هم چیزی به اسم خوابگاه شبیه ایران وجود نداره. یه سری ساختمونهایی هست که ممکنه اکثرا دانشجو باشند
    خیلی از خونه ها هزینه های اب و برق و .. ممکنه اینکلود باشه و نیازی نیست نگرانشون باشید

تمام شرایط بالا اگه ارشد هم باشید همینه فقط خب هزینه ها رو باید بیشتر بدید

در تمام موارد بالا منشی مربوطه باید بهتون کمک های اولیه رو بده
    حالا کسی خودش دلش نخواد این مسیر رو بره و بیاد هلند و بعد دنبال خونه بگرده بحث دیگه ایه.
    من جای شما باشم خونه رو از همون ایران و با کمک منشی خواهم گرفت. بعد از سال اول اگه احساس خوبی نداشتید میتونید خونه بهتری رو بگیرید اونموقع بیشتر و بهتر هم جا افتادید توی هلند

در کل استرس انچنانی نداره و میتونید همه رو هندل کنید همونظور که خیلی از دوستان قبل از شما این کار رو کردند

موفق باشید

سلام به دوستان

1- من تونستم برای کارشناسی ارشد از دانشگاه دلفت پذیرش بگیرم. با توجه به اینکه توی سایت دانشگاه نوشته شده خوابگاه ندارن و برای گرفتن خونه میتونن راهنمایی کنن، میخوام خودم از قبل تحقیق کنم که هزینه مسکن اونجا چقدر هست؟ چجوری میتونم بهترین انتخاب رو داشته باشم؟ خیلی گیج هستم چون فاکتورهای زیادی دخیل هستن، مثل متراژ، موقعیت خونه و ....

2- ایا حتما هنگام رفتن به سفارت باید محل اقامتم مشخص باشه؟

3- اگر بار اول خانواده هم بخوان با من بیان، به اونها هم ویزا میدن به عنوان پدر و مادر دانشجو؟ یا احتمال اینکه ریجکت شن بالا هست؟

4- دانشجوها هفته ای 20 ساعت مجاز هستند کار کنند یا 10 ساعت؟ و اینکه ایا حقوقشون شامل مالیات میشه؟

5- بعد از 2 سال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، چطور میشه برای دریافت اقامت اقدام کرد؟ چند سال نیاز هست که اونجا سپری کنم؟

من از دانشگاه لوند سوئد و لوون بلژیک هم پذیرش گرفتم ولی دوست دارم دلفت رو انتخاب کنم. ممنون میشم هر اطلاعاتی دارید من رو راهنمایی کنید

دوستان من 1 اپریل میام آمستردام و خونه م هم اوکی کردم و ویزا رو هم گرفتم اما یه مشکلی دارم. متاسفانه از ترجمه ی شناسنامه م سفارت ایراد گرفت و لگالایز نشد... و دارالترجمه الان ب من میگه ترجمه مجدد شناسنامه ت با مهر دادگستری و قوه قضاییه میافته برای بعد از 14 فروردین. از اونجایی که من 12 فروردین دارم میام هلند و نیستم، میخام ببینم مشکل ساز میشه این قضیه؟ اگر آره برای چه مواردی و چه راهکاری وجود داره؟
    من توی نظرم اینه که خونواده یکی دو هفته بعد از ورودم به هلند این کارو مجدد انجام بدن و واسم پست کنن شناسنامه ی لگالایز شده رو.. در حد 10 روز دوهفته دیر تر من شناسنامه لگالایز شده داشته باشم مشکل ساز میشه؟
    سپاس (:

