صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 51

موضوع: تغییر رشته

Junior Member

پیش فرض تغییر رشته

من یه سوال دارم اونم اینکه من دانشجوی دو رشته ای هوافضا - صنایع هستم ولی اول لیسانس هوافضامو می گیرم اگه بعد از تموم شدن لیسانس هوافضا درحالی که حدود 100 واحد صنایع رو پاس کردم برای دانشگاه های آمریکا Apply کنم ، پذیرش می دن ؟ اصلا می شه تغییر رشته داد ؟

پیش فرض پاسخ : تغییر رشته

آره, چرا پذیرش ندن؟
    ...Spend each moment perfecting the next, not correcting the last

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

اين كه اسمش تغيير رشته نيست كه. شما بعد از گذروندن اون 100 واحد صنايع دو تا مدرك ليسانس خواهيد داشت. يكي هوافضا و يكي صنايع. حالا هر كدومو كه خواستي ادامه بدي، مدرك اونو براي دانشگاه مقصد مي فرستي و با نمره‌هاي اون رشته سنجيده مي‌شي (منظورم معدلته). هيچ مشكلي هم نداره.
    البته علاوه بر اين 100 واحد، يه سري از درسهاي پايه و مشترك مهندسي رو هم كه قبلا واسه هوافضا گذروندي رو در معدل كلت بايد تاثير بدن.

Junior Member

پیش فرض تغییر رشته دکتری

سلام
    من دانشجوی ارشد مکاترونیک هستم (لیسانس برق خوندم).
    به مباحث مدیریتی علاقه مند شدم و سمینارم هم در مورد کاربرد کنترل در زنجیره تامین بود.که می خواستم به عنوان موضوع پروژه ادامه بدم ولی یک سری دقدقه دارم.
    مثلا:
    آیا می تونم با تغییر رشته واسه دکترا بورس صنایع بگیرم ؟ یعنی اصولا به کسانی که تغییر رشته میدن، اگه موضوع تز در زمینه مورد نظر باشه و احتمالا یکی دو مقاله در زمینه مورد نظر، چی؟(البته وضعیتم بد نیست معدل کارشناسی 17- معدل ارشد 18:60 تا حالا-مقاله 1)
    و اصلا اینکه وضعیت صنایع در کانادا و امریکا از لحاظ کاری چه طوره ؟(چه گرایشی)
    و آیا شما پیشنهاد بهتری، در زمینه مشترک بین صنایع و مکاترونیک ، واسه تز کارشناسی ارشد ، سراغ دارید که بتونم واسه دکترا بورس صنایع بگیرم؟
    متشکرم

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

medehghan عزيز با اجازتون پ.خ. كه داده بوديد را اينجا گذاشتم تا بحث اين تاپيك بي نتيجه نمونه. اگه اجازه بديد ادامه بحث رو از اينجا ادامه بديم.

نقل قول نوشته اصلی توسط medehghan
    سلام
    من فکر کنم سوالم رو بد مطرح کردم ، من کلا 100 واحد پاس می کنم (تا اون موقع) یعنی لیسانس هوافضامو می گیرم ولی اگه بخوام لیسانس صنایع رو هم بگیرم باید یک سال دیگه صبر کنم ، حالا در این شرایط پذیرش می دن؟ اصلا به نظرتون من وایسم صنایع رو هم تموم کنم یا زود تر برم؟
    من از صحبت هاتون اينطور برداشت مي كنم كه شما الان داريد هوافضا مي خونيد و وقتي ليسانس هوافضا رو بگيريد يعني كلا حدود 140 (تعداد واحدهايي كه رشته‌هاي مهندسي بايد پاس كنيد) واحد از واحد هاي هوافضا پاس كرده ايد و در بين اين واحدها 100 واحد با صنايع مشترك هست.

الان مي خواهيد تصميم بگيريد كه آيا يه سال ديگه براي گذروندن 40 واحد باقي مانده صنايع وقت بگذاريد يا نه.
    لطفا اگه درست برداشت كردم بگيد تا بحث رو ادامه بديم.