سلام، نظر خودم رو عرض میکنم،
    شما از زمان ورود به هلند حدود 5 روز فرصت دارین که در خمینه شهر محل زندگیتون رجیستر کنین و شناسنامه لگالایز شده رو برای این مرحله نیاز دارین... اما نکته ای که وجود داره اینه که خمینته معمولا برای چند هفته بعد به شما وقت ملاقات میده، پس فقط کافیه که در 5 روز اول زنگ بزنین و وقت ملاقات بگیرین، حتی اگر خواستن برای مدت کمتری وقت ملاقات بدن، می تونین بگین من اون روز نمی تونم بیام و برای مثلا 2 یا 3 هفته بعد از ورودتون به هلند وقت ملاقات بگیرین. در این مدت هم وقت دارین که مدارکتون رو از ایران دریافت کنین. پس نگران نباشید، مشکل خاصی پیش نمیاد.
    موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط EyeOpening نمایش پست ها
    دوستان من 1 اپریل میام آمستردام و خونه م هم اوکی کردم و ویزا رو هم گرفتم اما یه مشکلی دارم. متاسفانه از ترجمه ی شناسنامه م سفارت ایراد گرفت و لگالایز نشد... و دارالترجمه الان ب من میگه ترجمه مجدد شناسنامه ت با مهر دادگستری و قوه قضاییه میافته برای بعد از 14 فروردین. از اونجایی که من 12 فروردین دارم میام هلند و نیستم، میخام ببینم مشکل ساز میشه این قضیه؟ اگر آره برای چه مواردی و چه راهکاری وجود داره؟
    من توی نظرم اینه که خونواده یکی دو هفته بعد از ورودم به هلند این کارو مجدد انجام بدن و واسم پست کنن شناسنامه ی لگالایز شده رو.. در حد 10 روز دوهفته دیر تر من شناسنامه لگالایز شده داشته باشم مشکل ساز میشه؟
    سپاس (:

Junior Member

سلام دوستان عزیز
    من برای سپتامبر میخام بیام هلند دانشگاه eindhoven برای پسداک. برای اجاره خونه دنبال میگردم وهمه وبسایت ها معرفی شده توسط دوستان رو گشتم. من متاهل هستم و فعلا دنبال یک خونه خیلی ارزون قیمت میگردم که بتونم ساکن شم و بعد برای خونه متاهلی اقدام کنم...
    یکی از دوستان فرمودند که در ابتدای ورودشون در هتل بسر بردند و ماهی 100 یورور پرداختی داشتند. ارزونترین خونه دانشجویی من پیدا کردم الان هستش 200 یورو که خالی هم هستش و فقط یک اینترنت داره. خب این بخیلی اقتصادی تره که چند مدتی در هتل ارزون بمونی و بعد خونه مناسب پیدا کنی. نظر دوستان باتجربه چیست؟
    در ضمن دوست عزیز هتل 100 یورویی در ماه از کجا پیدا کردید. اگه امکانش هست با ما به اشتراک بزارید.
    خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید چون واقعا سردر گم هستم.

سلام دوست عزیز.
    اون شخصی که گفتین ماهی 100 یورو پرداخت میکرد و در هتل به سر می برد من بودم و فکر میکنم منظورم رو درست متوجه نشدید. من ماهی 100 یورو به یک هتل پرداخت میکردم تا بتونم از آدرسش برای ثبت در خمینته استفاده کنم، اما خودم در اون هتل ساکن نبودم چون ارزوت ترین اتاقی که در اون هتل پیدا میشد، شبی 50 یورو بود!!! پس اقامت در هتل به هیچ عنوان به صرفه نیست. یه سری هاستل ها هستن که که مثل خوابگاه های ایرانی چند نفر در یک اتاق با تخت های دو طبقه زندگی میکنن که ممکنه تعدادشون به 10 نفر هم برسه، این گزینه برای کوتاه مدت در حد چند روز خوبه اما بیشتر از اون واقعا سخته. هزینه هاستل ها هم معمولا حدود شبی 15-30 یورو هست.
    اون هتلی که عرض کردم در روتردام هست، اگر شما به چنین گزینه ای نیاز داشتین، با هتل های آیندهوون صحبت کنین شاید قبول کنن که در قبال پرداخت مبلغی، از آدرسشون برای ثبت در شهرداری استفاده کنین.
    پیشنهاد من به شما این هست که یک اتاق مبله کامل برای چند ماه اول پیدا کنین تا بتونین بیایین اینجا ساکن بشید و سر فرصت دنبال خونه بگردین، اون اتاقی که گفتین ماهی 200 یورو، با توجه به اینکه خالی هست و شما برای یک مدت کوتاهی میخواهین اونجا ساکن باشید، نمی ارزه برید وسایل بخرید..
    من در مورد مبلغ اجاره در آیندهوون اطلاع دقیق ندارم، اما یه اتاق مبله معمولی باید حدود 300-500 یورو باشه. برای اجاره خونه در آیندهوون هم، رقابت خیلی زیاد هست و پیدا کردن خونه با قیمت مناسب (زیر 1000 یورو) واقعا سخته و ممکن چند ماه طول بکشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed333 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    من برای سپتامبر میخام بیام هلند دانشگاه eindhoven برای پسداک. برای اجاره خونه دنبال میگردم وهمه وبسایت ها معرفی شده توسط دوستان رو گشتم. من متاهل هستم و فعلا دنبال یک خونه خیلی ارزون قیمت میگردم که بتونم ساکن شم و بعد برای خونه متاهلی اقدام کنم...
    یکی از دوستان فرمودند که در ابتدای ورودشون در هتل بسر بردند و ماهی 100 یورور پرداختی داشتند. ارزونترین خونه دانشجویی من پیدا کردم الان هستش 200 یورو که خالی هم هستش و فقط یک اینترنت داره. خب این بخیلی اقتصادی تره که چند مدتی در هتل ارزون بمونی و بعد خونه مناسب پیدا کنی. نظر دوستان باتجربه چیست؟
    در ضمن دوست عزیز هتل 100 یورویی در ماه از کجا پیدا کردید. اگه امکانش هست با ما به اشتراک بزارید.
    خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید چون واقعا سردر گم هستم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط 8521413 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.
    اون شخصی که گفتین ماهی 100 یورو پرداخت میکرد و در هتل به سر می برد من بودم و فکر میکنم منظورم رو درست متوجه نشدید. من ماهی 100 یورو به یک هتل پرداخت میکردم تا بتونم از آدرسش برای ثبت در خمینته استفاده کنم، اما خودم در اون هتل ساکن نبودم چون ارزوت ترین اتاقی که در اون هتل پیدا میشد، شبی 50 یورو بود!!! پس اقامت در هتل به هیچ عنوان به صرفه نیست. یه سری هاستل ها هستن که که مثل خوابگاه های ایرانی چند نفر در یک اتاق با تخت های دو طبقه زندگی میکنن که ممکنه تعدادشون به 10 نفر هم برسه، این گزینه برای کوتاه مدت در حد چند روز خوبه اما بیشتر از اون واقعا سخته. هزینه هاستل ها هم معمولا حدود شبی 15-30 یورو هست.
    اون هتلی که عرض کردم در روتردام هست، اگر شما به چنین گزینه ای نیاز داشتین، با هتل های آیندهوون صحبت کنین شاید قبول کنن که در قبال پرداخت مبلغی، از آدرسشون برای ثبت در شهرداری استفاده کنین.
    پیشنهاد من به شما این هست که یک اتاق مبله کامل برای چند ماه اول پیدا کنین تا بتونین بیایین اینجا ساکن بشید و سر فرصت دنبال خونه بگردین، اون اتاقی که گفتین ماهی 200 یورو، با توجه به اینکه خالی هست و شما برای یک مدت کوتاهی میخواهین اونجا ساکن باشید، نمی ارزه برید وسایل بخرید..
    من در مورد مبلغ اجاره در آیندهوون اطلاع دقیق ندارم، اما یه اتاق مبله معمولی باید حدود 300-500 یورو باشه. برای اجاره خونه در آیندهوون هم، رقابت خیلی زیاد هست و پیدا کردن خونه با قیمت مناسب (زیر 1000 یورو) واقعا سخته و ممکن چند ماه طول بکشه.
    سلام دوست عزیز،
    خیلی ممنون از وقتی که گذاشتید با توضیحات کاملتون. پس من ماجرای هتل اشتباه فهمیدم! همانطور که گفتید خونه پیدا کردن تو eindhoven خیلی سخته! به هر صاحب خونه ای هم پیام میدم جواب نمیده که. تازه متاهل هستم و میخام با همسرم برم. واقعا نمیدونم چیکار کنم. با توجه به توصیفی که شما فرمودید، ما باید ویزارو باهم بگیریم (شنیدم باهم اپلای کنیم هزینه کمتر و اسان تر هم ویزا میدن). بعد من برم و ایشون نیان و من چندماهی دنبال خونه بگردم و بعد همسرم بیان اونجا. فقط میتریم ویزاشون expire بشه. وقتی ویزا روی پاسپورت میخوره، تا چند وقت اعتبار داره؟ یعنی تا چند وقت بعدش میتونی وارد هلند بشی؟ ما اولین بار هست که داریم ویزای شنگن میگیریم.
    باز هم ممنون از لطف تون.