Junior Member

بله دقیقا فقط باید بگم که واحد های مشترک صنایع و هوافضا 65 تاست و حدود 35 واحد از صنایع رو در همین زمانی که دارم هوافضا مو می خونم خوندم.

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

ببینید! شما بعد از فارغ التحصیلی راههای مختلفی در پیش دارید. اگه بخواهید در ایران بمانید، صنایع در مقایسه با هوافضا بازار کار بهترب داره.
    اگه می خواهید ادامه تحصیل دهید 1- در ایران: فرقی نمی کنه که به کدوم رشته بیشتر علاقه دارید. باقبول شدن در کنکور ارشد، مشکلتون حله.
    2- در خارج از ایران: ببینید به کدوم رشته علاقه بیشتری دارید. اگه به مکانیک و هوافضا علاقه مندید، لزومی نداره یه سال از وقتتون رو واسه خوندن چیزایی صرف کنید که بعدا به دردتون نمی خوره. اگه به صنایع علاقه مندید، حتما وقت بذارید و مدرک صنایع را بگیرید. چون در غیر این صورت با مدرک یه لیسانس غیر مرتبط شانس پذیرشتون پایین میاد.

همسر من هم دقیقا شرایط شما رو داشت. ولی چون به رشته اولش (برای شما هوافضا) علاقه بیشتری نسبت به رشته دومش (برای شما صنایع) داشت، رشته دومش رو بیخیال شد.

Junior Member

خیلی ممنون که جواب دادید.
    ببینید من به دو تا رشته علاقه دارم و الان هم چون وضع هوافضا برای پذیرش و ویزا گرفتن خیلی خوب نیست می خوام برای صنایع پذیرش بگیرم. البته اگه اونجا بتونم برای دکتری هوافضا برم حتما این کارو می کنم ، میشه؟

آره میشه
    ...Spend each moment perfecting the next, not correcting the last

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط medehghan
    خیلی ممنون که جواب دادید.
    ببینید من به دو تا رشته علاقه دارم و الان هم چون وضع هوافضا برای پذیرش و ویزا گرفتن خیلی خوب نیست می خوام برای صنایع پذیرش بگیرم. البته اگه اونجا بتونم برای دکتری هوافضا برم حتما این کارو می کنم ، میشه؟
    شما برای رسیدن به هدفتون بازم 2 راه دارید:
    1- یه پذیرش فوق صنایع بگیرید. برید اونجا و این پذیرش رو بی خیال شید و برای فوق هوافضا اقدام کنید. در این روش هواستون باشه که اگه دانشگاهتون رو بخواهید عوض کنید دوباره سرکارتون با یه مراحلی شبیه کلیرنس و این جور چیزا خواهد بود. پس بهتره رشته تون رو تو دانشگاهی که پذیرش گرفته اید عوض کنید.
    2- یه پذیرش فوق صنایع بگیرید. برید فوق صنایع را هم بگیرید. بعد برید دنبال ادامه هوافضا. من که اصلا این راه رو پیشنهاد نمی کنم. آدم باید هدف اصلیشو انتخاب کنه و فقط در راستای اون حرکت کنه. اگه به هوافضا علاقه دارید و در نهایت هم می خواهید به عنوان یک مهندس یا دکتر هوافضا به زندگی علمیتون ادامه بدید، وقتتون را در رشته صنایع نذارید.

و اما من یه راه سوم بهتون پیشنهاد می کنم که همه بزرگاه قبل از شما این راه را رفتند.
    فوقتونو برید دانشکده مکانیک ادامه بدید. در این دانشکده ها موضوعات بسیار نزدیک به موضوعات هوافضایی می توانید پیدا کنید. اگه جاتونو تونستید محکم کنید می تونید دکتراتونو برید دانشکده هوافضا. این راه کم هزینه ترین و کم خطرترین راهه.

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)