خواهش میکنم.
    شرایط شما دقیقا شبیه شرایط پارسال من هست. من هم متاهل بودم و از دانشگاه خواستم برای خودم و خانمم به طور همزمان برای ویزا اقدام کنه، چون اینجوری همه پروسه رو دانشگاه انجام میده و هیچ هزینه ای هم نیاز نبود پرداخت کنم.
    اگر شما این پروسه رو طی کنین، در نهایت برای شما و همسرتون ویزای ورود+کارت اقامت موقت صادر میشه. ویزای ورود فقط 3 ماه اعتبار داره و شما باید قبل از پایان اعتبار این ویزا وارد هلند بشید و کارت اقامتتون رو دریافت کنین. من بخاطر موضوع اجاره خونه اول خودم اومدم هلند و بعد از اینکه تونستم خونه بگیرم، رفتم و خانمم رو آوردم، خانمم در آخرین روزی که ویزاش اعتبار داشت وارد هلند شد. من خیلی شانس آوردم که تونستم به موقع خونه اجاره کنم و این کار ریسکی هست.
    پیشنهاد من اینه که اول خودتون ویزا بگیرین و بیایین اینجا، یه جای موقت ساکن بشید و به دنبال خونه بگردین، چون اجاره کردن خونه از خارج از هلند تقریبا غیر ممکنه، مگر برای یه سری دانشگاه های خاص مثل دلفت که با یه موسسه ای به نام duwo کار میکنن و شما میتونین حتی قبل از سفر به هلند خونه بگیرین.
    بعد از دانشگاه بخواهید که برای ویزای خانمتون اقدام کنه، که البته ممکنه قبول نکنن و شما مجبور بشید خودتون اینکار رو انجام بدین و هزینه اش رو هم پرداخت کنین.
    موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed333 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز،
    خیلی ممنون از وقتی که گذاشتید با توضیحات کاملتون. پس من ماجرای هتل اشتباه فهمیدم! همانطور که گفتید خونه پیدا کردن تو eindhoven خیلی سخته! به هر صاحب خونه ای هم پیام میدم جواب نمیده که. تازه متاهل هستم و میخام با همسرم برم. واقعا نمیدونم چیکار کنم. با توجه به توصیفی که شما فرمودید، ما باید ویزارو باهم بگیریم (شنیدم باهم اپلای کنیم هزینه کمتر و اسان تر هم ویزا میدن). بعد من برم و ایشون نیان و من چندماهی دنبال خونه بگردم و بعد همسرم بیان اونجا. فقط میتریم ویزاشون expire بشه. وقتی ویزا روی پاسپورت میخوره، تا چند وقت اعتبار داره؟ یعنی تا چند وقت بعدش میتونی وارد هلند بشی؟ ما اولین بار هست که داریم ویزای شنگن میگیریم.
    باز هم ممنون از لطف تون.